Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Dominik » 2019-12-30, 11:39

Fejs ma swoje algorytmy, które są odpowiedzialne za to które posty są bardziej widoczne.

Miałem dwa miesiące temu ponad 4tys znajomych na FB, teraz mam o tysiąc mniej. Zacząłem robić czystki, zostawić głównie te osoby, które w jakiś sposób reagują na moje posty. Zauważyłem że dużą role odgrywa rodzaj posta jaki zamieszczę. Mam bardzo dużo osób co mają religijne profile, jeśli dam posta religijnego to ilość polubień jest znikoma. Jeśli posta ze swoim zdjęciem to polubień jest nawet 100.

Ciekawe czy są jakieś darmowe skrypty by zrobić własny portal społecznościowy,,, taki mini portal można by zrobić.

Konwalia

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Konwalia » 2019-12-30, 11:50

Dominik pisze: 2019-12-30, 11:39 Miałem dwa miesiące temu ponad 4tys znajomych na FB, teraz mam o tysiąc mniej. Zacząłem robić czystki, zostawić głównie te osoby, które w jakiś sposób reagują na moje posty. Zauważyłem że dużą role odgrywa rodzaj posta jaki zamieszczę. Mam bardzo dużo osób co mają religijne profile, jeśli dam posta religijnego to ilość polubień jest znikoma. Jeśli posta ze swoim zdjęciem to polubień jest nawet 100.
Kultura obrazkowa na FB ma się dobrze, a portal to wykorzystuje, ukrywając wpisy bez grafiki i eksponując te ze zdjęciami.

Poza tym pamiętaj, że na FB możesz mieć do 5 tys. znajomych, potem już zniknie opcja dodawania kolejnych. Możesz ewentualnie przekształcić profil prywatny w stronę, tak to działa. Po co dodawać tylu ludzi do znajomych? Ja dodawałam nie tych, którzy reagowali na moje wpisy, ale tych, których dobrze znałam. Dlatego lista moich znajomych nie była zbyt imponująca.

Dominik

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Dominik » 2019-12-30, 12:07

Trochę z 1% podatku kombinowałem, by do jak najwięcej osób dotrzeć z informacją. Jednak taki pomysł okazał się kiepski. Osób, które dobrze znam nie mam za dużo, stąd pomysł by w pierwszym etapie zostawić osoby co w jakiś sposób reagują na moje posty czy wiadomości na messengerze.
Drugim etapem będzie usuwanie tych co na messengerze nie odpisują,,, w sumie jest o też część pierwszego etapu, tylko tym lajkującym dam drugą szanse. Zdecydowanie więcej mam 1% od osób całkiem obcych, niż od prawdziwych znajomych, stąd taki pomysł z taką ilością znajomych miałem.

Mógł bym i fanpage prowadzić, jednak problem jest taki, że trzeba mieć o czym pisać. Na swoim profilu nie bardzo wiem o czym pisać, a co by było gdyby jeszcze fanpage był? Wróciłem z sanatorium, starałem się więcej pisać, nawet o głupotach,,, ale ciężko mi jest tak. Za dużo po prostu myślę, nie chce o głupotach pisać,,, a fejs promuje te osoby co dużo piszą, przez co są one bardziej dostrzegalne.

Konwalia

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Konwalia » 2019-12-30, 15:09

Dominik pisze: 2019-12-30, 12:07 a fejs promuje te osoby co dużo piszą, przez co są one bardziej dostrzegalne.
Sedno. Ale, niestety, dużo często nie znaczy mądrze i z sensem. Nie myślałeś o jakimś innym źródle niż Facebook? Instagram, YouTube? Ten pierwszy jest mi prawie obcy, znam tylko z innych profili, sama nie prowadzę. A YouTube każdy w internecie zna. Mógłbyś robić instruktaże, takie jak np. na forum, dotyczące komputerów czy internetu, i przy okazji pisać o zbiórkach 1%. Siepomaga to całkiem fajny portal, była tam kiedyś zbiórka dla syna znajomych rodziców, strona raczej godna zaufania i warto się jej przyjrzeć. Bo dodawanie na FB do znajomych ludzi tylko dlatego, że mogą się jakoś przysłużyć, jest, nie obraź się, Dominiku, bezsensowne i trochę niegrzeczne. Podobnie jak zapraszanie ich, a potem ich masowe usuwanie ze znajomych. Wiem, że szukasz dróg dotarcia do ludzi, więc Twoje postępowanie jestem w stanie odrobinę zrozumieć, ale mimo wszystko – szukaj alternatyw i może skorzystaj z tego, co podałam wyżej. :)
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 15:11 przez Konwalia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Dominik » 2019-12-30, 15:35

Masz racje w 100% z tą niegrzecznością na fejsie, ale to tylko szukanie dróg, jak zauważyłaś.

Co do YouTube. Filmy instruktażowe mają znikomą ilość wyświetleń, ale mimo to mogę je robić. Spróbować przynajmniej trzeba, może pomimo małej ilości wyświetleń będą osoby wspierające kanał.

