Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Andej » 2021-02-11, 20:11

Dezerter pisze: 2021-02-11, 12:22 Atak bardziej serio
warto zrobić test chociażby po to, by zweryfikować swoje przekonania o swoich poglądach ze swoimi przekonaniami rzeczywistymi - niektórzy się zdziwili.
Jestem przeciwnego zdania. Tym bardziej, że klasyczne podziały odeszły do lamusa. Teraz nazywany prawicowym PIS jest bardziej socjalistyczny (w dawnym ujęciu zachodnioeuropejskim) od tych, którzy uważają się za lewicę. A Nazywani skrajną prawicą zapatrzeni są w epigona genseka. Natomiast ci z szyldem chadecji, walczą o aborcję, lgbt i inne takie.

Teraz jest podział na partie propolskie i antypolskie. Na donoszące na Polskę, lub broniące interesów Polski.

Ale najgorsze w teście to, że nieprecyzyjne pytania i brak odpowiedzi, które bym podał, gdyby były otwarte.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: VanHezz » 2021-05-26, 09:14

Wiem, że nie wszyscy są tutaj za konfederacją. Sam niektórych spraw nie popieram. To jest też partia zróżnicowana światopoglądowo, są w niej zarówno wierzący jak i niewierzący politycy, ale według mnie to jest piękne, że potrafią się dogadać i że znajdują punkty wspólne na różnych płaszczyznach. No ale nieważne. Nie o tym dzisiaj, nikogo tu nie chce przekonywać do konfederacji. Chciałem tylko się podzielić z wami paroma fragmentami, które usłyszałem z ust Mentzena i które mnie zachwyciły. Dwa króciutkie fragmenty. Po drugim fragmencie ciekawie broni też opiniotwórczej funkcji Kościoła w państwie, podczas gdy prowadzący zepchnąłby Kościół na margines, aby w ogóle siedział cicho i nie wyrażał swojej opinii na żaden temat. Jednak sama końcówka drugiego fragmentu, o Kościele matce, mną mocno poruszyła 🙂



46:20-46:46
1:42:18-1:43:15
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Dzik » 2021-05-30, 20:09

Andej pisze: 2021-02-11, 20:11
Dezerter pisze: 2021-02-11, 12:22 Atak bardziej serio
warto zrobić test chociażby po to, by zweryfikować swoje przekonania o swoich poglądach ze swoimi przekonaniami rzeczywistymi - niektórzy się zdziwili.
Jestem przeciwnego zdania. Tym bardziej, że klasyczne podziały odeszły do lamusa. Teraz nazywany prawicowym PIS jest bardziej socjalistyczny (w dawnym ujęciu zachodnioeuropejskim) od tych, którzy uważają się za lewicę. A Nazywani skrajną prawicą zapatrzeni są w epigona genseka. Natomiast ci z szyldem chadecji, walczą o aborcję, lgbt i inne takie.

Teraz jest podział na partie propolskie i antypolskie. Na donoszące na Polskę, lub broniące interesów Polski.

Ale najgorsze w teście to, że nieprecyzyjne pytania i brak odpowiedzi, które bym podał, gdyby były otwarte.
W podziale na partie propolskie tylko konfederacja jest propolska reszta to partie antypolskie PO lewica hołownia i PSL chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego a PiS nie ukończył żadnej z tych wielkich inwestycji ale miliardy władował poprostu posłużyły one jako paśniki dla kolegów z partii albo własnych rodzin wielkie korporacje typu biedronka microsoft nestle podatków nie płacą albo nie płacą prawie wcale albo nawet dostają z budrzetu państwa jak np. microsoft tymczasem polscy przedsiębiorcy płacą bardzo wysokie podatki pracownicy też bo z 3 tys po odtrąceniu podatków składek i opłat zostaje 1600 zł do ręki PiS udaje eurosceptyków ale godzi się na unijny totalitaryzm zgodził sie na kontrolę kont bankowych odciski palców na dowodach teraz na paszporty covidowe i fundusz odbudowy który tak naprawdę jest funduszem zadłużenia bo te pieniądze są pożyczone a nie dane i to jeszcze pod jakimi warunkami za oddanie resztek polskiej suwerenności wspólny unijny dług a np (Włochy mają zadłużenie na 300% PKB a Polska 60%) i kolejne unijne urzędy i podatki więc ich z pewnością nie można nazwać partią propolską jeszcze udają że są za tradycyjnymi i chrześcijańskimi wartościami a dlaczego udają bo nie zakazali marszów i propagandy LGBT jak Putin w Rosji albo jak jest w programie konfederacji

szungit

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: szungit » 2021-05-31, 18:39

VanHezz pisze: 2021-05-26, 09:14 Wiem, że nie wszyscy są tutaj za konfederacją. Sam niektórych spraw nie popieram. To jest też partia zróżnicowana światopoglądowo, są w niej zarówno wierzący jak i niewierzący politycy, ale według mnie to jest piękne, że potrafią się dogadać i że znajdują punkty wspólne na różnych płaszczyznach. No ale nieważne. Nie o tym dzisiaj, nikogo tu nie chce przekonywać do konfederacji. Chciałem tylko się podzielić z wami paroma fragmentami, które usłyszałem z ust Mentzena i które mnie zachwyciły. Dwa króciutkie fragmenty. Po drugim fragmencie ciekawie broni też opiniotwórczej funkcji Kościoła w państwie, podczas gdy prowadzący zepchnąłby Kościół na margines, aby w ogóle siedział cicho i nie wyrażał swojej opinii na żaden temat. Jednak sama końcówka drugiego fragmentu, o Kościele matce, mną mocno poruszyła 🙂



46:20-46:46
1:42:18-1:43:15
ogladalem to bo myslalem ze bedzie ciekawe ,niestety zawiodlem sie ,przez pierwsza godzine Stanowski walkowal temat LGBT,dziwi mnie tak duza liczba wyswietlen

ODPOWIEDZ