Daniela 11:28-30a

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-10, 22:31

Marku a Ty uparcie swoje.... no to ja także uparcie swoje: :)

Bóg jest Panem życia i śmierci, nie lękam się niczego! :-bd

Też Ci wrzucę link: http://biblia.deon.pl tam jest więcej cytatów, nie tylko jeden z księgi Daniela. A spróbowałeś już postu Daniela w intencji pokoju?
Super sprawa! \:D/
Ofiaruj jeden dzień postu w intencji pokoju, więcej zrobisz niż tymi "ostrzeżeniami" :-bd

Pokoju serca Ci życzę.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-14, 19:54

Kolejny amerykański bombowiec zdolny do przenoszenia pocisków jądrowych trafił do Europy https://www.koniec-swiata.org/kolejny-a ... do-europy/

Światu grozi prawdziwa wojna nuklearna https://pl.sputniknews.com/swiat/201801 ... g.comments

Dokąd więc zmierzamy? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do sojuszu militarnego z Rosją]. I wkroczy na południe [to może być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów ruszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (a będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują.

Zostanie wówczas użyty "wielki miecz" (Objawienie 6:4). Więcej szczegółów na temat tej broni i skutków jej użycia znajdujemy w Ewangelii Łukasza: "Powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, wstrząsy także znaczne i wzdłuż i wszerz regionów niedobory żywości i epidemie będą. Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (21:10,11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: "i mrozy" [και χειμωνες]. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa: "i nieporządki" [και ταραχαι].

"Wielki Miecz", "potężne, przerażające i niezwykłe zjawiska z nieba", "znaczne wstrząsy, niedobory żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów", "nieporządki, (chaos)". Poważną konsekwencją użycia tego "miecza" będą również zmiany klimatyczne i globalny głód (Objawienie 6:5,6). Mamy tu więc pełny obraz skutków globalnej wojny jądrowej.

Ten szczegółowy obraz nie pasuje do żadnej wcześniejszej wojny. Jezus wyraźnie zaznaczył: "Wszystko mianowicie to początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). To wszystko będzie towarzyszyć tylko tej jednej, przyszłej wojnie.

Dalekowzroczni Szwajcarzy przygotowali się na ten scenariusz już u schyłku XX wieku. Niefrasobliwość będzie znaczniej kosztowna.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-15, 21:16

W ocenie dziennika, działania Unii zmierzające do powstrzymania Kaczyńskiego "jazdy pod prąd" mogą doprowadzić do zerwania Polski z UE. https://wiadomosci.wp.pl/czarne-chmury- ... 741488257a

Papież Franciszek do dziennikarzy: boję się wojny nuklearnej. Jesteśmy na granicy https://www.deon.pl/religia/serwis-papi ... y-nu-.html

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-15, 21:24

9 sierpnia 1945 r. o godz. 11:02 amerykańska B-29 Superforteca Bock's Car, pilotowana przez Charlesa Sweeneya, zrzuciła na Nagasaki drugą bombę atomową ("Fat Man"), która zabiła 75 tys. ludzi oraz zniszczyła blisko połowę miasta.
Bomba wybuchła dokładnie nad katedrą Urakami – wtedy największą katedrą w Azji Wschodniej.
https://www.wprost.pl/mistrzostwa-europ ... ludzi.html

To była katedra pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Katedra Urakami https://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_Urakami

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-15, 22:39

Naprawdę nie widzisz wokoło żadnego dobra Marku?
Tylko wojna, strach, konflikt, bomby, rozłamy...

Zły dzieli, straszy, sieje lęk, a Bóg jednoczy, łączy, ogrzewa świat ciepłem dobra.
Dziś zapukał Bóg do moich drzwi - Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał Ap 3. Weszły trzy Panie ewangelizatorki i zechciały nam z mężem opowiedzieć o tym, że Bóg nas kocha.
Po chwili rozmowy okazało się, że jesteśmy dla nich pierwszym domem na naszym osiedlu, który przed nimi otwarł drzwi, który wpuścił do środka, zaprosił na herbatę.. pomodliliśmy się wspólnie ze Słowem Bożym i poszły dalej głosić DOBRĄ NOWINĘ.

Bóg Cię kocha Marku!
Jesteś otwarty na Jego Dobrą Nowinę?

