Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dezerter » 2020-01-01, 21:26

Magnolia pisze: 2020-01-01, 17:13 Ja z obowiązku oglądam chyba piąty czy szósty odcinek. Ale jedyne co mi chodzi po głowie to określenie „tania sensacja” albo „farsa”.
Główny bohater jest przedstawiony tak płasko że z postacią Jezusa ma tyle wspólnego co kot napłakał.

Serial jako wizja paruzji tez jest raczej w kategoriach taniej sensacji a nie podjęcia jakoś poważniej tematu. Wiele nieścisłości, niekonsekwencji, albo wręcz przekłamań. Ale chyba najdotkliwiej brakuje temu serialowi po prostu głębi, sensu.
Próby zobrazowania konfliktów na bliskim wschodzie są takie poszarpane i płaskie. Jeśli ktoś sam nie rozumie o co tam walczą to nadal nic nie zrozumie po tym filmie.

Emocji tez żadnych nie wzbudził.
Jak ktoś chce zobaczyć dobrą sensację to lepszym wyborem będzie chocby film Twister.
Generalnie się zgodzę Magnolią, po obejrzeniu 3 odcinków.
Film dość ciekawy, chwilami nudny, ponadreligijny raczej.
Bohater wprawdzie przyznaje się, że jest Jezusem Synem Bożym ale niewiele ma z nim wspólnego, jego pojawienie z Paruzją, też niewiele, Apokalipsy też nie widzę po 3 odcinkach, więc czysta fikcja filmowa, lub wariacje na temat.
Zagrożeń duchowych takich poważnych nie widzę.
Ostatnio zmieniony 2020-01-01, 21:27 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2020-01-01, 21:52

Przyznam się że lubię film Kod de Vinci (a może lubiłem,, z 5 lat temu go ostatnio widziałem :-? , od tego czasu się bardzo zmieniłem ), pomimo że nie wierze w bajki tam opowiadanie. Miałem nadzieje że omawiany serial będzie jakimś fajnym serialem sensacyjnym, jakieś CSI, a tu nic. Obejrzałem 3 odcinki i jakieś trzy słabo zrealizowane "cuda", reszta to totalna nuda. Za dużo treści pobocznych po prostu, za bardzo rozciągnięte to wszystko.
Nawet jakiś teologicznych treści brak, przez ten czas główny bohater powiedział że przysłał go Bóg i tyle,,, a może tego nie dostrzegłem, bo jednym okiem oglądam, a drugim przeglądam neta.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: takisobie » 2020-01-01, 22:53

Dominik pisze: 2020-01-01, 21:52 Nawet jakiś teologicznych treści brak, przez ten czas główny bohater powiedział że przysłał go Bóg i tyle,,,
Teologiczne treści są bo najczęściej padające słowa to koran i Allah , czekałem tylko na moment w którym nieco więcej powie mesjasz główna postać serialu i słyszę "nie ma boga prócz Allaha" ... po czym wciskam pauze i zapominam o serialu. Produkcja zrobiona chyba po to aby ewentualnie w jakimś sensie promować i wzmacniać islam nic poza tym.

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2020-01-01, 23:12

Więcej jest teologicznych treści niz tylko to co cytujecie, ale tak czy siak nawet jesli słowa znane z Biblii padają to brzmią jak pusty dzban... nie mają mocy...albo moze inaczej pokazane jest, że niewiele zmieniają w rzeczywistości, a to jest właśnie zagrożenie duchowe - taka zakodowana informacja, że te słowa nie mają mocy.

Bo Prawda zawarta w Objawieniu, w Słowie Bożym ma moc! I ludzie się zmieniają po spotkaniu z Bogiem, pod wpływem usłyszanego Słowa Bożego.

Główny bohater nie ma zupełnie charyzmy, ludzie za Nim ida zupełnie zapatrzeni w sposób zupełnie dla mnie nie zrozumiały, bo własnie ten człowiek jest pozbawiony mocy, postawy moralnej, nie wspominając już o miłości do ludzi (co najwyżej w szczątkowej postaci). Jedyne co robi wrażenie to że wie więcej niż wiedzieć powinien o osobach z którymi rozmawia...

Zagrożenie duchowe, które jeszcze widzę, to manipulowanie pojęciem "mesjasza". Ludzie znający Ewangelię mają określoną wizję Mesjasza, uosobieniem której jest Chrystus. Katolicy wierzą w Chrystusa Mesjasza, to jest konkretnie określoną wiara. A w filmie postać mesjasza to postać polityczna, uwikłana w politykę i mająca na celu wprowadzenie pokoju na Bliskim Wschodzie. Swoimi działaniami chce przekonać ludzi, prezydenta USA do działań na rzec spokoju w postaci wycofania wojsk. A skąd inąd wiadomo że to właśnie często pokój jest tylko dlatego że wojska tam go pilnują, bo gdyby nie było tej siły to byłyby walki non stop w tym regionie. Naiwny pomysł.
Przedstawienie postaci mesjasza jako osoby z przesłaniem politycznym a nie duchowym (zbawienie dusz i komunia z Bogiem) jest po prostu manipulacją, która ma mieszać w głowach ludziom zagubionym, niezdecydowanym itd.

