Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
konik

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konik » 2016-06-11, 19:30

Dezerterze - nikogo nie urazilem, a multi kulti juz nawet wierchuszka w Jewropie przyznaje, ze leglo w gruzach i bylo haniebna, samobojcza i fatalna w skutkach pomylka :arrow: :idea:
Myslisz, ze w chrzescijanstwie da sie olej z woda rozpuscic?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2016-06-12, 12:43

konik pisze:Dezerterze - nikogo nie urazilem, a multi kulti juz nawet wierchuszka w Jewropie przyznaje, ze leglo w gruzach i bylo haniebna, samobojcza i fatalna w skutkach pomylka :arrow: :idea:
Myslisz, ze w chrzescijanstwie da sie olej z woda rozpuscic?
jakie multi kulti?
przecież i katolicy i protestanci są chrześcijanami ! a więc mono kulti
my jesteśmy jedynie częścią chrześcijaństwa
porównanie oleju z wodą jest nietrafione
mam lepsze
jesteśmy różnymi kadzidłami, o rożnym składzie ziół, dającymi różnie pachnący dym, ale kadzimy na chwałę Bożą i ja ręki sobie nie dam uciąć, że to nasze kadzidło jest tym jednie słusznym. Gdyby tak było to by KRK nie dopuszczał zbawienia innych chrześcijan
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konik » 2016-06-12, 19:09

Drogi Dezerterze - kosciol ( wzorujac sie na naszym Panu i na praktycznym dzialaniu Apostolow) nigdy nie zaprzeczal mozliwosci zbawienia innowiercow, a nawet pogan - a to dlatego, ze zbawienie nie zalezy od doktryny, ale od posluszenstwa ( nawet nieuswiadomionego) dzielu Boga.
Zagadnienie tu przez nas poruszane lezy na zupelnmie innej platformi ( prosze nie mylic z "obywatelska :-o ) : w jaki sposob chcesz wspolnie , gdy do tanga trzeba dwojga: w jaki sposob wierzac w Trojce byc wspolnie z tymi, co jadem ociekaja przeciw Trojcy, w jaki sposob byc wspolnie, gdy Matke Boza obraza sie mianem demonicznej Isis, w jaki sposob ... itd.itp.
Tu jest multi kulti, nie ma co zaklinac rzeczywistosci.
Trzymaj sie dzielnie :-> i bardzo niedzielnie w ten niedzielny wieczor ;-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2016-06-12, 20:32

Zostawmy dyskusję "protestancką" w tym wątku - pisze na rożnych forach więc wiem o czym mówisz
ale
wiem też , że uogólniasz i krzywdzisz tym słowem większość tradycyjnych protestantów
... to jakiego ważnego wydarzenia nie wolno katolikom przegapić?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konik » 2016-06-12, 22:25

Wytlumacz mi, zachec i uzasadnij ... a jesli to bedzie prawdziwe i na prawdzie oparte, z calych sil postaram sie tego nie przegapic.
Prosze tylko o okreslenie konkretne - co Twoim zdaniem jest warte nieprzegapienia, a wowczas zorientuje sie ktoredy wiedzie droga, ktora proponujesz.
Zycze dobrej nocy :-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2016-06-13, 20:32

konik pisze:Wytlumacz mi, zachec i uzasadnij ... a jesli to bedzie prawdziwe i na prawdzie oparte, z calych sil postaram sie tego nie przegapic.
Prosze tylko o okreslenie konkretne - co Twoim zdaniem jest warte nieprzegapienia, a wowczas zorientuje sie ktoredy wiedzie droga, ktora proponujesz.
Zycze dobrej nocy :-)
w wstępniaku napisałem:
Tak mnie naszło po przeczytaniu poniższego artykułu. Wiele się dzieje na świecie i w Polsce, nie wszystko jesteśmy w stanie zauważyć, obejrzeć , przeczytać, czy usłyszeć
jeśli znajdziecie coś WAŻNEGO o czy waszym zadnie wszyscy powinniśmy się dowiedzie
ć wrzucajcie do tego wątku i dzielcie się z bliźnimi
Ps
Koniku odbierz pocztę - koperta w prawym górnym rogu
pozdrawiam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sten

