Filmy

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Ciekawa

Filmy

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 17:49

Jakie filmy tak was poruszyły, chodzi mi nie o stricte religijne, że pomyśleliście o Bogu, albo przypomniało wam to o Bogu, albo chcieliście wychwalać Boga? Słowem, pozytywne owoce?

Mi pod tym względem podoba się film polski pt :Trzeci, Noc św. Mikołaja, Donnie Darco.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Filmy

Post autor: Skaza » 2021-10-29, 19:02

Mi w ostatnim czasie z Polskich najbardziej dał do myślenia film Czyściec z 2020 roku.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Filmy

Post autor: sądzony » 2021-10-29, 19:24

Matrix
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Filmy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-29, 19:47

Na przykład "Igrzyska Śmierci" oraz "Hobbit". Płakałam przy nich. W ogóle czasem płaczę przy filmach, chyba o wiele cześciej niż przy czytaniu książek.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
"Opowieści z Narnii" mi się bardzo kojarzą z Bogiem, też byłam wzruszona wielokrotnie, ale płakałam tylko przy jednym momencie z 2 części ekranizacji.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Filmy

Post autor: Lunka » 2021-10-29, 19:50

Przełęcz ocalonych.
Milczenie

Choć w nich dużo o religii ale głęboko mnie poruszyły.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Ciekawa

Re: Filmy

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 20:43

Skaza pisze: 2021-10-29, 19:02 Mi w ostatnim czasie z Polskich najbardziej dał do myślenia film Czyściec z 2020 roku.
Nie widziałam jeszcze.

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Lunka pisze: 2021-10-29, 19:50 Przełęcz ocalonych.
Milczenie

Choć w nich dużo o religii ale głęboko mnie poruszyły.
Milczenie, zaraz kuknę o czym. A polecam wam TRZECI z Markiem Kondratem. No ,,, dla wierzącego uważam, kopalnia domysłów.

Dodano po 30 sekundach:
sądzony pisze: 2021-10-29, 19:24Matrix
No of kors, kopalnia znaczeń

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-10-29, 19:47 Na przykład "Igrzyska Śmierci" oraz "Hobbit". Płakałam przy nich. W ogóle czasem płaczę przy filmach, chyba o wiele cześciej niż przy czytaniu książek.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
"Opowieści z Narnii" mi się bardzo kojarzą z Bogiem, też byłam wzruszona wielokrotnie, ale płakałam tylko przy jednym momencie z 2 części ekranizacji.
Ja też becze strasznie i wtedy dziękuję Bogu że żyję dla takich chwil. W Narnii bardzo lubię zdanie: Jak masz na imię? -W Twoim świecie mam różne imiona.

Czy jakoś tak. W ogóle Aslan :x

Dodano po 4 minutach 38 sekundach:
https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/T ... nr+1-14438

Dodano po 3 minutach 58 sekundach:
Jeżeli chodzi o Trzeciego, to sam tytuł już coś sugeruje, a cały Film jest wypełniony symboliką, ale dość mocno ukrytą.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Filmy

Post autor: lambda » 2021-10-29, 21:22


Ciekawa

Re: Filmy

Post autor: Ciekawa » 2021-10-30, 15:30

No... wydaje sie ciekawe

Dodano po 29 minutach 23 sekundach:
Opowieść o krainie gdzie króluje Halloween, gdzie główny bohater odkrywa coś dotąd niespotykanego: Krainę Świąt Bożego NArodzenia. Dobra animacja, dobre piosenki.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Filmy

Post autor: AdamS. » 2021-11-07, 14:09

Jeśli ktoś lubi dobre kino sci-fi, warto obejrzeć "Raport z Europy" (wczoraj oglądałem - poniżej wersja z lektorem za darmo). Film zrealizowany w oryginalnej konwencji paradokumentu, który jednak do końca utrzymuje w napięciu.

Nie znajdziemy tu superbohatera ratującego świat, ani rozwiązania problemu na sekundę przed tragedią (co stało się już manierą w kinie S-F), za to mamy sporą dawkę realizmu, który skłania do głębszej refleksji.

