Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Niezapominajka » 2020-05-03, 13:45

dziękuje Wam za te słowa. oczywiście wybaczam i zapominam- udaje ze nie było rozmowy i sprawy, zachowuje się normalnie nie chowam urazy i nie chodzę obrażona - dla mnie takie postawy nie maja sensu. pragnę normalności pokoju i wzajemnej miłości.

pozdrawiam
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Magnolia » 2020-05-12, 15:51

Bardzo ceniony przeze mnie Józef Augustyn SJ o obecnym czasie w Kościele

http://wiez.com.pl/2020/03/18/jezus-nie ... a-juz-tak/

oraz kolejny ciekawy artykuł z jeszcze ciekawszą dyskusja pod nim:
http://wiez.com.pl/2020/03/13/chodzi-o- ... a-na-reke/
Ostatnio zmieniony 2020-05-12, 15:53 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Magnolia » 2020-05-31, 19:45

Skończyła się dyspensa, bo już nie ma obostrzeń co do ilości wiernych w kościołach.

Napiszcie jak u Was wygląda powrót wiernych do kościołów?

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: exe » 2020-06-01, 20:12

Mizernie wygląda ów powrót...
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-06-01, 22:56

U mnie bardzo dobrze, jest tylu, że dystansu nie zachowują
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Magnolia » 2020-06-01, 23:11

Ja byłam z rodziną na dodatkowej mszy, więc trudno mi ocenić czy było dużo ludzi, raczej przeciętne wypełnienie naszego kościoła. mamy duży kościół więc i możliwości sa duże. Było sporo wolnych miejsc w ławkach. Ja myślę, ze wielu jeszcze się boi. A wymaganie maseczek nada odstrasza może, bo śpiew w maseczce jest trudny...

Dominik

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dominik » 2020-06-07, 19:14

Offtop przeniosłem tutaj viewtopic.php?f=41&t=10337

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-09, 05:03

To wcale nie byl offtop.
Po prostu ludzie wierza w wirusa i dlatego choruja i umieraja.
To jest wlasnie to co probowalem wyjasnic w temacie rozumienia wiary jak ziarnko gorczycy i dlatego chcialem do dyskusji oddzielic slowo wiara od slowa religia.
Ta wiara ludzi w wirusa jest tak duza jak cala ziemia, nie tylko jak ziarnko gorczycy.
Kiedys wystarczyla wiara tych ktorzy wzieli udzial w procesji przez miasto i Mszy Sw.
To byla wiara w Boga wlasnie jak ziarnko gorczycy i zaraza zniknela. Ludzie calkowicie wierza zlu tego swiata bardziej niz Bogu.
Trzeba zaczac wierzyc Bogu, a przestac wierzyc w wirusa, to go nie bedzie.
„Albowiem łaska jestescie zbawieni przez wiare, i to nie jest z was, dar to Bozy ..."
Ostatnio zmieniony 2020-06-09, 05:15 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Magnolia » 2020-06-09, 05:22

To jest podejście magiczne Józku....

Wirus jest rzeczywistością biologiczną, tak jak inne choroby, ludzie co niedziela są w kościele, przyjmują Komunię św i nie zdrowieją z automatu, chodzi na procesje i nie wychodzą z nich automatycznie uzdrowieni. Nie można im tez zarzucić automatycznie braku wiary. Bo wiara w Boga to jedno, zdolność Boga do uzdrawiania to drugie, ale wola Boża to trzecie.

Bóg działa w swoim czasie i w sposób sobie właściwy, wiara człowieka jest tu niewielkim warunkiem.

To że kiedyś odbyła się procesja w czasie zarazy i Bóg okazał miłosierdzie i uczynił cud, nie oznacza że bedzie taki cud czynił zawsze w czasie procesji w zarazie.

Nie moge powiedzieć ze wierzę w wirusa, bo to kwestia wiedzy, biologii (nauki) i ludzkiego działania, a nie kwestia wiary.
Zupełnie nie rozumiem stawiania wiary w Boga i rzeczywistości wirusa w jednym rzędzie.
Boga który jest tajemnicą nikt nie widział, a jedynie doświadczamy Go dzięki wierze. Wirusa można zobaczyć pod mikroskopem. Nie ma tu kwestii wiary, jest wiedza.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-09, 05:40

Magnolia pisze: 2020-06-09, 05:22 To jest podejście magiczne Józku....