Zaraz założę odpowiedni wątek o kanale,,

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Andej » 2019-12-30, 16:25

Może filmik o tym jak zrobić filmik. Poradnik młodego reżysera.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-30, 16:47

Filmiki instruktażowe mało wyświetleń?
No cóż.. to zależy czy umiesz w jutuby:


[3.6 mln- 3 lata]

[Prawie 80 tyś w miesiąc]
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 16:48 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Claudiax

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Claudiax » 2020-10-25, 19:56

Ja dziś usunęłam swoje konto na Facebooku. Nie dezaktywowalam ale usunelam. Poprostu mam dość gdzie się nie obejrzę 3 główne tematy
Pandemia
Aborcja
LGBT
🤯

Muszę odpocząć. Tik TOK też usunęłam ale tam nie miałam żadnych filmów. #:-s
Ostatnio zmieniony 2020-10-25, 19:56 przez Claudiax, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: sądzony » 2020-10-25, 21:10

Claudiax pisze: 2020-10-25, 19:56 Ja dziś usunęłam swoje konto na Facebooku. Nie dezaktywowalam ale usunelam. Poprostu mam dość gdzie się nie obejrzę 3 główne tematy
Pandemia
Aborcja
LGBT
🤯

Muszę odpocząć. Tik TOK też usunęłam ale tam nie miałam żadnych filmów. #:-s
Ja już prawie 1,5 roku bez FB i portali.
:)
Gratulacje
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Claudiax

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Claudiax » 2020-10-25, 21:19

sądzony pisze: 2020-10-25, 21:10
Claudiax pisze: 2020-10-25, 19:56 Ja dziś usunęłam swoje konto na Facebooku. Nie dezaktywowalam ale usunelam. Poprostu mam dość gdzie się nie obejrzę 3 główne tematy
Pandemia
Aborcja
LGBT
🤯

Muszę odpocząć. Tik TOK też usunęłam ale tam nie miałam żadnych filmów. #:-s
Ja już prawie 1,5 roku bez FB i portali.
:)
Gratulacje
Oo tobie tym bardziej należą się gratulacje. 😊

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Pompieri » 2020-10-25, 21:50

Mam FB, ale nigdy nie uzylem. Brakuje czasu na ciekawsze rzeczy. Moim zdanie warto wiele usunac, jesli po prostu zasmiecaja umysl, zycie i przyjaznie z innymi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Andej » 2020-10-25, 21:54

Ja mam. I może raz na miesiąc zaglądam. Ale nie rozumiem po co. Nie rozumiem. To, co ludzie tam czynią, to dla mnie, głupota.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Czarny » 2020-10-25, 22:43

Ja mam FB, głównie z Messengera korzystam, Instagram(zupełnie nie wiem po co).
Nie mam powalającej ilości tego czasu, to czytam tylko to co mi potrzebne'. Albo odwiedzam miejsca, które obecnie to tylko tak mogę, w przyszłości pewnie tez nic się nie zmieni.
Kilka grup, czasem coś mogę pomóc lub sam otrzymać jakąś wskazówkę. Ale sporadycznie tam zaglądam, chyba ze z powiadomienia coś wynika by zajrzeć.
Też myślę zrobić porządek, bo niektóre grupy sa mi zbędne.
Kiedyś na Skeypie ze trzy razy z kumplem gadałem.
Jest tego tak średnio, ale niektóre potrzebne.
Co do ogłupiania, tu tą samą rolę może spełniać TV czy prasa. Po prostu trzeba z dystansem podchodzić do sprawy.

Edit

Zapominałem, a uwaga na podstawie obserwacji. Nie koniecznie wnikliwej

Czasami denne badziewne czytadla czy w formie papierowej czy lapotopowej potrafią jeszcze lepiej ogłupieć niż fb z nk razem wzięte.
Nie ma zatem sztywnej reguły.
Ostatnio zmieniony 2020-10-25, 23:25 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Claudiax

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: Claudiax » 2020-10-25, 23:02

Pompieri pisze: 2020-10-25, 21:50 Mam FB, ale nigdy nie uzylem. Brakuje czasu na ciekawsze rzeczy. Moim zdanie warto wiele usunac, jesli po prostu zasmiecaja umysl, zycie i przyjaznie z innymi.
Dokładnie
Ja sobie zdałam sprawę że przez Facebooka straciłam ochotę i czas na czytanie książek które zawsze uwielbialam czytać. x_x

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy portale społecznościowe nas ogłupiają?

Post autor: sądzony » 2020-10-26, 16:06

Czarny pisze: 2020-10-25, 22:43 (...)
Co do ogłupiania, tu tą samą rolę może spełniać TV czy prasa. (...)
Czasami denne badziewne czytadla czy w formie papierowej czy lapotopowej potrafią jeszcze lepiej ogłupieć niż fb z nk razem wzięte.
Nie ma zatem sztywnej reguły.
Zgadza się.
Ja odciąłem się prawie całkowicie: TV, gazety, telewizja, radio, internet (wyjątek forum i służbowo).
Co dzieje się w Polsce i świecie wiem słuchając o czym mówią ludzie.
Czy jest to mniej obiektywna wiedza ...
nie sądzę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”