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Sten » 2016-08-22, 01:55

Tak patrzę na wasze posty i co mnie martwi, używanie słowa Jewropa na określenie przestrzeni geograficznej, na której żyjemy. Rosjanie tak mówią, ale pamiętajmy że to już Azja (oprócz Kalingradu)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-22, 03:33

Sten pisze:Tak patrzę na wasze posty i co mnie martwi, używanie słowa Jewropa na określenie przestrzeni geograficznej, na której żyjemy. Rosjanie tak mówią, ale pamiętajmy że to już Azja (oprócz Kalingradu)
Konik - jeśli dobrze rozumiem - użył tego słowa na określenie Unii, a nie przestrzeni geograficznej. Jest to określenie może trochę mało salonowe, ale trafne.

konik

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konik » 2016-08-22, 08:23

Tak jest, wlasnie w taki niesalonowy sposob okreslam twor, ktory staje sie zaprzeczeniem idei, przyswiecajacej zalozeniom wspolnoty panstw europejskich.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2016-08-22, 19:19

Sten pisze:Tak patrzę na wasze posty i co mnie martwi, używanie słowa Jewropa na określenie przestrzeni geograficznej, na której żyjemy. Rosjanie tak mówią, ale pamiętajmy że to już Azja (oprócz Kalingradu)
Miałem 5 z Geografii więc czuję się zobowiązany przypomnieć, że Azja zaczyna się dopiero za Kaukazem i Uralem a Polska leży w środku Europy a nie na wschodzie. Rosjanie są więc Europejczykami, a że podbili i wchłonęli kawał Azji wraz z jej ludami to już inna kwestia.
To co przegapiliśmy?
Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2016-09-17, 20:52

