Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Adam » 2019-12-08, 00:18

Co sądzicie o nowej produkcji Netflixa? Trafiłem na nią całkiem przypadkiem, niemniej zapowiada się ciekawie. Kwestia jest tylko taka, czy Mesjasz rzeczywiście jest Mesjaszem, a nie fałszywym prorokiem. Na pewno sprawdzę pierwsze odcinki.
Ostatnio zmieniony 2019-12-08, 09:02 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Mesjasz - hit czy kit

Post autor: Andej » 2019-12-08, 08:18

Uważam tytuł wątku za uwłaczający godności Chrystusa.
Jezus to ani jedno, ani drugie. Zbyt daleko posunięty kolokwializm.
Uważam, że wątek, najlepiej, należy usunąć. Ale jeśli dotyczy on jakiegoś konkretnego filmu, a nie reklamy jakiegoś flixa, to można pociągnąć. Ale pod warunkiem, że więcej niż jedna osoba film widziała.

Po zmianie tytułu wątku powyższa wypowiedź jest nieaktualna. Zmniejszyłem, aby nie rzucała się w oczy. Ale należy do historii wątku, więc zostawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-12-08, 11:42 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Mesjasz - hit czy kit

Post autor: Adam » 2019-12-08, 08:25

Pewnie, wydało się, że pracuje dla Netflixa i on płaci mi gigantyczne pieniądze za reklamę serialu. Usuń ten wątek jak Cię tak bardzo boli moje pytanie o serial.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Dominik

Re: Mesjasz - hit czy kit

Post autor: Dominik » 2019-12-08, 09:01

Zmienię tytuł wątku na "Serial Netflixa Mesjasz - nasze opinie"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dezerter » 2019-12-08, 10:19

Nie słyszałem o produkcji - może nas Mada zachęcisz, albo zniechęcisz, bo na razie nie chce mi sie szukać - nie jestem zainteresowany.
Taka ogólna uwaga
- zakładając jakiś wątek i pisząc pierwszy post wysilmy się nieco i zachęćmy czymś innych do wypowiedzi :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2019-12-08, 10:33

Netflix jest lewacki, młodzieżowe produkcje zachęcające do seksu, aborcji, masturbacji,,,
Jaki będzie serial Mesjasz, 1 stycznia premiera,,, zobaczymy.

a co do Netflixa, ktoś chętny na spółkę konto opłacać? Taniej by wyszło po prostu rozbić abonament na kilka osób.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-08, 10:43

Polecam:
https://www.gosc.pl/doc/5613608.Netflix-za-aborcja
Oczywiście, podobne rzeczy robi 200 firm, nie sposób wszystkich bojkotować...

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Mesjasz - hit czy kit

Post autor: Adam » 2019-12-08, 10:58

Dominik pisze: 2019-12-08, 09:01 Zmienię tytuł wątku na "Serial Netflixa Mesjasz - nasze opinie"
Chociaż jeden mądry, bo [(...) - bez ad persona tekstów! - Dez ]Chociaż nawet nie wie o co chodzi.
Dezerter pisze: 2019-12-08, 10:19 Nie słyszałem o produkcji - może nas Mada zachęcisz, albo zniechęcisz, bo na razie nie chce mi sie szukać - nie jestem zainteresowany.
Taka ogólna uwaga
- zakładając jakiś wątek i pisząc pierwszy post wysilmy się nieco i zachęćmy czymś innych do wypowiedzi :)
Chciałem wkleić trailer, żeby sobie każdy obejrzał co o tym sądzi. Ale [(...) - bez ad persona tekstów! - Dez ] więc wolałem nie ryzykować.


A co do lewactwa to teraz 90% kontentu w mediach jest lewackie. TVN - wszystko lewackie, a co do TVP, to weźmy na przykład ich działania wspierające lewicę, czyli też lewackie. Poza tym serial "Barwy szczęścia" też można nazwać za lewacki ponieważ promuje homoseksualizm. Ogólnie większość programów jakie teraz powstaje ma za zadanie obniżać jakiekolwiek wartości do minimum. Lub promować rozrywkę dla średnio rozgarniętych szympansów. Jedyna rada to nie oglądać TV i nie czytać newsów z żadnych portali internetowych, jeśli chce się pozostać wiernym swoim wartościom.

A na serial Mesjasz trafiłem przypadkiem, nawet nie wiedziałem, że coś takiego powstało. Poza tym nigdy nie kupowałem żadnych abonamentów, ponieważ zawsze korzystam z tzw. wolnego internetu ;)
Ostatnio zmieniony 2019-12-08, 16:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-08, 11:15

Netflix ma również produkcje które warto zobaczyć. Jest wiele programów dokumentalnych na ciekawe tematy. Jedyne seriale, które oglądam na ten platformie to seriale dla dzieciaków, jakieś programy muzyczne bądź właśnie dokumenty na faktach. Fajne są również produkcje świąteczne - dla całej rodziny z miłym przesłaniem, idealne na zimowy wieczór.

