Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-11, 09:02

Można ocenić film po thrillerze, wstępnie bo wstępnie, ale jak najbardziej.
Netflix ostatnio polecił mi "Bigmouth", zobaczyłam thriller i uznałam, że to chore bajka i nie będę tego oglądać. Potem mój brat zaczął oglądać ten serial... I uznałam, że jest chory i nie będę tego oglądać.
Te krótkie streszczenia są właśnie po toż żeby przybliżyć trochę filmu i przyciągnąć oglądaczy. Jeśli już thriller wzbudza wątpliwości to najprawdopodobniej nie będzie to dobry film. Bo w takim streszczeniu skupiają się na rzeczach, którymi najbardziej chcą przyciągnąć widzów, więc w filmie zazwyczaj pójdą w to jeszcze bardziej.
Więc katolik może pościć sobie thriller "Lucyfera", z którego wynika, że to serial o Szatanie, który nie jest przedstawiony jako taki do końca zły. Na podstawie samego tego streszczenia może uznać to za zagrożenie duchowe i będzie miał rację. Bez konieczności włączania serialu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dezerter » 2019-12-11, 19:16

takisobie pisze: 2019-12-10, 22:02
Mada pisze: 2019-12-09, 16:04 Przy okazji wielka prośba o skasowanie mojego konta. Myślałem, że znajdę tu ludzi, którzy jeszcze potrafią trzeźwo patrzeć na niektóre sprawy i nie oceniają dopóki nie poznają, w mojej ocenie to podstawowa wartość każdego chrześcijanina. Ale widzę, że trafiłem do niewłaściwego grona.
Nie "świruj" , gdzie ci będzie lepiej ;)
Bracie takisobie - święte słowa - cieszę się, że Mada został z nami :!: :ymhug:
a w styczniu podyskutujemy o pierwszych odcinkach i zobaczymy, czy wartościowy, czy nie, czy zagrożenie duchowe, czy jednak może kogoś przybliżyć do Mesjasza prawdziwego i jedynego.
Pamiętajmy, że dla jakiegoś młodego ateisty, obejrzenie takiego filmu, może skierować jego zainteresowanie na rzeczywistego Mesjasza - co to za jeden był?
gogluje, a tu mu wyskakuje :!:
zchrystusem.pl
... a z nami jeszcze nikt wiary nie stracił, a znam kilku na przestrzeni lat, co ją mocno podbudowali - wy też znacie. :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Quinque » 2019-12-12, 18:45

Mada pisze: 2019-12-08, 00:18 Co sądzicie o nowej produkcji Netflixa? Trafiłem na nią całkiem przypadkiem, niemniej zapowiada się ciekawie. Kwestia jest tylko taka, czy Mesjasz rzeczywiście jest Mesjaszem, a nie fałszywym prorokiem. Na pewno sprawdzę pierwsze odcinki.
Zważywszy na fakt że Netflix to turbolewacka platforma, wiadomo w jakim duchu jest zrobiony ten serial. Nie trzeba nawet oglądać. Raczej nie ma co się spodziewać że będzie on promował pobożne życie, albo legitymizm(taki żart)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-14, 16:19

"Brazylijska grupa komediowa nagrała dla Netfliksa specjalny "świąteczny" film. To rodzaj parodii o Jezusie-geju, który postanowił przyprowadzić swojego chłopaka do domu, aby ten poznał Maryję i Józefa."
Film ma być pokazany w święta.
Naprawdę warto wspierać tę platformę?

https://www.onet.pl/film/onetfilm/netfl ... fagCfESYVE
Ostatnio zmieniony 2019-12-14, 16:19 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2019-12-14, 16:35

Marek_Piotrowski pisze: 2019-12-14, 16:19 Naprawdę warto wspierać tę platformę?
Jakaś alternatywa?
Telewizji nie oglądam,,, chyba żeby podpiąć dekoder z HDD, ustawić by nagrywał wybrane pozycje i potem przewijac reklamy. O tym kiedyś pomyślę.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-14, 16:58

