Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Andej » 2020-04-12, 22:03

Ci, którzy wierzą Jezusowi potrzebują obrońców.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: sądzony » 2020-04-13, 11:12

Najwięcej krzywd wyrządzamy sobie sami (my jako my i my jako Kościół).
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2020-04-15, 09:52

Zacząłem na Netflixie oglądać serial Kalifat (połowa pierwszego odcinka), Jak ISIS organizuje ataki, jak kobiety mają tam ciężko.
Zaskoczyła mnie taka produkcja na Netflixie, przecież jest to w jakimś stopniu (może i małym)u krytyka islamu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: sądzony » 2020-04-15, 12:06

Dominik pisze: 2020-04-15, 09:52 Zacząłem na Netflixie oglądać serial Kalifat (połowa pierwszego odcinka), Jak ISIS organizuje ataki, jak kobiety mają tam ciężko.
Zaskoczyła mnie taka produkcja na Netflixie, przecież jest to w jakimś stopniu (może i małym)u krytyka islamu.
Islamu czy ISIS (krytyka)?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2020-04-15, 12:12

ISIS, przygotowania do ataku. Jako tako nagonki na islam nie ma, ale rożnie to można odebrać.
Przecież jakie mamy skojarzenia na słowo islam, Muzułmanin. W pierwszych trzech skojarzeniach będzie terrorysta.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Jozek » 2020-04-15, 13:39

Ostatnio robilem kilka dni w domu ktory wynajmuje Muzulmanin. Libijczyk.
Mlody chlopak, z 2 dzieci i troche z nim rozmawialem na temat wiary.
W sumie roznice sa podobne do Protestantow, ale co jest uderzajace, to ich wiara i postepowanie wedlug zasad ich religii.
Co do tego to mozna by sie od nich uczyc. W ogole wlasnie przez to zaczalem z nim rozmowe o wierze, bo dalo sie zauwazyc ze kazdy jego ruch gest byl wywazony i precyzyjny by nie wykroczyc poza nakazy i zasady ich religii.
Przy okazji wyjasnilem mu pojecie Trojcy Swietej, bo mial jakies mgliste pojecie spowodowane krytyka Chrzescijanstwa swoich nauczycieli, cos jak u Protestantow.
Widywalem tez czesto Muzulmanow na Mszy Sw. w kosciolach Katolickich. wielu z nich dobrze wie ze to ten sam Bog, a roznice sa w religii, a nie wierze.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: takisobie » 2020-04-23, 17:09

Dominik pisze: 2020-04-12, 10:53 OK, ale czy maił być kontynuowany, czy to tylko taka informacja by zainteresować widzów serialem którzy go nie oglądali?
Netflix robi o wiele gorsze rzeczy związane z Jezusem, więc to może być taka właśnie informacje b podnieść oglądalność.
Jeśli wierzyć zawiedzionemu odtwórcy roli mesjasza no to wynika że takie plany były ale to w tym momencie nie ma znaczenia. Fakt jest taki że serial chcąc czy nie pójdzie szybciej w zapomnienie skoro widzowie nie będą wyczekiwać kolejnych odcinków.

Biserica Dumnezeu

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-23, 20:30

Mam na co dzien kontakt z muzulmanami. Jest jak wszedzie: jesli dobrze przesiejesz to znajdzie sie wszystko, co znajduje sie w naszej spolecznosci - od bestialstwa do swietosci ( rozumianej po chrzescijansku ).
W ortodoksji islamskiej paru nurtow swiietosc to zabijanie nieweirnych. I oklamywanie niewiernych oraz ukrywanie wlasciwego celu.

Awatar użytkownika
AlbertSamotnik
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 2 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: AlbertSamotnik » 2020-04-23, 23:18

Obejrzałem wszystkie odcinki...Serial jest dobry i daje do myślenia. Szkoda ,że przez różnego rodzaju lobby atakujące serial nie nakręcono drugiej serii.Trudno.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dezerter » 2020-04-30, 21:57

U mnie bez żalu za 2 serią
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