Ale jak widzę ile jest seriali dla młodzieży gdzie jedyne tematy to seks, masturbacja, aborcja, LGBT, narkotyki to aż mi serce staje. Jestem przerażona jak można coś takiego produkować i jeszcze promować jako "super serial". Że co? To już nie można zrobić filmu/serialu z przesłaniem, głęboką treścią, ważnymi wartościami? Tragedia.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2019-12-08, 11:27

Obejrzałam trailer, każdy moze Go obejrzeć i samemu ocenić czy warto to oglądać.
Osobiście nie jestem zainteresowana, bo to nie jest na podstawie Biblii, jak np film Pasja, tylko takie wizje jakby to było gdyby Jezus żył teraz na ziemi. Może to mieszać w głowie, raczej nie polecam.


Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-08, 11:31

Dzięki za trailer. Niby ciekawe, ale dla bezpieczeństwa duchowego za oglądanie się nie wezmę.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Andej » 2019-12-08, 11:49

Trudno osądzać po zajawce. Rzetelna analiza, nawet osoby negatywnie nastawionej do Boga, nie musi być zła. Jeśli skłania do obiektywnego myślenia, to nakłoni do uwierzenia.
Ale czy rzetelnie i obiektywnie materiał sporządzony?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: takisobie » 2019-12-08, 12:00

Dezerter pisze: 2019-12-08, 10:19 Taka ogólna uwaga
- zakładając jakiś wątek i pisząc pierwszy post wysilmy się nieco i zachęćmy czymś innych do wypowiedzi :)
Pierwszy post wątku jak najbardziej zachęca do ogólnego zainteresowania się tematem i ewentualnej dyskusji o ile ktoś oglądał a tu od razu albo krytyka z jakimś założeniem z góry że to jest lub może być złe dla każdego albo problem że nie było zachęty na spróbowanie pysznego tortu którego jeszcze nikt tu nie próbował. Kuriozum.
Magnolia pisze: 2019-12-08, 11:27 Osobiście nie jestem zainteresowana, bo to nie jest na podstawie Biblii, jak np film Pasja, tylko takie wizje jakby to było gdyby Jezus żył teraz na ziemi. Może to mieszać w głowie, raczej nie polecam.
I to jest w tej produkcji właśnie ciekawe że została stworzona inaczej niż Pasja czy miniserial "Biblia" bo może dać również wiele przemyśleń na podstawie jak by to było gdyby Jezus był obecny w dzisiejszym świecie.
Ostatnio zmieniony 2019-12-08, 12:06 przez takisobie, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Adam » 2019-12-08, 13:11

Magnolia pisze: 2019-12-08, 11:27 Obejrzałam trailer, każdy moze Go obejrzeć i samemu ocenić czy warto to oglądać.
Osobiście nie jestem zainteresowana, bo to nie jest na podstawie Biblii, jak np film Pasja, tylko takie wizje jakby to było gdyby Jezus żył teraz na ziemi. Może to mieszać w głowie, raczej nie polecam.
Pasja Gibsona nie jest oryginalnym filmowym przekładem Biblii, gdyż ten czerpie także z wizji Anny Katarzyny Emmerich. Z kolei gdzieś czytałem, że co do jej wizji mogą być pewne wątpliwości, gdyż osoba, które je spisywała mogła zbyt wiele dorzucić od siebie. Niemniej, niektóre z jej wizji zostały, że tak powiem potwierdzone archeologicznie. Czyli coś musi być na rzeczy.

Jak chcecie filmową Biblię to ten film się nada i nie jest jeszcze taki stary:
https://www.filmweb.pl/film/Ewangelia+w ... 993-186820

Kiedyś go oglądałem.

A co do samego serialu, chodzi mi właśnie o to, czy ten tytułowy Mesjasz rzeczywiście jest Mesjaszem, a może to własnie fałszywy prorok? I nad tym należałoby się zastanawiać rozważając ten serial.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2019-12-08, 13:17

Mada a nie mylą CI się rzeczywistości? Filmowa i realna?

Nad czym tu się zastanawiać? Jesli reżyser sobie wymyślił że sfilmuje swoją wizję jak Mesjasz przychodzi obecnie na świat... to jest to już postanowione scenariuszu.
A jesli Ci chodzi o to że w zamyśle wcale tu nie chodzi o Jezusa Chrystusa, tylko jakiegoś superbohatera w obecnych czasach to się moze mieszać... dlatego sam pomysł jest ... w dziale fantastyki... Bo Objawienie się juz dokonało, a Jezus już żył, umarł i Zmartwychwstał.

Film o tym jak pojawia się podobna do Jezusa persona to dla mnie fantastyka... i do tego czuję jakis niesmak, że takie filmy powstają, że ludzie nie zachowują już szacunku dla Jezusa - Boga.

ODPOWIEDZ