Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Claudiax

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Claudiax » 2020-10-31, 14:12

Ja z mamą wczoraj pojechałam o 20.00 na cmentarz. A dziś rano byłam o 8 w Spowiedzi i na Mszy.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Niezapominajka » 2020-11-02, 07:39

U mnie w parafii aż wstyd przyznać i bardzo za to przepraszam, ale ksiądz nie przestrzega żadnych obostrzeń. Do kościoła wchodzą ludzie jak chcą (zaznaczam ze mieszkam na wsi a kościół jest naprawdę mały, według obowiązujących zakazów powinno być chyba max 20 osób) a co do cmentarzy... zostawił otwarte a po mszy napominał aby „nie stawiać samochód przy cmentarzu żeby nie wzbudzać podejrzeń oraz zamykać za sobą bramkę aby nie była otwarta”.
Po czym zmówił modlitwę o zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Ja już się gubię. czy takie zachowanie jest ok?!
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Jednax

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jednax » 2020-11-02, 07:56

To smici. U mie też nie bardzo się przejmujo. choć powili bardziej. Spowiadajo w zakmnietych konfesonałach, a nie wolno. A maseczka też nie zawszze. Smuci, bo dawac przykład.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-11-02, 15:27

Niezapominajka pisze: 2020-11-02, 07:39 U mnie w parafii aż wstyd przyznać i bardzo za to przepraszam, ale ksiądz nie przestrzega żadnych obostrzeń. Do kościoła wchodzą ludzie jak chcą (zaznaczam ze mieszkam na wsi a kościół jest naprawdę mały, według obowiązujących zakazów powinno być chyba max 20 osób) a co do cmentarzy... zostawił otwarte a po mszy napominał aby „nie stawiać samochód przy cmentarzu żeby nie wzbudzać podejrzeń oraz zamykać za sobą bramkę aby nie była otwarta”.
Po czym zmówił modlitwę o zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Ja już się gubię. czy takie zachowanie jest ok?!
Jeśli chodzi o wiejski cmentarza, to ja nie mam zastrzeżeń do zachowania księdza, bo nie stanowi to żadnego realnego zagrożenia, - mało ludzi, na wolnym powietrzu, dystans i maseczki = bezpieczeństwo 100%
W kościele to już słabo, bo obiekt zamknięty, dystans mniejszy, maseczki ściągane do komunii, ludzie w kolejce, przechodzą obok siebie bez maseczki - zagrożenie realne :!:
Inna sprawa to lekceważenie prawa :-\
U mnie na wsi (a ks. generalnie luzak w sprawie Covida):
- cmentarz zamknięty
- ksiądz w konfesjonale w maseczce
- ludzi mniej niż może być w kościele (w niedzielę na 17-tą było max 2/3 dopuszczalnej ilości)
- spotkanie AA - max 10 osób i ksiądz mówi, że ani 1 więcej, bo nie chce płacić kar.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: abigail » 2020-11-04, 17:11

znajoma z pracy pyta czy chodzić do kościoła na spotkania wielu wspólnot w ktorych jest
mowie jej - msza niedzielna i starczy
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-11-04, 21:19

abigail pisze: 2020-11-04, 17:11 znajoma z pracy pyta czy chodzić do kościoła na spotkania wielu wspólnot w ktorych jest
mowie jej - msza niedzielna i starczy
Jeśli przestrzegają zasad a nie przytulas odnowowy ;) :ymhug: na powitanie, zachowują dystans i stosują dobre maseczki to zgromadzenie kilku osobowe są bezpieczne
ale w tej sytuacji ja bym się wstrzymał
Tylko, że z tym pójściem do kościoła to też mało możliwe
Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada
czyli o połowa mniej niż teraz
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: abigail » 2020-11-04, 21:21

wiesz jak mało jest na 7.30 w niedziele w katedrze
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-11-04, 23:33

abigail pisze: 2020-11-04, 17:11 znajoma z pracy pyta czy chodzić do kościoła na spotkania wielu wspólnot w ktorych jest
mowie jej - msza niedzielna i starczy
Dez pewnie nie zwrocil uwagi na ten szczegol, ale przynaleznosc do wielu wspolnot na raz to raczej przesada, ktora prowadzi na manowce.
To bardziej pasuje do tzw. poboznosci ludowej i rozdwojenia w rozumieniu wiary.
To tak jakby zakonnik byl jednoczesnie franciszkaninem, marianinem, palotynem i kazdym innym zakonnikiem na raz.
Nie bedzie wtedy zadnym.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Niezapominajka » 2020-11-06, 08:34

u mnie i tak ksiądz nigdy nie liczył ludzi w kościele i nie przestrzegał zasad (w czasie pandemii)
jak były msze online to odwracano kamerkę na boczny ołtarz aby nie było widać ile ludzi idzie do Komunii (nawet w sytuacjach gdy mogło być ich 5)
w Święta Wielkanocne, bodajże w Wielki Piątek mogło być 5 osób w kościele a u nas było podobno ok. 30.
I to nie jest tak, ze u nas nie ma wirusa - jest, nawet siostry zakonne go przechodziły - ale po prostu zasady są łamane co bardzo drażni wiernych, że ksiądz, który powinien być i jest przykładem i autorytetem w kwestii wiary i moralności pokazuje, że nie trzeba sobie wiele robić z tego, co ustala rząd i władza, a przepisy... mogą być swobodnie łamane.

