Zespoły religijne

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Dominik

Zespoły religijne

Post autor: Dominik » 2020-06-05, 21:58

Polecicie jakieś zespoły religijne?

Mi się podobają Good God i Wyrwani z niewoli.

Wykaz religijnych zespołów, wersja beta


Good God
rodzaj muzyki: reggae


Owca


Wyrwani z niewoli
rap


2Tm2,3


NiemaGoTu


TGD


Małe TGD
(chyba tylko jedną płytę mają religijną)


Mocni w Duchu


Exodus 15


Arka Noego

ks. Jakub Bartczak


ks. Kuba


TAU
Ostatnio zmieniony 2020-06-06, 19:52 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-06, 07:15

Ja bardzo lubię NiemaGoTu, TGD, Mocni w Duchu :) Exodus 15 też super!
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Zespoły religijne

Post autor: Dezerter » 2020-06-06, 09:30

2Tm2,3 zwany Tymoteuszem albo Tymek i to zarówno w wersji czadowej:

jak i akustycznej


A bardziej rockowo, ale ciągle o zabarwieniu religijnym Luxtorpeda , Armia
a reggae to Maleo Reggae Rockers

Ogromna większość tych muzyków, to nawróceni w środowisku Odnowy zbuntowani rockmeni, których później mądry pasterz skierował do Neokatechumenatu, by w Odnowie znów nie odlecieli ;)

A z innej beczki to TGD - pełen profesjonalizm :!:
Ostatnio zmieniony 2020-06-06, 09:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Zespoły religijne

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 10:28

Niezapominajka pisze: 2020-06-06, 07:15 Exodus 15 też super!
Wczoraj Spoitifi zainstalowałem i znalazłem ich, są ok. Sporo nagrań wrzucili.
TGD też tam są.

Dominik

Re: Zespoły religijne

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 11:40

Możemy wklejać linki ze Spotify na forum do konkretnego albumu lub utworu, i będzie taki ładny odtwarzacz, na forum w poście wyświetlony,



Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Rejestracja na Spotify jest darmowa, wtedy jeśli będziemy zalogowani będzie więcej niż 30sek utworu.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: marcin07 » 2020-06-06, 12:22

Być możne słuchając Waszych propozycji Bóg się uda z apostatami , prorokami pomordowanymi w bestialski sposób na takie dyskoteki , pewnie także preferuje język angielski bo polskiego nie zrozumie .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-06, 12:59

marcin07 pisze: 2020-06-06, 12:22 Być możne słuchając Waszych propozycji Bóg się uda z apostatami , prorokami pomordowanymi w bestialski sposób na takie dyskoteki , pewnie także preferuje język angielski bo polskiego nie zrozumie .
@-) :-ss x_x
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Dominik

Re: Zespoły religijne

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 13:07

Marcin07, tak bardzo odskoczyłeś z tematem że po prostu nie wiem co odpisać na Twój post.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: sądzony » 2020-06-06, 13:40



Nie wiem czy to religijne. Jam mam uczucia ambiwalentne, ale właśnie dlatego czasem słucham.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-06, 13:44

sądzony pisze: 2020-06-06, 13:40

Nie wiem czy to religijne. Jam mam uczucia ambiwalentne, ale właśnie dlatego czasem słucham.
oczywiście, że tak! swoją drogą przepiękne, baaaardzo lubię!
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Zespoły religijne

Post autor: Magnolia » 2020-06-06, 13:54

marcin07 pisze: 2020-06-06, 12:22 Być możne słuchając Waszych propozycji Bóg się uda z apostatami , prorokami pomordowanymi w bestialski sposób na takie dyskoteki , pewnie także preferuje język angielski bo polskiego nie zrozumie .
Przesłaniem tej muzyki jest wielbienie Boga. Być może dla ludzi w starszym wieku jest to niezrozumiałe, dlaczego tak, dlaczego taka muzyka. Ale młodzi pozytywnie reagują na dobry rytm i jeszcze radują się tekstami opartymi na Słowie Bożym, czyli innymi słowy mogą modlić się tańcząc i śpiewając na Bożą Chwałę - to jest w Biblii i to jest kult o który chodzi (w sensie treści). Forma może Ci nie odpowiadać, możesz mieć zupełnie inny gust co do muzyki, ale chyba nie zastanowiłeś się co do przesłania.

Muzyka która wpadnie w ucho, jest często powtarzana, także w czasie codziennych czynności okazuje się wspaniałą modlitwa i uwielbieniem Boga w każdej chwili. Naprawdę o to chodzi w życiu chrześcijanina.
Więc je krytykuj pochopnie zanim nie zrozumiesz sensu.
Pozdrawiam

Dominik

Re: Zespoły religijne

Post autor: Dominik » 2020-06-06, 14:06

Może stwórzmy wspólnymi siłami jakiś spis polskich religijnych zespołów z uwzględnieniem stylu w jakim wykonują muzykę
Powiem, że brakuje mi takiego spisu, żeby w szybki i łatwy sposób odnaleźć zespół który odpowiada mi.
Ostatnio zmieniony 2020-06-06, 19:48 przez Dominik, łącznie zmieniany 5 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-06, 14:17

Skillet (już wspominałam na forum, ale jak wątek tematyczny, to powtórzę)- [christ] rock

Konwalia

Re: Zespoły religijne

Post autor: Konwalia » 2020-06-06, 15:28

Zdaje się, że Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej ma ładne spokojne utwory lub po prostu takie, które pomagają się modlić. Polecam też Poldka Twardowskiego, chociaż jest on wokalistą, to współpracuje z różnymi muzykami.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Zespoły religijne

Post autor: marcin07 » 2020-06-06, 17:11

Magnolio , wypraszam sobie wypominanie mi wieku , ( zawsze mówiłem jak człowiek jest szczery to inni to wykorzystają i ci wypowiedzą otwarcie na innych )
Tobie , wam się może podobać taka muzyka i jej styl ale on się nie wiele rożni od muzyki na koncertach rockowych czy im podobnym , większość to ćpuny , pijaczki , ich życie to życie nocne .
Tak sie złożyło ze bylem na kilku mszach zagranica gdzie występowały podobne zespoły , oprócz głośnego wycia , głośnego podkładu , powtarzania jednego , dwóch slow nic nie szlo zrozumieć ,
Miłego słuchania życzę , no coz jestem stary i nie rozumie dzisiejszych czasów, na szczęście dla mnie .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

ODPOWIEDZ