Co to sie dzieje?

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-05, 14:48

Doskonale wiesz, że po prostu nie robi się tego w ten sposób (po jednym jajeczku). I fakt, że jest to "możliwe" niczego nie zmienia.
Co zresztą wyjasniłem w pierwszym poście na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2019-04-05, 14:51 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalart

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Kalart » 2019-04-05, 14:57

Nie wiem co wyjaśniłeś w pierwszym zdaniu, ale po raz kolejny, niesprowokowany, mnie obrażasz. Może nie zauważyłeś, ale moje słowa odnosiły się do słów Dominika, który sądzi że potrzebna jest lepsza metoda niż in-vitro, by nie mordować zarodków. Sprostowałem że to nie jest prawdą, bo in-vitro nie zakłada mordowania zarodków - i to jest czysta prawda, a nie "demagogia" i - co śmieszniejsze - obłuda (????).
Jak zapłacisz, to możesz mieć dowolną procedurę, zakładającą choćby implementację zarodków na Marsie... jakby to "mordowanie zarodków" byłoby jedynym problemem dla KK, to in-vitro nie byłoby zakazane.

Mam prośbę - zacznij się zachowywać albo nie pisz nic skierowanego w moją stronę. Jeśli nie rozumiesz, czemu oskarżanie mnie o demagogie i obłudę jest błędem - to lepsza jest opcja nr dwa.
Dostosowywać się nie musisz, ale byłoby miło.

Magnolia

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Magnolia » 2019-04-05, 15:13

Jesteśmy już na ringu?! Panowie!!

Kalart, ja potraktowałam poważnie Ciebie i podałam Ci naprawdę bardzo dobre źródło informacji.
A można powiedzieć, że coś wiem o tych procedurach i ich ocenie medycznej, bo to był temat mojej pracy magisterskiej.
Oczywiście że samo in vitro powstało by "dawać" dziecko małżeństwom, które nie mogły same począć dziecka. Takie było założenie. Ale jak się zgłębisz w temat (pdf) to zrozumiesz, że na każdym kroku ta metoda jest nieetyczna, z każdej perspektywy. Poza tym mimo założenia że ma "dawać: życie, sporo tego życia niszczy i eksperymentuje na życiu. W tym sensie jest to demagogia, że namawiający na ten zabieg lekarze mówią że nie zakłada zabijania, ale w rzeczywistości nie można tego uniknąć, wręcz trzeba się z tym pogodzić.
Przeczytaj proszę to co podesłałam. Zagrożeń w tej metodzie jest mnóstwo, medycznych i etycznych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-05, 15:23

Przeczytałem wstecz i rzeczywiście Kalarcie masz tym razem rację. Przepraszam.

Magnolia

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Magnolia » 2019-04-05, 16:00

Kalart pisze: 2019-04-05, 14:34 Świetnie. Gdzie choć jedno słowo, że niemożliwe jest tworzenie po jednym zarodku?
Teoretycznie jest możliwe, praktycznie nie wykonuje się takich zabiegów. Głównym powodem jest to, że to jest za duży koszt samego zabiegu oraz dla zdrowotny kobiety. Nie ma sensu podejmować się takich kosztów bez szansy na sukces, a sukces jest opłacony ludzkim życiem zarodków zniszczonych w czasie trwania procesu in vitro.
Najpierw sztucznie pobudza się jajniki do produkcji jajeczek, pobiera się ich wiele. Nie każde jajeczko podda się zapłodnieniu i nie zacznie się dzielić, mnożyć. Więc z zasady nie można wziąć jednego jajeczka i celować tylko w takie jedno zapłodnienie. Jak kilka z kilkudziesięciu zacznie się mnożyć to jest super sukces. Potem tych kilka inseminuje się do dróg rodnych kobiety, potem następuje samoistne zagnieżdżenie zarodków, dochodzi albo do poronień samoistnych, albo do aborcji selektywnej, albo ciąży mnogiej po 3-8 dzieci.
Bardzo chciałabym żebyś przeczytał ten pdf bo tam jest całościowe spojrzenie na tą procedurę, a nie tylko wyrywkowe. Podane argumenty nie tylko medyczne, ale i etyczne, wynikające z godności i natury ludzkiej. Ta procedura nie spełnia nawet podstawowych kryteriów Prawa Człowieka Komisji Helsińskiej.

Kalart

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Kalart » 2019-04-26, 19:16

Szpitale i domy starości zabijają ludzi! Śmiertelność w tych miejscach wielokrotnie przewyższa śmiertelność niż dla jakiekolwiek innych miejsc.

