Metal

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Biserica Dumnezeu

Re: Metal

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-16, 13:14

A jednak nie tylko gust.
Doroslem, do pewnej muzyki trzeba dorosnac.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Metal

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-16, 13:22

Słucham metalu i opery, i poezji śpiewanej, i rocka, i muzyki klasycznej, i rocka, i popu. To jestem dorosła, czy nie, bo się zgubiłam?
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 13:22 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Metal

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-16, 18:26

Lubisz to, tak wiec sluchasz.
Co nie znaczy, ze do innej muzyki juz sie dojrzalo.
Te muzyke, ktorej teraz slucham - przez wiele lat sie krylem, bo mnie wysmiewano. A teraz jest moda na to.
Ja osobiscie akurat do tej dojrzalem w swoim czasie. Inni w innym albo wcale.
jest to nieco odrebny tor od samego gustu.
milego sluchania.

TOMVAD 45

Re: Metal

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-28, 18:56

https://www.last.fm/pl/music/Seventh+Avenue

Może coś takiego. Na tej stronie jest masa grup i możliwość odsłuchania kawałka ich grania. Wyszukaj sobie konkretne grupy i zobacz co,jak grają. To jest kwestia gustu.Ja polubiłem Sabatona. Mają fajne kawałki i mocne brzmienie.

Tutaj masz coś o chrześcijańskim metalu:

https://pl.qwe.wiki/wiki/Christian_metal

Metal

Re: Metal

Post autor: Metal » 2020-07-14, 16:51

Witam Wszystkich :)
Jeśli szukacie Chrześcijańskich zespołów z kręgu Hard Rock, Heavy Metal, Power Metal i innych zapraszam na stronę:
https://righteous-metal-center.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 20:44 przez Metal, łącznie zmieniany 2 razy.

TOMVAD 45

Re: Metal

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-17, 12:05

Ja nie szukam takiej muzyki, bardziej myślę jak się pozbyć tego co mi zostało po latach słuchania. Nie chcę słuchać tej formy muzyki, nawet gdy są chrześcijańskie teksty,gdyż mogłoby to pociągnąć mnie znowu do tego co było. To trochę jak z alkoholem. Jeśli ktoś był alkoholikiem i walczy z tym nałogiem to nawet pijąc piwo bezalkoholowe może wrócić do tego co było. Pokusa jest pokusą i może być na tyle silna by ulec a szatan robi wszystko by człowieka zwieść.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2020-09-09, 14:00

Idę sobie posłuchać Korpiklaani i zjeść kota.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Metal

Post autor: Czarny » 2020-09-09, 14:09

ciasteczkowy_potfur pisze: 2020-09-09, 14:00 Idę sobie posłuchać Korpiklaani i zjeść kota.
Smacznego :p

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Metal

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2020-09-09, 14:16

Kurde, jednak padło na Versengold, a kota koleżanka nie chce pożyczyć :(

Black Fox

Re: Metal

Post autor: Black Fox » 2023-01-10, 22:12

Polecam: Hardline, Crush 40, Pellek Official, LittleVMills, Mighty RAW i Yasuharu Takanashi.

John Wick

Re: Metal

Post autor: John Wick » 2023-09-30, 12:55

Metal lubie iron maiden słuchać i Bruce dickinsona ich wokalisty i co zaraz to jest grzech ciężki? To nie jest Black albo death metal to nie są sataniści. Mają różne teksty piosenek na różne tematy postaci Fantasy albo wydarzeń z książek, czy postacie i wydarzenia historyczne, mają też teksty o tym co widoczne w społeczeństwie. Nie lubie Black metalu albo death ale ten iron maiden kilka piosenek mają dobrych takie że na czasie. Nie każdy ich utwór może mnie się podoba. Ale niektóre kawałki mają dobre. Nie jest to taka szkodliwa grupa raczej mają normalne kawałki a też mają motywy z książek i z filmów mają różnie te teksty w różnym kierunku idące.
Co też lubię grupa Sabaton oni nagrywaja kawałki o historii o wojnach o bitwach wydarzenia historyczne różne kampanie wojennne. Sabaton oddaje hołd też naszym żołnierzem którzy walczyli na froncie. Mówią o tym w tekstach o różnych wojnach. Też dobra grupa bo jako jedyni chyba głębiej się w historie zagłębiaja w różne miejsca bitew.
Aa iron maiden to też mówią o historii ale nie cały czas bo dużo też tam motywu fantasy albo mroczne teksty ale nie że zaraz diabeł piekło albo motywy takie że oddawanie czci dla zła. Mają takie teksty które mnie nie wydają się szkodliwe Bruce dickinson może i jest ateistą ale nie ma złych tekstów. Moim zdaniem nie ma złego wpływu ma teksty gdzie porusza różne tematy. Aa wspomniany Sabaton jak ktoś lubi tematykę wojny zmagań militarnych to jest dobra grupa warta sprawdzenia.

ODPOWIEDZ