Metal

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Mental669

Metal

Post autor: Mental669 » 2016-12-03, 15:47

Od pewnego czasu mam straszną chrapkę na mocniejszą muzykę, ale prawie każdy zespół metalowy nie nadaje się na dłuzsza metę dla katolika (albo maja w dorobku antyreligijne piosenki, albo nagrywają piosenki z członkami jakichś satanistycznych zespołów).

Czy możecie mi polecić jakiś zespół metalowy bezpieczny dla katolika. Nie musi byc "chrześcijański", byle tylko nie miał bluźnierczych i antyreligijnych piosenek oraz członków satanistów, okultystów, wiccan lub wojujących ateistów.

Dodam też, że klasyczny metal mnie raczej nudzi. Wolałóbym aby to były zespoły grające metal alternatywny, najlepiej takie jak Soufly, Mastodon, Deftones czy System of a Down.

I jeszcze jedno! Proszę mi nie polecac Linkin Park, POD, Skilet, Demon Hunter, Kutless i Thousand Foot Krutch. Te zespoły już znam, chce posłuchać czegoś innego.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-03, 16:06

No toś pojechał :D
poszukaj na wikipedii pod "white metal", tam cos znajdziesz.

Ewentualnie ja mogę polecić, ale z folk metalu: Helroth (jeszcze nie napotworzyli jakichs bluźnierstw), Kalevala (maja cos tam o bogach, ale niewiele i raczej nie jadą po innych religiach), Korpiklaani (znów, mitologia i pogaństwo, ale nie przeginają), Turisas (o ile sama naza nie zniechęci, ale mnie tu na forum skrzyczeli, że krwawe teledyski), Wintersun, ewentualnie rock: In Extremo i Garmarna.

Mental669

Re: Metal

Post autor: Mental669 » 2016-12-03, 17:15

Dzięki, ale nie lubię Folk Metalu.
A słyszałeś Sonata Arctica? Czy oni nie mają jakichś bluźnierczych lub pogańskich tekstów?

Mental669

Re: Metal

Post autor: Mental669 » 2016-12-03, 17:36

Czytałem też o zespole Helmet. Nie wiem czy się nadaje, ale wiem, że członkowie Devil wars Prada powiedzieli, że jest on jedną z ich inspiracji. Devil wears Prada pomimo nazwy są zespołem chrzescijańskim.

Mimo to wciąż się waham. :(

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-03, 17:55

Sonata Arctica, słyszałam ich, nie zauważyłam nic.
http://www.darklyrics.com/s/sonataarctica.html - masz, przejrzyj teksty.

Jak mówię, ja raczej folk metal. Ale metal często opiera się na pogaństwie, jeszcze zależy w jaki psosób, bo czasem się ładnie inspirują, ja też tworzę na tej podstawie. Poza tym, taki As I Lay Dying na przykład na wikipedii wisi jako zespół chrześcijański - a nim nie jest.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Metal

Post autor: Dezerter » 2016-12-03, 22:22

Jesli klasyczny metal a nawet i mocny rock cię nudzą, a folk metal też, to ja wymiękam - wściekłe granie typu speed thrash metal i growlowanie - to nie była nigdy moja bajka
Mnie propozycje ciasteczkowej nie zadowoliły, więc i ciebie tym bardziej - zostawiam cię w jej metalowych łapkach - a ja witam na forum i życzę miłego pobytu :-)
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 21:02 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-03, 22:49

Dezerter, bo to, co podesłałeś nawet koło metalu nie stało :D Prędzej menago Helrotha położy się krzyżem przed ołtarzem niż Malejonek zagra metal :D (nie żebym do Malejonka coś miała, w życiu nie wiedziałam bardziej rozbrykanej a do tego rozmodlonej grupy ludzi niż na koncercie MRR u nas w kościele :D)

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-03, 22:50

Z takich nieagresywnych to jeszcze Hamradun, ale to też rock, konkretnie folk rock.

EDIT:
Dorzucę linka. Pól Arni Holm jest raczej spoko gościem, choc kiedyś był głosem Tyr ;)

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-03, 23:15

Bracie metalu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Antestor
https://pl.wikipedia.org/wiki/Frost_Like_Ashes
https://pl.wikipedia.org/wiki/Love_and_Death
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pneuma_(z ... _muzyczny)
(w poście poniżej dodam kolejne odnośniki, bo może być max pięć)

Nie obiecuję, że dobre, bo ja nawet Kornu nie słuchałam, więc nie wypowiem się nawet temat tego, co tworzy Welch. Ja, niestety, siędzę wciąż na przeciwnym raczej boiegunie, jakbys miał pytania o folk metal, ooo, to ja moge godzinami, a nawet jestem w stanie pokierować do zespołów na rozmowy, ale unblack to już lekko nie moja bajka :D

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-03, 23:16


Mental669

Re: Metal

Post autor: Mental669 » 2016-12-04, 12:12

Słuchałem Underoath. Mają kilka fajnych kawałków, ale w ich muzyce jest za duzo Screamo. :/

Mental669

Re: Metal

Post autor: Mental669 » 2016-12-04, 12:14

A słyszeliście o Animals as Leaders? Graja metal progresywny. Ich utwory są instrumentalne, więc nie ma bluźnierczych słów. Ale trochę się waham, gdyż ich lider praktykuje transendentalną medytację, a to raczej podpada pod New Age. :/

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Metal

Post autor: Dezerter » 2016-12-04, 12:27

Mental669 pisze:A słyszeliście o Animals as Leaders? Graja metal progresywny. Ich utwory są instrumentalne, więc nie ma bluźnierczych słów. Ale trochę się waham, gdyż ich lider praktykuje transendentalną medytację, a to raczej podpada pod New Age. :/
to jest dużo poważniejsze niż New Age!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-04, 15:45

Śmiem sądzić, że - choć nie jestem jedyna - niewielu tu słucha takiej muzyki :D

ale metal progresywny to też nie moje klimty, ja z power metalu przeszłam do folk metalu, swoją drogą, polecam Rhapsody of Fire i LT Rhapsody, są ogólnie niegroźni i pamiętam, jak założyciel obu zespołów (który teraz gra tylko w tym drugim) wyjaśniał, czemu nie podoba mu się fascynacja szatanem i jego liczbą, którą często metale sobie wrzucają w nicki itd.

ejdi

Re: Metal

Post autor: ejdi » 2018-04-12, 00:25

Znam chyba raczej mało znany zespół o nazwie Altanka, kiedyś słyszałem ich na Liście z Mocoą tu można ich posłuchać bez wątpienia jest to dość ostry zespół z chrześcijańskim przesłaniem. Mi bardzo siedzi ich muza!

ODPOWIEDZ