Mam nadzieję, że absurd takiej "statystyki" jest zrozumiały dla każdego. Dlatego też za absurd uważam większość zawartych w tamtym artykule statystyk. Biorąc pod uwagę że zdecydowana większość przypadków in-vitro we współczesnym świecie to przypadki, gdy z różnych powodów zdrowotnych dziecka nie można uzyskać w inny sposób, nie można porównywać zebranych danych z przypadkami wszystkich dzieci spłodzonych w standardowy sposób.
Choćby w tym temacie, mowa o 61-rocznej surogatce, a więc z uwagi na wiek - jest nietypową "matkę", a więc i potencjalnie dużo więcej możliwych komplikacji zdrowotnych wynikających z relacji płodu z inkubatorem. Z czym porównano ten przypadek? Jest to po prostu niemożliwe.

Bez rzetelnej weryfikacji sposobu przeprowadzenia badań (np. sposób dobierania i wielkość grup reprezentatywnych) nie mogę uznać danych za wiarygodne. Na taką weryfikację zaś brak mi czasu i chęci.

Co do artykułu - tak strasznie propagandowy, że przeczytanie go to koszmar. Nawet nie chcę go szerzej komentować. Tak czy inaczej, wbrew pozorom niewiele mówi o etyce i moralności, ale właśnie stara się przede wszystkim propagować jedyną słuszną etykę i moralność, przy użyciu tak małej liczbie argumentów, jak tylko autorzy zdołali. Przekazuje właśnie nauki Kościoła dla tych, co akceptują ją bez potrzeby argumentów - więc na potrzeby dyskusji z niewierzącym, wartość takiego przekazu jest...

Magnolia

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Magnolia » 2019-04-26, 19:23

Nieprzekonanego nie da się przekonać, dopóki kiedyś sam nie zechce....
ale po co tak zaciekle krytykować coś w co się nie wierzy i nie przyjmuje?!

Kalart

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Kalart » 2019-04-26, 19:26

Tak. Po co tak zaciekle atakujecie coś, w co nie wierzycie i nie przyjmujecie - tak jak stosowanie in-vitro przez niechrześcijan? Dobre pytanie.

Magnolia

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Magnolia » 2019-04-26, 19:30

A gdzie atakuję/atakowałam?

Pisząc prace magisterską w tym temacie głównie polegałam na źródłach medycznych, tam jest jasno napisane, to co przedstawiam i ja. Tego procesu nie da się przeprowadzić bez eksperymentów na życiu oraz zabójstwach na życiu poczętym.

Sam poszukaj w Bibliotece w książkach medycznych, bo masz iluzoryczne podejście do tego procesu.

Kalart

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Kalart » 2019-04-26, 19:36

Problem w tym, że mi eksperymenty i zabójstwa na życiu poczętym nie przeszkadzają - więc niezależnie od skali, to dla mnie żaden problem. Niechciany zarodek uważam za dosłownie bezwartościowy. Za to doceniam każde dziecko, które jest wychowywane w porządnej rodzinie - bo uważam że jedno dziecko jest więcej warte niż nieskończoność niechcianych zarodków.

Biserica Dumnezeu

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-26, 19:45

To prosta droga Kalarcie do uznawanie sytuacyjnego: dzisiaj niechciane zarodki, jutro niechciane dziewczynki brunetki, pojutrze niechciani chlopcy blondyni ... nastepnie niechciane "kalarty" i "biserica dumnezeu" ... a na koncu wysdzmy ziemie w powietrze - niechciany model skalistej planety w ukladzie slonecznym.
Ostatnio zmieniony 2019-04-26, 19:46 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Magnolia » 2019-04-26, 19:47

Współczuję takiego myślenia Kalarcie....nie ma lepszego czy gorszego życia. Każde życie jest cenne, bo jest darem od Boga. Bóg uczestniczy przy stworzeniu każdej duszy, zabijając nawet zarodek, popełniamy straszną zbrodnię wobec Stwórcy. Bóg jest Panem Życia i śmierci, tylko On decyzuje o jednym i drugim. Ta prawda wzbudza w nas pokorę.
Ostatnio zmieniony 2019-04-26, 19:48 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalart

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Kalart » 2019-04-26, 19:51

@Biserica Dumnezeu
Typowy zabieg erystyczny - przesada. Czy naprawdę trzeba tłumaczyć, czemu nie masz racji?
@Magnolia
Życie to dar od... kogo? Czy naprawdę nie można rozmawiać o etyce i moralności bez mieszania w to istot nadprzyrodzonych?

Magnolia

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Magnolia » 2019-04-26, 19:53

Kalart pisze: 2019-04-26, 19:51 @Magnolia
Życie to dar od... kogo? Czy naprawdę nie można rozmawiać o etyce i moralności bez mieszania w to istot nadprzyrodzonych?
No nie można, skoro Bóg jest Stwórcą!

Biserica Dumnezeu

Re: Co to sie dzieje?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-26, 19:56

Kalarcie -
Naprawde musisz tlumaczyc, poniewaz nie masz racji uwazajac, ze inni nie maja racji.

ODPOWIEDZ