Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
chemiczka

Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: chemiczka » 2021-09-30, 11:39

Czemu ludzie oglądają jakieś głupoty typu „Ślub od pierwszego wejrzenia”, „Trudne sprawy” albo „Królowe życia”? Przecież to niszczy mózgi szybciej niż promieniowanie radioaktywne. Kiedyś bym nie wierzyła, że te dziadostwa będą popularne, a teraz tego wyrasta jak grzybów po deszczu, czyli jest oglądalność. Ludzie nie czują, że oglądanie tego obraża ich inteligencję?
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 11:40 przez chemiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-09-30, 11:53

Bo w telewizji są prawie same bzdury. Dlatego jej nie oglądam, tylko filmy w Internecie.
Patrząc na moją prababcię : niektóre starsze osoby oglądają telewizję przez większość dnia. Więc jeśli są uzależnione od telewizji, to nie mają wielkiego wyboru między programami. Bo prawie wszędzie są niezbyt rozwijające filmy, seriale, zwłaszcza w dzień powszedni.
Niestety masz rację, że to bardzo źle wpływa na mózg i szkoda mi osób, które takie programy oglądają na stałe. Zwłaszcza, że często robią to z poczucia osamotnienia, żeby coś w sobie zagłuszyć albo też, w niektórych przypadkach, z silnego przepracowania.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: Czarny » 2021-09-30, 12:01

Ja tylko fantastyczny program liryczny " Żona szuka rolnika "
Historie rolników wracających ze spotkania z kolegami.
Wzruszające :(
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 12:09 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: adampiotr » 2021-09-30, 13:26

Te które wyminiłaś programy nie są może najwyższej jakości.
Fajny był serial Ranczo to było ekstra do oglądania :).
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 14:25 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: sądzony » 2021-09-30, 14:08

chemiczka pisze: 2021-09-30, 11:39 „Królowe życia”
Przyznam, że nie mam telewizji od jakichś ~3 lat ale wcześniej czasem oglądałem ten tytuł.
Gdy byłem w wakacje u rodziny również z nudów zatrzymałem się na nim.

Dlaczego oglądamy (a przynajmniej ja) głupoty? Dlatego samego dlaczego je robimy.
Bo raczej jesteśmy (a przynajmniej ja) głupi niż mądrzy.

Wydaje mi się, że z samej TV jest więcej szkody niż pożytku.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: Abstract » 2021-09-30, 15:38

chemiczka pisze: 2021-09-30, 11:39 Czemu ludzie oglądają jakieś głupoty typu „Ślub od pierwszego wejrzenia”, „Trudne sprawy” albo „Królowe życia”? Przecież to niszczy mózgi szybciej niż promieniowanie radioaktywne. Kiedyś bym nie wierzyła, że te dziadostwa będą popularne, a teraz tego wyrasta jak grzybów po deszczu, czyli jest oglądalność. Ludzie nie czują, że oglądanie tego obraża ich inteligencję?
Zaspakajają wścibskość. Kiedyś bardzo popularna cecha do zaspakajania na żywo, teraz mamy to w TV.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: Jozek » 2021-09-30, 16:00

a agencje reklamowe to wykozystuja by faszerowac mozgi nowymi produktami najczesciej nikomu nie potrzebnymi.
ale jak sie naogladaja tych reklam to w koncu uznaja ze to im potrzebne, chocby i tak nie bylo potrzebne.;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: Morkej » 2021-09-30, 16:23

Film pt. "The Social Dilemma" w bardzo ciekawy sposób przedstawia za pomocą jakich środków wielkie korporacje uzależniają innych ludzi. Prasa, telewizja i internet są tym samym środkiem. Tylko, że ten ostatni jest czymś zupełnie nowym.
Wszyscy użytkownicy internetu są produktem. Widzowie przed ekranem TV również. Zasadniczym celem jest przyciąganie i utrzymywanie jak najdłuższej uwagi, aby zarabiać na tym pieniądze.
Dlatego łatwo uzależnić się od jednego i drugiego.

Ogólnie nie jestem jakimś przeciwnikiem telewizji. Sam dość rzadko ją oglądam. Ma podobnie wiele negatywów, co internet. Media łatwo potrafią wpływać na innych ludzi, dezinformacja itd.
W TV każdy ogląda sobie takie programy jakie lubi. Podobnie jest w świecie wirtualnym. Grunt, aby mieć umiar i nie dać się uzależnić. Warto też obserwować wpływ, jaki generuje czas spędzany przy jednym i drugim oraz wyciągać wnioski.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: sądzony » 2021-09-30, 17:54

Czy da się w sieci, TV czy innych mediach zarobić na Chrystusie?

