Pytanie dotyczące stron internetowych

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Angeli

Pytanie dotyczące stron internetowych

Post autor: Angeli » 2015-12-28, 21:34

Mam pytanie. Czy ktoś z was zna się na zakładaniu strony internetowej?

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-12-29, 15:57

Dominik założył to forum, więc on zna się na tym.

Niestety administrator na razie z tego co widzę nie ma czasu by się tu pojawić, więc może spróbuj do niego napisać na e-mail albo przez GG. http://zchrystusem.pl/topics36/kontakt- ... a-vt21.htm - szukaj tutaj, tam jest jego nr GG.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Dominik

Re: Pytanie dotyczące stron internetowych

Post autor: Dominik » 2015-12-30, 20:03

Angeli pisze:Mam pytanie. Czy ktoś z was zna się na zakładaniu strony internetowej?
Ja się znam, ostatnio nawet zacząłem po części robić to zawodowo, dlatego tak rzadko tutaj bywam.
Jaka miała być by to strona? Podpowiem co i jak zacząć.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-12-30, 20:50

Myślałam o czymś o charakterze ewangelizacyjnym, ale również i modlitewnym.

dominikbartlomi
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 paź 2015
Lokalizacja: Polska
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: dominikbartlomi » 2015-12-31, 21:39

Angeli pisze:Myślałam o czymś o charakterze ewangelizacyjnym, ale również i modlitewnym.
postaw sobie bloga, takiego jak mam w stopce np. na wordpressie albo z kimś współpracuj :)
Szczęść Boże! Polecam odwiedzić stronę z modlitwami - www.jezuschrystus.com.pl

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-12-31, 22:07

dominikbartlomi pisze:
Angeli pisze:Myślałam o czymś o charakterze ewangelizacyjnym, ale również i modlitewnym.
postaw sobie bloga, takiego jak mam w stopce np. na wordpressie albo z kimś współpracuj :)
Nigdy blogów nie tworzyłam

Dominik

Post autor: Dominik » 2015-12-31, 23:10

Czyli taki blog do publikowania swoich przemyśleń?
Coś tego typu http://monikam.pl ?

wordpress będzie najlepszym wyjściem, prosty jest.

polecam od razu hosting, 20-50zł rocznie, nie ma co brać darmowego badziewia

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-12-31, 23:39

Dominik pisze:Czyli taki blog do publikowania swoich przemyśleń?
Coś tego typu http://monikam.pl ?

wordpress będzie najlepszym wyjściem, prosty jest.

polecam od razu hosting, 20-50zł rocznie, nie ma co brać darmowego badziewia
Tylko ja za internet jeszcze nie płacę. Nie mam konta. Mój tata ma i z tego cała rodzina korzysta (takie rodzinne). A on się na opłacanie takich rzeczy nie będzie godził. Dopiero jak po studiach znajdę pracę to będzie i konto bankowe. Pomyślałam jeszcze o jednej sprawie. Jakiś czas temu założyłam skrzynkę email modlitewną i stoi sobie prawie pusta. Jakby tak połączyć to, że internauci przesyłaliby różne intencje modlitewne i byłaby grupa stworzona z nas (nie tylko z tego forum ale ogólnie) katolików działających ewangelizacyjnie w internecie i byśmy modlili się. Tylko połączyć to z jakąś np. stroną internetową czy blogiem, czymś co by niosło w treści Ewangelię (głoszenie Chrystusa - ewangelizacja) a także pewne elementy pomocy duchowej. Tylko brak mi koncepcji jakby to wyglądało. Skrzynkę modlitewną można by było jakoś wykorzystać

Dominik

Post autor: Dominik » 2016-01-02, 12:18

Są darmowe miejsca na strony, tylko tam albo reklamy mogą wyskoczyć nieodpowiednie, albo ograniczenia, np. brak możliwości wyboru w wyglądzie strony.
Pewnie są lepsze darmowe, ale nie interesuje się tym od kilku lat.


Może zrobimy tak. Zrobię Ci miejsce na naszym serwerze. Miałaś byś adres strony np. angeli.zchrystusem.pl zainstalował bym Ci Wordpressa. Mogłaś byś publikować własne teksty :-)

Nie pytałem się jeszcze co myśli o tym Czernin, ale pewnie się zgodzi, jeśli Twoja strona będzie zgodna z nauczaniem kościoła i nie będzie na niej forum :-)


Nic byś nie musiała płacić. Koszty jak na razie ja pokrywam, nie jest to dużo rocznie, wychodzi 20zł hosting i ~70zł domena. Kilka stron więcej nie zwiększy kosztów. W innym temacie będę prosił o dobrowolne wpłaty na serwer, ale to już inny temat.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-02, 16:10

Dominik pisze:Są darmowe miejsca na strony, tylko tam albo reklamy mogą wyskoczyć nieodpowiednie, albo ograniczenia, np. brak możliwości wyboru w wyglądzie strony.
Pewnie są lepsze darmowe, ale nie interesuje się tym od kilku lat.


