Windows 10 - sterowniki dźwięku

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Windows 10 - sterowniki dźwięku

Post autor: takisobie » 2020-03-05, 19:29

Ktoś zorientowany jak w Win 10 ustawić żeby dźwięk przechodził przez słuchawki ?

Póki co instalowałem sterowniki audio Realtek lub ViaHdAudio i nic , nawet nie mam ikonki ze słuchawkami gdy przeszukuję różne ustawienia.
Głośników nie mam żeby sprawdzić czy np na nich działa
W obudowie komputera z przodu gniazdo na słuchawki to zielone czy czerwone ? (nie jest opisane) ale wydaje mi się że czerwone jest ewentualnie pod mikrofon

Fryderyk Nietzsche

Re: Windows 10 - sterowniki dźwięku

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-05, 20:07

takisobie pisze: 2020-03-05, 19:29 Ktoś zorientowany jak w Win 10 ustawić żeby dźwięk przechodził przez słuchawki ?

Póki co instalowałem sterowniki audio Realtek lub ViaHdAudio i nic , nawet nie mam ikonki ze słuchawkami gdy przeszukuję różne ustawienia.
Głośników nie mam żeby sprawdzić czy np na nich działa
W obudowie komputera z przodu gniazdo na słuchawki to zielone czy czerwone ? (nie jest opisane) ale wydaje mi się że czerwone jest ewentualnie pod mikrofon
A masz wejście do słuchawek z tyłu? Te z przodu może się łatwo popsuć.

Dominik

Re: Windows 10 - sterowniki dźwięku

Post autor: Dominik » 2020-03-05, 21:13

Ja podpinam pod gniazdo od głośników słuchawki, zielone. Robię tak od lat, rózne komputery, słuchawki i wszystko działa.
Co do ikonki słuchawek, czasem wygląda ona jako głośnik. U mnie ikonki są różne do frontowego gniazda w zależności od sterowników, raz są słuchawki, raz głośnik.

Przednie wyjście rzeczywiście można popsuć, u mnie szwankuje. Dlatego mam przedłużacz do słuchawek podłączony do tylnego zielonego gniazda.

PS. To nie zielone a seledynowe raczej :D

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 10 - sterowniki dźwięku

Post autor: takisobie » 2020-03-05, 22:08

Z tyłu też jest ale póki co na żadnym nie działa.
W ogóle to we właściwościach na urządzeniu wejściowy (chyba) w zakładce odtwarzanie zamiast informacji która się tylko raz chwile pojawiła typu gniazdo przód lp 3,5mm są ciągle inne typy gniazd np złącze hdmi albo gniazdo wewnętrzne ATA o ile dobrze pamiętam, no i nie mam już pojęcia jako laik jak to ustawić mimo że czytałem o takich problemach w sieci .

Fryderyk Nietzsche

Re: Windows 10 - sterowniki dźwięku

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-05, 22:25

takisobie pisze: 2020-03-05, 22:08 Z tyłu też jest ale póki co na żadnym nie działa.
W ogóle to we właściwościach na urządzeniu wejściowy (chyba) w zakładce odtwarzanie zamiast informacji która się tylko raz chwile pojawiła typu gniazdo przód lp 3,5mm są ciągle inne typy gniazd np złącze hdmi albo gniazdo wewnętrzne ATA o ile dobrze pamiętam, no i nie mam już pojęcia jako laik jak to ustawić mimo że czytałem o takich problemach w sieci .
A masz przy sobie telefon? Jak tak to sprawdź jeszcze czy na telefonie działa. Jeśli nie, to możliwe że jack(ten bolec od słuchawek) jest uszkodzony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”