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-16, 11:35

Magnolio rozumiem doskonale iż chciałabyś aby było jak najwięcej dobra,szczęścia, i miłości i kiedyś gdy spełni się modlitwa Ojcze Nasz gdy przyjdzie Królestwo Boże dokładnie tak będzie. Niestety jak powiedział Pan Jezus obecnie bogiem tego świata jest szatan diabeł i realia życia są zgoła inne. (Jan 12:31;14:30).
Oczywiście wokół nas jest wielu dobrych ludzi choć szalone tępo życia oraz doczesne problemy zagłuszają, utrudniają wydawanie Bożych owoców ducha. Oczywiście to nie rozgrzesza złych postaw ani nie powinno być usprawiedliwieniem obojętności lub złych czynów.
Magnolio ja również widzę wokół wielu wspaniałych ludzi, szczerych, pokornych pragnących oddawać Bogu cześć w duchu i w prawdzie. (Jan 4:23)
Dlatego właśnie chcę skierować uwagę ludzi na nadchodzące wydarzenia aby ich ostrzec - czy to nie jest podyktowane miłością do nich?
Poważnie traktuję Biblię i zapisane w niej proroctwa więc chciałbym jak najwięcej ludzi ostrzec gdyż jestem więcej niż pewny iż przed nami niestety III WŚ. Przed I i II wojną światową też można było wskazywać na liczne przejawy dobra i miłości ludzi lecz nie uchroniło to milionów ludzi przed okropnościami tych wojen. Oczywiście zawsze można się modlić żeby nie spełnił się taki straszny scenariusz ale zawsze należy zadać sobie pytanie - czy jest to zgodne z wolą i planem Nieba. W tym celu niezbędne jest zaznajomienie się z proroctwami biblijnymi a w szczególności z księgą Daniela 11 rozdziałem.
Jak myślisz gdy aniołowie przyszli do Lota w Sodomie i poinformowali go że Bóg zniszczy to miasto to czy Lot nie mógłby się modlić wraz z Abrahamem aby Bóg tego nie zrobił? czy w takim momencie taka modlitwa byłaby stosowna i mądra? Aniołowie powiedzieli do Lota uciekaj z tego miasta bo inaczej zginiesz!. Rodz.19:15-17 "O wschodzie słońca aniołowie zaczęli przynaglać Lota, mówiąc: Pośpiesz się, zabieraj żonę i obie córki, te, które są z tobą, abyście i wy nie zginęli z powodu złych mieszkańców tego miasta. A kiedy się ociągał, owi mężowie chwycili za ręce jego, żonę i obie córki, bo Jahwe naprawdę chciał okazać mu litość. I tak wyprowadzili go jako pierwszego na zewnątrz poza miasto. Gdy już znaleźli się poza miastem, powiedział jeden z aniołów: Uważaj, chodzi o twoje życie! Nie spoglądaj za siebie i nie zatrzymuj się nigdzie w tej okolicy. Ukryj się w górach, w przeciwnym razie zginiesz."

Jezus również ostrzegał chrześcijan w I wieku n.e. przed zagładą Jeruzalem i nie mówił im by się modlili aby jego ostrzeżenie się nie spełniło tylko powiedział: uciekajcie w góry! ( Łk 21:21). Jezus nie zachęcał do poddania się i śmierci tylko do ucieczki. Proroctwa w Biblii po to zostały zapisane żeby ostrzegać, ratować sług Bożych przed różnymi złymi wydarzeniami i również utratą życia. Jest to plan Nieba, został zapowiedziany i wiadomo że się spełni, Bóg wręcz czuwa nad swoim słowem by je wypełnić. (por.Jer.1:12) W innym wypadku faktycznie można by się modlić i żadne z przykrych dla chrześcijan wydarzeń by nie zaistniało a proroctwa by się nie spełniły.
W starożytności prawdziwi prorocy nie głosili rzeczy przyjemnych, najczęściej byli źle przyjmowani przez ludzi gdyż ostrzegali, zapowiadali wyroki Boże. Również sam Jezus Chrystus został źle przyjęty oraz ukrzyżowany gdyż wytykał żydom odstępstwo od prawa Mojżeszowego i zasad Bożych.

"Prorocy, którzy byli przede mną i przed tobą od najdawniejszych czasów, prorokowali przeciw licznym krajom i przeciw wielkim królestwom o wojnie, nieszczęściu i zarazie." (Jer. 28:8).

