Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Fryderyk Nietzsche

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 17:21

ToTylkoJa pisze: 2020-03-07, 17:07 Wiem, co one oznaczają. Ale patrząc po moich odpowiedziach, to trzeba być conajmniej psychopatą, żeby tu wyszedł kapitalizm.
Tak, żeby wyszedł kapitalizm trzeba wspierać duże korporacje i bogatych ludzi co jest rzadkością w Polsce.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Andej » 2020-03-07, 17:56

Wydaje mi się, że test skierowany wyłącznie do osób młodych. Takich, które w szkołach uczyły się na testach, syntetycznego ujmowania tematu. Fakt, tego mi brakuje. Jakie by nie było pytanie, zawsze mam jakieś "ale". Gdy pytanie o regule, nie potrafię odpowiedzieć tak/nie, gdy istnieją jakieś wyjątki. Chyba, że zostanie zaznaczone, iż wyjątki należy pomijać. Zapewne dlatego testy wychodzą idiotycznie.

Ale też, zarówno pytający, jak i odpowiadający, nie widzą różnicy między systemem socjalnym, a socjalistycznym. Jestem zwolennikiem praw socjalnych, ale przeciwnikiem socjalizmu. Zresztą kraje socjalistyczne nigdy nie były socjalne. A kapitalistyczne, to i owszem.

Czy liberalizm można przeciwstawiać autorytaryzmowi? Należałoby każdą dziedzinie osobno rozpatrywać. I jak się ma demokracja do jednego i drugiego? Terror liberalizmu jest antydemokratyczny. Podobnie jak autorytaryzm. Demokracja nie jest między, jest gdzieś z boku.

I jeszcze pozostaje stosunek do wiary, do wartości.

Mam w domu kijki do walkingu. Z kompasami. Każdy z nich pokazuje inny kierunek. Czyżby dlatego, że jeden trzymany lewą ręką, drugi prawą?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fryderyk Nietzsche

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-07, 18:14

Andej pisze: 2020-03-07, 17:56 Wydaje mi się, że test skierowany wyłącznie do osób młodych. Takich, które w szkołach uczyły się na testach, syntetycznego ujmowania tematu. Fakt, tego mi brakuje. Jakie by nie było pytanie, zawsze mam jakieś "ale". Gdy pytanie o regule, nie potrafię odpowiedzieć tak/nie, gdy istnieją jakieś wyjątki. Chyba, że zostanie zaznaczone, iż wyjątki należy pomijać. Zapewne dlatego testy wychodzą idiotycznie.

Ale też, zarówno pytający, jak i odpowiadający, nie widzą różnicy między systemem socjalnym, a socjalistycznym. Jestem zwolennikiem praw socjalnych, ale przeciwnikiem socjalizmu. Zresztą kraje socjalistyczne nigdy nie były socjalne. A kapitalistyczne, to i owszem.

Czy liberalizm można przeciwstawiać autorytaryzmowi? Należałoby każdą dziedzinie osobno rozpatrywać. I jak się ma demokracja do jednego i drugiego? Terror liberalizmu jest antydemokratyczny. Podobnie jak autorytaryzm. Demokracja nie jest między, jest gdzieś z boku.

I jeszcze pozostaje stosunek do wiary, do wartości.

Mam w domu kijki do walkingu. Z kompasami. Każdy z nich pokazuje inny kierunek. Czyżby dlatego, że jeden trzymany lewą ręką, drugi prawą?
Morze wyjaśnię panu liberalizm i autorytaryzm na spektrum.

MAX. Liberalizm = Anarchizm
MAX. Autorytaryzm = Totalitaryzm

Większość współczesnej lewicy podobnie jak pan jest zwolennikami praw socjalnych, a nie socjalizmu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Andej » 2020-03-07, 18:23

Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-03-07, 18:14 ... Większość współczesnej lewicy podobnie jak pan jest zwolennikami praw socjalnych, a nie socjalizmu.
Ale praw socjalnych wyłącznie dla swoich zwolenników. A socjalizmu dla reszty społeczeństwa.

Zbytnim uproszczeniem jest stawianie sprawy w podany sposób (MAX. Liberalizm = Anarchizm, MAX. Autorytaryzm = Totalitaryzm). To nie synonimy. Choć nie przeczę, że autorzy mogli tak pojmować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Antagonista » 2020-03-07, 23:53

Bardziej do mnie przemawia ten test. Jest opcja "nie wiem/nie mam zdania", więcej pytań i więcej osi. Wydaje się być bardziej wiarygodny.
http://8values.5v.pl/index.html

Myślę, że mógłbym się pod tym podpisać. W teście, który podałeś wyszła mi autorytarna lewica :-?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-03-07, 23:54 przez Antagonista, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Czernin » 2020-04-25, 13:19

Fakt, że większość z Was jest po lewej stronie, wynika nie z światopoglądu, a z poglądu na gospodarkę. Raczej dominuje u Was socjalizm, socjaldemorkacja. Ja znalazłbym się po prawej stronie.

