Daniela 11:28-30a

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-01, 19:33

Marku a czy wiedziałeś, że w Biblii słowa "Nie lękaj/lękajcie się" padają aż 365 razy... to tak jakby Bóg chciał Ci to powiedzieć codziennie przez okrągły rok. :-bd

Spójrz na halę pełną młodych ludzi modlących się w czasie Sylwestra w ramach Europejskie Spotkanie Młodych w 2017/2018 r w Madrycie - w świecie dzieje się dużo dobrego! A tak spędzają Sylwestra młodzi od wielu lat, sama tak się modliłam za świat, ze 23 lata temu. Człowieku obudź się i sprawdź co możesz naprawdę dobrego zrobić dla świata, zamiast siać strach .... Błogosławię Ci pokojem w Dniu Modlitwy o pokój na świecie. Amen

Obrazek

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-02, 10:47

Obrazek

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-04, 07:55

Ten filmik chyba nakręcono specjalnie dla Ciebie Marku. ;)


Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-05, 20:34

Schulz grozi Polsce i Węgrom konsekwencjami finansowymi. http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/schulz- ... 03789.html

"Sueddeutsche Zeitung": Przeciwnicy suwerennej Europy mogą wyjść z UE http://forsal.pl/swiat/unia-europejska/ ... -z-ue.html

Ciekawy tytuł: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swi ... 2129962101

Człowiek, który lada dzień może zostać wicekanclerzem Niemiec grozi Polsce utratą unijnych pieniędzy http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/m ... _Section_2

IF U.S. GOES TO WAR WITH RUSSIA, THESE COULD BE MOSCOW?S MOST POWERFUL WEAPONS
W wypadku, gdyby USA zdecydowały się na wojnę z Rosją; oto najpotężniejsze siły bojowe, jakie mogą być użyte przez Moskwę. http://www.newsweek.com/if-us-goes-war- ... g.comments

President Trump Threatens Kim Jong Un With His 'Bigger And More Powerful' Nuclear Button
Prezydent Trump zagraża Kim Jongowi Un ze swoim "większym i bardziej potężnym" jądrowym guzikiem http://www.newsweek.com/donald-trump-ki ... g.comments

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-05, 23:10

Marku odmówiłeś już dziś różaniec w intencji pokoju?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2018-01-06, 09:43

Magnolia pisze: 2018-01-05, 23:10 Marku odmówiłeś już dziś różaniec w intencji pokoju?
Doskonała sugestia.
Włączę sie w ten ton: Marku, co Ty sam czynisz, aby zapobiec katastrofie? Poza powyższymi postami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-06, 19:22

Andej pisze: 2018-01-06, 09:43
Magnolia pisze: 2018-01-05, 23:10 Marku odmówiłeś już dziś różaniec w intencji pokoju?
Doskonała sugestia.
Włączę sie w ten ton: Marku, co Ty sam czynisz, aby zapobiec katastrofie? Poza powyższymi postami.
...

