Młody papież - serial

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Młody papież - serial

Post autor: Dezerter » 2016-12-16, 20:06

Młody papież(2016-) serial TV
opisy serialu
Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu.
[oficjalny opis prod. telewizyjnej]
http://www.filmweb.pl/serial/M%C5%82ody ... 4137/descs
Jak zacząłem oglądać, to myślałem, że znów jakaś antykatolicka produkcja, ale po kilku odcinkach już tak nie uważam, dlatego polecam go, bo mało jest mądrych, ciekawych, intrygujących i tak zmuszających do myślenia do konfrontowania swoich poglądów z tymi pokazywanymi w filmie. Mocny film, ale i ciekawy, zaskakujący, nieoczywisty, poruszający duchowo, ożywczy również
- obejrzyjcie sami naprawdę warto, znakomita gra aktorska, muzyka, pięknie pokazany Rzym, Watykan, Wenecja.
Może mnie parę osób skrzyczy- co ty promujesz?!, a ja tylko jak Jude Low lekko się uśmiechnę unosząc brodę lekko w górę ...
Dodam może jeszcze, że z psychologicznego punktu widzenia jest mało przekonujący i umotywowany, a często nieprawdopodobny, ale w końcu to tylko filmowa rozrywka :-)

Ps
jak ktoś oglądał to nie walcie spojlerami (np zdradzając zakończenie, czy pisząc, że biskup zginie w wypadku samochodowym w 3 odcinku, itp - proszę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Młody papież - serial

Post autor: Dominik » 2017-11-15, 22:47

Zacząłem go oglądać, kilka odcinków jak wyszedł. Jutro postaram się go obejrzeć na nowo, tym razem wszystkie odcinki.

Na początku rzeczywiście, wygląda jak antykatolicka produkcja, ale po kilku odcinkach już nie do końca tak jest,,, będę musiał sobie przypomnieć o co tam chodziło.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Młody papież - serial

Post autor: Andej » 2017-11-16, 09:55

Nie oglądam seriali. To domena żony.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Młody papież - serial

Post autor: Dominik » 2017-11-16, 11:02

Dobry serial nie jest gorszy od filmu. Oczywiście nie mam tu na myśli jakiś tasiemców, gdzie trzeba być niewolnikiem TV przez długie lata.
Młody papież, to zaledwie 10 odcinków.
Drugi sezon ma być pod nowym tytułem "Nowy papież", z nową obsadą aktorską. Co z tego wyniknie, nie wiem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Młody papież - serial

Post autor: Dezerter » 2017-11-16, 15:43

Ja słyszałem, że 2 sezonu nie będzie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jacek

Re: Młody papież - serial

Post autor: Jacek » 2018-07-19, 13:24

Bardzo dobry serial i świetna rola Jude Law.

Sam pomysł postaci papieża, który odwraca się od wiernych bardzo dobry. Pokazuje całkowicie alternatywną rzeczywistość, ale wcale nie tak znowu nierealną. Daje do myślenia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Młody papież - serial

Post autor: Dezerter » 2020-02-03, 21:57

A jednak II sezon jest - no nie do końca, bo tytuł inny. Ale tak odjechał w seksualność, grzech i zgorszenie, że nie polecam dalej oglądać, choć sam oglądam, bo ja już dojrzały mocno jestem i mnie już chyba nic zgorszyć nie może.
Pomimo bardzo prowokacyjnych scen i wątków film ma w sobie jakąś mądrość i głębię, ale - dla miłośników kina i Sorentino
Uwielbiam postać kardynała Wojello i filmowego Piusa XIII
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Młody papież - serial

Post autor: sądzony » 2020-04-30, 18:02

Pierwszy sezon bardzo fajny.
Drugi w połowie mnie znudził.
Żona oglądała, a ja przespałem.
Ogólnie jednak i tak oceniam na duży +.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