Daniela 11:28-30a

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Zablokowany
Marek_

Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-03-31, 09:42

Chciałbym podać bardzo ważną informację zapisaną w Biblii, chodzi o proroctwo Daniela 11 rozdział.
Przedstawię je w miarę jak najkrócej.
Spisane zostało w VI w.( p.n.e.) przez proroka Daniela i przedstawia chronologicznie plan Nieba od starożytnej Persji przez Grecję, Rzym, współczesne mocarstwa aż do końca rządów ludzkich nad ziemią.
Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniły się dokładnie od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.
Najbardziej interesującym dla współcześnie żyjących ludzi jest fragment rozdziału 11 wersety 28 do 30a
Zachęcam do analizy tych wypowiedzi gdyż spełniają się one na naszych oczach, obserwując je - możemy dostrzec wypełnianie się tego proroctwa, wzmocnić wiarę w istnienie oraz działanie Boga oraz ocalić życie swoje oraz tych którzy uwierzą.
Cytuję księgę Daniela rozdział 11:28,29,30a (ze względu na różne przekłady biblijne podane wersety są dosłownym tłumaczeniem z języka hebrajskiego).

28 ? ?I wróci z wielkim mieniem do swojej krainy a serce jego będzie przeciwne świętemu przymierzu. I będzie działał skutecznie i wróci do swej krainy.?
29 ? ?W czasie wyznaczonym powróci z powrotem i wkroczy na południe, ale nie będzie jak wcześniej i jak później.?
30a ? ?I ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim i będzie utrapiony i zawróci.?

Tekst z Dan 11:28a wypełnił się dokładnie na Rosji po II wojnie światowej, ( w nawiasach będę podawał komentarz do wypowiedzi biblijnych).

Dan 11:28
?I wróci? (powrót Rosji ? biblijnego króla północy po wygranej II wojnie światowej)
?z wielkim mieniem do swojej krainy? (po zwycięstwie w II wojnie światowej w 1945r Rosjanie wracając grabili wszelkie dobra z państw wrogich czy nawet sprzymierzonych przez które przechodzili- nazywając to trofiejne.
Szczególnie wielkie łupy wywozili z Niemiec gdyż Niemcy wcześniej grabili całą Europę).
?a serce jego będzie przeciwne świętemu przymierzu? (władzę w Rosji sprawowali przywódcy których cechowało wrogie nastawienie do wiary w Boga oraz krzewienie ateizmu państwowego).
? I będzie działał skutecznie?(Po II wojnie światowej Rosja była aktywna na arenie międzynarodowej, odnosiła sukcesy na scenie politycznej - w 1955r ratyfikowano Układ Warszawski czyli sojusz polityczno-wojskowy państw Europy Środkowej i Wschodniej pozostających pod wpływem Związku Radzieckiego).
?i wróci do swej krainy? ( W ostatnim fragmencie tego tekstu zapowiedziano powrót garnizonów rosyjskich do swego kraju. Do pełnej realizacji tego planu potrzebne było to, co wcześniej wydawało się niemożliwe: rozpad Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego. Dzięki temu szczegół ten także wypełnił się i to na naszych oczach począwszy od 1989r).
Dan 11:29
?W czasie wyznaczonym powróci z powrotem? [król północy = Rosja, odzyska utracone w wyniku rozpadu bloku wschodniego wpływy]
?i wkroczy na południe? [wiele wskazuje na Gruzję]
?ale nie będzie jak wcześniej? [zwycięstwa Rosji nad Gruzją 2008r]
?i jak później? [Ukraina - tu także sukces i brak reakcji militarnej ze strony Zachodu]
Dan 11:30a
?I ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim? [przede wszystkim Amerykanie oraz sprzymierzony z nimi Zachód np.Wielka Brytania]
?i będzie utrapiony i zawróci? [to oznacza tu załamanie nerwowe króla północy (Rosji) oraz przegraną wojnę].