Znany dziennikarz katolicki Terlikowski - zwrócił uwagę na coś czego nie możemy przegapić
Jeśli te dokumenty okażą się prawdziwe, to będzie to prawdziwa rewolucja w Kościele. Z listu (wciąż nie jest rozstrzygnięta jego autentyczność) papieża Franciszka do regionu duszpasterskiego Buenos Aires wynika, że nie ma innej interpretacji rozdziału 8 ?Amoris laetitia? niż ta dopuszczająca osoby rozwiedziony w nowych związkach do spowiedzi i Eucharystii.
Wymianę dokumentów i listów między papieżem Franciszkiem a biskupami z regionu duszpasterskiego Buenos Aires opublikował anonimowy argentyński bloger. Źródłem listów miał być argentyński kapłan. Life Site News po zasięgnięciu opinii swoich informatorów uznało list za autentyczny i postanowiła go opublikować. Stolica Apostolska, a także kuria biskupia w Buenos Aires jednak milczą w tej sprawie.
Początkiem sprawy jest dokument biskupów zatytułowany ?Podstawowe kryteria stosowania rozdziału ósmego ?Amoris laetitia?, który został przygotowany dla kapłanów. Z dokumentu wynika, że ?w złożonych sytuacjach?, gdy para w ponownym związku po rozwodzie nie może uzyskać decyzji o nieważności małżeństwa, kapłan może pójść naprzód i przyznać im możliwość dostępu do Eucharystii. Na jakich zasadach? Kapłan musi dostrzegać, że w tej konkretnej sytuacji istnieją przesłanki, które ograniczają zakres odpowiedzialności i winy, a także gdy osoby zainteresowane uznają, że ich sytuacja może zaszkodzić dzieciom z nowego związku.
Odpowiedzią na ten dokument, a skierowaną do delegata regionu duszpasterskiego na Buenos Aires biskupa Sergío Alfredo Fenoy?a, ma być osobisty list Ojca świętego Franciszka. ?Dziękuję za pracę, jaką wykonaliście w tej kwestii: prawdziwy przykład towarzyszenia księżom? - miał w nim napisać Franciszek. ?Dokument jest bardzo dobry i dokładnie wyjaśnia rozdział VIII Amoris laetitia. Nie ma innych interpretacji. I jestem pewien, że przyczyni się on do pomnożenia dobra? - miał napisać Franciszek.
Jeśli list ten jest rzeczywiście prawdziwy (a przypomnę, że jego autentyczności, nadal nie potwierdziła Stolica Apostolska), to oznaczać to będzie koniec sporu na temat rozumienia przez samego Franciszka nieostrych i nieprecyzyjnych sformułowań zawartych w rozdziale VIII adhortacji. Jeśli papież list ten napisał, to oczywiście oznacza to, że on sam uznaje, że w pewnych sytuacjach osoby rozwiedzione w ponownych związkach (a zatem odrzucające obraz jedności jakim jest Komunia i łamiące przykazanie ?nie cudzołóż?) mogą być dopuszczone do Eucharystii. A inne interpretacje tego dokumentu są jedynie próbami ograniczenia jego rewolucyjnego charakteru.
Inna sprawa, że - jak informuje bloger Wanderer - na spotkaniu, podczas którego argentyńscy księża omawiać mieli te dokumenty obecni byli także prawnik kanoniczny i kard. Mario Poli, metropolita Buenos Aires. Obaj zapewniali, że interpretacja biskupów, którą wspierać ma zmianę praktyki duszpasterskiej, a także podejścia do kwestii Komunii dla osób rozwiedzionych w ponownych związkach, jest niepoprawna. Ich zdaniem udzielenie Komunii św. jest możliwe tylko wówczas, gdy zdecydują się oni na życie we wstrzemięźliwości seksualnej. Takie jest niezmienne nauczanie Kościoła.
Tyle, że ? i o tym też warto przypomnieć ? nawet jeśli rzeczywiście takie stanowisko zajął Franciszek w przypadku Argentyny, nie musi to nic konkretnego oznaczać w przypadku Polski. A niezmiernie mocno przypomniał o tym arcybiskup Stanisław Gądecki po spotkaniu papieża z polskimi biskupami w Krakowie. Przewodniczący KEP, jak pisało o tym Radio Watykańskie, pytany o kwestię przystępowania do Komunii świętej przez osoby rozwiedzione w ponownych związkach, odpowiedział, że Ojciec Święty wychodzi z założenia, że prawa generalne są trudne do egzekwowania w każdym kraju, dlatego rzuca myśl o decentralizacji, by poszczególne episkopaty mogły z własnej perspektywy podejmować się aplikacji tych papieskich wskazań, ale też, by patrząc na swoją sytuację religijną i kulturową mogły odnosić się do zagadnień, które dotyczą szczegółowych spraw. Hierarcha zauważył, że to, co zostało zawarte w posynodalnej adhortacji, a odnosi się do tej sprawy, jest dużym krokiem naprzód, bo uwzględniono, jak powiedział, ?nasze głosy?, które chciały zachować prawdę Ewangelii, to znaczy fakt, że nie można przekroczyć w sposób świadomy i dobrowolny nakazu Chrystusa, który dotyczy rozwodu.
Uważne wczytanie się w tę wypowiedź pozwala zakładać, że ostateczną decyzję, jak aplikować ósmy rozdział w konkretnych Kościołach papież pozostawia biskupom. Decentralizacja oznacza więc także? decentralizację w doktrynie moralnej. I nie da się tej prostej prawdy ani zakrzyczeć, ani przemilczeć! I to niezależnie od tego, czy dokumenty opublikowane przez Life Site News są czy nie są autentyczne.

Tomasz P. Terlikowski
telewizja republika mówi o rewolucji w KRK
http://telewizjarepublika.pl/czy-te-dok ... 37806.html