Bóg zawsze gdy miał swoich sług ostrzegał wcześniej przed nadchodzącymi wydarzeniami. „Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.” (Am.3:7).

Jedenasty rozdział księgi Daniela jest wizją zapowiadającą daleką przyszłość – proroctwem, które jak zapowiada już 10 rozdział część jego miała się spełnić przy końcu dni. (Dan 10:14).

Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska). Będzie to "spektakularne widowisko", połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.

Czy Pan Bóg nas karze? http://salwowski.msza.net/pub/czy-pan-b ... karze.html

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-16, 11:47

Marek_ pisze: 2018-01-16, 11:35
Dlatego właśnie chcę skierować uwagę ludzi na nadchodzące wydarzenia aby ich ostrzec - czy to nie jest podyktowane miłością do nich?
Moim skromnym zdaniem: nie, to nie jest podyktowane miłością. Bo skupiając się tylko na ostrzeżeniach przed III WŚ, nie siejesz dobra a jedynie strach.
Na mnie to nie działa, ale domyślam się, ze inni mogą sie bać, wystraszyć, żyć w strachu po czytaniu Twoich ostrzeżeń.

Poza tym ponawiam pytanie: czy na pewno schowasz się przed Panem Bogiem?

Bo ja wiem że nie schowam się przed Bogiem i jedyne co mogę, robić w tej sytuacji to nawracać się codziennie. Żyć w łasce uświęcającej i korzystać z sakramentów gdy zgrzeszę. Wierzyć że Bóg zna moje serce i spojrzy na mnie łaskawie. Tyle mogę.
Nie moge porzucić całego mojego życia tu, bo opiekuję się schorowanym teściem, mam dzieci, które sie tu uczą i nie zawalę sobie mieszkania konserwami, bo jeśli jednak ta wojna nie przyjdzie w ciągu kilku lat, to przepadną tylko pieniądze. Czy nie rozumiesz że jedyne do czego z miłości możesz nawoływać to do nawrócenia? I najlepiej jeśli zaczniesz nawracać swoje serce w pierwszej kolejności, bo za nie najbardziej jesteś odpowiedzialny.
Z Bogiem Marku.
p.s ciekawe że w przytoczonym artykule nie zauważyłeś właśnie tych słów: "lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie" (Łk 13, 4-5). Prawdziwe ostrzeganie polega na namawianiu do nawracania się, a nie do zbierania leków, konserw i przeprowadzaniu się do innych państw. Tak ja uważam. Przemyślisz to?

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-16, 20:23

Magnolia pisze: 2018-01-16, 11:47
Marek_ pisze: 2018-01-16, 11:35
Dlatego właśnie chcę skierować uwagę ludzi na nadchodzące wydarzenia aby ich ostrzec - czy to nie jest podyktowane miłością do nich?
Moim skromnym zdaniem: nie, to nie jest podyktowane miłością. Bo skupiając się tylko na ostrzeżeniach przed III WŚ, nie siejesz dobra a jedynie strach.
Na mnie to nie działa, ale domyślam się, ze inni mogą sie bać, wystraszyć, żyć w strachu po czytaniu Twoich ostrzeżeń.

Poza tym ponawiam pytanie: czy na pewno schowasz się przed Panem Bogiem?

Bo ja wiem że nie schowam się przed Bogiem i jedyne co mogę, robić w tej sytuacji to nawracać się codziennie. Żyć w łasce uświęcającej i korzystać z sakramentów gdy zgrzeszę. Wierzyć że Bóg zna moje serce i spojrzy na mnie łaskawie. Tyle mogę.
Nie moge porzucić całego mojego życia tu, bo opiekuję się schorowanym teściem, mam dzieci, które sie tu uczą i nie zawalę sobie mieszkania konserwami, bo jeśli jednak ta wojna nie przyjdzie w ciągu kilku lat, to przepadną tylko pieniądze. Czy nie rozumiesz że jedyne do czego z miłości możesz nawoływać to do nawrócenia? I najlepiej jeśli zaczniesz nawracać swoje serce w pierwszej kolejności, bo za nie najbardziej jesteś odpowiedzialny.
Z Bogiem Marku.
p.s ciekawe że w przytoczonym artykule nie zauważyłeś właśnie tych słów: "lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie" (Łk 13, 4-5). Prawdziwe ostrzeganie polega na namawianiu do nawracania się, a nie do zbierania leków, konserw i przeprowadzaniu się do innych państw. Tak ja uważam. Przemyślisz to?
...