Według tej zapowiedzi III wojna światowa zacznie się gdzieś u południowych granic Rosji, biorąc pod uwagą dotychczasowe wydarzenia najbardziej prawdopodobna jest Gruzja.
Zanim jednak dojdzie do wojny, Rosja odzyska utracone wpływy i powróci z powrotem.
Obecny, pogłębiający się kryzys gospodarczy i geopolityczny nie wydaje się być dziełem przypadku.
Studiując wcześniejsze zapowiedzi, nietrudno jest zauważyć, że od czasów starożytnej Persji wypełniły się one nie tylko w porządku chronologicznym, ale też w całej pełni.
Można więc być pewnym, że i ta zapowiedź wypełni się "na full". Co to oznacza?
Niektóre kraje będące niegdyś w rosyjskiej strefie wpływów weszły w skład UE i NATO.
Aby Rosja mogła tam powrócić, nieuchronny jest rozpad UE i NATO.
Przed nami więc rozpad UE i NATO, a potem pełny powrót Rosji.
Informacje te otrzymałem już w 1998r gdy jeszcze nikt nie myślał o odzyskiwaniu wpływów przez Rosję a co dopiero o jej powrocie.
Zdaję sobie sprawę, że wydaje się to nieprawdopodobne, lecz sami z czasem będziemy mogli stwierdzić że te wypowiedzi wypełnią się dokładnie.

PS
Według tego scenariusza, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4).
Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus ??początkiem bólów porodowych? (Mateusza 24:7,8).
Nie stało się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) był prezydentem Stanów Zjednoczonych.
Obama w tej kwestii postępował rozsądnie i nie uległ presji szaleńców.
Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).
Dlatego też Putin odbuduje imperium. Wybór Trumpa na prezydenta ułatwi to Putinowi.
Trump jest idealnym narzędziem, którym posłuży się Bóg do realizacji swojego proroctwa.
Tak jak do rozpadu ZSRR niezbędny był Gorbaczow tak do powrotu Rosji potrzebny jest z jednej strony Putin z drugiej Trump.
Przed nami więc w pierwszej kolejności rozpad UE i NATO a następnie powrót Rosji, dopiero potem wejście wojsk rosyjskich na południe i wojna.
Na razie, więc możemy jeszcze spać spokojnie.
Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).
Zrozumienie tych wypowiedzi można porównać z odnalezieniem drogocennej perły ? to naprawdę otwiera oczy.

Pozdrawiam
Marek Łobodziński

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-03-31, 17:25

Jasne. W każdym z wieków aktualne pokolenie dopatrywało się aktualnych wydarzeń w ks.Daniela i w Apokalipsie, zupełnie ignorując ich prawdziwe, ważne przesłanie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Dezerter » 2017-03-31, 22:37

Przede wszystkim - witaj na naszym forum - czuj się tutaj dobrze i swobodnie , byle, by nie razić gospodarzy zbytnim odstawaniem od ortodoksji, ale i to tolerujemy , byle z kultura i na poziomie :-)

Zaciekawiłeś mnie tym tekstem:
Informacje te otrzymałem już w 1998r gdy jeszcze nikt nie myślał o odzyskiwaniu wpływów przez Rosję a co dopiero o jej powrocie.
Zdaję sobie sprawę, że wydaje się to nieprawdopodobne, lecz sami z czasem będziemy mogli stwierdzić że te wypowiedzi wypełnią się dokładnie.
mógłbyś podzielić się szczegółami "technicznymi" na temat tego "otrzymania i formacji" - jak to się odbyło
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-04-03, 21:15

Znajomy chrześcijanin analizując to proroctwo zrozumiał je i podzielił się tą wiedzą ze mną. wtedy potraktowałem to bardzo sceptycznie, zapamiętałem tylko że przed nami wojna światowa a punkt zapalny będzie na południu Rosji najprawdopodobniej w Gruzji, dał mi też wtedy swoje opracowanie Biblijne na ten temat lecz wrzuciłem je do szafy i zapomniałem.
Dopiero po 10 latach gdy w 2008 r. wybuchła wojna w Gruzji przypomniałem sobie tą rozmowę, odszukałem opracowanie i zadzwoniłem do niego mówiąc że właśnie wybuchł konflikt o którym mi mówił w 1998 r. powiedział wtedy że globalna wojna zacznie się dopiero od trzeciego wejścia Rosji na południe swoich granic, tak to przedstawia Biblia.
Zacząłem wtedy analizować te wypowiedzi lecz krytycznie żeby dostrzec w nich jakiś błąd lub sofistykę. Analizowałem to przez ok. rok kontaktując się z nim (w tamtym czasie prowadził mi księgowość w firmie), zadawałem mu wiele pytań i stwierdziłem że odpowiedzi jakich mi udzielał są rozsądne, logiczne, zgodne z wszystkimi faktami historycznymi i naukowymi.
Mogę o nim śmiało powiedzieć że jest człowiekiem bardzo uczciwym, godnym zaufania, prowadzącym się nienagannie w całym swoim życiu a co najważniejsze bojącym się Boga.
Nawiasem mówiąc zna języki w których spisano Biblię - staro hebrajski, aramejski i grecki. Jego znajomość Biblii doceniła ONZ proponując mu posadę jako przedstawiciela do spraw religijnych na terenie Polski lecz odmówił gdyż jak powiedział ważniejszym zadaniem jest ostrzeganie ludzi przed nadchodzącą III wojną światową.
Teraz po 19 latach obserwując wydarzenia na świecie, czytając wiele różnych artykułów prasowych, opracowań ekonomicznych, gospodarczych i politycznych jestem pewien że, świat zmierza w kierunku o którym mówi Biblia a zrozumienie tego proroctwa jest na 100% prawdziwe.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-03, 22:21