Terlikowski sprawdził i pisze trochę mocniej o Franciszku
Nie ma już wątpliwości. Jest zmiana w nauczaniu Kościoła. I to fundamentalna. A sposób jej zakomunikowania pokazuje strategię zmiany doktrynalnej, jaką przyjął Franciszek.
Wczoraj o rewolucji pisałem jeszcze ze znakiem zapytania. Dziś nie ma już wątpliwości, ona jest faktem. Autentyczność listu do biskupów argentyńskich potwierdza ?L?Osservatore Romano? i Radio Watykańskie. Oba te watykańskie media ze szczegółami opisują także zawartość wszystkich dokumentów. Argentyńscy biskupi w swoim wyjaśnieniu dla kapłanów podkreślają, że gdy niemożliwe jest uznanie małżeństwa za nieważne, a wstrzemięźliwość seksualna jest niemożliwa, to? i tak można dopuścić do Eucharystii.
? Jeśli rozpozna się, że w konkretnym przypadku istnieją ograniczenia, które zmniejszają odpowiedzialność i winę, szczególnie gdy osoba uważa, iż popadłaby w kolejne uchybienia, ze szkodą dla dzieci z nowego związku, ?Amoris laetitia? otwiera możliwość dopuszczenia do sakramentów pojednania i Eucharystii ? napisali biskupi. ? Należy jednak unikać traktowania tej możliwości jako bezwarunkowego dopuszczenia do sakramentów, tak jakby każda sytuacja je usprawiedliwiała. Tym, co się proponuje jest rozeznawanie, które dokonuje rozróżnienia każdego przypadku z osobna. Na przykład szczególnej uwagi wymaga nowy związek, zawarty po niedawnym rozwodzie lub sytuacja tych, którzy wielokrotnie uchybiali swym zobowiązaniom rodzinnym. A także postawa bliska apologii lub obnoszenia się z własną sytuacją, tak jakby była ona częścią chrześcijańskiego ideału ? uzupełnili biskupi.
I takie właśnie podejście papież Franciszek uznał za jedyne możliwe odczytanie ?Amoris laetitia?. W ten sposób zakończyła się dyskusja na temat tego, czy papież chciał czy nie chciał zmienić doktryny Kościoła i jego praktyki i czy pozostał w granicach wyznaczonych przez św. Jana Pawła II czy też je przekroczył. Nie ma już wątpliwości, że granice zostały przekroczone, a dotychczasowe nauczanie zmienione. Trudno w takiej sytuacji nie zadać pytania o to, co z nauczaniem o cudzołóstwie czy o tym, że Eucharystia ma znaczyć jedność, którego ponowny związek jest zaprzeczeniem?
Trudno też nie zauważyć, że droga jaką wybrał papież Franciszek jest drogą pełzającej rewolucji doktrynalnej. Najpierw dwa lata bicia piany nad doktryną, później nieostre stanowisko Synodu, jeszcze później nieprecyzyjny i podlegający rozmaitym interpretacjom rozdział 8 ?Amoris laetitia?, a wreszcie postawienie kropki nad ?i? w liście do biskupów z Buenos Aires. Gdyby to zrobić od razu, to byłaby afera, a tak stopniowo oswajamy się z doktrynalną rewolucją. Nie ma protestów, sprzeciw wyrażają nieliczni, a reszta ? o ile chce zachować ortodoksję ? albo nabiera wody w usta, albo udaje, że nic się nie stało. Tyle, że teraz jest już jasne. Papież chciał zmienić dotychczasową praktykę i powoli realizuje swój zamysł. Nie da się udawać, że jest inaczej.

Tomasz P. Terlikowski
Omawiany dokument dla tych co muszą sprawdzić sami, ale po hiszpańsku:
Obrazek Obrazek

Internet huczy
Ja powiem tak - zgadzam się z Terlikowskim, że jest to zmiana i mam nadzieję, że skończy się w KRK to co zawsze mnie denerwowało! - mówienie o niezmienności nauczania przez 2000 lat.
A tym, którzy chcieli by wytoczyć najmocniejsze działa, przypomnę tylko, że nadal nie ma mowy w KRK o rozwodach, a to o nich Jezus powiedział wyraźnie, że są niedopuszczalne. Jezus nic nie mówił na temat osób rozwiedzionych - czy mają czy nie mogą przyjmować komunii - to ustanowił Kościół i Kościół - moim zdaniem - ma prawo to zmienić, pod warunkiem porządnego teologicznego uzasadnienia opartego na Biblii.
takie jest moje zdanie
... a wasze
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2016-09-22, 21:36