Wirus jest rzeczywistością biologiczną, tak jak inne choroby, ludzie co niedziela są w kościele, przyjmują Komunię św i nie zdrowieją z automatu, chodzi na procesje i nie wychodzą z nich automatycznie uzdrowieni. Nie można im tez zarzucić automatycznie braku wiary. Bo wiara w Boga to jedno, zdolność Boga do uzdrawiania to drugie, ale wola Boża to trzecie.

Bóg działa w swoim czasie i w sposób sobie właściwy, wiara człowieka jest tu niewielkim warunkiem.

To że kiedyś odbyła się procesja w czasie zarazy i Bóg okazał miłosierdzie i uczynił cud, nie oznacza że bedzie taki cud czynił zawsze w czasie procesji w zarazie.

Nie moge powiedzieć ze wierzę w wirusa, bo to kwestia wiedzy, biologii (nauki) i ludzkiego działania, a nie kwestia wiary.
Zupełnie nie rozumiem stawiania wiary w Boga i rzeczywistości wirusa w jednym rzędzie.
Boga który jest tajemnicą nikt nie widział, a jedynie doświadczamy Go dzięki wierze. Wirusa można zobaczyć pod mikroskopem. Nie ma tu kwestii wiary, jest wiedza.
To nie jest w zadnym wypadku podejscie magiczne, a takie wlasnie podejscie i twierdzenie ze jest to magiczne, wlasnie przeszkadza kazdemu by zrozumial czym jest wiara.
Jesli bedziesz myslala magicznie to bedzie to magia, ale jesli wynika to z wiary w Boga to nie bedzie to magia. tu trzeba by pierw usystematyzowac definicje magii, szamanizmu, wierzen woodo, szarlatanstwo i wiele innych i wyszczegolnic co rozni je od wiary w Boga wtedy dopiero mozna by wlasciwie wyjasnic.

Widzisz, ludzie nie zdrowieja choc przyjmuja Komunie Sw. bo nie wierza Bogu tylko bardziej wierza w chorobe. Nie znaczy to ze nie wierza w Boga, tylko ta ich wiara w chorobe jest wieksza od wiary w Boga. Jest po prostu olbrzymia.
Nic nie stoi na przeszkodzie bys wierzyla w istnienie wirusow, ale jak ta wiara jest mocniejsza od wiary i zaufania Bogu, to staje sie to twoja wola.
Zwroc uwage na slowa Jezusa, o wierze jak ziarnko gorczycy, bo one mowia cos konkretnego, tylko trzeba to wlasciwie zrozumiec. One nie mowia o magii, tylko o wierze w Boga, czyli jesli masz ta wiare jak ziarnko gorczycy, to mozesz rozkazac gorze u wrzuci sie ona do morza.
Jezus nie powiedzial ze Bog na twoje zyczenie ta gore wrzuci do morza.
Obawy przed magia w Kosciele sa uzasadnione, ale to temat na wiele stron, a nie postow.
Ostatnio zmieniony 2020-06-09, 05:48 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-09, 08:23

Doprawdy Jozku - ale myslisz magicznie.
Przyjmujesz Komunie i jestes wolny od wszelkich schorzen? To jest wiara starotestamentowa, ktorej sam Jezus sie sprzeciwil.
jezus - chleb zycia. Najczystsza postac Eucharystii - cierpial bol, przezywal meke ...
Oj Jozku, Jozku ...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-09, 08:58

Znow odpowiadasz nie na moj wpis tylko wsoje wyobrazenia o nim.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-09, 14:19

OK.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Jozek » 2020-06-10, 10:09

Moze napisze innaczej.
Wiadomo przeciez i wynika to z wiary, ze istnieje Niebianska i ziemskka rzeczywistosc.
Czlowiek jest w tej ziemskiej rzeczywistosci tylko czasowo, wiec co to za wiara w Boga, jesli skupiamy sie glownie na tej ziemskkiej materialnej rzeczywistosci, a ta Niebianska traktujemy jak cos nierealnego i mniej waznego, a jesli juz waznego to w sensie ulatwienia zycia w ziemskiej rzeczywistosci.
Jesli wierzymy w Boga to powinniismy traktowac Niebianska rzeczywistosc powazniej od tej ziemskiej "tymczasowej".
Na ziemi wazne jest tylko zapewnienie pozywienia i odzienia dla ciala, by czas pobytu moc wykozystac do nauki i przystosowania sie do Niebianskiej rzeczywistosci.
Jesli jest odwrotnie to coz to za wiara?
Ostatnio zmieniony 2020-06-10, 10:10 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-10, 19:38

To po jakie licho uczyles sie w szkole czytac i pisac?

ODPOWIEDZ