Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-24, 17:58

Witam serdecznie!

Chciałbym Was zaprosić na mój youtube'owy kanał, gdzie w krótkiej i atrakcyjnej formie staram się przekazywać prawdy ewangeliczne :)

W szczególności polecam :

Matrix. Ewangelizacja :

oraz

Matrix. Ewangelizacja 2.0 :

Jeśli się podoba, to proszę o łapkę w górę i suba ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Andej » 2019-09-24, 18:47

Nie podobają mi się. Denerwująca forma. Za mało treści. Błędne tezy. Np. "dużo się modlić".

Nie dużo, tylko dobrze. Mateusz wyjaśnia cytując Jezusa.
Mt 6,7-9 Na modlitwie
nie bądźcie gadatliwi
jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-09-24, 21:58

Obejrzałam ten drugi filmik, pomieszanie z poplątaniem. Nie widzę w tej formie skutecznej ewangelizacji.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-25, 09:58

Andej pisze: 2019-09-24, 18:47 Nie podobają mi się. Denerwująca forma. Za mało treści. Błędne tezy. Np. "dużo się modlić".

Nie dużo, tylko dobrze. Mateusz wyjaśnia cytując Jezusa.
Mt 6,7-9 Na modlitwie
nie bądźcie gadatliwi
jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, ...


Bo to jest forma trailera :) Czyli krótko, dynamicznie, emocjonalnie i niezbyt wiele treści.
Magnolia pisze: 2019-09-24, 21:58 Obejrzałam ten drugi filmik, pomieszanie z poplątaniem. Nie widzę w tej formie skutecznej ewangelizacji.


Drugi jest bardziej dynamiczny i chciałem w nim pokazać problem zniewolenia ludzi przez internet. Musiałem jakoś połączyć.
Zobacz pierwszy, bo jest bardziej spójny.
Ostatnio zmieniony 2019-09-25, 10:01 przez Petrus90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Andej » 2019-09-25, 10:11

Petrus90 pisze: 2019-09-25, 09:58... krótko, dynamicznie, emocjonalnie i niezbyt wiele treści. ...
Krótkie jest. Dynamiczne, nie. Emocjonalne - nie zauważyłem. Przerost formy nad treścią, tak, rzeczywiście.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-25, 11:22

Andej pisze: 2019-09-25, 10:11
Petrus90 pisze: 2019-09-25, 09:58... krótko, dynamicznie, emocjonalnie i niezbyt wiele treści. ...
Krótkie jest. Dynamiczne, nie. Emocjonalne - nie zauważyłem. Przerost formy nad treścią, tak, rzeczywiście.
A co wg Ciebie można by tam jeszcze dodać, jeśli chodzi o treść?
Ostatnio zmieniony 2019-09-25, 11:22 przez Petrus90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Andej » 2019-09-25, 11:40

Złe pytanie. Nie co dodać, ale najpierw zdefiniować treść. Pierwszy krok to precyzyjne określenie treści. Potem określenie odbiorcy. Dopiero potem opracowanie treści. A ostatnim elementem będzie nadanie jakiejś formy przekazu. Nawet matrixowej, ale bez kopiowania i prostego naśladowania. Samą ideę można przyjąć. Ale trzeba się będzie napracować. Choć wydaje mi się, że lepsza do zaadaptowania byłaby czołówka z Gwiezdnych Wojen. Ale z ewangeliczną treścią.

Jednak nie czuję się na siłach, aby coś proponować. Natomiast mogę opiniować, doradzać, wskazywać na to, co mi się podoba, a co nie. Jednak to Ty jesteś twórcą. powinieneś odgrywać decydującą rolę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-09-25, 11:57

Wiesz Petrus, może przywołamy kogoś młodszego, bo może nie jesteśmy Twoją grupą docelową... może dlatego to do nas nie trafia. Co Ty na to?

@Viridiana , @ToTylkoJa potrzebna konsultacja osób młodych. ;)

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-25, 13:20

Andej pisze: 2019-09-25, 11:40 Złe pytanie. Nie co dodać, ale najpierw zdefiniować treść. Pierwszy krok to precyzyjne określenie treści. Potem określenie odbiorcy. Dopiero potem opracowanie treści. A ostatnim elementem będzie nadanie jakiejś formy przekazu. Nawet matrixowej, ale bez kopiowania i prostego naśladowania. Samą ideę można przyjąć. Ale trzeba się będzie napracować. Choć wydaje mi się, że lepsza do zaadaptowania byłaby czołówka z Gwiezdnych Wojen. Ale z ewangeliczną treścią.


Moim zdaniem w cz. 1 treść jest jasna: Chodzi o grzech i sposób zwyciężenia go dzięki współpracy z łaską Bożą.