Netflix to przede wszystkim maszynka do pieniędzy.
Do puki takie coś będzie się sprzedawać, doputy oni będą to robić. Oni i wszyscy inni. To nie jest także że oni są lewaccy z przekonania, są z miłości do pieniędzy.
Jak hajs się nie będzie zgadzać, to mogą być nawet i faszystami, prawakami, miłośnikami koni, im to przeszkadzać nie będzie jeśli to się sprzeda.
Netflix nie ma dobrego zamiennika.
Jest HBO ale tam jest trochę ubogo (ale trzeba im przyznać, jak HBO coś produkuje, to na 200%).
Niedługo startuje Disney+, ale mają problem z prawami do niektórych produkcji.
Netflix jest najwygodniejszy, bo oferuje największy wybór produkcji od różnych producentów. Disney+ będzie miał wyłącznie swoje produkcje (większość studiów jest już Disneya, ale nie wszystkie ich filmy należą do Disneya, bo zostały wyprodukowane przed wykupieniem). HBO praktycznie też. Netflix mimo wszystko daje sporą dowolność w produkcji, o ile przynosi to zysk (na przykładzie lucyfera- serial próbowali uratować fani, korzystając z mediów społecznościowych. W ciągu 3 dni #safelucifer zyskał numer 1 na platformach tj. Tumblr i Twitter,został udostępniony ponad milion razy. Netflix był jedyną platformą która zgodziła się na produkcję. Było zainteresowanie to znalazły się pieniądze, żadnej filozofii).
Jak dla mnie, po prostu korzystać i nie przejmować się produkcjami tak genialnymi, jak "super drags"

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2019-12-14, 17:23

Dobra, ale Netflix szantażuje władze by wycofały zapędy antyaborcyjne, chodzi o stan w USA, więc nie jest tak że patrzy tylko na gusta swych widzów.
W przeciwnym razie co by ich przepisy aborcyjne obchodziły. Jakieś lobby musi ich finansować.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-14, 17:47

Aż tak się netflixem nie interesuje. Masz jakieś źródło?
@Dominik

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-14, 18:30

Marku, słyszałam o ten produkcji. Sama byłam w szoku i mnie to zabolało... ale na netflix jest jeszcze wiele innych pozycji które w wolnym czasie można obejrzeć, wiele luźnych rodzinnych filmów, wiele dokumentów. My mamy wykupione jedno konto na cała rodzine. TV praktycznie nie oglądam wcale. Jak już włączam netflixa to żeby obejrzeć coś konkretnego. Teraz dostaliśmy dekoder z wypożyczalnia gdzie za kilkanaście złotych można wypożyczyć film na dwie dobry. Są to same kinowe nowości i coś czuje ze w święta pewnie coś wypożyczymy ;)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2019-12-14, 18:36

ToTylkoJa pisze: 2019-12-14, 17:47 Aż tak się netflixem nie interesuje. Masz jakieś źródło?
@Dominik
https://www.gosc.pl/doc/5722928.Netflix ... m-szantazu

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/190529 ... ilmow.html

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-14, 18:47

Aż dziwne, że o tym nie słyszałam. To musiała być głośna sprawa? Chociaż może po prostu mi umknęło

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Quinque » 2019-12-15, 02:01

Jest alternatywa dla netflix. Mianowicie CDA. Macie tam praktycznie każdy film i serial jaki nakręcono. I w 95% za darmo(trzeba obejrzeć reklame)
Ostatnio zmieniony 2019-12-15, 02:01 przez Quinque, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-15, 08:01

CDA nie jest tak do końca legalnym serwisem, choć próbują utrzymać wizerunek, że niby tak.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: takisobie » 2020-01-01, 15:13

Obejrzałem 20min pierwszego odcinka i tyle mi wystarczy by nie tracić czasu na resztę. To pro islamski serial.

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2020-01-01, 17:13

Ja z obowiązku oglądam chyba piąty czy szósty odcinek. Ale jedyne co mi chodzi po głowie to określenie „tania sensacja” albo „farsa”.
Główny bohater jest przedstawiony tak płasko że z postacią Jezusa ma tyle wspólnego co kot napłakał.

Serial jako wizja paruzji tez jest raczej w kategoriach taniej sensacji a nie podjęcia jakoś poważniej tematu. Wiele nieścisłości, niekonsekwencji, albo wręcz przekłamań. Ale chyba najdotkliwiej brakuje temu serialowi po prostu głębi, sensu.
Próby zobrazowania konfliktów na bliskim wschodzie są takie poszarpane i płaskie. Jeśli ktoś sam nie rozumie o co tam walczą to nadal nic nie zrozumie po tym filmie.

Emocji tez żadnych nie wzbudził.
Jak ktoś chce zobaczyć dobrą sensację to lepszym wyborem będzie chocby film Twister.

ODPOWIEDZ