Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Biserica Dumnezeu

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-02, 09:02

Probowalem obejrzec ten kanon ...skonczylo sie znudzeniem. Nie dotrwalem. jakis takis przedpotopowy jestem, albo poprostu wole kontakt z natura, niz truc sie matrixem.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-10-17, 20:27

Witam ponownie !

Zamieszczam pierwszy odcinek z cyklu "gadająca głowa" i proszę o Wasze opinie.

Generalnie planuję, że będą mówić również inne osoby, przy czym chcemy się skupić na prostych sprawach typu: po co się modlić? , jak nawiązać relację z Bogiem? , po co przystępować do sakramentów św? , co to jest grzech i dlaczego nam szkodzi? itp.

Powiedzcie jaki jest Wasz odbiór tego video :)

Pozdrawiam.


Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-10-18, 18:34

Ej no? Nikt się nie wypowie? To ja tu liczyłem na jakiś feedback różnych grup wiekowych, a tu co?

Chyba, że to jest tak kiepskie, że dosłownie i w przenośni szkoda gadać xD

Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-10-18, 18:58

Petrus90 pisze: 2019-10-18, 18:34 Ej no? Nikt się nie wypowie? To ja tu liczyłem na jakiś feedback różnych grup wiekowych, a tu co?

Chyba, że to jest tak kiepskie, że dosłownie i w przenośni szkoda gadać xD
Przykro mi ale tak jest...tzn ja mam kiepskie wrażenia. Przykro mi.

Jest obecnie kilka religijnych kanałów, które są prowadzone profesjonalnie i rzetelnie merytorycznie, dla katolików i dla poszukujących. Oglądam je już kilka lat, jestem przyzwyczajona do pewnego poziomu realizacji.
A Ty dopiero zaczynasz... i widać, że są to początki, więcej tu jest chęci niż profesjonalizmu i wiedzy. To Ci się chwali, że masz chęć, ale widza już tym chyba nie przyciągniesz.
Dobra wiadomość jest taka, że merytorycznie jest ok, czyli poprawnie teologicznie. Ale z drugiej strony nie wiadomo kim jesteś, bo się nie przedstawiłeś. Nie wiadomo dlaczego to mówisz i jakie masz prawo to głosić, skąd mamy wiedzieć czy to co mówisz jest wiarygodne.
Na przykładzie: jesli staje przed kamerą kapłan w habicie lub koloratce, w ornacie i mówi o Bogu, to jest to dość wiarygodne, bo zostali do tego powołani i wykształceni. Jak staje przed kamera wierny... to w zasadzie nie po to by nauczać, ale by mówić świadectwo. Gdybyś nagrał swoje świadectwo o tym jak spotkałeś Jezusa w swoim życiu to miałoby to moc ewangelizacyjną wiekszą niż jak przekazujesz teologię. Żeby uwiarygodnić swoją wypowiedź powinieneś się na powoływać na Biblię, na Naukę Kościoła. Bo jak po prostu wierny mówi, tak bo ja tak mówię, że tak jest.... to dla mnie trochę to za mało. Wierny jest powołany by świadczyć i tu jest duże pole do działania. Innymi słowy: przyprowadzi innych do Jezusa tylko ten, kto sam Go w swoim życiu spotkał.
Opowiedz ludziom co Tobie daje wiara w Jezusa, jak ją realizujesz w życiu codziennym, opowiedz o zmaganiach duchowych, daj ludziom nadzieję.
Od kazań i homilii mamy księży. Oni są do tego zadania przygotowani. My świadczymy poprzez naśladowanie Jezusa.

Od strony technicznej, wizualnie twarz powinna być jasna, oświetlona, nie masz przecież nic do ukrycia, tylko przekazujesz prawdę. Twarz powinna mieć pozytywne emocje, być pogodna. Bo mówisz Dobrą Nowinę, prawda?

Widzisz, oglądam sporo filmów na Yt. Siedem lat temu jak się to mniej więcej zaczynało robić popularne, to można było nagrywać jak u Ciebie, w pokoju, przy lampce i tle z pokoju. Ale obecnie jak ktoś startuje i chce zaistnieć to studio, lampy i dobry aparat jest po prostu konieczny od początku, bo widzowie są przyzwyczajeni do pewnej jakości oglądania. Na Twoim miejscu podpatrzyłabym jak to robi np taka Pani chemik z kanału Okiem Chemika, chodzi mi o jakość, tło, głos, oświetlenie.

