Daniela 11:28-30a

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Dezerter » 2017-04-18, 22:32

Marek_Piotrowski pisze:Proponuję przenieść wątek do działu o UFO. Tam lepiej pasuje.
Nie zgodzę się z tobą całkowicie , interpretacja rożnych proroctw, również ta oficjalna katolicka potrafi być równie fantastyczna i nieprawdopodobna jak ta Marka
patrz widzenie w III przepowiedni fatimskiej zamachu na JP II :-? :roll:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-04-20, 16:02

Dopasowywać, po fakcie najlepiej.
Ale po co? Czy bez tego nie należy wyciągnąć wniosków? I je realizować.

Jeśli nawet proponowana interpretacja jest właściwą, to i tak prowadzi do Boga.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Tylko to ma sens.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-05-07, 17:37

Proroctwa pokazują, że Bóg Biblii jest jedynym prawdziwym Bogiem. Pewne przepowiednie wynikają ze zdolności przewidywania, jak choćby ta zanotowana w 2 Tm.3:1-5. Inne ukazują potęgę Boga, czego przykładem jest choćby 10 plag egipskich. Są też proroctwa, które można określić mianem planu Nieba (por. Iz.14:24-27).

Przykładem tego jest też treść Księgi Objawienia, mówiąca o tym, co stanie się w "dniu Pańskim" (1:10). Skąd wiadomo, że zapowiedzi te są częścią planu Bożego? Pewne sprawy zapowiedziano już wcześniej, jak choćby "deptanie Jerozolimy". Nie będzie to dzieło przypadku, ani dzieło Diabła. Jezus mówiąc o tym, wyjaśnia: "Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" (Mt.13:41-42, BT).

Księga Objawienia dodaje: "Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem ? musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych" (13:10, BT). Kto ocaleje, a kto zginie, to oczywiście czas pokaże. W planie Nieba ujęte są też wojny. Nie powinno nas to dziwić. Jeremiasz stwierdził: "Prorocy, którzy byli przede mną i przed tobą od najdawniejszych czasów, prorokowali przeciw licznym krajom i przeciw wielkim królestwom o wojnie, nieszczęściu i zarazie" (Je.28:8). Te nieszczęścia były karą za niegodziwość (por. Ez.14:12-23).

Ludzie nie są coraz lepsi, lecz coraz gorsi, a Bóg się nie zmienia i nie toleruje w nieskończoność zła. III wojna światowa, to dopiero początek nieszczęść (por. Mt.24:7,8). Najwięcej ludzi zginie w Armagedonie, który też jest częścią planu Nieba. Nie będzie on dziełem przypadku, ani dziełem Diabła (por. Ap.19:11-18). Proroctwo o III wojnie światowej pojawia się po raz pierwszy już w Księdze Liczb 24:23,24. Wprowadzone jest słowami: "Biada! Któż się ostoi, kiedy Bóg to uczyni?" (BT). Podobnie oddają ten tekst inne polskie przekłady.Można oddać go tak:"Biada! Któż przeżyje, gdy ustanowi go Bóg?". "Who shall live after God hath appointed him?" (Jewish Publication Society translation).

Chodzi tu o ustanowienie symbolicznego Aszszura (por. Iz.10:5). Bóg mówi o sobie: "Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe (hebr. ??). Ja Pan czynię to wszystko" (Iz.45:7, BG; por. Jer.10:5,6). Wyraz ?? można przetłumaczyć tu na: zło, nieszczęście. To wcale nie oznacza, że Bóg jest zły, lecz fakt, że jest sprawiedliwy i mądry, i potrafi ukarać. Przykładem tego jest potop, zniszczenie Sodomy, lub choćby też to, co stało się w roku 70 n.e. (Mt.23:34-36; Ł.21:22; por. Da.9:26). To nieszczęście nie było dziełem przypadku (por. Am.3:6). Bóg rzeczywiście potrafi sprowadzić nieszczęście, zło [??] na niegodziwców (por. Je.49:37; 44:27-29; 18:11; Sof.1:12-18; Mich.4:12; Ps.7:12-14 [11-13, NW]).

