Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Jozek » 2021-04-03, 13:33

Jak w tytule, Funkcjonariusze Metropolitan Police nielegalnie wkroczyli do kosciola i przerwali celebracje Mszy Sw.
Msza Sw odbywala sie zgodnie z rzadowymi zaleceniami, z zachowaniem wszelkich srodkow sanitarnych i odleglosci.
Uwazam ze nie byl to przypadkowy nielegalny akt policji, tylko celowe dzialanie, skierowane nie tylko przeciwko Chrzescijanom, ale i przeciwko Polakom.
https://www.parafia-balham.co.uk/oglosz ... 2-04-2021/

https://www.thepolishtelegraph.co.uk/wi ... ynie-video

Ostatnio zmieniony 2021-04-03, 14:35 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Andej » 2021-04-03, 21:31

To oburzający fakt. Mam nadzieję, że znajdzie swój epilog w sądzie. Ale czy ateistyczne sądy kierując się komunistyczna poprawnością polityczną wydadzą sprawiedliwy wyrok?
Dziękuję Józku, że nagłaśniasz problem. W Interii o tym czytałem, ale ani słowa o tym, że to polski kościół.

Józku, jeśli będzie jakaś akcja wysyłania protestacyjnych maili, to podaj nam do niej link. I przetłumacz to, co istotne, abyśmy mogli się włączyć w to dzieło.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Jozek » 2021-04-04, 01:19

Sytuacja jest taka ze od wielu lat policja wykozystuje pretekst jakiegos telefonicznego zgloszenia i interweniuje tak jakby taki telefon byl wyrokiem sadu.
Niemniej jest to tez wykozystywane,a nawet kreowane przez samych policjantow, by interweniowac gdziekolwiek maja ochote, a z drugiej strony kazdy kto ma na kogos zlosc moze wykozystac policje do odwalenia czarnej roboty za niego.
Biorac pod uwage ze Londyn to skupisko chyba wszystkich narodowosci i religii swiata, to nie trudno by ktos komus chcial na zlos cos zrobic, a jak doliczysz do tego "bnp", to mieszanka wybuchowa. Sam kiedys mialem do czynienia z takimi.
Polacy w Londynie nie sa u siebie, choc wielu ma Brytyjskie paszporty i wlasne domy.
Dlatego najrozsadniejsze bylo wyjscie z kosciola, bo jak zjechalo by sie wiecej policji, to bylby totalny balagan, bo znajac angielska policje, wiem ze mozna jedynie cos wskorac albo znajac dokladnie prawo na miejscu, najlepiej gdyby to byl prawnik, ktory podal by im paragrafy ktore przekroczyli w swoim dzialaiu, albo pozniej w sadzie.
Oni po prostu wykozystaja kazdy pretekst by za cos aresztowac. Jesli widza ze nie maja racji, to aresztuja za stawianie oporu, albo sprowokuja ze ktos ktoremus przylozy pozadnie gdy go popchna, aby miec pozniej tlumaczenie ze musieli interweniowac sila. Glownie to chodzilo chyba o spora grupe ludzi przed kosciolem, ale policjanci jednak zamiast kazac sie rozejsc tym na zewnatrz, woleli zrobic zamieszanie i straszyc kazac ludziom opuscic kosciol, postawili sie w roli osob odpowiedzialnych za to wyjscie z kosciola, ktore nie bylo z zachowaniem srodkow ostroznosci o jakich mowia obecne przepisy prawa. W momencie gdy ten policjant oglosil zarzut, postawil sie w roli odpowiedzialnosci za to wyjscie z kosciola.
W sumie poza profanacja Mszy Sw. sami w swoim dzialaniu 2krotnie przekroczyli prawo, raz ze nielegalnie interweniowali w taki sposob, a drugi to sami stworzyli zagrozenie dla tych osob ktore wychodzily z kosciola, choc byli do tego przygotowani przez Proboszcza ludzie, ktorzy kierowali zwykle wejsciem i wyjsciem, a w przypadku interwencji policji, to policja jest odpowiedzialna za takie wyjscie i znim wkroczyli do kosciola, powinni byc przygotowani do bezpiecznego pokierowania ludzmi do wyjscia.
Z doswiadczenia wiem ze najlepsza obrona jest atak slowny przepisami prawa, ktore niewielu Polakow zna i rozumie.
Jak widac na nagraniu, ksiadz w nimi wczesniej rozmawial na temat prawa i wypytywal o konkretny powod, bo kosciol pod wzgledem obecnych przepisow, byl utrzymywany sterylnie, bo nikt nie mogl wejsc bez maski i umycia rak dezynfektantem, a po Mszy Sw. wszystkie lawki byly czyszczone tym samym plynem dezynfekcyjnm, a lawki sa dokladnie oznakowane i co drugi rzad zamkniety tasmami. Gdyby tak szpitale dbaly o sterylnosc to nie bylo by tyle zgonow zakazeniami w szpitalach.

