Daniela 11:28-30a

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-18, 11:43

Nie mnie to oceniać, nie wiem i nie widzę wszystkiego. Ale obok bezbożności tego świata widzę tez sporo dobra, widzę wiarę znajomych, sama rozpalam swoją wiarę, aby być gotową na przyjście śmierci. Bo tak naprawdę nie znamy daty ani godziny swojej śmierci, niezależnie czy to będzie smierć pod rozpędzonym autem, w swoim łóżku czy z powodu bomby nuklearnej.
W Twojej fascynacji politycznymi zagrywkami między mocarstwami po prostu umyka Ci fakt że możesz umrzec jutro i ani leki, ani konserwy ani Islandia Ci nie pomoże... uratuje Cię tylko serce gotowe na przyjście Boga.

Łaska, miłosierdzie i POKÓJ Boga Ojca i Jezusa Chrystusa, Syna Ojca, niech będą z nami w prawdzie i miłości.
(2 J 1, 3)

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
Mt 24, 43-45

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-18, 19:50

Nadchodzi czas nowego globalnego wyścigu zbrojeniowego broni nuklearnej https://www.koniec-swiata.org/nadchodzi ... uklearnej/

To jest jeden z przejawów bezbożności tego świata. Mordowane dziecko! Stop aborcji!
[ przepraszam, ale jeśli ja twardziel nie mogę tego oglądać i żona, która wiele widziała mówi usuń, to usuwam, a ciebie proszę o nie zamieszczanie takich drastycznych filmów! - to nie jest forum18+ - Dezerter]
WHO: każdego roku na całym świecie wykonuje się 56 milionów zabiegów aborcji http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a ... i,9984333/

Iz 48:22 «Nie ma pokoju dla bezbożnych» - mówi Pan.

Między innymi dlatego Bóg pozwoli na wybuch III WŚ.

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-19, 10:47

W niespokojnym czasie prośmy o pokój słowami modlitwy napisanej przez Jana Pawła II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Amen

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-20, 21:03

USA buduje nowe bomby atomowe, a Rosja odmawia podpisania traktatu o eliminacji broni nuklearnej http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-b ... ent-399996

Broń jądrowa będzie zlikwidowana, ale dopiero po trzeciej wojnie światowej. Wskazuje na to analiza biblijna. Księga Objawienia ostrzega: "I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali - i dano mu wielki miecz'" (6:4).

Jezus, mówiąc o tej wojnie, ostrzegał: "Powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, wstrząsy także znaczne i wzdłuż i wszerz regionów niedobory żywości i epidemie będą. Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:10,11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: "i mrozy" . My to dzisiaj nazywamy "zimą nuklearną". W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa Jezusa: "i nieporządki". Dzisiaj nazywamy to chaosem.

"Wielki Miecz", "potężne, przerażające i niezwykłe zjawiska z nieba", "znaczne wstrząsy, niedobory żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów", "nieporządki, (chaos)". Skutkiem użycia tej broni będą również zmiany klimatyczne i globalny głód (Objawienie 6:5,6). Jak widać, Jezus przedstawił pełny obraz skutków globalnej wojny jądrowej. Ten bardzo szczegółowy obraz nie pasuje do żadnej innej wojny. Jezus wyraźnie zaznaczył też: "Wszystko mianowicie to początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). To wszystko będzie towarzyszyć tylko tej wojnie. Globalna wojna jądrowa będzie dowodem, że faktycznie rozpoczął się "dzień Pański". Tak w Księdze Objawienia nazwany jest okres, w którym wypełnią się wszystkie zapowiedzi z tej Księgi (1:10).

To jest też dowód, że wszyscy, którzy wcześniej ogłaszali, że "czas jest blisko", są oszustami religijnymi, przed którym ostrzegał Jezus (Łukasza 21:8).

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 22:32

Wiesz Marku, mam taka myśl... dlaczego Bóg, który chce przyjść z Końcem świata, z Dniem Pańskim czeka na wojnę wywołana przez ludzi?

Przecież to Bóg jest PANEM!
To Bóg przyjdzie w swoim czasie i nie potrzebuje do tego wojny wywołanej przez ludzi.

Przestań straszyć ludzi, każdy wie, że umrze. Każdy wie, że zostanie osadzony przez Sprawiedliwego Boga.

Pytanie do każdego z nas, czy robię wszystko co w mojej mocy by podobać się Bogu każdego dnia?

Ten wątek stawia mnie codziennie przed pytaniem: a jeśli jutro stanę przed Panem, jak spędzę ten ostatni dzień na Ziemi?
Nie wpadam w panikę, odpowiadam : tak samo, będę starała się czynić dobro, dzielić się dobrem i pokojem jak robiłam to wczoraj i będę chciała robić jutro jeśli Bóg da mi kolejny dzień. Amen.

