Zespoły religijne

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: sądzony » 2020-06-06, 17:57

marcin07 pisze: 2020-06-06, 17:11 (...)
oprócz głośnego wycia , głośnego podkładu , powtarzania jednego , dwóch slow nic nie szlo zrozumieć ,
(...)
Na prawdę ma znaczenie czy w rytm muzyki słyszysz:
"i hate myself and wanna die"
czy
"Bóg jest miłością"

To jest różnica.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dominik

Re: Zespoły religijne

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 19:59

W pierwszym poście robię spis chrześcijańskich artystów.

Co myślicie o TAU? Nie wiem czy powinien być na liście.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: sądzony » 2020-06-06, 20:08

Dominik pisze: 2020-06-06, 19:59 W pierwszym poście robię spis chrześcijańskich artystów.

Co myślicie o TAU? Nie wiem czy powinien być na liście.
Ja nie znam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-06, 22:34

marcin07 pisze: 2020-06-06, 17:11 Tobie , wam się może podobać taka muzyka i jej styl ale on się nie wiele rożni od muzyki na koncertach
rockowych czy im podobnym ,
Różni się TYLKO całkowitym przekazem, motywacją dla tworzenia muzyki i inspiracją

marcin07 pisze: 2020-06-06, 17:11
większość to ćpuny , pijaczki , ich życie to życie nocne .
W ramach braterskiej miłości, wszystkich wrzucamy do jednego worka. Nie ma ludzi, którzy tworzą muzykę z miłości do Boga, ale w nowoczesnym stylu, żeby trafiać z nią młodzież i przez to w pewien sposób ją ewangelizować.
marcin07 pisze: 2020-06-06, 17:11
Tak sie złożyło ze bylem na kilku mszach zagranica gdzie występowały podobne zespoły ,

Chodzi Ci o gospel? O tą muzykę, w której chodzi o dzielenie się swoją radością z wiary bardziej, niż o rozbudowany tekst?
marcin07 pisze: 2020-06-06, 17:11
oprócz głośnego wycia , głośnego podkładu , powtarzania jednego , dwóch slow nic nie szlo zrozumieć ,
Z pewnym rodzajem muzyki jest jak z akcentem. Po prostu trzeba się przyzwyczaić.
Czasem dlatego, że używa się archaizmów, czasem dlatego, że rzeczywiście akcent jest nam nieznany, czasem dlatego że STYL. Który sam w sobie nie może być dobry, ani zły.

marcin07 pisze: 2020-06-06, 17:11
Miłego słuchania życzę , no coz jestem stary i nie rozumie dzisiejszych czasów, na szczęście dla mnie .
Czas nie dopasuje się do ludzi. Czasem trzeba po prostu otworzyć oczy, umysł i serce.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-06, 22:58

Dominik pisze: 2020-06-06, 19:59 W pierwszym poście robię spis chrześcijańskich artystów.

Co myślicie o TAU? Nie wiem czy powinien być na liście.
a dlaczego masz dylemat? :)
facet przeszedł nawrócenie, warto poczytać jego świadectwa
co prawda oczywiście nie każdy lubi taki rodzaj muzyki, bo on rapuje z tego co dobrze kojarze?
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Dominik

Re: Zespoły religijne

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 23:02

Uszy mi odpadają od jego muzyki,,, dlatego Was pytam. Może ktoś słuchał jego.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-06, 23:04

Dominik 😂 rozbawiłeś mnie. Ja tylko kojarze ;) można sobie darować w sumie.

ja jeszcze polecam Fisheclectic! 🙏🏻
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Antagonista

Re: Zespoły religijne

Post autor: Antagonista » 2020-06-06, 23:14

Ja słuchałem. Wielkim fanem nie jestem, ale pod względem umiejętności (dykcja, gry słowne) to jest czołówka w Polsce.

wXlfX

Re: Zespoły religijne

Post autor: wXlfX » 2020-06-07, 23:46

NF chrześcijański rap naparza

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: drJanek » 2020-06-08, 21:37

Moje polecanki:

Najpierw polskie chrześcijańskie zespoły (z niewymienionych w wątku)...

Armia - Tomek Budzyński, kto zna 2Tm 2,3 to i jego zna :), ciekawy facet, ciekawa muzyka - lubię słuchać od płyt "Droga", przez "Pocałunek Mongolskiego księcia", "Ultima Thule" do "Freak", dwie ostatnie płyty to odjazd w dziwne klimaty, więc nie polecę. Generalnie styl to rock/ rock progresywny z różnymi wstawkami, zależy od płyty. Paleta barw.

