Film „Miłość i miłosierdzie”

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Kasia

Film „Miłość i miłosierdzie”

Post autor: Kasia » 2019-05-02, 08:49

Był ktoś z Was w kinie na tym filmie? Jakie wrażenia?

Wiedziałam, czego się spodziewać po dokumencie fabularyzowanym, ale obejrzałam po raz pierwszy film z tego gatunku i więcej oglądać nie będę. Sceny fabularne przerywane zostały wypowiedziami różnych osób: kapłanów, sióstr zakonnych, nawet asystenta reżysera, co dało ogólnie sztuczny efekt. Albo się robi rzetelny dokument, albo dobry film fabularny, bo nie da się tych dwóch rzeczy połączyć. Film miał swoje plusy (np. pokazanie, jak orędzie o miłosierdziu przekazane przez św. Faustynę wpływa na ludzi), ale ogólny efekt jest dość płytki i moim zdaniem jeśli ktoś tego orędzia nie zna, to z filmu wiele nie zrozumie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Film „Miłość i miłosierdzie”

Post autor: Dezerter » 2021-02-21, 22:54

Oryginalny obraz
Obrazek
Po obejrzeniu filmu i poznaniu jego autora trochę się nie dziwię, że próbowano zastąpić go obrazami innych autorów :(
na szczęście nieskutecznie.
Pokazuje to również nam, że Bóg potrafi posługiwać się nawet masonami, samobójcami i osobami dalekimi od KK - jak dla mnie lekcja pokory
Ostatnio zmieniony 2021-02-21, 22:57 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Film „Miłość i miłosierdzie”

Post autor: Nenderen » 2022-05-31, 07:55

Spotkałem się z twierdzeniami że rzekome samobójstwo malarza jakie przedstawiono w filmie nie ma solidnego potwierdzenia w źródłach historycznych.
Podobnie twierdzi biskup Henryk Ciereszka co wyraził w ramach wywiadu udzielonego portalowi wPolityce.pl
Ostatnio zmieniony 2022-05-31, 07:58 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