Ale też jest bardzo prawdopodobne, że interesów z powodu których powstał taki serial nie odkryjemy i nie domyślimy się, poprzestając na samej historyjce.

Może wyjaśnię co rozumiem poprzez zagrożenie duchowe w tym serialu, takie wpływanie na nasze myślenie byśmy zgubili prawdę, albo poddawanie w wątpliwość prawdy w którą wierzymy, sianie zamieszania w umysły niezdecydowanych.
Natomiast jaka jest moja ocena tych zagrożeń i ich szkodliwości - mniej więcej tyle co horrory - po co to oglądać? nic to dobrego do życia nie wnosi.

p. s w ósmym odcinku bohater nosi bluzę znanej marki sportowej... no proszę was, bez jaj... śmiechu warte ... podprogowa reklama że ta "marka jest boska"?! =))
Ostatnio zmieniony 2020-01-01, 23:39 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2020-01-03, 09:55

Obejrzałam do końca. Mam nadzieję że mi wybaczone zostanie że napisze opinię o zakończeniu.

W dziewiątym odcinku nagle i niespodziewanie wydarzenia zaczęły się toczyć jakby conajmniej bez logiki i uzasadnienia, skok w scenariuszu jest na tyle duży, ze nie wiem o co komuś chodziło. Scenarzystę poniosła fantazja, albo pisał po pijaku.

Za to w dziesiątym odcinku, czeka nas przewód dowodowy że główny bohater jest oszustem, po czym jest katastrofa lotnicza, którą bohater przeżywa oraz wskrzesza agentów, którzy wieźli Go na pewną śmierć na Bliski Wschód. A świadkiem wydarzenia jest dzieciak znany z bogatej fantazji...

Jednym słowem brak szacunku dla widza, rozumu, logiki... czyli tania sensacja ( pasuje jak ulał).

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Adam » 2020-01-03, 14:33

Proszę się tak nie rozpędzać, bo ja nawet 1 odcinka jeszcze nie obejrzałem. Dopiero co skończyłem Wiedźmina, a jeszcze muszę obejrzeć nowe odcinki Mandaloriana oraz Vikingów :)
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2020-01-03, 14:35

Mada nikt poza mną nie wytrzymał do końca... to wiele mówi o tym serialu...A ja oglądałam tylko z powodu że Tobie obiecałam.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Adam » 2020-01-03, 14:44

Nawet nie czytam opinii, żeby sobie nie spojlerować :)
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dezerter » 2020-01-03, 22:51

Mada pisze: 2020-01-03, 14:33 Proszę się tak nie rozpędzać, bo ja nawet 1 odcinka jeszcze nie obejrzałem. Dopiero co skończyłem Wiedźmina, a jeszcze muszę obejrzeć nowe odcinki Mandaloriana oraz Vikingów :)
Ja na Wiedźminie odpadłem na 4 odcinku- nikt z domowników nie chciał dalej oglądać, syn - fan Wiedźmina książkowego - wymiękł po 2 odcinku.
Wikingów, to mam zaległości, ale nadrobię :!: - bardzo dobry serial , ... ciągle.
Mesjasza obejrzałem, bez przymusu, zresztą z połowa domowników. Zakończenie bez sensu, film też, ale dobrze się oglądało ;) ciekawy scenariusz, nieoczywisty, zaskakujący, wcinający, dobra gra aktorów, ciekawe postacie.
Duchowości sporo było, przede wszystkim islam i chrześcijaństwo, ale na równi z nimi
New Age - ale nie jakiś konkretny, tylko ogólne przesłanie - ty decydujesz, nie ma świętych ksiąg, nie słuchaj przywódców, wszyscy jesteśmy jedno itd
Silny wątek żydowski, ale religii na lekarstwo,
kilka razy usłyszałem teksty żywcem wzięte z Zen, czy buddyzmu.
Film warto obejrzeć, bo jest w nim dużo prawdy o współczesnym świecie, ludziach, polityce, przywódcach religijnych.
Warto poznać pokazane w filmie mechanizmy, współczesne idee, prądy ideologiczne i przemyśleć jak bym się ja zachował gdybym usłyszał w wiadomościach, lub na fejsie, że:
:!: Przyszedł Mesjasz :-!
myślę, że wielokrotnie to usłyszymy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Adam » 2020-01-04, 00:09

Ja właśnie nie czytałem książek o Wiedźminie, jedynie krótkie opowiadanie dołączone do 1 części gry. Stąd wcześniej znałem bohaterów jedynie z gier. W sumie serial mi się podobał, oprócz tych zawiłości fabularnych oraz efektów specjalnych. Jednak w Grze o Tron stały o klasę wyżej.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Gor
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 21 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Gor » 2020-01-05, 21:12


Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2020-01-05, 21:21

Nieważne jak, ważne by pisali o nas :)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-05, 23:16

https://www.onet.pl/film/onetfilm/mesja ... d,ddf42670

Inspirację Antyradio czerpało z Onetu.

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2020-01-05, 23:21

Jesteście ciekawi ile wejść mieliśmy dzięki tej "reklamie"?
W granicach zera, nie zauważyłem zwiększonej aktywności po wykresach. Może to przez nieklikalne linki jakie dali w treści swoich wypocin.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-05, 23:34

A czego Ty chciałeś od Onetu? XD

ODPOWIEDZ