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-21, 17:29

Dzisiejsze czytanie to także proroctwo:
(Mk 1, 14-20)
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!" Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: "Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi". A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim. Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Jakub2

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Jakub2 » 2018-01-21, 20:17

Marek_ pisze: 2018-01-16, 20:23
Magnolia pisze: 2018-01-16, 11:47
Marek_ pisze: 2018-01-16, 11:35
Dlatego właśnie chcę skierować uwagę ludzi na nadchodzące wydarzenia aby ich ostrzec - czy to nie jest podyktowane miłością do nich?
Moim skromnym zdaniem: nie, to nie jest podyktowane miłością. Bo skupiając się tylko na ostrzeżeniach przed III WŚ, nie siejesz dobra a jedynie strach.
Na mnie to nie działa, ale domyślam się, ze inni mogą sie bać, wystraszyć, żyć w strachu po czytaniu Twoich ostrzeżeń.

Poza tym ponawiam pytanie: czy na pewno schowasz się przed Panem Bogiem?

Bo ja wiem że nie schowam się przed Bogiem i jedyne co mogę, robić w tej sytuacji to nawracać się codziennie. Żyć w łasce uświęcającej i korzystać z sakramentów gdy zgrzeszę. Wierzyć że Bóg zna moje serce i spojrzy na mnie łaskawie. Tyle mogę.
Nie moge porzucić całego mojego życia tu, bo opiekuję się schorowanym teściem, mam dzieci, które sie tu uczą i nie zawalę sobie mieszkania konserwami, bo jeśli jednak ta wojna nie przyjdzie w ciągu kilku lat, to przepadną tylko pieniądze. Czy nie rozumiesz że jedyne do czego z miłości możesz nawoływać to do nawrócenia? I najlepiej jeśli zaczniesz nawracać swoje serce w pierwszej kolejności, bo za nie najbardziej jesteś odpowiedzialny.
Z Bogiem Marku.
p.s ciekawe że w przytoczonym artykule nie zauważyłeś właśnie tych słów: "lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie" (Łk 13, 4-5). Prawdziwe ostrzeganie polega na namawianiu do nawracania się, a nie do zbierania leków, konserw i przeprowadzaniu się do innych państw. Tak ja uważam. Przemyślisz to?
...

Magnolio źle mnie zrozumiałaś, ja nie chowam się przed Panem Bogiem tylko przed konsekwencjami wojny.
Bóg właśnie po to pozwala zrozumieć swoje ostrzeżenia (m.in. proroctwo Daniela) żeby skorzystać z tej wiedzy - ostrzegać innych oraz wcześniej wybrać miejsce schronienia.
Piszesz, że masz dzieci - ja również, więc pomyśl o nich i ratuj ich życie żeby jak najdłużej służyli Bogu. Jeszcze, jak sądze jest sporo czasu więc będziesz mogła to przemyśleć.
Oczywiście przygotowanie się do wojny wymaga nakładów finansowych, kupując jakąkolwiek polisę ubezpieczeniową też wydajemy pieniądze i najczęściej z niej nie korzystamy. Tu chodzi o życie a nie o konserwy, konserwy jak się przeterminują zawsze będziesz mogła oddać np. do schroniska dla zwierząt i będziesz miała dobry uczynek.
Piszesz: "Prawdziwe ostrzeganie polega na namawianiu do nawracania się" - zwróć uwagę iż w Sodomie aniołowie nie ostrzegali tych ludzi gdyż byli bardzo zdemoralizowani, obecny świat nie jest lepszy. Lot poinformował swoją rodzinę i ostrzegł swoich zięciów lecz oni myśleli, że on żartuje więc wiadomo jaki los ich spotkał.(por.Rodz.19:14). Zabrakło im wiary do podjęcia decyzji i zostawienia swoich domów, zresztą z żoną Lota nie było dużo lepiej. Co najważniejsze w oczach Boga nie zasługiwali na przeżycie. (Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu” List do Hebrajczyków 11:6), (por.Ap.21:8).
Niech to będzie dla nas ostrzeżeniem iż brak wiary i brak decyzji może kosztować nas życie.

