Co to sie dzieje?

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.

Moderator: Junior moderator

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 280 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-05, 14:48

Doskonale wiesz, że po prostu nie robi się tego w ten sposób (po jednym jajeczku). I fakt, że jest to "możliwe" niczego nie zmienia.
Co zresztą wyjasniłem w pierwszym poście na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2019-04-05, 14:51 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalart
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: Kalart » 2019-04-05, 14:57

Nie wiem co wyjaśniłeś w pierwszym zdaniu, ale po raz kolejny, niesprowokowany, mnie obrażasz. Może nie zauważyłeś, ale moje słowa odnosiły się do słów Dominika, który sądzi że potrzebna jest lepsza metoda niż in-vitro, by nie mordować zarodków. Sprostowałem że to nie jest prawdą, bo in-vitro nie zakłada mordowania zarodków - i to jest czysta prawda, a nie "demagogia" i - co śmieszniejsze - obłuda (????).
Jak zapłacisz, to możesz mieć dowolną procedurę, zakładającą choćby implementację zarodków na Marsie... jakby to "mordowanie zarodków" byłoby jedynym problemem dla KK, to in-vitro nie byłoby zakazane.

Mam prośbę - zacznij się zachowywać albo nie pisz nic skierowanego w moją stronę. Jeśli nie rozumiesz, czemu oskarżanie mnie o demagogie i obłudę jest błędem - to lepsza jest opcja nr dwa.
Dostosowywać się nie musisz, ale byłoby miło.

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 583 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Post autor: Magnolia » 2019-04-05, 15:13

Jesteśmy już na ringu?! Panowie!!

Kalart, ja potraktowałam poważnie Ciebie i podałam Ci naprawdę bardzo dobre źródło informacji.
A można powiedzieć, że coś wiem o tych procedurach i ich ocenie medycznej, bo to był temat mojej pracy magisterskiej.
Oczywiście że samo in vitro powstało by "dawać" dziecko małżeństwom, które nie mogły same począć dziecka. Takie było założenie. Ale jak się zgłębisz w temat (pdf) to zrozumiesz, że na każdym kroku ta metoda jest nieetyczna, z każdej perspektywy. Poza tym mimo założenia że ma "dawać: życie, sporo tego życia niszczy i eksperymentuje na życiu. W tym sensie jest to demagogia, że namawiający na ten zabieg lekarze mówią że nie zakłada zabijania, ale w rzeczywistości nie można tego uniknąć, wręcz trzeba się z tym pogodzić.
Przeczytaj proszę to co podesłałam. Zagrożeń w tej metodzie jest mnóstwo, medycznych i etycznych.
Prosić codziennie Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały jego Boskiego Majestatu. Amen.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 280 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-05, 15:23

Przeczytałem wstecz i rzeczywiście Kalarcie masz tym razem rację. Przepraszam.

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 583 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Post autor: Magnolia » 2019-04-05, 16:00

Kalart pisze:
2019-04-05, 14:34
Świetnie. Gdzie choć jedno słowo, że niemożliwe jest tworzenie po jednym zarodku?
Teoretycznie jest możliwe, praktycznie nie wykonuje się takich zabiegów. Głównym powodem jest to, że to jest za duży koszt samego zabiegu oraz dla zdrowotny kobiety. Nie ma sensu podejmować się takich kosztów bez szansy na sukces, a sukces jest opłacony ludzkim życiem zarodków zniszczonych w czasie trwania procesu in vitro.
Najpierw sztucznie pobudza się jajniki do produkcji jajeczek, pobiera się ich wiele. Nie każde jajeczko podda się zapłodnieniu i nie zacznie się dzielić, mnożyć. Więc z zasady nie można wziąć jednego jajeczka i celować tylko w takie jedno zapłodnienie. Jak kilka z kilkudziesięciu zacznie się mnożyć to jest super sukces. Potem tych kilka inseminuje się do dróg rodnych kobiety, potem następuje samoistne zagnieżdżenie zarodków, dochodzi albo do poronień samoistnych, albo do aborcji selektywnej, albo ciąży mnogiej po 3-8 dzieci.
Bardzo chciałabym żebyś przeczytał ten pdf bo tam jest całościowe spojrzenie na tą procedurę, a nie tylko wyrywkowe. Podane argumenty nie tylko medyczne, ale i etyczne, wynikające z godności i natury ludzkiej. Ta procedura nie spełnia nawet podstawowych kryteriów Prawa Człowieka Komisji Helsińskiej.
Prosić codziennie Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały jego Boskiego Majestatu. Amen.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