Houk - był Maleo Raegge Rockers ale nie może obyć się bez pierwszego czy drugiego zespołu Malejonka, pierwszy to chyba Izrael - prześwietna płyta "Extra Pan" energiczna, mocna tekstowo (chrześcijańsko), świetna sekcja rytmiczna bo na garach Ślimak, to jest arcydzieło... Z innych płyt, wcześniejszą "Generation X". Mają podobno coś znowu po latach nagrywać, czekam z niecierpliwością.

Fruhstuck - wrocławski zespoł rockowy, klasyka, chrześcijański, liderem był Martjin Krale były basista z No Longer Music (ewangelizacyjnego zespołu rockowego zktóry nawracał polskie ugory lata temu) - fajne pozytywne przesłanie, ciekawe teksty, dobra muzyka, szczególnie lubię pierwszą płytę "mine" oraz jedną z ostatnich "brother". Zespół rozpadł się kiedy Martijn wrócił do Holandii po 20 latach mieszkania we Wrocku.

Joszko Broda "Debora" - nie wiem czy to płyta chrześcijańska, ale grana przez Joszko... kto nie zna ... niech pozna, bardzo ciekawa muzycznie i etnicznie, niesamowite nietypowe instrumenty których Joszko jest mistrzem. Muzyka etniczna.

Mate O. - Mateusz Otręba, syn pastora, mąż Natalii Niemen - mam sentyment do jego płyty akustycznej (Mate O. akustycznie i przyjaciele) z nowszych to "Król wszechświatów", lubię jego barwę głosu, dobór instrumentów i wiadomo teksty... chrześcijańskie.

Mariusz Śmiałek - "Tylko Jezus" 1 i 2 - super naprawdę polecam, facet mieszka w Edynburgu (moje byłe miasto) jest z Polski - od lat pisze piosenki uwielbieniowe, jakiś czas temu zdobył się na nagranie płyt własnym sumptem i za pomocą znajomych. Polecam, profesjonalny (jak na amatora) dźwięk, aranżacje, łatwo wpadające melodie, proste uderzające w serce teksty do śpiewania i grania, gram sobie czasami na modlitwie jego piosenki . Muzyka uwielbieniowa, na drugiej płycie pojawiają się gitarki elektryczne, są kobzy szkockie jest fajnie.

Kanaan "Tato" - jedna płyta, jeden człowiek Kuba Kornacki - fajna, miła dla ucha i serca płyta, bardzo osobista, wpadła w moje ręce i ... została.
Trudno to sklasyfikować stylowo. Poezja śpiewana, w stylu lekko rockowo, folkowo, popowym.

Lumen - Marek Bałata, co za głos, uwielbiam poporatorium "Miłosierdzie Boże" na podstawie dzienniczka Św. s. Faustyny. Coś pięknego, symfoniczna muzyka w wersji pop, piękne mądre teksty, no to po prostu trzeba wysłuchać. Lubię jeszcze "Psalmy Dawida".

Luxtorpeda - Friedrich Litza - nawrócona legenda polskiego metalu, człowiek świadectwo miłości Bożej / człowiek gitara, muzyka to pomieszanie stylów, grunge, trash metalu. Świetne teksty, energicznie, rzeźnicko, szybko ale czasami i humorystycznie balladkowo. Coś dla młodych ... także duchem :).

New Life Music - mam tylko jedną płytę - Ty i Ja, to znany zespół, który jest od lat... rzadko słucham, muzycznie fajna ale barwa głosu wokalistki mi nie podchodzi. Generalnie jest wysoki poziom i warto się zainteresować.

Staszek Sojka - nie jest może religijnym zespołem ale nagrał dwie religijne płyty - "Jan Paweł Tryptyk Rzymski" i "W blasku Światła" (do słów JP II) w kooperacji z... Piaskiem :). Bardzo fajne płyty, nie słucham Piaska zupełnie ale też to świetnie wyszło. Bardzo lubię wrzucić czasami jedną albo drugą i zadumać się muzycznie nad treścią.

Na koniec ze starej piwnicy, muzycznej winnicy - nie istniejący już zespół Undish, melancholiczny nieco, ale mocny, poetycki krzyk do Boga. Coś w stylu progresywnego rocka, wpadającego w gotyk może. Nagrali dwie płyty "Letters from the Earth" i "A gift of flying" - dla koneserów.

w kolejnym poście wrzucę co zza granicy polecam posłuchać w temacie chrześcijańskich zespołów "religijnych" :).
Ostatnio zmieniony 2020-06-08, 21:40 przez drJanek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