Link jest podany w pierwszym z tych linkow, ale jest to typowo rzadowy formularz, zgloszenia nieprawidlowosci dzialania policji do wlasciwego urzedu kontrolnego, a nie adres mailowy, wiec tlumaczenie bylo by dosc dlugie i zagmatwane, a complain w zasadzie moga robic osoby poszkodowane przez dzialanie policji, wiec ten link raczej dla tych ktorzy tam byli, lub przedstawicieli Kosciola, albo Rzadu Polskiego czy przedstawicieli Ambasady.
Mysle ze mailami mozna by pisac do Ambasady w Londynie, by interweniowali i zajeli sie wyjasnieniem sprawy.

Dzis swiecenie pokarmow odbywalo sie bez zaklocen, choc bylo sporo ludzi przed kosciolem i dluga kolejka na chodniku.
Ostatnio zmieniony 2021-04-04, 01:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: abi » 2021-04-05, 11:17

L-) raz na wozie raz pod wozem

Policjanci z Calgary, którzy w Niedzielę Wielkanocną zjawili się w lokalnym kościele nie spodziewali się takiego powitania. Funkcjonariuszy, którzy przyszli do świątyni w związku z obowiązującymi w Kanadzie obostrzeniami, zostali bezceremonialnie wyrzuceni przez pastora.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/swiat/new ... ign=chrome
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Jozek » 2021-04-09, 19:22

Zaczyna sie cos juz klarowac w tej sprawie, bo okazuje sie ze w 2 innych polskich kosciolach zaszly podobne zdarzenia nielegalnej interwencji policji.
https://www.thetablet.co.uk/news/14021/ ... olish-mass.
Niestety link jest w jez. angielskim.
Niemniej wyglada na to ze beda oficjalne przeprosiny Policji za nielegalne wtargniecie i profanacje Mszy Sw.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Andej » 2021-04-09, 21:27

Tylko przeprosiny? A konsekwencje?
Nie będzie sprawy sądowej?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Jozek » 2021-04-10, 10:38

Nie wiem, slyszalem ze ma w niedziele przyjsc przedstawiciel policji i biskup do kosciola i ponoc ma byc odczytany oficjalny list z przeprosinami.
Z tego co czytalem takze wynika ze skutkiem bedzie pozostawienie kosciolow w spokoju na przyszlosc, wiec w pewnym sensie cos w miare dobrego z tego wyniknie.
Przede wszystkim udowodniono ze koscioly potrafia zadbac o zgodnosc z przepisami prawa i sterylnosc, wiec nie potrzebna kontrola z zewnatrz.
Tym ktorzy to sprowokowali telefonicznie, utrze to nosa i ukroci zlosliwosci.
Poza tym, wiadomo teraz wszem i wobec ze jakiekolwiek kontrole moga sie odbyc tylko i wylacznie przed Msza Sw. albo po Mszy Sw. a nigdy w trakcie.
Nie wiem czy to sa nowe ustalenia, czy one juz byly, ale w kazdym badz razie sa znane i obecnie obowiazuja.
Ostatnio zmieniony 2021-04-10, 10:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Andej » 2021-04-10, 19:23

Czy Balham i w ogóle rejony (po gorszej stronie rzeki) nie są znacznie bardziej skomunizowane?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Profanacja wczorajszej celebracji Mszy Sw. przez londynska policje.

Post autor: Jozek » 2021-04-11, 10:57

Andej pisze: 2021-04-10, 19:23 Czy Balham i w ogóle rejony (po gorszej stronie rzeki) nie są znacznie bardziej skomunizowane?
Jesli masz na mysli komunizm, to zalezy od tego jaka partia wygrywa lokalne wybory.
Ale to tez zalezy od tego ktorej narodowosci jest wiecej w danym rejonie, dzielnicy.
Prawie kazda dzielnica ma jakies kulturowe nalecialosci z przeszlosci i narodowosci w niej zamieszkujace.
Najwiecej problemow kreuja niektore frakcje Islamu i Hindusi z tych uwazajacych sie za wyzsza kaste, jak to moj kumpel okresla "turbany".
Policja jest raczej ateistyczna, a przynajmniej jej system. Gdzie to mozliwe lub konieczne to wysylaja policjantow o narodowosci ktora latwiej sie dogada gdy jest jakis wyrazny problem z ktoras narodowoscia, albo kompletnie odwrotnie, jesli bylo by stronnicze.
Ogolnie, to ignoruja wszelkie wierzenia a swiatynie nie roznia sie dla nich od teatru, czy tym podobnych obiektow.
Przeprosiny to raczej takie polityczne zalagodzenie napiec i problemow, ale ma tez takie konsekwencje ze w kolejnych problemach moze byc uzyte przeciwko policji, jako ze juz wczesniej popelniali bledy w danej sytuacji, czy sprawie. To im w pewnym sensie wiaze rece na przyszlosc.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