Może zrobimy tak. Zrobię Ci miejsce na naszym serwerze. Miałaś byś adres strony np. angeli.zchrystusem.pl zainstalował bym Ci Wordpressa. Mogłaś byś publikować własne teksty :-)

Nie pytałem się jeszcze co myśli o tym Czernin, ale pewnie się zgodzi, jeśli Twoja strona będzie zgodna z nauczaniem kościoła i nie będzie na niej forum :-)


Nic byś nie musiała płacić. Koszty jak na razie ja pokrywam, nie jest to dużo rocznie, wychodzi 20zł hosting i ~70zł domena. Kilka stron więcej nie zwiększy kosztów. W innym temacie będę prosił o dobrowolne wpłaty na serwer, ale to już inny temat.
A czy nazwa strony musiałaby mój nick zawierać?

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-02, 17:09

Ja osobiście nic przeciwko nie mam. W niedługim czasie zorganizuje na forum nabór na redaktora, ktory będzie pisal teksty z punktu katolickiego, czyli bede szukal katolika o jakis umiejętnościach w pisaniu felietonow, ktore będą zwiazane z nasza wiarą.

Będziesz wiec mogla sie zglosic a poki co tyle w tej sprawie.

Adres strony juz Ty Angeli sobie wybierzesz - twojadres.zchrystusem.pl Dominik napisal tylko przyklad.

Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z telefonu. Wybaczcie.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-02, 18:57

Muszę to przemodlić.

Dominik

Post autor: Dominik » 2016-01-02, 21:34

Czernin pisze:Adres strony juz Ty Angeli sobie wybierzesz - twojadres.zchrystusem.pl Dominik napisal tylko przyklad.
Dokładnie, adres sama wybierasz, tylko zastrzeżemy sobie adresy

blog.zchrystusem.pl
czat.
forum.
portal.
felietony.

w przyszłości mogą nam się przydać te adresy.

każdy inny adres może być, nawet typu blog-anusi.zchrystusem.pl
nie musi być w nim Twojego nicka.


Każdy aktywny użytkownik naszego forum może taki adres i miejsce na stronę dostać, oczywiście pod warunkiem że będzie coś działał na stronie. Teksty nie zajmują dużo miejsca na serwerze, więc miejsca nam starczy.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-02, 23:35

Z reszta ja sie sam zasatanawiam, czy naszych felietonow nie przeniesc na portal, bloga cos oddzielnego od forum. Obgadamy te sprawe jeszcze pozniej.

Mysle, ze Dominiku wymagania w tej sprawie musza byc ustawione dosc wysoko, oczywiście zgadzam sie na stronke Angeli niejako u nas ale mysle, ze podstawowymi wymaganiamy bylaby aktywnosc przy ktorej uzytwownik napisal 100 postow, 5-10 tematow, nie otrzymal ostrzenia i zaprosil na forum np. 5 znajomych. Ale to tylko takie moje plany, propozycja. Później z Dezerterem o tym w naszym dziale porozmawiamy.

Angeli, a masz juz jakies teksty do publikacji, jesli jakies sa to mozesz sie podzielic na PW.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Dominik

Post autor: Dominik » 2016-01-03, 09:20

Wymagania będą duże, ale indywidualnie będziemy podchodzić do tego. Liczby swoją drogą, nie da się po ilości postów, tematów i ostrzeżeń z góry ocenić osoby.

Mam tu na myśli że inaczej będziemy oceniać np. ostrzeżenia z powodu nieuwagi kogoś, a inaczej np. jak ktoś kogoś obrazi.

ale będzie jeden podstawowy warunek, jak Czernin napisał, 100 postów, nie jest trudno napisać tyle postów. Miesiąc czasu i 100 w miarę dobrych postów da się napisać.

Na pewno nie będziemy wymagać żeby ktoś zapraszał znajomych, wyżej już wyjaśniłem dlaczego, a po za tym jest to zbyt trudne do wykonania.

ODPOWIEDZ