Czy granie w takie gry to grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Wolfi

Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Wolfi » 2016-07-12, 17:46

Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Dezerter » 2016-07-12, 20:53

Larson pisze:Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?
To zależy - jeśli utożsamiasz się/identyfikujesz (wczuwasz itp) w postać, a ta postać morduje niewinne istoty - to sam sobie odpowiedz, czy to jest dobre czy złe.
Zadaj sobie kolejne pytanie
czy sprawia ci przyjemność przelewanie krwi, czy zachowania twojej "postaci" są nacechowane okrucieństwem i sadyzmem?
....
Czy wiesz, że dla naszego mózgu nie ma różnicy, czy przeżywamy jakieś przygody w realu czy w wirtualu ?
....
Jakieś wnioski? , podzielisz się z nami?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Albertus » 2016-07-12, 21:22

Larson pisze:Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?
Trudno mi coś na ten temat powiedzieć bo nie grywam i nie grałem w gry o takiej tematyce.

Tak się jednak zastanawiam czy warto się zastanawiać nad ewentualną "grzesznością' takiej gry w sytuacji gdy , jak sam określiłeś, jesteś "niepraktykujący". Czy to nie jest "przecedzanie komara podczas gdy połyka się wielbłąda"?

konik

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: konik » 2016-07-12, 22:15

Dodam do przedmowcow, iz jesli pragniesz zycie tracic i piekno swiata, to graj: nie przypuszczam, abys byl az takim herosem, ze nie przesiakniesz atmosfera tych gier, A czym przesiakniesz, tym zyc bedziesz.
Trzymaj sie.

Ps: kiedys probowalem w to grac - takie bezdenne, i prawde mowieac nudne - a zycie przecieka przez palce.
W realu mialem ciekawsze sprawy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Dezerter » 2016-07-12, 22:34

Albertus pisze:
Larson pisze:Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?
Trudno mi coś na ten temat powiedzieć bo nie grywam i nie grałem w gry o takiej tematyce.

Tak się jednak zastanawiam czy warto się zastanawiać nad ewentualną "grzesznością' takiej gry w sytuacji gdy , jak sam określiłeś, jesteś "niepraktykujący". Czy to nie jest "przecedzanie komara podczas gdy połyka się wielbłąda"?
a nie przyszło ci do głowy, że twój post - np. mnie wcale ale to wcale by nie zachęcił do praktykowania!?!
...może zamiast tego typu tekstów napisał byś coś w temacie Eucharystii co zachwyciło by naszego młodego przyjaciela do praktykowania :idea:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Migdałek » 2016-07-13, 01:40

Zawsze lubiłam w takich wczuwać się w wampira/wilkołaka, który jest outsiderem i na przekór swoim wybiera dobrą stronę, walczy o coś dobrego. Coś w stylu Anioła Ciemności (nie wiem czy widziałeś, bo serial ma już trochę latek), moonlight lub teen wolf. Myślę, że to nie kłóci się z moją wiarą

konik

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: konik » 2016-07-13, 08:11

Jak tak to czuje - moze nie kloci sie na pierwszy rzut oka z wiara ... ale na pewno z zyciem wiara i zyciem modlitwa kloci sie jak najbardziej - chocby z prostego powodu, ze zabiera czas ktory mozna poswiecic blizniemu i Panu Bogu.
Takie male konskie odczucie.

Pozdrawiam serdecznie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Albertus » 2016-07-13, 09:08

Dezerter pisze:
Albertus pisze:
Larson pisze:Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?
Trudno mi coś na ten temat powiedzieć bo nie grywam i nie grałem w gry o takiej tematyce.

Tak się jednak zastanawiam czy warto się zastanawiać nad ewentualną "grzesznością' takiej gry w sytuacji gdy , jak sam określiłeś, jesteś "niepraktykujący". Czy to nie jest "przecedzanie komara podczas gdy połyka się wielbłąda"?
a nie przyszło ci do głowy, że twój post - np. mnie wcale ale to wcale by nie zachęcił do praktykowania!?!
...może zamiast tego typu tekstów napisał byś coś w temacie Eucharystii co zachwyciło by naszego młodego przyjaciela do praktykowania :idea:
Mój post nie miał za zadnie zachęcać Larsona do praktykowania tylko zwracał uwagę na to że nie ma sensu zaczynać budowania domu od dachu.

Nie potrafię też chyba pisać zachwycających postów na temat Eucharystii.