Wystarczy, że raz obejrzę np wiertarkę to przez tydzień "śledzą mnie" wiertarki, młotki i inne szlifierki.
Gdy poszukuję czegoś w duchu chrześcijaństwa (a zdarza mi się to b. często) nie śledzą mnie krzyże, wydania Biblii, różańce, modlitwy, dewocjonalia czy inne treści związane z chrześcijaństwem.

Jezus jest ponad reklamą i zainteresowaniem sieci?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: Jozek » 2021-09-30, 18:03

sądzony pisze: 2021-09-30, 17:54 Czy da się w sieci, TV czy innych mediach zarobić na Chrystusie?

Wystarczy, że raz obejrzę np wiertarkę to przez tydzień "śledzą mnie" wiertarki, młotki i inne szlifierki.
Gdy poszukuję czegoś w duchu chrześcijaństwa (a zdarza mi się to b. często) nie śledzą mnie krzyże, wydania Biblii, różańce, modlitwy, dewocjonalia czy inne treści związane z chrześcijaństwem.

Jezus jest ponad reklamą i zainteresowaniem sieci?
najlepszy zasieg mam w kosciele, szczegolnie po spowiedzi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

orzeszku

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: orzeszku » 2021-09-30, 20:20

Co do tematu... Ja tam nie będę się kreować na wielką intelektualistkę, lubię czasem obejrzeć coś lekkiego, zwłaszcza kiedy pracowałam, potrzebowałam niekiedy intelektualnego odpoczynku przy czymś niewymagającym. Nie wynoszę się również ponad ludzi, którzy oglądają jakieś proste programy w TV bo rozumiem, że ludzie mają różne sytuacje, może też właśnie takiego odpoczynku potrzebują, lekkiego relaksu - to też jest czasem potrzebne.
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 20:40 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: sądzony » 2021-10-01, 20:52

orzeszku pisze: 2021-09-30, 20:20 Co do tematu... Ja tam nie będę się kreować na wielką intelektualistkę, lubię czasem obejrzeć coś lekkiego, zwłaszcza kiedy pracowałam, potrzebowałam niekiedy intelektualnego odpoczynku przy czymś niewymagającym. Nie wynoszę się również ponad ludzi, którzy oglądają jakieś proste programy w TV bo rozumiem, że ludzie mają różne sytuacje, może też właśnie takiego odpoczynku potrzebują, lekkiego relaksu - to też jest czasem potrzebne.
Zgadzam się całkowicie. Ja do tego mam netflix i hbo.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: Lunka » 2021-10-01, 21:07

"Ślub od pierwszego wejrzenia" jak widziałam reklamę i koncepcje Programu to mnie gotowało. Takie spłycenie wartości małżeństwa do zera praktycznie.
Ale chyba najbardziej mnie denerwuje jak widzę reklamę "Hotel Paradise". No rzeczywiście raj. Burdel na żywo 😑
Ogólnie nie oglądam telewizji, czasem jakieś "Na sygnale" jak się trafi tak żeby myśli gdzieś uciekły. Filmu nie oglądałam chyba z pół roku 😔

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
A ps. To że oglądają to jeszcze nie jest takie złe. Gorzej jeśli ktoś żyje tymi bzdurami i bierze przykład.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: sądzony » 2021-10-01, 21:12

Lunka pisze: 2021-10-01, 21:07 A ps. To że oglądają to jeszcze nie jest takie złe. Gorzej jeśli ktoś żyje tymi bzdurami i bierze przykład.
Moja teściowa nie tyle żyje samymi serialami polskimi o ile życiem prywatnym aktorów. W sensie kto z kim kogo zdradził, kto ma ile i z kim dzieci, kto się rozwiódł i ile zarabia, kto gdzie mieszka, na co choruje i jakie ma problemy i gdzie jeździ na wakacje - to jest jakieś szaleństwo.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czemu ludzie oglądają głupoty w telewizji?

Post autor: Lunka » 2021-10-01, 21:15

@sądzony dużo pan tak ma. Nie wiem po co im ta wiedza 😉 a jak nie gwiazdy to wszystkich sąsiadów prześledzą życiorysy 😅
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