W części 2 jak już pisałem, chciałem ukazać problem zniewolenia ludzi przez internet i na tej podstawie ukazać Boga, jako Tego, który wyzwala.

Co do grupy docelowej : Jestem baaardzo początkującym youtube'erem więc nie mam za bardzo jeszcze takowej grupy określonej.

Zaś co do formy: Trailer z samego założenia jest nieco chaotyczny, porusza wiele wątków i zostawia niedomówienia :)

Z resztą ja jestem z tych, do których czasem "czucie i wiara silniej przemawia, aniżeli mędrca szkiełko i oko" - tak odnośnie skrupulatnej, laboratoryjnej analizy mojej twórczości ;)

Dodano po 22 minutach 12 sekundach:
To skoro znaleźli się chętni to krytycznej analizy moich filmików, to zapodam jeszcze pozostałe, w nieco innej formie wykonane :










Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-09-25, 13:27

Pierwszy i trzeci bardziej do mnie trafiają, bo lubię "Władcę pierścieni", ale... co z prawami autorskimi ? bo wykorzystujesz filmy ....by coś innego zobrazować...
Drugiego nie jestem w stanie przebrnąć z powodu muzyki... Ale poczekajmy na opinię młodych.

Dominik

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Dominik » 2019-09-25, 13:34

Najpierw przeczytałem komentarze tutaj, pomyślałem, pewnie przesadzają z negatywnymi opiniami, coś musi być pozytywnego w tych filmach.
Niestety, ale zgadzam się z Andejem i Magnolią.

Filmy są po prostu za bardzo w stronę SF, efektów, które odciągają uwagę od najważniejszego.
Język angielski,,, nie sądzę by był dla anglojęzycznych osób, a dla polepszenia odbioru filmu, został przez to przedobrzony.

Ocena dotyczy filmów z pierwszego posta.

Petrus90
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 24 wrz 2019
Been thanked: 1 time

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Petrus90 » 2019-09-25, 17:46

Magnolia pisze: 2019-09-25, 13:27 Pierwszy i trzeci bardziej do mnie trafiają, bo lubię "Władcę pierścieni", ale... co z prawami autorskimi ? bo wykorzystujesz filmy ....by coś innego zobrazować...
Drugiego nie jestem w stanie przebrnąć z powodu muzyki... Ale poczekajmy na opinię młodych.


Youtube zezwala na wykorzystywanie, zabrania jedynie zarabiania na tych materiałach.

Sabaton - mocne brzmienie, nie każdy lubi ;)

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
Dominik pisze: 2019-09-25, 13:34 Najpierw przeczytałem komentarze tutaj, pomyślałem, pewnie przesadzają z negatywnymi opiniami, coś musi być pozytywnego w tych filmach.
Niestety, ale zgadzam się z Andejem i Magnolią.

Filmy są po prostu za bardzo w stronę SF, efektów, które odciągają uwagę od najważniejszego.
Język angielski,,, nie sądzę by był dla anglojęzycznych osób, a dla polepszenia odbioru filmu, został przez to przedobrzony.

Ocena dotyczy filmów z pierwszego posta.


Wydaje mi się, że też zależy kto ogląda. Jeśli ludzie wierzący - to faktycznie bardziej skupią się na analizie. Tymczasem moim zdaniem jeśli widzami są niewtajemniczeni, to liczne odniesienia do wiary - Krzyż, Eucharystia, Biblia i cytaty z niej - mogą coś obudzić w duszy :)

Co do muzyki. Filmy są zrobione na soundtrackach z trailerów 1 i 3 cz. "Matrixa". Zauważyłeś? :)

Do zrobienia w takiej formie, zainspirował mnie jeden film znanego youtubera Cyber Mariana:


Magnolia

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Magnolia » 2019-09-25, 18:00

Przykro mi, ale to co przytoczyłes jest dla mnie jedynie dowodem na to, że sztukę jest naprawdę trudno zrobić... cóż, słaby ten filmik... czemu wszyscy uważają że każdy może być aktorem lub reżyserem?!
No po coś te studia aktorskie są...samorodnych wielkich talentów jest wciąż niewiele więcej niż diamentów...

Petrus a ty kim jesteś z wykształcenia? Czemu właśnie poprzez filmiki chcesz ewangelizować? Gdzie uczyłeś się jak ewangelizować?

Biserica Dumnezeu

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-25, 20:39

Nie moje klimaty.

Dominik

Re: Kanał Metafizyczny na YT - Zapraszam !

Post autor: Dominik » 2019-09-25, 22:42

@Wolfi dawaj tutaj, pomóż w ocenie filmów. My tutaj za starzy jesteśmy,,, potrzeba kogoś młodego.

ODPOWIEDZ