Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Przemysław
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2020
Been thanked: 1 time

Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Post autor: Przemysław » 2020-09-20, 15:30

Witam.
Nie jest to film o tematyce religijnej. Ale czy taka postawa jaką reprezentuje Hannah Arendt:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hannah_Arendt
nie zasługuje na podziw? Tzn, nie chcę komuś psuć zabawy, jeśli nie widział,
więc jakby ktoś kto widział lub obejrzy ten film chciałby porozmawiać,
to chętnie bym porozmawiał. Jeszcze chętniej wysłuchałbym kogoś,
kto czytał jej książki.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Post autor: Albertus » 2020-09-20, 15:42

W wikipedii pisze:
jeszcze w 1942 chwaliła ZSRR za likwidację antysemityzmu i trafną politykę narodowościową.

Przemysław
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2020
Been thanked: 1 time

Re: Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Post autor: Przemysław » 2020-09-20, 16:37

A widziałeś film? Ja nie mam zamiaru dyskutować na takim poziomie. Wyrwałeś kawałek tekstu z kontekstu i co myślisz, że jestem
tak głupi, że sobie tego nie sprawdzę. Wielu ludzi nauki czy filozofów na początku wierzyło w komunizm. M.in: Leszek Kołakowski,
Robert Oppenheimer, wybitni rosyjscy uczeni jak Lew Landau. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

Dodano po 10 minutach 2 sekundach:
Poza tym napisałem, chcę podyskutować z kimś kto widział film i/albo czytał jej książki a nie wpis w Wikipedii.

Dodano po 12 minutach 27 sekundach:
Jak już Albertus chcesz dowiedzieć się więcej o komunizmie to sobie przeczytaj co było jego pierwszą formą:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm
Punkt 1.1

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Post autor: Andej » 2020-09-20, 18:17

Filmów oglądać nie zamierzam.

Zdania z WIKI "Według Hannah Arendt główną cechą człowieka masowego jest brak jakichkolwiek relacji społecznych oraz wyizolowanie. To, co zdaniem autorki charakteryzuje społeczeństwa nowoczesne jest zjawisko które można opisać jako dobrowolne wyalienowanie. Człowiek jako istota społeczna jest ciągle zmuszony do pozostania w interakcjach ze społeczeństwem, jednak coraz silniej zaciera więzi międzyludzkie. Tacy ludzie mogą być manipulowani przez siły rządzące w społeczeństwie, a w szczególności media, które mają bezpośredni kontakt. Manipulacja ta odbywa się na dwa sposoby: pochlebianie oraz uwodzenie." wydają się mieć potwierdzenie w zmianach zachodzących w społeczeństwach. Efektem tego efekt bycia przeciw. W zasadzie, coraz częściej, jedyną spójną sił a jest sprzeciw. Który też może być odgórnie sterowany. Choć niekoniecznie metodami komunistyczno-nazistowskimi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Przemysław
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2020
Been thanked: 1 time

Re: Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Post autor: Przemysław » 2020-09-20, 19:23

No przecież napisałem, że interesuję mnie dyskusja WYŁĄCZNIE z osobami
które OBEJRZAŁY FILM, ALBO/I PRZECZYTAŁY jej książki.

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Po to umieściłem to w tym dziale MULTIMEDIA i dałem tytuł - Film - "Hannah Arendt"

Dodano po 23 minutach 25 sekundach:
Może niepotrzebnie umieściłem linka do Wikipedii z wpisem o Arendt.
Nie chodziło mi o dyskusję opartą na wpisie w Wikipedii, ale
o dyskusję o filmie lub jej książkach.
Prawda, umieszczenie linka do wpisu o Arendt mogło być mylące, przepraszam.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Post autor: Albertus » 2020-09-20, 19:37

Przemysław pisze: 2020-09-20, 16:37 A widziałeś film? Ja nie mam zamiaru dyskutować na takim poziomie. Wyrwałeś kawałek tekstu z kontekstu i co myślisz, że jestem
tak głupi, że sobie tego nie sprawdzę. Wielu ludzi nauki czy filozofów na początku wierzyło w komunizm. M.in: Leszek Kołakowski,
Robert Oppenheimer, wybitni rosyjscy uczeni jak Lew Landau. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

Dodano po 10 minutach 2 sekundach:
Poza tym napisałem, chcę podyskutować z kimś kto widział film i/albo czytał jej książki a nie wpis w Wikipedii.

Dodano po 12 minutach 27 sekundach:
Jak już Albertus chcesz dowiedzieć się więcej o komunizmie to sobie przeczytaj co było jego pierwszą formą:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm
Punkt 1.1
Marksistowska wersja komunizmu zakłada to że do jego osiągnięcia konieczny jest terror i przemoc.

wszyscy filozofowie którzy "wierzyli' w komunizm w wersji marksistowskiej są za ten terror współodpowiedzialni.

jeśli ktoś "wierzył" w komunizm do 1942 roku to oznacza że akceptował dodatkowo stalinizm i sojusz Stalina z Hitlerem w zniszczeniu Polski i zagarnięcie przez sowietów nie tylko wschodnich ziem Polski ale też Litwy, Łotwy, Estonii i Mołdawii a także atak sowietów na Finlandię

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Film "Hannah Arendt" (r. 2012)

Post autor: kundelek » 2020-09-20, 20:17

A moze warto przezyc troche moskiewskiego komunizmu? Przemyslawie, dotknela Cie ta przyjemnosc?

ODPOWIEDZ