Aby Larson zaczął praktykować to, moim zdaniem, powinien zacząć czytać biblię a w szczególności NT i zachwycić się wspaniałością Bożego Dzieła w Jezusie Chrystusie który oddał za nas - obrzydliwych niewolników, swoje życie aby nas zbawić i uczynić dziećmi Bożymi i chce abyśmy znosząc cierpliwie słabości swoich braci doskonalili się w miłości we wspólnocie Kościoła który jest Ciałem Jezusa Chrystusa.

Nie znam lepszych tekstów które mogłyby zachęcić do praktykowania niż Biblia a w szczególności NT :-D

Wolfi

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Wolfi » 2016-07-13, 12:30

Dezerter pisze:
Larson pisze:Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?
To zależy - jeśli utożsamiasz się/identyfikujesz (wczuwasz itp) w postać, a ta postać morduje niewinne istoty - to sam sobie odpowiedz, czy to jest dobre czy złe.
Zadaj sobie kolejne pytanie
czy sprawia ci przyjemność przelewanie krwi, czy zachowania twojej "postaci" są nacechowane okrucieństwem i sadyzmem?
....
Czy wiesz, że dla naszego mózgu nie ma różnicy, czy przeżywamy jakieś przygody w realu czy w wirtualu ?
....
Jakieś wnioski? , podzielisz się z nami?

Spedzam na tej grze tak z 1-2h dziennie wiec no nie jestem no-lifem i to nie jest gra w ktorej sie zabija itd bo to gra RPG czyli klikasz np. Atakuj i wyskakuje ci raport z rezultatem walki xD wiec raczej duzego wplywu na wyobraznie taka gra nie powinna miec.

A co do utozsamiania sie z postacia to raczej nie, ale bardzo lubie wilki, wilkolaki itd fascynuje mnie to i dlatego w to gram. ;)

Wolfi

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Wolfi » 2016-07-13, 12:45

konik pisze:Dodam do przedmowcow, iz jesli pragniesz zycie tracic i piekno swiata, to graj: nie przypuszczam, abys byl az takim herosem, ze nie przesiakniesz atmosfera tych gier, A czym przesiakniesz, tym zyc bedziesz.
Trzymaj sie.

Ps: kiedys probowalem w to grac - takie bezdenne, i prawde mowieac nudne - a zycie przecieka przez palce.
W realu mialem ciekawsze sprawy.


Nie no spokojnie, nie spedzam na tym duzo czasu, nie trace czasu, wiekszosc spedzam na sporcie, cwiczeniach itd.
Kieys moze w gim chyba to taki trocje nerd ze mnie byl, bo wiekszosc czasu na graniu spedzalem i gadalem tylko o tym, ale te czasy mi juz przeszly ;)

Wolfi

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Wolfi » 2016-07-13, 12:52

Albertus pisze:
Larson pisze:Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?
Trudno mi coś na ten temat powiedzieć bo nie grywam i nie grałem w gry o takiej tematyce.

Tak się jednak zastanawiam czy warto się zastanawiać nad ewentualną "grzesznością' takiej gry w sytuacji gdy , jak sam określiłeś, jesteś "niepraktykujący". Czy to nie jest "przecedzanie komara podczas gdy połyka się wielbłąda"?

Pewnie masz racje xd, aczkolwiek tak sie pytam po prostu, zreszta to ze nie chodze do kosciola to nie znaczy ze juz jestem jakims tam... ;)
A o grzesznpsc gier pytam w sensie ogolnym jako zagrozenie, no bo na przyklad granie w Diablo3 jest zagrozeniem i nie wazne czy dla katolika czy ateisty. Tak przynajmniej mi sie wydaje, jesli w tej grze bossami sa demony o imieniach np. Abaddon czy Baal itd.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Dezerter » 2016-07-13, 20:51

Larson pisze:
Albertus pisze:
Larson pisze:Siemka tak tu przy okazji chcialbym spytac, czy jest grzechem grac w gry ogolnie o tematyce wampirow, wilkolakow itd. Osobiscie gram w jedna taka RPG - bitefight.pl
Czy jesli gram w taka to robie cos zlego?
Trudno mi coś na ten temat powiedzieć bo nie grywam i nie grałem w gry o takiej tematyce.

Tak się jednak zastanawiam czy warto się zastanawiać nad ewentualną "grzesznością' takiej gry w sytuacji gdy , jak sam określiłeś, jesteś "niepraktykujący". Czy to nie jest "przecedzanie komara podczas gdy połyka się wielbłąda"?

