Czy granie w takie gry to grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Sten

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Sten » 2016-08-22, 01:50

Moja ksywka mówi sama za siebię, lubię grywać w Dragon Age'a. Plusem jest, że wszystko dzieje się w świecie fantasy, który nie przenika naszego jak to było Harrym Potterze. Oczywiście grając w DA można narazić się na niemoralność, ale to wynika z decyzji podejmowanych podczas rozgrywki. Naszym wrogiem w 1 jest Arcydemon, a więc pokonanie go stoi w obowiązku każdego chrześcijanina :)

konik

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: konik » 2016-08-22, 08:28

A nie lepiej sie pomodlic - to skuteczniejsze na demony. A tak to ... demony sie moga cieszyc, ze zamiast do modlitwy, ludzie gnaja do gier i trwonia czas.
przepraszam za szczerosc - czas ucieka, przecieka przez palce ... a gry i tak staja sie szybko niemodne ... sa tyle potrzebne, co palenie papierosow.
To tyle od starego ramola :->

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Dezerter » 2016-08-22, 19:30

Ja uważam, że w życiu powinniśmy mieć czas na wszystko - w mojej wspólnocie czasami mówię tak
"nie samym Duchem Świętym człowiek żyje" :-)
Ważne jest, że młody człowiek rozróżnia to co szkodliwe, od tego co nieszkodliwe i że gra po stronie dobra
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

NATA S.

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: NATA S. » 2018-09-12, 21:56

Witam
Mam pytanie w sprawie gry the SIMS 4
Jest tam takie cos że mozna kazac simowi sie kompac a potem usunonc drabinke i on po pewnym czasie to nie. Gdy zrobiłem to za 1 razem bylo mi bardzo smutno ze moj sim umarł (a mial 80 lvl i najlepszy ekwipunek w grze) to mam pytanie jesli na jego nagrobku zmienilem napis z "tu zostal pochowany sim" na "spadaj stara kur wo i tak w tej grze nie ma lvl 80" to czt mozna grac w simy skoro one som zuuueeeee. Zuooo jak to zleee brzmu wleeeeee xD :ymtongue: :ymapplause: :ymtongue: :-B :ymtongue: :-B :-t

Dominik

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Dominik » 2018-09-12, 22:36

Simsy nie są złe. Zło może być w sposobie wykorzystania gry. Pewnie z nerwów zrobiłeś taki napis, więc grzechu w mojej ocenie nie ma, ale księdzem nie jestem.

Rób kopie zapisów gry po prostu po każdej grze, jak utopisz simsa w przyszłości to go "ożywisz".

Szymonw
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2022

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Szymonw » 2022-07-11, 22:09

NATA S. pisze: 2018-09-12, 21:56 Witam
Mam pytanie w sprawie gry the SIMS 4
Jest tam takie cos że mozna kazac simowi sie kompac a potem usunonc drabinke i on po pewnym czasie to nie. Gdy zrobiłem to za 1 razem bylo mi bardzo smutno ze moj sim umarł (a mial 80 lvl i najlepszy ekwipunek w grze) to mam pytanie jesli na jego nagrobku zmienilem napis z "tu zostal pochowany sim" na "spadaj stara kur wo i tak w tej grze nie ma lvl 80" to czt mozna grac w simy skoro one som zuuueeeee. Zuooo jak to zleee brzmu wleeeeee xD :ymtongue: :ymapplause: :ymtongue: :-B :ymtongue: :-B :-t
Jedynie słownictwo mnie martwi, A z zabijaniem w grze to nie wydaje mi sie to grzechem ciężkim(do póki nie chcesz zacząć zabijać w prawdziwym życiu)

pokisj
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2023

Czy granie w tą grę może być grzechem

Post autor: pokisj » 2023-07-24, 18:56

Bry. Jakiś czas temu zainteresowała mnie gra FAITH Unholy Trinity. Ogolem jest sie katolickiem ksiedzem chyba odprawia sie egzorcyzmy etc. Są demony itp, ale z tego co wiem bluźnierstw nie ma. Sam twórca chyba jest katolikiem.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 759
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 129 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: pom » 2023-07-24, 20:47

Są jednak gry/filmy moim zdaniem wybitnie antykatolickie jak np. typu zombie.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: sądzony » 2023-07-25, 09:49

pom pisze: 2023-07-24, 20:47 Są jednak gry/filmy moim zdaniem wybitnie antykatolickie jak np. typu zombie.
Ja tam lubię "The Walking Dad". To dla mnie rozrywka. W ogóle lubię filmy o zombiakach.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 759
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 129 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: pom » 2023-07-25, 14:00

Każdy ma swoje sumienie.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-25, 14:28

Nie wiem czy to jest kwestia sumienia. Nie znam dobrze tematu, ale czy zombie są jakoś bardziej "demoniczni" niż np. superbohaterowie?

Ewa
Przybysz
Przybysz
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2023
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Ewa » 2023-07-25, 18:04

Grzech nie grzech, ale co to wnosi do życia gra w takie gry?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Andej » 2023-07-25, 19:42

Ewa pisze: 2023-07-25, 18:04 Grzech nie grzech, ale co to wnosi do życia gra w takie gry?
One wynoszą, a nie wnoszą. Wynoszą czas. Czas, który jest darem Bożym. Ale, aby nie było zbyt jednostronnie, to napiszę, że gry mają tę zaletę, że wyłączają rozum. Odrywają od codziennego kieratu. Uspokajają. Ale nie wiem, czy wszystkie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: sądzony » 2023-07-25, 21:35

Ewa pisze: 2023-07-25, 18:04 Grzech nie grzech, ale co to wnosi do życia gra w takie gry?
To rozrywka. Więc to pewien sposób odpoczynku. Oczywiście mówię o stosunkowo dojrzałej osobie.A
A co dają seriale lub czytanie beletrystyki?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ewa
Przybysz
Przybysz
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2023
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Ewa » 2023-07-25, 22:10

Niektóre seriale też nic nie dają poza dozą rozrywki która ogłupiani zniekształca rzeczywistość.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Polecam spacer na łonie natury, rower po lesie, piknik na łące. Zdecydowanie lepsze dla duszy.

ODPOWIEDZ