A ja mam znajomą, która jest pewna że to wszystko iluminaci. Spotkałem też człowieka, który twierdzi że Jezuici, a inny - że kosmici.
I wszystko mi się sprawdza :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-04-05, 10:21

A jaki wniosek wyciągnąć z proroctwa?
Nie wdając się w to jaki kraj, jakiemu krajowi uważam, że to oznacza, że żyjemy w czasach ostatecznych. Nie wiem czy dla mnie, czy dla nas, czy dla wszystkich. Ale wniosek i tak jest ten sam: Należy żyć zgodnie z WOLĄ BOŻĄ. Tylko tyle.Przypomnieć sobie przykazanie miłości i postępować zgodnie z nim. A swoim przykładem zachęcać innych do tego samego. To wystarczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-05, 12:46

W czasach ostatecznych żyjemy od momentu zmartwychwstania Jezusa. Z tym, że to akurat nie jest wniosek z ks.Daniela...
A wniosek praktyczny - bardzo słuszny.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-04-06, 08:44

Dlatego nie staram się interpretować słów Daniela, lecz wyciągać subiektywne wnioski dla siebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Dezerter » 2017-04-08, 09:44

Andej pisze:A jaki wniosek wyciągnąć z proroctwa?
Nie wdając się w to jaki kraj, jakiemu krajowi uważam, że to oznacza, że żyjemy w czasach ostatecznych. Nie wiem czy dla mnie, czy dla nas, czy dla wszystkich. Ale wniosek i tak jest ten sam: Należy żyć zgodnie z WOLĄ BOŻĄ. Tylko tyle.Przypomnieć sobie przykazanie miłości i postępować zgodnie z nim. A swoim przykładem zachęcać innych do tego samego. To wystarczy.
amen
Marek_Piotrowski pisze:W czasach ostatecznych żyjemy od momentu zmartwychwstania Jezusa. Z tym, że to akurat nie jest wniosek z ks.Daniela...
A wniosek praktyczny - bardzo słuszny.
zgoda również
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-04-08, 18:50

Andej pisze:A jaki wniosek wyciągnąć z proroctwa?
Nie wdając się w to jaki kraj, jakiemu krajowi uważam, że to oznacza, że żyjemy w czasach ostatecznych. Nie wiem czy dla mnie, czy dla nas, czy dla wszystkich. Ale wniosek i tak jest ten sam: Należy żyć zgodnie z WOLĄ BOŻĄ. Tylko tyle.Przypomnieć sobie przykazanie miłości i postępować zgodnie z nim. A swoim przykładem zachęcać innych do tego samego. To wystarczy.
Piszesz " Należy żyć zgodnie z WOLĄ BOŻĄ. Tylko tyle.Przypomnieć sobie przykazanie miłości i postępować zgodnie z nim. A swoim przykładem zachęcać innych do tego samego. To wystarczy." To co napisałaś jest ważne, lecz czy to wystarczy?
Przypowieść o Dziesięciu Dziewicach (Pannach), zwraca uwagę że z punktu widzenia Jezusa to nie wystarczy, żeby mieć pełne uznanie trzeba czegoś więcej.
Przypowieść mówi o dwóch rodzajach Dziewic: Mądrych i Głupich.
Być Dziewicą (to znaczy być nieskalanym, czystym pod każdym względem w oczach Jezusa), lecz żeby zyskać uznanie Jezusa trzeba być Mądrą Dziewicą (Panną) - czyli zdobywać głębokie zrozumienie prawd Bożych.
Głupie dziewice nie weszły razem z Panem (Jezusem) na wesele , zostały przed nimi zamknięte drzwi.
Zauważmy że Głupie dziewice nie zostały potępione czy wyklęte przez Jezusa lecz nie dostąpią zaszczytu bycia zawsze blisko Jezusa.
Głupim dziewicą zabrakło oliwy w swoich lampach - czyli wcześniej nie zdobywały głębokiego zrozumienia prawdy Biblijnej i mimo że były dziewicami(Pannami) to nie wystarczyło. Mat.25:1-13
Jezus Chrystus jako Oblubieniec wybiera sobie Oblubienice, która nie tylko powinna być czysta ale też mądra. To podobnie jak mężczyzna, który szuka żony - fajnie że jest ładna, świetnie że jest dziewicą lecz również chciałby żeby jego wybranka była mądra a nie głupia.