Jest więc tak jak pisał Izajasz: "Aleć on też jest mądry, przetoż przywiedzie złe (hebr. ??), a słów swoich nie odmieni; lecz powstanie przeciw domowi złośników i przeciwko ratunkowi tych, którzy broją nieprawość" (31:2, BG). Ci, którzy boją się Boga i mają czyste sumienie, nie muszą się niczego obawiać (por. Je.45:5). Zastanawiając się nad kwestią proroctw warto też pamiętać o poniższych słowach Jeremiasza: "I skierował Jahwe następujące słowa do mnie: Co widzisz, Jeremiaszu? Odrzekłem: Widzę gałązkę drzewa "czuwającego". Jahwe zaś rzekł do mnie: Dobrze widzisz, bo czuwam nad moim słowem, by je wypełnić" (1:11,12, BT).

Nie ma więc sensu modlić się o to, by zapowiedzi Boże nie wypełniły się. Należy natomiast zmienić swój sposób myślenia i postępowania, aby uniknąć plag opisanych w tej Księdze (por. Wyjścia 9:18-21).

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-05-07, 19:43

Emmanuel Macron: "Wasz kraj przestanie istnieć!" https://info24pl.jimdo.com/%C5%9Bwiat/e ... nie%C4%87/

Benjamin

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Benjamin » 2017-05-07, 23:20

Moglbys Marku nie bluznic Bogu mieszajac Go do swoich urojen?

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-05-08, 05:02

Kędzierski: Wybór Macrona to zły sygnał dla Polski i całej Unii
http://forsal.pl/gospodar...calej-unii.html "mocno podkopie zasadę solidarności wewnątrzeuropejskiej, a tym sam może się przyczynić do bardzo silnej dezintegracji Unii, a może nawet i jej rozpadu? ? stwierdził dr Kędzierski.


No cóż, wygrał ten, kto będzie walczył z Warszawą i Budapesztem. Wygrał ten, kto przyśpieszy rozpad UE i zapowiedziany w Biblii powrót Rosji (Daniela 11:29a). Le Pen nie nadawała się jako narzędzie do realizacji tego planu, dlatego przegrała.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-08, 23:33

Markowi_ wszystko się kojarzy ze wszystkim - a więc i wszystko do wszystkiego "pasuje".
W sumie mało szkodliwe, choć szkoda czytać Pismo i - zamiast z Niego czerpać to, co tam jest, zajmować się teoriami spiskowymi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Dezerter » 2017-05-10, 21:56

Marku - widziałem już w necie wielu proroków - żadne!!! - "proroctwo" się nie spełniło - więc nie dziw sie mojemu, czy naszemu sceptycyzmowi.
Zapraszam do szerszej aktywności na forum - jest wiele interesujących tematów - nie samą Rosją człowiek żyje
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-05-10, 22:11

Blumsztajn: Prezydent Macron chce wystawić Polskę na margines.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,2177 ... &a=66&c=61

Zdaniem polityka [Janusza Korwin-Mikke], wybór Emmanuela Macrona, jest dla naszego kraju ?fatalny?.
http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... z4geZKOSG6

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-05-14, 20:03

Papież Franciszek: "Europa jest zagrożona rozpadem!"
http://wpolityce.pl/kosciol/338138-papi ... -jej-zapis

Pisz bardziej rozbudowane posty i nie wklejaj samych linków do artykułów bez własnej wypowiedzi. Dalsze linki w temacie bez przynajmniej kilku zdań odnośnie artykułu będą traktowane kolejnym warnem - Czernin

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-27, 13:28

Czesi ostrzegają: Podróż Macrona ma podzielić Grupę Wyszehradzką
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swi ... 0964156463

To prawda, że podróż Macrona ma podzielić Grupę Wyszehradzką. W rezultacie Macron podzieli UE. Wskazuje na to analiza biblijna. Księga ta zapowiada powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). To natomiast w tym kontekście oznacza także rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie skończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. W wyznaczonym przez Boga czasie powrócą do wielu krajów, gdzie wcześniej stacjonowały. Jak widać, Bóg już działa w celu zrealizowania tego szczegółu tej wizji. Nikt Mu w tym nie przeszkodzi. Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.