Ta wojna została przepowiedziana w Biblii więc jest (mimo, że trudno w to uwierzyć) w planie Nieba.
Cały 11 rozdział Daniela jest proroctwem (wizją), którą przekazał ludziom Bóg, jaka będzie kolejność wydarzeń począwszy od czasów imperium Medo-Persji aż do końca rządów ludzkich na ziemi.
W całym tym rozdziale przepowiedziana jest rywalizacja pomiędzy biblijnym królem północy a królem południa.
Od samego początku 11 rozdziału w wizji tej było zapowiedziane mnóstwo konfliktów i wojen.
Bóg zapowiada pewne istotne wydarzenia a następnie czuwa nad swoim słowem aby je wypełnić. Jer 1:12
Tak więc bez sensu byłoby modlić się o to aby nie wypełnił się plan Nieba.
Raczej powinniśmy znając plan Boga zadbać o to aby przygotować się do przepowiedzianych wydarzeń.
To tak jakby chrześcijanie w I wieku modlili się aby Jerozolima nie została zniszczona gdy przepowiedział to Jezus Chrystus.
To było postanowione w Niebie, dlatego Jezus ostrzegł chrześcijan aby uciekali w górzyste tereny gdzie będzie bezpieczniej.
Zburzenie Jeruzalem było karą za postawę ówczesnych żydów, odrzucenie i zamordowanie Jezusa Syna Bożego.
W pewnych momentach dziejów ludzkości Bóg wchodzi do akcji i wymierza karę za bezbożne postępowanie, tak było w trakcie potopu gdy Noe zapowiadał potop na całej ziemi i nikt mu nie wierzył aż Bóg to sprawił.
Nie liczyłbym również na to, że Bóg wyśle aniołów aby na siłę ratowali nasze życie jak Lota z Sodomy gdy ogień spadł z nieba od Boga jako kara za ich zboczenia.
"Gdy już zaczynało świtać, aniołowie przynaglali Lota, mówiąc: ?Prędzej, weź żonę i córki, które są przy tobie, abyś nie zginął z winy tego miasta?. 16 Kiedy zaś on zwlekał, mężowie ci chwycili go, jego żonę i dwie córki za ręce - Pan bowiem litował się nad nim - i wyciągnęli ich, i wyprowadzili poza miasto. 17 A gdy ich już wyprowadzili z miasta, rzekł jeden z nich: ?Uchodź, abyś ocalił swe życie. Nie oglądaj się za siebie i nie zatrzymuj się nigdzie w tej okolicy, ale szukaj schronienia w górach, bo inaczej zginiesz!". Rodz19:16,17

Armagedon też jest zaplanowany w odpowiednim czasie i też należy się modlić żeby nie nadszedł?

Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Bóg nie wysłucha. (por.Jer 1:15).

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-06, 19:26

Niewiedza zabija. Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Jeżeli jesteśmy świadomi zagrożenia, oswajamy je w ten sposób. Wiemy, co może się wydarzyć i w ten sposób możemy spróbować ochronić się przed zagrożeniem. Niewiedza zabija. Zamykanie oczu na problem nie sprawia, że on znika. Sprawia jedynie, że żyjemy w niewiedzy.
Trzeba by też w wiarygodny sposób odpowiedzieć na pytanie czyje bomby mają wybuchać nad naszym krajem. Kiedyś miały to być bomby NATO a teraz Rosji. Ale czy na pewno?
Co wynika z powyższych mapek? Że mamy pozamiatane jeśli dojdzie do konfliktu nuklearnego. Jesteśmy na styku bloków politycznych i większość akcji odbywać się będzie na naszym terenie. A decydować będą o tym ludzie, którzy z Polską nie mają nic wspólnego. W takiej sytuacji dążenie do konfliktu lub jego prowokowanie to czyste samobójstwo dla Polski. Jesteśmy krajem, dla którego w obecnej sytuacji pokój to być albo nie być.
Okręgi Górnego i Dolnego Śląska także są w bardzo dużym stopniu narażone na ataki atomowe, ze swoimi zakładami przemysłowymi.
Jeżeli ktoś chce, może policzyć ilość wybuchów na terenie Polski. Ja sobie odpuściłem po doliczeniu do ponad stu.
W czasie wojny nikt specjalnie nie będzie się przejmował prawami międzynarodowymi czy innymi. By wygrać stratedzy nie przejmą się ludnością cywilną ? tą będącą obywatelami wroga. Dla przypomnienia ? amerykanie zniszczyli w ?45 roku dwa niechronione miasta w Japonii. Jest to ewidentna zbrodnia wojenna ale zwycięzców się nie osądza. O tym, że ktoś podejmujący decyzję o zagładzie miasta będzie miał skrupuły, można zapomnieć.
http://www.noweklimaty.com/potencjalne- ... ie-polski/

Niewiedza rzeczywiście zabija. Przed tym niebezpieczeństwem ostrzega też Księga Objawienia: "I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali - i dano mu wielki miecz'" (6:4).