Mądrość w oczach Jezusa polega na dokładnym poznaniu prawdy i Boga żeby nasze poglądy, wierzenia oraz wynikające z tego czyny nie były z Bożego punktu widzenia bezprawiem (czyli łamaniem praw stwórcy). Jezus powiedział " Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Mat.7:21-23
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska). Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wypełni się Dan.11:28-30a III WOJNA ŚWIATOWA

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-08, 22:39

Obawiam się, że większość twierdzących że posiedli "głębokie zrozumienie prawd Bożych to ci, którzy wymyślili sobie jakieś teorie, które spłaszczają i banalizują przesłanie Biblii do jakichś przepowiedni o charakterze bieżącym.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-04-10, 09:54

Marek_ pisze:...
Mądrość w oczach Jezusa polega na dokładnym poznaniu prawdy i Boga żeby nasze poglądy, wierzenia oraz wynikające z tego czyny nie były z Bożego punktu widzenia bezprawiem (czyli łamaniem praw stwórcy). ...
Tak, ale nie jestem wielkim natchnionym przez samego Stwórcę biblistą, ani teologiem. Jestem zwykłym człowiekiem. Dlatego nie ośmielam się podawać jedynej słusznej i najmądrzejszej interpretacji.
Jestem przekonany, że tym, czego Bóg od nas oczekuje jest Miłość. Najdoskonalej sformułował to Jezus zapytany o najważniejsze przykazanie. Ta wskazówka powinna prowadzić przez życie.
A drugą wskazówką jest nauczanie Chrystusa. I nie mam tu nauczanie werbalnego. Mam na myśli nauczanie czynem. Słowo tylko uzupełniało przekaz niewerbalny. Zwróć uwagę na spójność. I zwróć uwagę na stosunek naszego Pana do władzy. Do władzy religijnej i do władzy świeckiej. Sprawdź jak Jezus zachowywał literę prawa. Religijnego i administracyjnego.

Dopasowujesz przepowiednie do określonych państw, zdarzeń, sytuacji. Po co? Masz żyć zgodnie z boską wolą. Jakie znaczenie, kim jest "król północy". I czy chodzi o władcę pochodzącego z północy geograficznej, z północy, czyli najczarniejszego zła? Jakie znaczenie ma rozpad UE czy NATO na Twoje zbawienie? Jestem przekonany, że celem Daniela nie było podawanie przyszłych faktów, ani mobilizacja polityczna. Jego celem było prowadzenie do Boga. Do zbawienia. Daniel nie był politykiem. A zwłaszcza politykiem na usługach jakiegoś mocarstwa. Jedynym jego władcą był sam Stworzyciel.

Wystarczy iść Drogą wyznaczoną przez Jezusa. To wystarczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Dezerter » 2017-04-10, 11:42

Rosja jest i będzie za słaba by wypełnić to proroctwo
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-04-17, 21:46

Dezerter pisze:Rosja jest i będzie za słaba by wypełnić to proroctwo
I bardzo dobrze, że jest słaba - gdyż jak wypełnią się na niej słowa Daniela to będzie wiadomo kto do tego doprowadził.
Jer 1:12 "Pan zaś rzekł do mnie: ?Dobrze widzisz, bo czuwam nad moim słowem, by je wypełnić."

Słudzy Boga mieli wcześniej zrozumieć i oznajmiać wydarzenia zanim się rozwiną

Iz 42:9 "Pierwsze wydarzenia oto już nadeszły,
nowe zaś Ja zapowiadam,
zanim się rozwiną,
[już] wam je ogłaszam."

Am 3:7 "Bo Pan Bóg nie uczyni niczego,
jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom."


_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska). Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie według Dan.11:28-30a będzie - III WOJNA ŚWIATOWA.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-18, 19:29

Proponuję przenieść wątek do działu o UFO. Tam lepiej pasuje.

Zablokowany