Apokalipsa 4-5 w pieśni, która przenosi w atmosferę nieba...

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Apokalipsa 4-5 w pieśni, która przenosi w atmosferę nieba...

Post autor: Jordan » 2017-04-17, 12:11

Czytelnicy Biblii na pewno znają niesamowity opis nieba, jaki znajdujemy w 4 oraz 5 rozdziale Apokalipsy...
Obecnie jestem urzeczony pieśnią chóru, która oparta na tej niebiańskiej wizji, wysławia Bożego Baranka - dołączając jakby do tego chóru istot niebiańskich, widzianych nie tylko przez Jana, ale i Izajasza...
Iz 6:2-3 bw
Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał.
I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego.

Ap 4:8 bw
A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść.


Co to za pieśń? Może jest Wam znana, ale dla mnie było odkrycie i teraz jest z tych ulubionych utworów muzycznych!!
Usłyszałem ją w minioną sobotę (15.04.17) na kościelny zjeździe, jaki się odbywa co roku w częstochowskiej filharmonii. Był tam duży chór z Białorusi (Brześć), i tak oto zaśpiewał (czyjeś nagranie amatorskie):


Poszukałem, i jeśli chcecie, to możecie posłuchać tej niesamowicie "energetycznej" pieśni w wielu wykonaniach! Wystarczy na YouTube wpisać: ? ???? ?????? [wtedy wyszuka się to: https://www.youtube.com/results?search_ ... 1%81%D0%B0 ]

albo wersje anglojęzyczne: Unto the Lamb [ https://www.youtube.com/results?search_ ... o+the+Lamb ]

Moje pytanie: Czy znacie polskie wykonania tejże pieśni?
Nie znalazłem; a przy okazji: ktoś wie - w jakim śpiewają tu?:

A jak ktoś zechce napisać, czy też się pieśń podoba, i które wykonanie, to będę wiedział, że nie piszę tego na próżno...
Mnie trudno wybrać ulubione (sporo od rana wysłuchałem), bo wszystkie brzmią niesamowicie, i tak bardzo wywyższają Jezusa!... ale może to wykonanie podam jako swój typ:
nie tylko, że profesjonalne nagranie, wyświetlany tekst, ale i jeszcze orkiestra na żywo, a wokalistka ma głos jak dzwon!... :D
Nie żałujcie głośników... wczujcie się w melodię... i pomyślcie... wyobraźcie sobie... jakim szczęściem będzie... prawdziwie przed Tronem Baranka stanąć... i zaśpiewać z taką mocą... aaa, co ja mówię: z tysiąckroć większą mocą: NA CHWAŁĘ NASZEGO BOGA :!:
ALLELUJA :!:
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Apokalipsa 4-5 w pieśni, która przenosi w atmosferę nieba...

Post autor: Dezerter » 2017-04-18, 00:32

Przepiękna - masz racje, wysłuchałem 2 wykonań i każde dostojne i prawdziwe i zaśpiewane z pasją.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Apokalipsa 4-5 w pieśni, która przenosi w atmosferę nieba...

Post autor: Jordan » 2017-04-19, 14:14

Amatorskie nagranie zapoczątkowało ten temat... Jest już nagranie profesjonalne:

Podaję go bo nadal jestem pod wrażeniem pieśni, która jest na filmie jako druga, a której nie znałem do tej pory...
Żadne nagranie nie zastąpi słuchania na żywo w akustyce sali koncertowej, ale i tak możecie poczuć tę atmosferę, w której tego słuchałem.

Pięknie ludzie swoje talenty na Bożą chwałę używają!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

ODPOWIEDZ