Pewnie masz racje xd, aczkolwiek tak sie pytam po prostu, zreszta to ze nie chodze do kosciola to nie znaczy ze juz jestem jakims tam... ;)
A o grzesznpsc gier pytam w sensie ogolnym jako zagrozenie, no bo na przyklad granie w Diablo3 jest zagrozeniem i nie wazne czy dla katolika czy ateisty. Tak przynajmniej mi sie wydaje, jesli w tej grze bossami sa demony o imieniach np. Abaddon czy Baal itd.
Masz - moim zdaniem dobre podejście, właściwe do gier. Człowiek musi mieć czas na wszystko - ważna jest równowaga, czas na rozrywkę , 1-2 godziny jest właściwy, gra też wygląda na spoko. Ja myślę, że to ty mógłbyś zostać naszym specjalistom od gier. A czy w grze "stajesz po stronie dobra" jak to ujęła Migdałek?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tarczawiary

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: tarczawiary » 2016-07-13, 22:09

Weszłem na stronę gry i... ...przerażenie! Ale w starym życiu również marnowałem na takie rzeczy czas (akurat nie na tą grę, ale na podobne). Trochę nie dziwię się, że wiele ludzi, zwłaszcza młodzieży traci czas na takie rzeczy, ponieważ są oni dziećmi szatana, tak ja jak kiedyś zresztą ja.
Ale odpowiadając na twoje pytanie, Larson. Granie w gry (no chyba , że to np. quizy chrześcijańskie (polecam grę biblionerzy!)) to grzech dlatego, że:
- to strata czasu (tak jak mówił Konik - z którym się pod tym względem jak najbardziej zgadzam), chrześcijanie nie powinni tracić czasu który mogą poświęcić na np. czytanie Biblii albo na modlitwę .
konik pisze:ale na pewno z zyciem wiara i zyciem modlitwa kloci sie jak najbardziej - chocby z prostego powodu, ze zabiera czas ktory mozna poswiecic blizniemu i Panu Bogu.
Świetnie powiedziane!

Poza tym, czy chrześcijanie powinni takie rzeczy oglądać, zabijać itd. ?!?!

Pozdrawiam serdecznie, tarczawiary :)

Wolfi

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Wolfi » 2016-07-13, 23:05

Dezerter pisze:Masz - moim zdaniem dobre podejście, właściwe do gier. Człowiek musi mieć czas na wszystko - ważna jest równowaga, czas na rozrywkę , 1-2 godziny jest właściwy, gra też wygląda na spoko. Ja myślę, że to ty mógłbyś zostać naszym specjalistom od gier. A czy w grze "stajesz po stronie dobra" jak to ujęła Migdałek?

Jak sie da, to po dobrej stronie w tej akurat grze jest tylko zla.

tarczawiary pisze:Weszłem na stronę gry i... ...przerażenie! Ale w starym życiu również marnowałem na takie rzeczy czas (akurat nie na tą grę, ale na podobne). Trochę nie dziwię się, że wiele ludzi, zwłaszcza młodzieży traci czas na takie rzeczy, ponieważ są oni dziećmi szatana, tak ja jak kiedyś zresztą ja.
Ale odpowiadając na twoje pytanie, Larson. Granie w gry (no chyba , że to np. quizy chrześcijańskie (polecam grę biblionerzy!)) to grzech dlatego, że:
- to strata czasu (tak jak mówił Konik - z którym się pod tym względem jak najbardziej zgadzam), chrześcijanie nie powinni tracić czasu który mogą poświęcić na np. czytanie Biblii albo na modlitwę .
konik pisze:ale na pewno z zyciem wiara i zyciem modlitwa kloci sie jak najbardziej - chocby z prostego powodu, ze zabiera czas ktory mozna poswiecic blizniemu i Panu Bogu.
Świetnie powiedziane!

Poza tym, czy chrześcijanie powinni takie rzeczy oglądać, zabijać itd. ?!?!

Pozdrawiam serdecznie, tarczawiary :)

Z tymi dziecmi szatana to troszke przesada chyba, a tak to na co mam poswiecic czas jak nie na gre? Powiedzmy w dniu mam do dyspozycji jakies 12 godzin i co z tym robic?
Nie bede uprawial sportu przeciez caly czas, z kolegami to jak sie spotykam to wlasnie umawiamy sie na wyjazd na boisko, bo tak wczesniej to sie chodzilo na piwo jak to mlodziez, ale jak przeszedlem na diete zeby zwiekszyc efekty treningow to zerwalem z alkoholem, i juz na takie schadzki nie chodze. Dlatego tez mam duzo czasu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Dezerter » 2016-07-13, 23:15

Stoisz po złej stronie i czynisz złe rzeczy - kiepsko to wygląda nie sądzisz?
Zacznij czytać więc Nowy Testament - proponuję Dzieje Apostolskie
brak Biblii nie jest przeszkodą:
proszę:
http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