Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Racibórz
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2020

Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Post autor: Racibórz » 2020-04-20, 03:06

Brawo dla pracowników szpitala w Raciborzu którzy zadaja podwyżek! Nie ma chętnych na studia i pracę w tych zawodach. Przed pandemia brakowało już w Polsce ok. połowy potrzebnych pielęgniarek. Nie dość, że ci ludzie pracują za 3 w porównaniu z zachodem Europy to mają pensje nie zachęcające innych do podjęcia studiów.

Rozumiecie, że ich wypłaty to wasze życie?



Państwo powinno im organizować bezpłatne posiłki systemowo a nie ludzie dobrej woli naprędce.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zd ... 31,14.html


Szpital w Raciborzu traci ponad połowę pieniędzy na przekształceniu w jednoimienny zakaźny. Z 82 mln zł które miał otrzymać jako niezakaźny w ciągu roku jako zakaźny otrzyma przy pełnym obłożeniu łóżek w ciągu roku tylko 37 mln zł. Będzie to skutkować zamknięciem szpitala. Drowizny na rzecz Szpitala można dokonać w Kasie lub na rachunek bankowy

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Wycięto nieetyczne postulaty oraz nieudokumentowany numer konta. Apele o zbiórki i reklamy wyłącznie za zgoda administracji. Numer konta bankowego musi być uwiarygodniony, że na pewno dotyczy celu charytatywnego lub innego wspieranego przez Administrację Forum. Andej
Ostatnio zmieniony 2020-04-20, 07:48 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Post autor: Jozek » 2020-04-20, 10:54

Niesadze by byl to najlepszy czas na takie zadania.
I kto ma ten rachunek pokryc, jesli wiekszosc funduszy jest przeznaczana na epidemie?
Pewnie ci wszyscy ktorzy obecnie nie moga pracowac, bo nawet wladze zarzadzajace sluzba zdrowia nie otrzymuja wplywow ze skladek ubezpieczen.
Moze pielegniarki powinny teraz zastrajkowac? Jak myslisz jakie beda skutki? Kto pozniej bedzie placil nawet te ich obecne wyplaty?

Przyrownywanie do zachodu tez nie ma zadnego sensu, bo chocby koszty mieszkania sa wielokrotnie wyzsze niz w Polsce i np. mieszkanie ok.40m2 to na zlotowki koszt 7-8tys. pln. mies. wiec nie sadze by na zachodzie mieli lepiej.
Ostatnio zmieniony 2020-04-20, 11:54 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Post autor: Dezerter » 2020-04-20, 16:17

Jeśli ktoś w tej naszej sytuacji chce strajkować to jest po prostu niepoważny i nieodpowiedzialny.
A za podwyżkami dla pielęgniarek jestem jak najbardziej. Coś mi się kojarzy, że minister zdrowia obiecał wszystkim 1500 premii.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Post autor: Jozek » 2020-04-20, 18:32

Nie twierdze ze nie powinny dostac zadnych podwyzek, ale wogole wspominanie o tym teraz gdy jest epidemia jest po prostu nie na miejscu.
To tak jakby zolnierze zawodowi, bo tylko takich teraz mamy, gdyby zaczela sie wojna zadali podwyzki, bo maja wieksze ryzyko niz w czasie pokoju.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Post autor: Magnolia » 2020-04-20, 20:29

Trzeba zrozumieć dlaczego teraz się upominają o zapłatę... bo teraz się poświęcają, bo teraz pracują jedynie w szpitalach a zwykle pracowały w 2-3-4 miejscach (sama słyszałam od swojej pielęgniarki w laboratorium). Teraz muszą pracować jedynie w szpitalu co znacznie obniży ich dochody a praca jest bardziej wyczerpująca. Wprawdzie nie jest to dobry czas na podwyżki, ale kiedy miałyby się upomnieć, jak wszyscy zapomną?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Post autor: Jozek » 2020-04-20, 20:39

Magnolia pisze: 2020-04-20, 20:29 Trzeba zrozumieć dlaczego teraz się upominają o zapłatę... bo teraz się poświęcają, bo teraz pracują jedynie w szpitalach a zwykle pracowały w 2-3-4 miejscach (sama słyszałam od swojej pielęgniarki w laboratorium). Teraz muszą pracować jedynie w szpitalu co znacznie obniży ich dochody a praca jest bardziej wyczerpująca. Wprawdzie nie jest to dobry czas na podwyżki, ale kiedy miałyby się upomnieć, jak wszyscy zapomną?
Tak szybko nie zapomna, a teraz to niewiele osob w ogole cokolwiek zarabia.
Jak to potrwa kilka mies. to beda glodowali bo nie beda mieli za co chleba kupic.
Ostatnio zmieniony 2020-04-20, 20:43 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-20, 20:46

Mimo to wydaje się to jakieś niewłaściwe.
Inna rzecz że wkurzają mnie różne "zbiórki na sprzęt" - co jak co, ale środki ochrony powinny samorządy zapewnić (to ich obowiązek). Ewentualnie państwo. Na to musza być pieniądze (nie są one zresztą dramatycznie wielkie w stosunku do tych ratujących gospodarkę).

ODPOWIEDZ