Jest omówienie w Przewodniku Katolickim - czy coś wyjaśnia - oceńcie sami:
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... Franciszka
Pedagogika Franciszka
ks. dr Mirosław Tykfer

Argentyńscy biskupi przygotowali instrukcję dotyczącą Komunii dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach. Proponuję sprawę potraktować rozważnie i nie traktować jej w kategoriach precedensu.
(...)
W nauczaniu obecnego papieża nastąpił więc postęp nie tyle w obrębie rozumienia doktryny Kościoła, ile przede wszystkim w zakresie pedagogiki chrześcijańskiej. Jego propozycje pastoralne należy więc odczytywać w kluczu pedagogicznym. Ojciec Święty proponuje zmiany na poziomie duszpasterskim, a nie doktrynalnym, do czego będę starał się teraz przekonać.
(...)
na czym polega model ?towarzyszenie i rozeznawanie?, który Franciszek proponuje wobec powyższych dwóch jako trzecią, ewangeliczną alternatywę.
(...)
Pytanie bez odpowiedzi
Nie odpowiem jednak na pytanie o Komunię dla osób rozwiedzionych. Nie potrafię i nie mogę. Chociaż instrukcja przygotowana przez biskupów regionu Buenos Aires zakłada zastosowanie powyższego modelu proponowanego przez Franciszka, nie jestem w stanie ocenić, czy powinien stąd wynikać wniosek, że w przypadkach szczególnych Komunia dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach, jest możliwa. Opinia biskupów nie może być obecnie traktowana jako oficjalne Magisterium Kościoła. Nie ma rangi nauczania powszechnego. W adhortacji Amoris laetitia papież wzywa episkopaty do wypracowania własnych zaleceń, w zgodzie z lokalną kulturą.
Czyli trochę po bronił i po usprawiedliwiał Franciszka, ale na koniec uczciwie przyznał, że sam nie wie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konik » 2016-09-23, 09:07

O nareszcie odnalazlem ten watek z pewnymi kontrowersjami papieza.
W tej chili nie potrafie sie ustosunkowac. Byc moze jest tak, ze nie rozumiemy glebi mysli papieza i oceniamy po lebkach. Byc moze jest to chec wyciagniecia reki do ludzi zaplatanych w rozne trudne sprawy zyciowe ponad bezdusznym zapisem prawnym.
Nie wiem ... Bog to wie.

Na czas dzisiejszy nie osmielam wydawac sie opini w temacie ... widocznie trzeba czasu ku temu. Duch Swiety czuwa, wiec jestem spokojny.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2016-09-24, 19:16

To jest odpowiedź człowieka wiary :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2017-03-19, 15:57

Papież Franciszek:
"Musimy się zastanowić nad możliwością dopuszczenia do kapłaństwa żonatych mężczyzn"
http://www.deon.pl/religia/serwis-papie ... czyzn.html
Papież nie wykluczył, że w określonych warunkach mogliby zostać księżmi żonaci, "wypróbowani mężczyźni", tzw. "viri probati". "Kościołowi zawsze chodzi o to, aby rozpoznać właściwy moment, kiedy Duch Święty czegoś żąda (?) Musimy się zastanowić nad możliwością dopuszczenia do kapłaństwa ?viri probati?. Trzeba będzie wtedy także określić ich zadania na przykład w daleko położonych parafiach" - powiedział Franciszek. Jednocześnie sprzeciwił się propozycji, aby sprawę celibatu pozostawić wolnej decyzji kandydata do stanu kapłańskiego.
(...)
Pytany o rolę papieża Franciszek podkreślił, że nie zależy mu na tym, aby był stawiany za wzór. "Jestem całkiem normalnym człowiekiem, który robi to, co potrafi" - powiedział. Zaznaczył, że jest grzesznikiem, omylnym "i nie wolno nam zapominać, że idealizowanie jakiegoś człowieka zawsze stanowi podświadomy rodzaj agresji". "Nie wypada mi mówić, że jestem omylnym grzesznikiem" - stwierdził rozmówca "Die Zeit".
bardzo ciekawy i szczery wywiad - polecam warto poznać bliżej naszego papieża - omylnego i grzesznego człowieka jak my
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