Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
apis

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: apis » 2020-10-26, 18:11

Ja ostatnio znowu założyłam sobie konto na FB, ale zdezaktywowałam, zostawiając Messengera. Nie mam dodanych znajomych, ale Messengera mogę używać tak, że nie mając kogoś w znajomych, mogę do niego napisać. Wolałabym obejść się bez tego, ale czasami się nie da. Może gdy zrobią WhatsAppa też na komputer i połączą z Messengerem (żeby ludzie z dwóch komunikatorów mogli pisać ze sobą, a są takie plany), to przeniosę się na WhatsApp. Samego Facebooka już nie mogę znieść. Mieszają w algorytmie, widzę posty stron, których nie obserwuję, a poza tym ludzie tam udostępniają takie rzeczy, że nie mogę na to spokojnie patrzeć, a po co się denerwować.

Gacek

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Gacek » 2020-11-12, 09:53

Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Moja odpowiedz - Tak

Claudiax

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Claudiax » 2021-04-06, 08:41

Ja już pare miesięcy temu pisałam że usunęłam konto, na fejsie, ale potem zrobiłam nowe... i dziś je znów skasowałam i oby na stale. Z jedną koleznką tam pisałam ale ma moj numer telefonu więc może pisać sms.
Instagram mam ale rzadko wchodze natomiast na fejsie siedzialam całymi dniami, pewnie już byłam uzalezniona.
Pozatym usunełam bo dość juz miałam czytania jak to koscioł jest zły, kościół powinni pozamykac a chrzescijanstwo to nic innego jak ciemnota [-x
A ja nie umiem obok tego typu komentarzy przejsc obojetnie... więc odpisywalam ale to na nic skoro, co rusz zostałam wysmiana
(reakcja "HaHa").
Takze ciesze sie ze usunełam facebook :ymhug:
Ostatnio zmieniony 2021-04-06, 08:42 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: sądzony » 2021-04-06, 08:59

Wszystko co zawęża miast poszerzać perspektywę, ogłupia.
Ja osobiście uważam, że nawet ten portal "zchrystusem", któremu b. wiele zawdzięczam jest w stanie zaszkodzić.
Oczywiście nie wynika to z jego lecz mojego charakteru.
Wszystko jest kwestią konstrukcji osobowości.

W FaceBoga nie wierzę już ponad 2 lata (w sensie nie istnieję tam).
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Zebra » 2021-04-06, 11:41

A nie myślicie, że czasem warto trochę powalczyć ze sobą i starać się nie uciekać od przykrych informacji?
Trochę jak mówiła Claudiax ciągle można wyczytać, że komuś nie pasuje coś tam w kościele. Najłatwiej jest w tedy usunąć konto, uciec z stamtąd i nie ma problemu. A co jeśli powinniśmy też widzieć te przykre rzeczy i starać się ciągle coś naprawiać?
Ja sama to przerabiam ze sobą. Instagrama usunęłam i raczej nie chce tam wracać. Z fb też bym chętnie uciekła ale czy to nie znaczy, że po prostu nie chce widzieć złych, przykrych rzeczy? I wolę na to po prostu nie patrzeć?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: sądzony » 2021-04-06, 11:57

Zebra pisze: 2021-04-06, 11:41 A nie myślicie, że czasem warto trochę powalczyć ze sobą i starać się nie uciekać od przykrych informacji?
Trochę jak mówiła Claudiax ciągle można wyczytać, że komuś nie pasuje coś tam w kościele. Najłatwiej jest w tedy usunąć konto, uciec z stamtąd i nie ma problemu. A co jeśli powinniśmy też widzieć te przykre rzeczy i starać się ciągle coś naprawiać?
Ja sama to przerabiam ze sobą. Instagrama usunęłam i raczej nie chce tam wracać. Z fb też bym chętnie uciekła ale czy to nie znaczy, że po prostu nie chce widzieć złych, przykrych rzeczy? I wolę na to po prostu nie patrzeć?
Zgadza się. Ale nie trzeba mieć FaceBoga, radia i tv, by wiedzieć co mówi, myśli się o K(k)ościele i jak zachowuje się spoeczeństwo. Wystarczy mieć kontakt z ludźmi. W pracy, na placu zabaw, telefonczny z rodziną i znajomymi, z sąsiadami w bloku, z przyjaciółmi, posłuchać czasem żony jak opowiada o relacjach w pracy, przeczytać książkę (są takie ponadczasowe, np.: Biblia :) ) ...

Oczywiście czym innym jest ucieczka od pokusy, a zupełnie innym wyzbycie się jej.

Powiem tak, mi to szkodziło bardzo, ale nie śmię uogólniać tego na wszystkich.
Z drugiej strony nie zamknąłem się w pustelni, staram się żyć, na tyle na ile to możliwe (i na ile to rozumiem) "normalnie".
(i oczywiście nie zawsze się udaje)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Jozek » 2021-04-06, 11:59

Tych przykrych jak to okreslilas informacji mamy wszedzie pod dostatkiem, wiec po co pchac sie dodatkowo tam gdzie jest ich najwiecej i wymieszanych z falszywymi, albo samych falszywych?
To wprowadza jedynie zamieszanie w glowach, a w niczym nikomu nie pomaga.
Poza tym, odpowiadanie na glupie, falszywe czy bzdurne informacje, jedynie napedza ich rozpowszechnianie.
Te wszystkie facebooki, nasze klasy instagramy i inne bzdury, to sposob na manipulowanie mysleniem ludzi i uzaleznianiem ich od takich bzdur, ktore po jakims czasie zaczynaja sie stawac tych ludzi rzeczywistoscia, a to co wazne to juz na to nie maja czasu, bo zajeci sa bzdurami.
Ostatnio zmieniony 2021-04-06, 12:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-06, 12:03