Jezus, mówiąc o tej wojnie, ostrzegał: "Powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, wstrząsy także znaczne i wzdłuż i wszerz regionów niedobory żywości i epidemie będą. Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:10,11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: "i mrozy" [??? ????????]. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa: "i nieporządki" [??? ???????].

"Wielki Miecz", "potężne, przerażające i niezwykłe zjawiska z nieba", "znaczące wstrząsy, niedobory żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów", "nieporządki, (chaos)". Poważną konsekwencją użycia tego "miecza" będą również zmiany klimatyczne i globalny głód (Objawienie 6:5,6). Jezus ukazał nam pełny obraz skutków globalnej wojny jądrowej. To wszystko będzie towarzyszyć tylko tej wojnie. Jezus stwierdził: "Wszystko mianowicie to początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).


Niewiedza zabija. https://domowy-survival.pl/efekty-wybuc ... -jadrowej/

Time: ???????? ?????????? ??????????? ??????, ?????????? ??????? ???? http://stockinfocus.ru/2018/01/04/time- ... ovor-rsmd/

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-06, 22:21

?Proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a będzie wam otworzone? (Łk 11,5?9).

Marku nie wierzysz w sens modlitwy?
Nie odpowiedziałeś czy modlisz się o pokój.

Przeczytałam dzisiejsze wpisy i mam pytanie czy na pewno schowasz się przed Panem Bogiem?
namawiasz do wyjazdu na Islandię aby uniknąć bomb jądrowych, sam tego nie robiąc póki co, a jednocześnie mówisz że proroctwo tej wojny jest zapowiedziane w Biblii i nie da się go uniknąć... Jak dla mnie zachodzi tu bład logiczny.
Jesli Bóg coś zaplanował i nie da się tego uniknąć, to gdzie się skryję przed Bogiem?! Czy na pewno Islandia będzie moja kryjówką?

Rozumiesz co chcę powiedzieć?

Ja nie poddaję w wątpliwość Końca świata przewidzianego w Biblii, w Księdze Daniela czy w Apokalipsie, z pewnością to kiedyś nastąpi - dlatego ja staram się żyć życiem wiary, codziennie się nawracać, modlić sie o pokój, czynić dobro, wypełniać wolę Bożą, podobać się Bogu - bo jednego jestem pewna - nie ukryję się przed Bogiem, nie uniknę śmierć - staram się być na spotkanie z Bogiem zawsze gotowa, staram się żyć w łasce uświęcającej, w bojaźni Bożej.... a nie w strachu i lęku, widzisz różnicę między Twoimi ostrzeżeniami a moim podejściem?

Z poleconego przez Ciebie artykułu popłynął dla mnie jasny komunikat: w Warszawie umrę szybką śmiercią i chwała Panu! życie na świecie po wybuchach jądrowych z chorobą popromienną mnie zupełnie nie interesuje.
A gdybym obecnie, poszła do lekarza prosząc o antybiotyki na choroby których nie mam, na choroby popromienne i opowiedziała o lękach , które próbujesz mi /nam wszczepić... to by mnie lekarz wysłał do psychiatry, nie sądzisz?

Nie lękaj się, ale nawracaj się!

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-07, 18:50

Brytyjska gazeta "The Observer" opublikowała w niedzielę komentarze poświęcone narastającemu konfliktowi rządów Polski i Węgier z Unią Europejską. Jak oceniono, stanowią one zagrożenie dla spójności Wspólnoty. http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... gn=firefox

Polska poza UE? To Unia zrobi nam polexit http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... lexit.html

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-07, 18:54

Marku, nie odniosłeś sie do mojego postu, a pisałam do Ciebie...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-07, 23:16

