Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-09-26, 07:53

Mam jeszcze taką myśl. Czemu wzorujesz się robiąc ewangelizacje na filmikach tego typu jak podlinkowałeś, a nie na filmach z przesłaniem religijnym?

Rozumiem konwencja, której chcesz się trzymać, ale jakie kanały religijne podpatrujesz by umieścić treść religijną w filmie?

Wolfi

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Wolfi » 2019-09-26, 15:24

Nie zeby cos ziomeczku, ale jak dla mnie.. ;D
Obejrzalem chwile pierwszy filmik przez zachete Dominika, no i ucieklem
Ostatnio zmieniony 2019-09-26, 15:24 przez Wolfi, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-09-26, 17:10

Mam nadzieję Petrus, że nasze reakcje nie są dla Ciebie przykre, ale będą trampoliną by tworzyć coś lepszego.
Tego Ci życzę.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-26, 17:32

Magnolia pisze: 2019-09-25, 18:00 Przykro mi, ale to co przytoczyłes jest dla mnie jedynie dowodem na to, że sztukę jest naprawdę trudno zrobić... cóż, słaby ten filmik... czemu wszyscy uważają że każdy może być aktorem lub reżyserem?!
No po coś te studia aktorskie są...samorodnych wielkich talentów jest wciąż niewiele więcej niż diamentów...

Petrus a ty kim jesteś z wykształcenia? Czemu właśnie poprzez filmiki chcesz ewangelizować? Gdzie uczyłeś się jak ewangelizować?



Z wykształcenia jestem humanistą. Tworzenie filmów to moja pasja - dlatego chcę poprzez nie ewangelizować.
Gdzie uczyłem się ewangelizować? - dobre pytanie ;) Myślę, że pomocne w tym, było moje zaangażowanie podczas studiów we wspólnotę akademicką prowadzoną przez jezuitów.
Magnolia pisze: 2019-09-26, 07:53 Mam jeszcze taką myśl. Czemu wzorujesz się robiąc ewangelizacje na filmikach tego typu jak podlinkowałeś, a nie na filmach z przesłaniem religijnym?

Rozumiem konwencja, której chcesz się trzymać, ale jakie kanały religijne podpatrujesz by umieścić treść religijną w filmie?


1. Ponieważ uznałem, że fragmenty tych filmów pasują do ewangelicznych treści, które chcę przekazać. Np połączenie Władcy Pierścieni z cytatami z Biblii :)

2. Nie podpatrywałem żadnych :) Całkowicie mój pomysł.
Magnolia pisze: 2019-09-26, 17:10 Mam nadzieję Petrus, że nasze reakcje nie są dla Ciebie przykre, ale będą trampoliną by tworzyć coś lepszego.
Tego Ci życzę.


Krytyka i tyle. Szkoda tylko, że np. Wolfi obejrzał tylko fragment pierwszego i koniec. Jak tu dać dobry feedback? Przecież one są krótkie! No ale cóż, taka mentalność dziwna dzisiaj...

"Tworzyć coś lepszego" - gusta i tyle. Otrzymałem też wiele pozytywnych opinii więc mam już jakiś ogólny obraz. Specyficzne te Matrixy ale takie właśnie lubię robić :)

Wolfi

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Wolfi » 2019-09-26, 18:04

Ziomeczku obejrzalem tylko chwile, bo ten filmik byl po prostu, no nie chce krytykowac, ale bezsensu, i raczej ewangelizacji tu nie widze, a jak to zobaczylem to jedyna reakcja to bylo takie "heh co to jest xDD".
Lubisz robic filmy, no ok super to stworz cos w nowoczesnym stylu co przyciagnie, cos nowego, bo to wyglada tak raczej staro i brzydko.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-26, 18:32

Wolfi pisze: 2019-09-26, 18:04 Ziomeczku obejrzalem tylko chwile, bo ten filmik byl po prostu, no nie chce krytykowac, ale bezsensu, i raczej ewangelizacji tu nie widze, a jak to zobaczylem to jedyna reakcja to bylo takie "heh co to jest xDD".
Lubisz robic filmy, no ok super to stworz cos w nowoczesnym stylu co przyciagnie, cos nowego, bo to wyglada tak raczej staro i brzydko.
Wybacz dociekliwość, ale do której sekundy obejrzałeś?

Nie chcesz krytykować? Po to tutaj dałem te filmy, żeby były poddane krytyce zarówno pozytywnej jak i negatywnej.
Tylko ja sobie cenię krytykę po obejrzeniu całości filmu, bo wtedy jest dla mnie najbardziej wiarygodna. Nie są one długie, raptem około dwóch i pół minuty więc w tej sytuacji nie ukrywam, że komentarze po obejrzeniu tylko chwili, dosyć mnie drażnią.