Obserwuj wydarzenia na świecie, gdy UE i NATO się rozpadną a Rosja powróci to będzie już ostatni dzwonek na ucieczką.
Bywaj zdrowa.
Magnolia dobrze ci odpisala, nie uciekniesz przed koncem.
Zamiast bac sie Rosjan, czy bomby atomowej boj sie Boga i sądu Jego, bo nigdzie nie uciekniesz, ani sie nie schowasz.
Wszystkie armie swiata nie ochronia cie przed sądem Bożym, ale Bog moze cie ochronic przed wszelkimi armiami, śmiercia, glodem i chorobami.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-21, 21:29

Jakub2 pisze: 2018-01-21, 20:17
Marek_ pisze: 2018-01-16, 20:23
Magnolia pisze: 2018-01-16, 11:47
Marek_ pisze: 2018-01-16, 11:35
Dlatego właśnie chcę skierować uwagę ludzi na nadchodzące wydarzenia aby ich ostrzec - czy to nie jest podyktowane miłością do nich?
Moim skromnym zdaniem: nie, to nie jest podyktowane miłością. Bo skupiając się tylko na ostrzeżeniach przed III WŚ, nie siejesz dobra a jedynie strach.
Na mnie to nie działa, ale domyślam się, ze inni mogą sie bać, wystraszyć, żyć w strachu po czytaniu Twoich ostrzeżeń.

Poza tym ponawiam pytanie: czy na pewno schowasz się przed Panem Bogiem?

Bo ja wiem że nie schowam się przed Bogiem i jedyne co mogę, robić w tej sytuacji to nawracać się codziennie. Żyć w łasce uświęcającej i korzystać z sakramentów gdy zgrzeszę. Wierzyć że Bóg zna moje serce i spojrzy na mnie łaskawie. Tyle mogę.
Nie moge porzucić całego mojego życia tu, bo opiekuję się schorowanym teściem, mam dzieci, które sie tu uczą i nie zawalę sobie mieszkania konserwami, bo jeśli jednak ta wojna nie przyjdzie w ciągu kilku lat, to przepadną tylko pieniądze. Czy nie rozumiesz że jedyne do czego z miłości możesz nawoływać to do nawrócenia? I najlepiej jeśli zaczniesz nawracać swoje serce w pierwszej kolejności, bo za nie najbardziej jesteś odpowiedzialny.
Z Bogiem Marku.
p.s ciekawe że w przytoczonym artykule nie zauważyłeś właśnie tych słów: "lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie" (Łk 13, 4-5). Prawdziwe ostrzeganie polega na namawianiu do nawracania się, a nie do zbierania leków, konserw i przeprowadzaniu się do innych państw. Tak ja uważam. Przemyślisz to?
...

Magnolio źle mnie zrozumiałaś, ja nie chowam się przed Panem Bogiem tylko przed konsekwencjami wojny.
Bóg właśnie po to pozwala zrozumieć swoje ostrzeżenia (m.in. proroctwo Daniela) żeby skorzystać z tej wiedzy - ostrzegać innych oraz wcześniej wybrać miejsce schronienia.
Piszesz, że masz dzieci - ja również, więc pomyśl o nich i ratuj ich życie żeby jak najdłużej służyli Bogu. Jeszcze, jak sądze jest sporo czasu więc będziesz mogła to przemyśleć.
Oczywiście przygotowanie się do wojny wymaga nakładów finansowych, kupując jakąkolwiek polisę ubezpieczeniową też wydajemy pieniądze i najczęściej z niej nie korzystamy. Tu chodzi o życie a nie o konserwy, konserwy jak się przeterminują zawsze będziesz mogła oddać np. do schroniska dla zwierząt i będziesz miała dobry uczynek.
Piszesz: "Prawdziwe ostrzeganie polega na namawianiu do nawracania się" - zwróć uwagę iż w Sodomie aniołowie nie ostrzegali tych ludzi gdyż byli bardzo zdemoralizowani, obecny świat nie jest lepszy. Lot poinformował swoją rodzinę i ostrzegł swoich zięciów lecz oni myśleli, że on żartuje więc wiadomo jaki los ich spotkał.(por.Rodz.19:14). Zabrakło im wiary do podjęcia decyzji i zostawienia swoich domów, zresztą z żoną Lota nie było dużo lepiej. Co najważniejsze w oczach Boga nie zasługiwali na przeżycie. (Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu” List do Hebrajczyków 11:6), (por.Ap.21:8).
Niech to będzie dla nas ostrzeżeniem iż brak wiary i brak decyzji może kosztować nas życie.