Tutaj główna rolę odgrywa pogląd na gospodarkę i od tego zależy po której stronie się znajdziemy.
Ostatnio zmieniony 2021-04-25, 21:08 przez Czernin, łącznie zmieniany 3 razy.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Antagonista

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Antagonista » 2020-04-27, 06:09

@Czernin tak z ciekawości - paleolibertarianie też czekają na Dzień Sznura? ;)

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-19, 18:06

Wiem że stary temat- zrobiłam. Wyszło mi, że jestem lewicą... :P
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: sądzony » 2021-01-19, 21:29

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-19, 18:06 Wiem że stary temat- zrobiłam. Wyszło mi, że jestem lewicą... :P
Nawet nie wiem czy to dobrze :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Dzik » 2021-01-19, 21:49

ToTylkoJa pisze: 2020-03-07, 11:44 Pytania są bardzo nieprecyzyjne.
Przykładowo:
Ludzie z wadami genetycznymi nie powinny mieć potomstwa.
No, to zależy.
Łuszczyca jest chorobą genetyczną, a jedyne w czym przeszkadza, to swędzi. Nie wiem, czemu ludzie z łuszczycą mieliby mieć zakaz posiadania dzieci.
Ale są też ludzie, którzy nawet sami sobą nie potrafią się zająć, tacy ludzie dzieci mieć nie powinni.

Tak naprawdę na co drugie pytanie odpowiedziałbym "to zależy". Słaby test, nawet nie ma pośredniej odpowiedzi.
Tu chodzi o coś poważniejsze np psychiczne ADHD schizofrenia asperger albo jakieś cięższe co powodują upośledzenie umysłowe down upośledzenie umysłowe w każdym stopniu porażenie mózgowe autyzm albo jakieś fizyczne ale ciężkie np stwardnienie rozsiane albo zanik mięśni a nie zwykła łuszczyca albo predyspozycja do depresji albo coś z kręgosłupem że ma się jakieś skrzywienia z winy genetycznej albo wade wzroku i trzeba nosić okulary nie o takie leciutkie choroby genetyczne tu chodzi
Ostatnio zmieniony 2021-01-19, 21:49 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: sądzony » 2021-01-19, 21:51

A może o eugenikę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Dzik » 2021-01-19, 21:57

Mi wyszło tak ale to inny bardziej rozbudowany kompas polityczny niż ten autora postu Obrazek

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-19, 22:40

sądzony pisze: 2021-01-19, 21:29
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-19, 18:06 Wiem że stary temat- zrobiłam. Wyszło mi, że jestem lewicą... :P
Nawet nie wiem czy to dobrze :)
Zaskoczyło mnie to, choć wiem, że takie testy rzadko są dokładne. Odkąd się interesuję polityką (niech będzie, że z pięć lat) zawsze bliżej mi było i jest do prawicy niż lewicy. Człowiek uczy się całe życie :D

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Dzik pisze: 2021-01-19, 21:57 Mi wyszło tak ale to inny bardziej rozbudowany kompas polityczny niż ten autora postu Obrazek
Ja też go kiedyś robiłam.
Czyli co, Konfederacja? :D
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Dzik » 2021-01-19, 22:48

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-19, 22:40
sądzony pisze: 2021-01-19, 21:29
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-19, 18:06 Wiem że stary temat- zrobiłam. Wyszło mi, że jestem lewicą... :P
Nawet nie wiem czy to dobrze :)
Zaskoczyło mnie to, choć wiem, że takie testy rzadko są dokładne. Odkąd się interesuję polityką (niech będzie, że z pięć lat) zawsze bliżej mi było i jest do prawicy niż lewicy. Człowiek uczy się całe życie :D

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Dzik pisze: 2021-01-19, 21:57 Mi wyszło tak ale to inny bardziej rozbudowany kompas polityczny niż ten autora postu Obrazek
Ja też go kiedyś robiłam.
Czyli co, Konfederacja? :D
No zgadłeś jestem za konfederacją

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Test na orientację polityczną tzw. "Kompas polityczny"

Post autor: Dezerter » 2021-02-11, 12:22

Mi wyszło dokładnie pośrodku ;)
i tak musiało, by każdy czuł, że Administracja jest po jego stronie ;)
Atak bardziej serio
warto zrobić test chociażby po to, by zweryfikować swoje przekonania o swoich poglądach ze swoimi przekonaniami rzeczywistymi - niektórzy się zdziwili.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