Serwer zewnętrzny - przesyłanie plików

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Serwer zewnętrzny - przesyłanie plików

Post autor: Abraham45 » 2018-01-17, 19:09

Mam dla was takie rozwiązanie do przesyłania dużych plików - filmy, zdjęcia, których nie możemy przesłać za pomocą poczty e-mail. Dzięki temu serwerowi można wysyłać pliki do 2GB do znajomych. Podaje się adres swój oraz osoby do której się wysyła oraz wybiera się konkretne pliki z komputera. Swój adres podajemy aby mógł przyjść e-mail z linkiem o pozytywnym wysłaniu plików. Ja już wysyłałem przez ten serwer pliki i naprawdę to rozwiązuje problemy z przesyłaniem tak dużych plików. Trzeba jednak uważać na przesyłanie plików zawierających pliki programów - mogą być z tym problemy, gdyż takie pliki są chyba kontrolowane i mnie raz odrzuciło przesłanie takich plików i przyszło info, ze takich plików przesyłać nie wolno. Ale muzyczne, zdjęcia czy jakieś filmiki spokojnie można przesłać.

Oto adres:

https://wetransfer.com/

Abraham45

Re: Serwer zewnętrzny - przesyłanie plików

Post autor: Abraham45 » 2018-01-17, 19:14

Aha. Jak macie jakieś ciekawe katechezy w wersjach mp3 lub nagrane jako filmik to można między sobą wysyłać - to dobra forma przekazywania treści Ewangelizacyjnych. Ja wysyłałem już pieśni Neokatechumenatu lub filmy z imprez sportowych w których uczestniczył mój syn. Pliki są na serwerze przez jakiś czas (chyba ok m-ca) potem przychodzi e-mail z informacja o usunięciu plików.

Dominik

Re: Serwer zewnętrzny - przesyłanie plików

Post autor: Dominik » 2018-01-17, 19:26

Programy zawsze można spakować do RARa albo ZIPa, dodatkowo zmienić rozszerzenie pliku przed wysłaniem.
Przykładem będzie poczta gmail, blokują załączniki zip, rar, obojętnie co w nich by nie było. Rozwiązaniem jest zmiana rozszerzenia.

dzięki za link, czasem mam właśnie problemy z przesyłaniem dużych plików do znajomych.

Abraham45

Re: Serwer zewnętrzny - przesyłanie plików

Post autor: Abraham45 » 2018-01-17, 19:37

Ten serwer się sprawdził, wysyłałem wiele zdjęć i filmów, nawet powyżej 1 gb. Potem tylko trzeba wejść w link który przyjdzie e-mailem i tam można pobrać wszystko. Przedstawiłem to bo tutaj na forum można wysyłać różne pliki z katechezami, pieśniami. Programów lepiej nie wysyłać, bo i po co, jest ich pełno w sieci lub gazetach.
Niech wam służy w dobrych celach. :)

Można sobie przetestować na forum - wysyłając sobie jakieś pliki. Dobry sposób na sprawdzenie jak działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”