Obserwuj wydarzenia na świecie, gdy UE i NATO się rozpadną a Rosja powróci to będzie już ostatni dzwonek na ucieczką.
Bywaj zdrowa.
Magnolia dobrze ci odpisala, nie uciekniesz przed koncem.
Zamiast bac sie Rosjan, czy bomby atomowej boj sie Boga i sądu Jego, bo nigdzie nie uciekniesz, ani sie nie schowasz.
Wszystkie armie swiata nie ochronia cie przed sądem Bożym, ale Bog moze cie ochronic przed wszelkimi armiami, śmiercia, glodem i chorobami.
...
Boga się boję gdyż to początek mądrości i nie chcę uniknąć Jego sądu wprost przeciwnie lecz jeżeli Bóg ostrzega swoich sług, że będzie wojna to sam rozsądek, logika podpowiada że należy udać się tam gdzie będzie najbezpieczniej.
Jezus również ostrzegł przed wojną chrześcijan i oni uciekli w tereny górzyste przed wojskiem rzymskim. Odpowiedz - po co Jezus Chrystus ostrzegł chrześcijan - żeby ich przestraszyć? (por.Łuk.21:20,21).
Chciał żeby ocaleli i służyli mu jak najdłużej.

Myślicie że Bóg wyśle aniołów i na siłę każdego swojego sługę będzie wyprowadzał z zagrożonych miejsc.
Po to mamy Biblię i zawarte w niej informację żeby z nich korzystać i nie wystawiać Pana Boga na próbę. (Mt.4:5-7) "Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». 7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»."

Jakub2

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Jakub2 » 2018-01-21, 21:54

Czy nie widzisz tego ze Czasy Nauczania Jezusa to nie byly czasy konca?
Na te pytania czy Bog wysle Aniolow odpowiedz dostaniesz jak nadejdzie czas. Martw sie tylko bys wtedy nie zwatpil.
Wystawianie na probe Pana Boga swego to nie to samo co oddanie sie z wiara pod Jego opieke.
Czy myslisz ze ukrycie sie w jakims bunkrze cie uratuje, jesli ziemia bedzie sie przewracala "do gory kolami" na glebokosc kilku czy kilkunastu km.
Tylko wiara i Bog cie wtedy moga uratowac, co wcale nie musi oznaczac uratowanie kazdego marnego zycia ziemskiego.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-22, 07:54

Ja was ostrzegłem, zrobicie co chcecie. (Ez.33:1-7) "Pan skierował do mnie te słowa: «Synu człowieczy, przemów do swoich rodaków i powiedz im: Jeśli na jakiś kraj sprowadzam miecz, a jego mieszkańcy wybiorą sobie jakiegoś męża i wyznaczą go na stróża, on zaś widzi, że miecz przychodzi na kraj, i w trąbę dmie, i ostrzega lud, ale ktoś, choć słyszy dźwięk trąby, nie pozwala się ostrzec, tak że miecz nadchodzi i zabija go, to on sam winien jest swej śmierci. Dźwięk trąby usłyszał, nie dał się jednak ostrzec; niech spadnie na niego wina za własną śmierć. Tamten jednak, kto przestrzegł, ocalił samego siebie. Jeśli jednakże stróż widzi, że przychodzi miecz, a nie dmie w trąbę, i lud nie jest ostrzeżony, i przychodzi miecz, i zabija kogoś z nich, to ten ostatni porwany jest wprawdzie z własnej winy, ale winą za jego śmierć obarczę stróża.
Ciebie, o synu człowieczy, wyznaczyłem na stróża domu Izraela po to, byś słysząc z mych ust napomnienia przestrzegał ich w moim imieniu."

Magnolia

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Magnolia » 2018-01-22, 08:00

Dobrze Marku, 14 stron ostrzeżeń chyba wystarczy... skoro nie chcemy tego słuchać, nie widzę sensu ciągnąc tego dłużej...nie masz tu słuchaczy i sam nie słuchasz...
szalom

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-23, 21:09

Największe armie NATO na kursie kolizyjnym. W tle zapas broni jądrowej i Rosja https://www.tvn24.pl/turecka-interwencj ... 754,s.html

Pentagon potwierdza: Rosjanie budują największą bombę w historii! http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swi ... g.comments

Niestety, broń jądrowa będzie użyta. Księga Objawienia ostrzega: "I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali - i dano mu wielki miecz'" (6:4).

Pozycjonowanie jądrowe
Oficjalna polityka nuklearna Trumpa nie różni się tak bardzo od jego poprzedników. To sprawia, że ​​jest taka straszna. https://slate.com/news-and-politics/201 ... s-quo.html

Pentagon ujawnił głównych wojskowych przeciwników Stanów Zjednoczonych https://lenta.ru/news/2018/01/19/usa_vs ... e=facebook

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2018-01-24, 08:18

Warto przyjrzeć się tej mapie: http://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/g ... -mapa.html Irlandia jest jedną z opcji emigracji.

Jakub2

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Jakub2 » 2018-01-24, 11:54

Afryka wyglada na bezpieczniejsza. :-)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-24, 12:22

Jak widać, Marka nie zbija z tropu to, co pisze moderacja. Żyje w ca łkowicie swoim świecie. I wygląda na to, że jest to swiat pełen strachu...

Zablokowany