Nie poddawaj się jesli czujesz, że masz zadanie i powołanie. Konstruktywna krytyka ma Ci dać do myślenia, a nie chcę Cię zrazić.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-10-18, 19:22

Dziękuję bardzo, właśnie o to mi chodziło ! :)

Potem coś jeszcze napiszę w ramach odpowiedzi.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-11-16, 21:44

Witam, mam jedno ważne pytanie. Szukam fragmentu z "Dzienniczka" św. Faustyny, w którym mówi ona o tym, że na jakiś czas Jezus zabrał jej wiarę i w związku z tym nie była w stanie wierzyć. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie on dokładnie jest? Z góry dziękuję !

Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-11-16, 21:55

https://sopot.karmelicibosi.pl/wp-conte ... nskiej.pdf

tu jest praca o św Faustynie a wśród przypisów konkretne numery Dzienniczka, chyba dalej sobie poradzisz, prawda?

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2020-08-27, 17:48

Zapraszam :)


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Dezerter » 2020-08-27, 19:36

Dobry - na pewno będą tacy do kogo to trafi.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Andej » 2020-08-27, 19:51

Mam nadzieję, że do kogoś trafi. Gdyby nie zachęta Deza, to nie strzymałbym nawet do połowy.
Ale, jeśli choć do jednej osoby trafi i zmusi do refleksji i wniosków, to już spełnił swoje zadanie. Sadzę, że moja rezerwa wynika w mojej ograniczonej percepcji materiałów w takiej formie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2020-08-27, 20:22

Znacznie lepsze wykonanie od poprzednich filmów, przemyślane i na bazie scenariusza.
Mała uwaga to zwróćcie uwagę aby każdy miał mikrofon i by dobrze było go słychać, ja kobiety nie słyszałam...
Jestem dziś zmęczona... a niestety początek filmu nie trzyma w napięciu... pewnie gdyby nie komentarze kolegów z forum , to bym nie obejrzała do końca... na Yt zarzuciłabym oglądanie po minucie, jesli mnie nie interesuje... proszę wybaczyć szczerość, ale wydaje mi się to istotna uwaga... trzeba na początku zaintrygować widza...

Ale doceniam rozwój jaki włożyliście w pracę nad tą produkcją, przyjemnie sie ogląda, w sensie obrazy ładnie prowadzone.
pozdrawiam.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: ToTylkoJa » 2020-08-27, 21:12

Obejrzałam tylko kilka minut.
Nie zachęca. Musicie bardziej skupić się na pierwszej minucie filmu. Żeby od razu się człowiek zastanawiał "ciekawe co dalej".Miałam ochotę to wyłączyć po 1,5 min. Poczekałam jeszcze 2.
*Zrezygnujcie z kreacji rodem z PRL na rzecz większej naturalności aktorów. Aktorzy nie powinni zaczynać grać pół minuty po włączeniu kamery, bo to robi bardzo nienaturalną pauzę
*Zwróćcie uwagę na pracę kamery. Szczególnie lubicie ucinać ludziom głowy, postacie bywają poucinane.
Jeśli kamerzyście trzęsą się ręce, to mu dajcie magnez.
*Warto wyciszyć szumy w postprodukcji

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2020-08-28, 16:20

Dziękuję za informację zwrotną :) Weźmiemy to wszystko pod uwagę, zwłaszcza jeśli chodzi o zachęcający początek.

Pozdrawiam!

Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2020-08-28, 16:56

My tez mamy kanał na Yt od tygodnia, wyszukaj sobie Dolina Modlitwy, ciekawe co Ty nam powiesz na dobry poczatek.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Morkej » 2020-08-28, 17:20

Widzisz Magnolio? Gdybyś nie napisała to bym nie wiedział, że taki kanał powstał. Słyszę, że modlitwy czytają różne osoby. W takim razie chyba dużo osób prowadzi ten kanał, albo ludzie podsyłają Wam nagrania.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