Ja i tak szanuję każdego kapłana, jestem co prawda oburzona, ale nie chcę pielęgnować do Niego negatywnych uczuć. Może jest troszkę zagubiony w tym wszystkim... nie wiem
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

afilatelista_michal

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-06, 10:07

Byłem wczoraj na pogrzebie. Zmarły na COVID. Ale ludzie widzę się tym nie przejmują. Ksiądz bez maseczki podaje ludziom Eucharystię palcami. Gdzie tu sens?

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 964
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 432 times
Been thanked: 167 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Pompieri » 2020-11-06, 10:47

Wszedzie sa niedociagniecia - tutaj nawet w urzedach maski sa ale jakby ich nie bylo ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-11-06, 21:22

Mikołaj Kapusta ma chorego tatę na Covida i potrzebuję pomocy - prosi o oddawania krwi przez ozdrowieńców - ja się przyłączam do apelu
Ostatnio zmieniony 2020-11-06, 21:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-11-07, 22:04

kolejny dramatyczny apel syna walczącego o życie ojca - pomożecie?

Mój tata, Michał Kapusta
, od tygodnia leży w ciężkim stanie pod respiratorem w Słupsku. Ma zatory płucne spowodowane Covidem.
Według znajomego lekarza, stacje krwiodawstwa przyjmują osocze ze wskazaniem na konkretnego pacjenta, ale i tak trafia ono do banku centralnego. Podobnie sugerował nam szpital.
W przypadku grupy krwi mojego taty, czyli ARh+, dawcami osocza mogą być osoby z grupami: ARh+, ARh-, AB Rh+, AB Rh- (transfuzja osocza odbywa się na nieco innych zasadach niż krwinek).
Każde osocze jest obecnie na wagę złota. Stosuje się je w najcięższych przypadkach chorujących na COVID-19 i może uratować życie niejednemu, włącznie z moim tatą.
Dziękuję każdemu za chęć pomocy w oddawaniu osocza lub szukaniu potencjalnych dawców. Nigdy Wam tego nie zapomnę.
Ważna sprawa: jeśli oddajesz osocze, upewnij się, że tego dnia dokładnie uzupełnisz płyny, zaczynając od kroplówki. Jeśli zapomniano Ci ją dać, zapytaj o nią. Przy oddawaniu osocza krew mocno się zagęszcza, co może być bardzo niebezpieczne. Tę informację też podawajmy dalej, nie chcemy kolejnych tragedii, zwłaszcza "w nagrodę" za tak bohaterskie czyny.
Ostatnio zmieniony 2020-11-07, 22:07 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-11-14, 19:56

Też byłem u spowiedzi, bez problemów :)
we Francji mają gorzej, bo ja jutro pójdę na Eucharystię a we Francji:
W tym tygodniu we Francji pojawiły się kolejne wezwania do modlitw przed zamkniętymi kościołami. Minionej niedzieli takie zgromadzenia modlitewne odbywały się m.in. Wersalu i w Nantes. Teraz ruch „Pour la Messe” nie tylko zachęca do modlitw, ale odrzuca nakazy francuskiego ministerstwa i groźby karania mandatami.



Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin zapowiedział w telewizji, że policja będzie legitymować i karać katolików, którzy na najbliższą niedzielę 15 listopada zbiorą się pod świątyniami, by wspólnie się modlić. Ruch „Pour la Messe” uważa, że takie działania policji będą nielegalne. Działania katolików mają związek z powszechnym zakazem uczestniczenia w nabożeństwach i Mszach świętych odprawianych w kościołach. Władze wprowadziły zakaz tłumacząc się trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa.
https://www.pch24.pl/francja--akcja-mod ... 7hKWszgL28
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-14, 20:07

Ale Francji nie można odmówić problemów. Mało, że pandemia, to jeszcze stan zagrożenia terrorystycznego. Zamknięcie kościołów ma bardziej związek z tym drugim.
W tym momencie mogliby pomyśleć o swoim życiu i przystąpić do mszy on-line. Dają dodatkową pracę wojsku i policji, którzy muszą teraz ich pilnować, chociaż mają raczej sporo roboty.

ODPOWIEDZ