Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
moja.otoka

Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: moja.otoka » 2019-01-29, 17:22


Do performerki dołączą m.in. artystki Nosowska, Steczkowska i piosenkarz Kwiatkowski.

Black Fox

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Black Fox » 2023-01-10, 22:22

Sorka za mowę nienawiści na tym forum, ale Doda to dla mnie dno.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 02:56

Jej przejawy nienawiści to dno ale sama dnem nie jest i nigdy nie była. Zresztą w niektórych kwestiach zmieniła się na plus, jest wyraźnie łagodniejsza niż dawniej.
Potępiając grzech nie należy potępiać grzeszników.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 168 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Lwica » 2023-01-11, 07:52

Żeby nazwać kogoś "dnem", to trzeba mieć jakieś mocne dowody. Mnie też nie wszystko się podoba, ale bez przesady. Doda od lat pomaga zwierzakom, ostatnio dzieciom w domu dziecka, wystarczy posłuchać trochę wywiadów z nią, takich bardziej o życiu, nie o muzyce, a można zobaczyć Inną osobę niż tę, którą większość kojarzy ze sceny.

I też chyba jako jedyna u nas ma "jaja" żeby zwrócić uwagę publicznie na pewne kwestie.
Np. krótkie wystąpienie, od 2:45 wchodzi na scenę dopiero.


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Andej » 2023-01-11, 09:37

Proponuję zamknąć, wykasować wątek. Nie należy promować osób szerzących poglądy antychrześcijańskie. I żyjące tak, jakby Boga nie było.
Zapomnieć, lepiej, niż o Herostratesie.
A tu brakuje mi jeszcze tylko dyskusji, czy wspomniana nosi majtki (kiedyś takowa dyskusja rozpalała media).


Ale z drugiej strony rozumiem. Temat zgodny z pełzającą zmiana profilu Forum. Tematyka coraz bardziej pasująca do telewizji śniadaniowej. Lekko, łatwo, przyjemnie. Choć jeszcze, jakimś cudem ostały się tematy związane z wiarą, a nawet takie, w których rozmówcy podchodzą poważnie do tej tematyki. Zastanawiam sie, czy fory=um katolickie nie stanie się kiedyś tak katolickie jak europejska chadecja.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 11:00

Też nie jestem entuzjastą zakładania takich tematów na forum katolickich natomiast wypowiedziałem się aby skrytykować obrzucanie Dody mianem "dna". Tym niemniej nie poważyłbym się popierać Dody jako artystki prowokatorki, skandalistki.
Tak wogóle teraz obejrzałem linkowany w założycielskim poście teledysk Steczkowskiej Tatuuj mnie i uważam go za coś absolutnie diabolicznego, co nie powinno być zamieszczane ani tutaj ani nigdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 11:06 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 15:06

Przykre jest to, że katolicy dają właśnie świadectwo Miłosierdzia wobec Bliźniego. Przykre jest to, że gdy ktoś nie pasuje, to należy przemilczeć daną kwestię, zapomnieć. Rozumiem, że p. Dorota nie dostałaby od Was pomocy, gdyby jej potrzebowała, bo ma potencjalne inne wartości? Tak naprawdę, nic o niej nie wiemy, jak dziś żyje, czym się zajmuje, jaki poglad na swiat. Łatkę kiedyś przyspawaną trudno zerwać, wiem. Ale niesprawiedliwe jest traktowanie kogoś w sposób gorszy, bo się z nim nie zgadzamy.
https://gwiazdy.wp.pl/apostazja-nawroce ... 4317185g/7
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 15:36 przez hektolitr, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-11, 16:08

Myślę ze dokonujesz poważnego naduzycia ze nikt Dodzie by nie pomógł gdyby tej pomocy potrzebowała.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 16:30

Moja podstawa sa opinie, ktore tu przeczytalem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 16:50

Hektolitrze czy np. moją opinię uznasz za zbieżną z niechęcią do pomocy Dodzie? Starałem się w niej zobaczyć coś dobrego (choć niestety ma także w sobie zło) oraz broniłem przed nazywaniem "dnem".
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 18:34

Nikogo nie oceniam personalnie. Nie mam prawa Was sądzić, aby nie być sądzonym. Każdy z nas ma sumienie, aby zobaczyć - czy jego zachowanie/wypowiedzi są zgodne z Miłosierdziem wobec Bliźniego. Aby nie było, że jestem hipokrytą. Kiedyś w wątku o wojnie na Ukrainie również w jakimś stopniu zarzucono mi brak Miłosierdzia, ale tam nie rozmawialiśmy o potępieniu, a o tym, że nie uważam Ukraińców za braci.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-11, 18:58

Cieszymy się wiec z Tobą ze udało się nas przylapac na złu. Cieszymy się wraz z Toba Twiim zaspokojonym poczuciem sprawiedliwości.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 19:01

Bądź ironiczny gdzie indziej, jak nie masz nic konkretnego do napisania, to daruj sobie te uwagi. Niepotrzebnie prowokujesz. Swoją drogą - co Cię boli w moim poście? Jest zbyt kontrowersyjny, nie wpisuje się w Wasze ramy? Czy masz jakiś problem ze szczerością? Nie mam zamiaru bawić się w wyszukaną kurtuazję.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 19:02

Skoro poruszasz ten ukraiński wątek Hektolitrze rzeknę tyle że tysiące spośród Ukraińców gdyby spotkało Cię na Wigilii chętnie przełamało by z Tobą opłatek i przytuliło Cię jak Braciszka.
I ja Cię teraz też tak tulę moim częściowo ukraińskim sercem (1/8) po prababci.
Grzeszniku upadający, Hektolitr przesadnie interpretuje ten ogół wypowiedzi o Dodzie ale miał bardziej szczytne motywację niż przyłapanie na złu dla samego przyłapania tak jak Ty to sugerujesz. Chyba chciał być w swoim rozumieniu rycerski względem Dody.
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 19:04 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 19:08

Widzisz @Nenderen po raz kolejny coś jest mi zarzucane, że coś źle interpretuję, że coś źle odbieram. Ja wiem, co chcę przekazać i w jaki sposób. Czy zareagowałem przesadnie? Wątpię, ale mogę się mylić. Po prostu nie przystoi nam, aby mówić o kimś negatywnie, potępiać daną osobę ze względu na fakt, że jej usposobienie nie do końca nam się podoba.
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 19:09 przez hektolitr, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