Dodano po 8 minutach 12 sekundach:
Tutaj tak na deser jak to zostało odebrane na ateista.pl ;)

https://ateista.pl/showthread.php?tid=14323

Wolfi

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Wolfi » 2019-09-26, 18:49

Obejrzalem no prawie do polowy, po prostu strasznie irytujacy ten filmik jak dla mnie ;p

Dominik

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Dominik » 2019-09-26, 21:09

Pomijając formę przekazu religijnych treści.
Czy Ty kręciłeś te wstawki z tym brodaczem w łazience, parku w samochodzie?
Na pewno włożyłeś w filmy, zwłaszcza te z Matrixem sporo pracy. Tutaj cenie chęci.
Pod względem montażu, scen jest ok, nawet powiedział bym że super (te z matrixem).

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-28, 20:49

Tak, ja kręciłem te sceny.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Viridiana » 2019-09-28, 23:12

Zajrzałam do pierwszego posta i obejrzałam dwa zamieszczone tam filmiki. Nie umiem jednoznacznie ocenić tych filmów i na pewno część tego, co o tym myślę, to sfera mojej opinii, a niekoniecznie obiektywnej krytyki.
Wybranie poszczególnych scen i dodanie tekstu sprawia, że jeślibym nie znała tytułu (a "Matrixa" nie oglądałam, więc nie zauważyłabym użycia tego dzieła), uznałabym to za zwiastun jakiegoś filmu, który pojawi się niedługo w kinach. Jak na formę ewangelizacji, jest to dosyć niestandardowe (co nie znaczy może, że obiektywnie złe). Sam pomysł fabularyzowanych krótkich filmików, które przekazywałyby prawdy wiary, to dobry pomysł, ale wybieranie do tego dzieł innych autorów nie do końca mi leży, chociaż źródło jest podane. Mieszanie fabuły i ewangelizacji brzmi fajnie, ale wolałabym coś na takiej zasadzie, na jakiej opiera się kanał Reżysera Życia - filmy krótkie i autorskie, acz własne i profesjonalne. Wiem, że nakręcenie własnego filmiku, który byłby dobry i porządnie zrobiony jest pracochłonne, ale z drugiej strony wykorzystywanie scen z innych filmów można uznać za pójście na łatwiznę. Nie wiem też, czy trzeba aż takiego dramatyzowania, to już kwestia gustów i opinii - budowanie napięcia, które pozostaje nierozwiązane, jest charakterystyczne dla zwiastunów, które są dopiero preludium do całej akcji.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-29, 12:45

Czy potrzeba dramatyzowania? A to, że ludzie giną pod kołami tramwajów z powodu zapatrzenia w smartfona, nie jest dramatyczne?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Dezerter » 2019-09-29, 17:10

Ja powiem tak - rób swoje, jeśli trafisz i zmienisz myślenie chociaż jednej osobie, to było warto - pamiętaj o tym :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Dominik » 2019-09-29, 17:28

Viridiana pisze: 2019-09-28, 23:12 Sam pomysł fabularyzowanych krótkich filmików, które przekazywałyby prawdy wiary, to dobry pomysł, ale wybieranie do tego dzieł innych autorów nie do końca mi leży,
Prawdy wiary,,, i tutaj przychodzi Matrix. Nie wiem ilu z Was oglądało Matrixa, ja wiele razy. W tym filmie ludzie żyją w pewnym wielkim kłamstwie, tylko garstka z nich zna prawdę, ale nie ma to nic wspólnego z Bogiem. Przez to, że znam Matrixa rozumiem dodany religijny motyw, tylko co z tymi co tego filmu nie znają?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Viridiana » 2019-10-01, 19:34

Petrus90 pisze: 2019-09-29, 12:45 Czy potrzeba dramatyzowania? A to, że ludzie giną pod kołami tramwajów z powodu zapatrzenia w smartfona, nie jest dramatyczne?
Pod tym względem dramatyzm jest potrzebny. W filmikach w pierwszym poście jednak poruszenie polega na czym innym - jest to bardziej odczucie podobne do oglądania zwiastunu, oczekiwanie na rozwiązanie akcji, niż szok związany z pewnymi refleksjami (moim zdaniem). Ale jak najbardziej zgodzę się z tym:
Dezerter pisze: 2019-09-29, 17:10 Ja powiem tak - rób swoje, jeśli trafisz i zmienisz myślenie chociaż jednej osobie, to było warto - pamiętaj o tym :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Dezerter » 2019-10-01, 21:53

Dominik przecież Matrix to już klasyka i kanon pop kultury. Dla mnie przekaz byl jasny. Ewangelizacja nie polega na trafianiu do wszystkich, ale na trafianiu do konktrtnej jednostki.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