Widziałem kiedyś film dokumentalny z pielgrzymki fundamentalistów ewangelickich z Południa USA w Izraelu. Pojechali m.in na pola Armageddonu, i przewodnik mówił im: "tu będą stały wojska anielskie, tu diabelskie, a my stąd będziemy mieli znakomity widok..."
;)

Marku, Armagedon nie będzie bitwą, jak to sobie wyobrażają Ci ludzie. Nie trwałaby ona sekundy - bo szatan nie jest żadnym przeciwnikiem dla Boga, gdyby Bóg choć przez sekundę przestał stwarzać jakiekolwiek stworzenie (a więc i szatana), przestałoby istnieć.
Wizja, że Bóg miałby "walczyć" z szatanem jest groteskowa.

Jedyne "miejsce" gdzie taka walka może się odbyć, jest dusza człowieka. A może powinienem napisać "wolność człowieka"?
Bo tylko tam - dlatego że Bóg szanuje ludzkie suwerenne decyzje - szatan w ogóle ma jakieś szanse.
Dlatego właśnie bitwa Armageddonu toczy się codziennie - w mojej i w Twojej duszy. Tam trwają te zmagania.
Nie czekaj na "Armageddon" - on trwa.

Na szczęście - jesli tylko zechcesz - szatan nie ma szans, musi przegrać, bo Bóg już go pokonał. Dlatego właśnie tak została nazwana ta bitwa - jak dolina Harmagedonn, która jest przysłowiowym miejscem klęski (Izraelici przegrali tam wszystkie bitwy).
I tak właśnie przegra w naszej duszy szatan.

Obrazek
Widok z góry Meggido na równiny Doliny Jezreel – tu, według fundamentalistów, miałaby się rozegrać Bitwa Armagedonu. Symbol miejsca klęski.
W rzeczywistości bitwa rozgrywa się w naszych duszach już teraz. Dzięki Ofierze Jezusa CHrystusa szatan ponosi klęskę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2018-01-08, 09:06

Ostateczna bitwa rozgrywana jest indywidualnie. W chwili śmierci. Indywidualnej, osobistej, ostatecznej. Dla tej bitwy toczonej w momencie umieranie, nie ma znaczenie, czy od bomby, kuli czy zarazy. Przyczyna roli nie odgrywa. Nie ma też wpływu fakt, że obok umierającego wszyscy pozostają żywi, względnie masowo giną. Każdy z umierających toczy swoją "bitwę". Każdy dokonuje wyboru: do światła czy do cienia. Ze świadomością, że idąc do światła będzie wciąż jaśniej i jaśniej, aż do absolutnej jasności Stwórcy (a w coraz lepszym świetle dostrzega się coraz więcej plam, które prać trzeba). Także ze świadomością, że pogrążając się w mrok stawać się on będzie coraz bardziej przytulny, miły coraz lepiej ukrywający brudy duszy, aż do osiągnięcia pełni w zupełnej ciemności, gdzie już nie widać nic, gdzie wszystkiego jest brak.

Są dwie drogi. Społeczna i indywidualna. Splatają się. Dążąc indywidualnie do doskonałości w posłuszeństwu Bogu zmniejszamy ryzyko kataklizmu. A i zapewniamy sobie miększe lądowanie po tamtej stronie. Mądrze działając na rzecz dobra mniejszych czy większych społeczności spełniamy prawo boże. Ale działając. Samo biadolenie nie jest konstruktywne. A Bóg obdarzając człowieka kreatywnością oczekuje, że nie wzgardzimy tym Jego darem i wykorzystamy budując Królestwo Boże, już tu, na ziemi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-08, 18:12

Unia upada. Czołowe kraje uruchamiają opcję awaryjną http://polskaracja.com/unia-upada-czolo ... ezygnacja/

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-10, 21:01

"Guardian": USA chcą rozluźnić ograniczenia dotyczące broni nuklearnej https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 05112.html "zwiększa to prawdopodobieństwo wojny jądrowej"

Zablokowany