Benedykt - nie mogę milczeć (w sprawie celibatu)

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Eden
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłał podziękowań: 80 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Re: Benedykt - nie mogę milczeć (w sprawie celibatu)

Post autor: Eden » 2020-01-13, 17:30

Biserica Dumnezeu pisze:
2020-01-13, 17:23
Ja tez przepraszam. Mam zolnierska nature ( wiele lat w kamaszach ) ... nawet zaczalem robic sobie profilaktyczne przerwy od forum ( by emocje u mnie opadly ) - bo nawet jesli mialbym racje we wszystkim, to poszturchiwanie innych nie jest ani na miejscu, ani zbyt "uduchowione".
Trzymaj sie.
Dziękuję :ymblushing:
Trzymaj się także!

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany". 2Tm 3:16-17

Awatar użytkownika
Konwalia
Bywalec
Bywalec
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: Konwalia » 2020-01-13, 18:45

Eden pisze:
2020-01-13, 12:26
Konwalia pisze:
2020-01-13, 12:18
Chciałabym, aby wierni mogli pójść do kapłana po pomoc.
Nie odbieraj tego (ani niech nikt nie odbiera), jako "ataku", ale wyobraź sobie sytuację: Jesteś matką 5-ki dzieci, i masz problemy wychowawcze z 3-ką... idziesz do księdza po poradę, po pomoc: Jak mam sobie radzić z moimi dziećmi, proszę księdza?!
Co Ci odpowie osoba, która nie ma żadnych dzieci?... (praktyczne jest chyba moje pytanie; nie złośliwe, ale "ciekawskie"; mógłbym tu przytoczyć cytaty z Listów Pawła, gdzie pisała, aby dobrym ojcem był biskup, ale to chyba znane jest powszechnie, co on pisał...).
Lekarz nie musi chorować na to, z czego chce leczyć pacjenta. Tu jest analogiczna sytuacja.

Martwi mnie, że dzisiaj dyskusje o celibacie podnoszone są z pobudek, które można by raczej określać jako preteksty do tego, by uciekać w światowość. Wymyślanie nie wiadomo jakich problemów, a problem jest taki, że ludzie się nie modlą. Nie modlą się, więc brakuje powołanych... Zauważcie, że częściej zniesienie celibatu popierają osoby o bardziej liberalnych poglądach. To chyba o czymś świadczy.

Warto słuchać papieża Benedykta i kardynała Saraha, ich nauczanie na temat wielu zagadnień jest proste, jasne i klarowne.

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 229 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-13, 19:43

Konwalie celnie to podsumowala.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