Dzięki FB:
-obserwuję profil swojej szkoły i szkół, które mnie interesują
-jestem na bieżąco z polityką
-rozwijam się (grupy)
-mam więcej okazji do pośmiania się (grupy)
-mogę pochwalić się czymś większej ilości osób
-mam okazję do rozwijania wiary, poprzez obecność na grupach religijno-konserwatywnych
-nie muszę sama pamiętać o czyichś urodzinach (dla boomerów może smutne, dla mnie nie)
-mam większą możliwość komunikowania się ze znajomymi (błagam, kto z dzisiejszych nastolatków pisze sms...)
Przy, oczywiście, pewnych wadach.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Jozek » 2021-04-06, 12:20

Profile wszelkich szkol mozna znalesc w sieci bez przynalezenia do jakichkolwiek grup.
Polityki jest az za duzo we wszystkich mediach.
Rozwijac mozna sie w grupach realnych osob i kontaktech personalnych a nie w cyberprzestrzeni.
posmiac sie mozna takze z kazdym w realu.
Pochwalic tez mozna sie kazdemu w realu.
Wiare tez latwiej i lepiej mozna rozwijac w realu, np,. w grupach przykoscielnych
Polegajac na elektronice pod wzgledem pamieci, ta pamiec ulega zanikowi, wiec nie jest to kozyc, a strata.
Komunikowac mozna sie na wiele roznych sposobow, ale zaden nie zastapi personalnych kontaktow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Zebra » 2021-04-06, 12:29

Ja w tym momencie staram się trzymać balans. Wiem, że z jednej strony nie mogę udawać, że zła nie ma na świecie i dlatego na fb jakieś wiadomości czytam. Z drugiej nie czytam dyskusji, które byłaby dla mnie bardzo przykre lub, które i tak nic nie zmienią (wszelkie kłótnie np. czy kościoły zamknąć na czas pandemii czy nie itd). W czasie liceum bardzo dużo używałam fb, Instagrama i YouTube. Dziś staram się to zastępować czytaniem książek, modlitwą, pójściem do sklepu. Ale chociaż dwa razy dziennie wejść i popatrzeć co słychać w Internecie.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: sądzony » 2021-04-06, 12:46

@itsjustmemichelle1, @Zebra rozumiem.
Uważam, że będąc młodym człowiekiem b. trudno nie używać FB. Sam cieszę się, że żona ma bo nie wiedziałbym co się dzieje w przedszkolu. I oczywiście gdy córka podrośnie i będzie chciała mieć FB to nie sądzę bym jej zabronił.
Nie zabraniam jej "bawić" się tabletem, choć i to może nie być do końca bezpieczne.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-06, 12:50

sądzony pisze: 2021-04-06, 12:46 @itsjustmemichelle1, @Zebra rozumiem.
Uważam, że będąc młodym człowiekiem b. trudno nie używać FB. Sam cieszę się, że żona ma bo nie wiedziałbym co się dzieje w przedszkolu. I oczywiście gdy córka podrośnie i będzie chciała mieć FB to nie sądzę bym jej zabronił.
Nie zabraniam jej "bawić" się tabletem, choć i to może nie być do końca bezpieczne.
No właśnie to jest OK. Niedobrze jest wychowywać dzieci "pod kloszem", w różnym kontekście, bo z tego nigdy nie wychodzi nic dobrego.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Zebra » 2021-04-06, 13:57

Uważam, że będąc młodym człowiekiem b. trudno nie używać FB.
Na studiach byś zginął bez fb i Messenger. A w teraz kiedy studia są online to już w ogóle. Ktoś musiałby Ci ciągle wysyłać informacje np. na sms czy dzwonić.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: abi » 2021-04-06, 14:07

Jozek pisze: 2021-04-06, 12:20 Profile wszelkich szkol mozna znalesc w sieci bez przynalezenia do jakichkolwiek grup.
Polityki jest az za duzo we wszystkich mediach.
Rozwijac mozna sie w grupach realnych osob i kontaktech personalnych a nie w cyberprzestrzeni.
posmiac sie mozna takze z kazdym w realu.
Pochwalic tez mozna sie kazdemu w realu.
Wiare tez latwiej i lepiej mozna rozwijac w realu, np,. w grupach przykoscielnych
Polegajac na elektronice pod wzgledem pamieci, ta pamiec ulega zanikowi, wiec nie jest to kozyc, a strata.
Komunikowac mozna sie na wiele roznych sposobow, ale zaden nie zastapi personalnych kontaktow.
a fora? napisz co zlego robi takie forum O:-) a przeciez i tak tu przychodzisz
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Jozek » 2021-04-06, 15:18

Ucze sie tego co mi potrzeba.
Na zadnym innym forum tego nie znalazlem.
Niemniej, powod tego ze tu jestem, nie jest istotny, bo jest to jedyne forum na ktore w miare systematycznie zadladam.
Wszelkie inne oraz facebooki, instagramy, a naws whats apy mnie nie interesuja, bo nie ma w nich nic realistycznego i sensownego, ot zwykle geganie gesi.
Ostatnio zmieniony 2021-04-06, 15:29 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”