W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

"Pierwszy raz po 1989 r. boję się. Boję się, że na własne życzenie stracimy dar niebios, jakim było dla Polski spokojne 20 lat, w których czasie weszliśmy do NATO i UE, zapewniając Polsce po raz pierwszy od rozbiorów bezpieczne miejsce na mapie świata." https://pl.sputniknews.com/opinie/20170 ... eglarczyk/

Marek Jurek o działaniach Komisji Europejskiej wobec Polski: "Nie chodzi o zasady, chodzi o rozwalanie Unii Europejskiej"
https://wpolityce.pl/polityka/354346-ma ... ropejskiej

http://www.tvn24.pl/spiecie-na-linii-po ... 545,s.html
- Polska Kaczyńskiego nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej. Polska Macierewicza nie zostałaby przyjęta do NATO ? powiedział w "Faktach po Faktach" eurodeputowany Janusz Lewandowski. - Jesteśmy w NATO, jesteśmy w Unii Europejskiej, ale to tak, jakby nas tam nie było.
? My coraz bardziej wycofujemy się z Unii Europejskiej - ocenił.

Jak widać, kryzys w stosunkach Polska - UE pogłębia się, co skończy się podziałem UE i powrotem Rosji do wielu państw byłego Układu Warszawskiego oraz scenariusza - zgodnego z Daniela 11:28-30a

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-08-27, 23:00

Czy Makaron jest boskim wysłannikiem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-28, 18:54

Można powiedzieć, że postępowanie Macrona jest po myśli Boga.
Bóg często posługiwał się ludźmi posiadającymi władzę do spełnienia Jego woli - (por. Dan 11:2 -.....)
Moim zdaniem to, że Macron jest prezydentem Francji to nie przypadek, tak samo uważam o wygranej Trumpa w USA.
Bóg zapowiedział w Biblii proroctwa i czuwa nad swoim słowem, by je wypełnić" (Jer.1:12, BT).
Do realizacji swego planu Bóg zawsze dobierał i dobiera odpowiednich ludzi dysponujących odpowiednimi możliwościami, np. Król Cyrus:
Iz 44:28 "Ja mówię o Cyrusie: "Mój pasterz",
i spełni on wszystkie moje pragnienia,"
Aleksander Wieli: Dan 11:3 "Wtedy wystąpi potężny król i będzie panował nad wielkim królestwem, postępując według swego upodobania. 4 Gdy tylko on wystąpi, jego państwo upadnie i zostanie podzielone na cztery wiatry nieba,"

Faraon, Nabuchodonozor lub Dawid: Dz.13:22b "Znalazłem Dawida, syna Jessego, człowieka po mojej myśli, który we wszystkim wypełni moją wolę"

Słudzy Boga mieli rozumieć co się dzieje na świecie odnośnie realizacji planu Nieba i prorokować o tych wydarzeniach - Ap.10:11 "I mówią mi:
?Trzeba ci znów prorokować o ludach, narodach, językach i o wielu królach?."

Am.3:7 "Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom."

Prezydent Francji Emmanuel Macron ostro skrytykował w piątek polski rząd za odmowę zaostrzenia dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych - pisze AFP. Ten "nowy błąd" Warszawy sprawia, że stawia się ona "na marginesie" Europy w "wielu kwestiach" - powiedział.
http://forsal.pl/artykuly/1066513,macro ... tiach.html

No more consensus! Emmanuel Macron triggers 'irreversible' power battle that could END EU
EMMANUEL Macron's recent row with Poland over EU directives has divided the bloc and portrayed France as the bully of Brussels, according to a global political risk analyst.
http://www.express.co.uk/news/world/846 ... -consensus
Koniec zgody! Emmanuel Macron uruchamia 'nieodwracalną' bitwę o władzę, która może wykończyć UE.
Zdaniem analityka od światowych zagrożeń politycznych awantura Macrona z Polską o dyrektywy podzieliła blok i przedstawia Francję jako tyrana Brukseli.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-28, 18:54

Iz.42:9 "Pierwsze wydarzenia oto już nadeszły, nowe zaś Ja zapowiadam,
zanim się rozwiną, [już] wam je ogłaszam?." (BT)

Słudzy Boga mieli wcześniej orientować się w sprawie wydarzeń zapowiedzianych w Biblii i mówić o tym.
Ostatnio zmieniony 2017-08-28, 19:05 przez Marek_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-28, 19:04

Sorry Marku, ale luźno przypasowujesz jedno do drugiego, to co piszesz pisano w różnych wiekach (wtedy im też "pasowało"), są to zupełnie bezwartościowe skojarzenia, w pewnym sensie obrażające majestat Słowa Bożego; jedyne do czego prowadzi taka działalność (oprócz podekscytowania jakie w widoczny sposób Ci towarzyszy) to ośmieszenie wiary i Pisma.

Zablokowany