Magnolio źle mnie zrozumiałaś, ja nie chowam się przed Panem Bogiem tylko przed konsekwencjami wojny.
Bóg właśnie po to pozwala zrozumieć swoje ostrzeżenia (m.in. proroctwo Daniela) żeby skorzystać z tej wiedzy - ostrzegać innych oraz wcześniej wybrać miejsce schronienia.
Piszesz, że masz dzieci - ja również, więc pomyśl o nich i ratuj ich życie żeby jak najdłużej służyli Bogu. Jeszcze, jak sądze jest sporo czasu więc będziesz mogła to przemyśleć.
Oczywiście przygotowanie się do wojny wymaga nakładów finansowych, kupując jakąkolwiek polisę ubezpieczeniową też wydajemy pieniądze i najczęściej z niej nie korzystamy. Tu chodzi o życie a nie o konserwy, konserwy jak się przeterminują zawsze będziesz mogła oddać np. do schroniska dla zwierząt i będziesz miała dobry uczynek.
Piszesz: "Prawdziwe ostrzeganie polega na namawianiu do nawracania się" - zwróć uwagę iż w Sodomie aniołowie nie ostrzegali tych ludzi gdyż byli bardzo zdemoralizowani, obecny świat nie jest lepszy. Lot poinformował swoją rodzinę i ostrzegł swoich zięciów lecz oni myśleli, że on żartuje więc wiadomo jaki los ich spotkał.(por.Rodz.19:14). Zabrakło im wiary do podjęcia decyzji i zostawienia swoich domów, zresztą z żoną Lota nie było dużo lepiej. Co najważniejsze w oczach Boga nie zasługiwali na przeżycie. (Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu” List do Hebrajczyków 11:6), (por.Ap.21:8).
Niech to będzie dla nas ostrzeżeniem iż brak wiary i brak decyzji może kosztować nas życie.

Obserwuj wydarzenia na świecie, gdy UE i NATO się rozpadną a Rosja powróci to będzie już ostatni dzwonek na ucieczką.
Bywaj zdrowa.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-16, 20:45

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ft-kon ... ue/twc431y
Konflikt między Polską i Unią Europejską jest większym problemem niż Brexit – uważa Gideon Rachman
W Polsce zaczęła się druga wojna światowa i może skończyć się wspólnota - pisze komentator "Financial Timesa"
W Polsce zaczęła się druga wojna światowa i upadek komunizmu, teraz spór Warszawy z Brukselą może prowadzić do kolejnego przełomowego momentu w europejskiej historii politycznej - pisze Rachman.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-16, 22:34

"Wall Street Journal": Pozbawienie Polski prawa głosu w UE może być bombą atomową, która rozsadzi Unię http://forsal.pl/artykuly/1098066,wall- ... ajnowsze,1

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-16, 22:41

Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają. Hbr 11, 6

Szukaj Boga Marku, nawracaj się a zyskasz życie wieczne.

poczytaj psalm 23

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-17, 13:31

"Niech stanie się wyścig zbrojeń". Przecieki z Waszyngtonu i nowe głowice nuklearne https://www.tvn24.pl/amerykanska-bron-j ... 904,s.html

Włochy: „Albo Unia ustąpi, albo wychodzimy! W końcu to nie Chrystus ją stworzył.” https://reporters.pl/11891/wlochy-albo- ... -stworzyl/

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-18, 10:17

USA przestraszyły się tajnej broni nuklearnej Rosji https://pl.sputniknews.com/swiat/201801 ... g.comments

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-18, 11:08

A ja bym się przestraszyła dopiero gdybym wierzyła w jakieś tam bóstwo, bo byłoby bardzo prawdopodobne, że bóstwo by sobie ze światem nie dało rady. Ale skoro mój Bóg jest WSZECHMOCNY, WIELKI, MIŁOSIERNY, WSZECHWŁADNY to pójdę pomodlić się o pokój na świecie.

Do tej modlitwy można i zachęcam się przyłączyć.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-18, 11:33

Czy dzisiejszy świat jest bezbożny - jak myślisz?

Zablokowany