Czy dla wiedzy warto poświęcać życie? Czy ludzkość to wartość większa niż człowiek? Co tak naprawdę nadaje naszemu życiu sens? To pytania, które wyłoniły się u mnie w bardzo osobistym odbiorze tego obrazu. Polecam!
https://www.cda.pl/video/83352362e?fbcl ... OBOT38iCe4

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Filmy

Post autor: Skaza » 2021-11-07, 14:18

Nie wiem czy lubię dobre, ale zerknę na niego. Dzięki bracie za namiar.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Filmy

Post autor: AdamS. » 2021-11-07, 18:31

Skaza pisze: 2021-11-07, 14:18 Nie wiem czy lubię dobre, ale zerknę na niego. Dzięki bracie za namiar.
Nie wiem czy dla każdego takie dobre. ;) Mam swoją własną miarę wartości filmu - jeśli na drugi dzień po emisji trudno mi sobie przypomnieć o czym była treść, to znaczy, że mój system automatycznie uznał, że należy go wykasować z pamięci. :D Ale bywa i tak, że dopiero na drugi dzień zaczynają wokół filmu narastać pytania i refleksje - i wtedy dopiero z czasem odkrywam, że był naprawdę dobry.

Film nie musi w sposób bezpośredni odnosić się do jakichś wartości, żeby był wartościowy. Często właśnie te pozycje, które nie mają zbyt nachalnego przesłania, a jedynie stawiają znak zapytania nad jakąś poważną kwestią, potrafią na nas oddziaływać głębiej.

mysza365

Re: Filmy

Post autor: mysza365 » 2021-11-07, 19:09

Ostrov, Jabłko Adama... to tak z biegu.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Filmy

Post autor: Lunka » 2021-11-17, 14:07

"Pokuta" polecam i film i książkę. Niezwykle poruszający.

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
A wczoraj z mężem oglądaliśmy, akurat w Tv było "Ukryte działania" ciekawy film o wkładzie czarnoskórych kobiet w działania NASA, w czasach gdy podział na białych i czarnych był jeszcze powszechny.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Filmy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-11-17, 17:46

Lunka pisze: 2021-11-17, 14:07 Pokuta" polecam i film i książkę. Niezwykle poruszający.
Film kiedyś oglądałam i chociaż dobra gra aktorska to uważam, że przesłanie jest bez sensu. Ta dziewczynka powinna po prostu wyznać, że skłamała i nie decydować się na zostanie pielęgniarką na wojnie, bo ewidentnie nie chciała takiej pracy, tylko się karała sama niepotrzebnie. To nie było jej powołanie, ale efekt niszczącego ją poczucia winy. Film odbiera nadzieję, przedstawia międzyludzkie relacje w sposób zniekształcony, tak jakby nie było w nich szans na pojednanie. A główna bohaterka, mimo tych wielkich krzywd, jakie wyrządziła, ma prawo do szczęścia i realizacji marzeń. Ma prawo naprawić swoje życie, wybaczyć sobie i zacząć żyć szczęśliwie na nowo. Autor książki i reżyser to prawo jej bezpodstawnie odbierają.

Dodano po 6 minutach 45 sekundach:
Ale może po prostu ja czegoś nie zrozumiałam w tym. Więc nie obraź się na mnie, Lunka, za tę krytykę filmu, może Ty po prostu lepiej to rozumiesz, zwłaszcza, że czytałaś książkę, a ja nie.
Ostatnio zmieniony 2021-11-17, 17:46 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Filmy

Post autor: Lunka » 2021-11-17, 20:44

@miłośniczka Faustyny dlaczego miałabym się obrażać za Twoją opinię? Czy to ja jestem twórcą tego dzieła? ;)

Rozumiem Twoja interpretację ale zupełnie się z nią nie zgadzam. Myślę że specjalnie to zostało pokazane w taki, a nie inny sposób. W tej historii nie mogło być happy endu, gdyż straciłaby swoje przesłanie.
Ona ma dobitnie i do szpiku kości pokazać jak jedno kłamstwo , błąd którego nie chcemy naprawić moze zniszczyć życie nasze i innych osób.
Ta tytułowa pokuta miała tutaj być pokazana najdobitniej.

Ale dobrze wiesz, że nie wszystko wszystkim musi się podobac 😘

A tak w ogóle może połączyć ten wątek z głównym wątkiem filmowym?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