Marsz 11 listopada

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Wanda1

Marsz 11 listopada

Post autor: Wanda1 » 2017-12-24, 13:48

[Temat przeniesiony z wątku
Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić
dla kontynuowania dyskusji- Dezerter]

Chcemy Boga!

Pod takim hasłem 11 listopada AD 2017 kroczyli młodzi ludzie dumni z siebie jak pawie!
Kim jest Bóg? Tych którzy go chcą? Bóg nie jest rzeczą ani też ideologią, nie można Go dać, ani przekazać.
Przykre to jest, bo ci ?chcący? nie pamiętają czasów kiedy w szkole nie można było ani wspomnieć o Bogu. Oni uczyli się już w szkołach gdzie w klasach były krzyże i regularnie mieli katechezę, a katecheci otrzymują pensje za naukę o Bogu.
Pytam się jak wyglądała ich nauka o Bogu? Czego ich nauczono? Co wykładano na lekcjach religii, jeśli oni nie wiedzą kim jest Bóg? Jest to kompromitujące dla tych katechetów, że ich uczniowie nie znają Boga, bo jeżeli by Boga znali to by go ?mieli?.
Obecnie odgrywają bohaterów i żądają aby im Boga dać na tacy.
Nie rozumiem kto im Go ma dać. ? Bóg jest duchem nieskończenie doskonałym, jedynym Stwórcą nieba i ziemi, Pan nieba i ziemi.? Czy tego nie uczyli na lekcjach religii.
To czego nauczają katecheci? Może zamiast lekcji o Bogu, były lekcje o polityce; np. jaka władzę kochać a jaką nienawidzić. Przykładem jest tego wykształcenie ks. Międlara, który nigdy nie słyszał o przykazaniu: ?miłuj bliźniego swego jak siebie samego?.
Tak to jest jeżeli Kościół uważa, że lepiej politykować niż ewangelizować.
Miejcie to przed oczami swoimi, żeście miejsce Boga zasiedli na ziemi? Jan Kochanowski

87 letnia nauczycielka historii.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-24, 14:56

Witam Cię Wando serdecznie na forum.
Możesz napisać, co właściwie masz tym ludziom do zarzucenia?
Co jest tą "hańbą"?
Bo w potopie słów oburzenia jakoś umyka mi konkret.

BTW: nie pisz proszę tego samego w trzech tematach. Nie ma potrzeby.

Pozostałe posty usunąłem. Dominik

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2017-12-24, 22:37

Ja też z dumą śpiewam "My chcemy Boga". Ja chcę Boga!
Co masz przeciwko Bogu? Co masz przeciwko Jego wyznawcom?

Kto ma prawo pierwszy rzucać kamieniem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2017-12-26, 12:21

Andej pisze: 2017-12-24, 22:37 Ja też z dumą śpiewam "My chcemy Boga". Ja chcę Boga!
Co masz przeciwko Bogu? Co masz przeciwko Jego wyznawcom?

Kto ma prawo pierwszy rzucać kamieniem?
U mnie również i to cały kościół, na stojąco śpiewa " My chcemy Boga" - jestem przekonany, że Ty Wando też, więc zarzut nieco nietrafiony.
Ja 11 listopada nie ide w pochodzie, nie moje klimaty, ale tych ludzi szanuję i maja pełne prawo demonstrować tak jak chcą. Przywołanego Mędlara i ja i KRK ocenił odpowiednio, więc niech idzie w niepamięć.
A na "naszej młodzieży kształcenie" to sama wiesz najlepiej, że jak świat światem zawsze narzekano :!:
W moim kościele się nie politykuje - by tylko proboszcz spróbował to zaraz by miał ze mną do czynienia B-) .
Witamy i zapraszamy do aktywności na forum.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wątpiący

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 17:00

Andej pisze: 2017-12-24, 22:37 Co masz przeciwko Bogu? Co masz przeciwko Jego wyznawcom?
Myślę, że Wanda nie ma nic przeciw Bogu jak i nic nie ma przejaw wyznawcom. Pyta tylko jak to się dzieje, że w szkole gdzie na lekcje religii uczęszcza cała młodzież uczona przez katechetów przez wiele lat później nic z Boga nie zostaje prócz nieznaczących frazesów. Na ile cała ta rzesza katechetów jest skuteczna w nauczaniu?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2017-12-28, 18:43

Nie sądzę, aby to było motywem przewodnim jej postu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: wątpiący » 2017-12-29, 13:47

Andej pisze: 2017-12-28, 18:43 Nie sądzę, aby to było motywem przewodnim jej postu.
Andeju
Nie wierzę byś opacznie zrozumiał wątpliwości Wandy. Wyraźnie odniosła się do wydarzeń z 11 listopada, gdzie rzesza osiłków niosła transparenty z napisem Bóg Honor Ojczyzna a za nimi takie same osiłki z nacjonalistycznymi hasłami. Przecież te zdjęcia te obiegły świat. Jednocześnie zwróć uwagę, że Wanda jest już nie młodą nauczycielką historii a więc pewnie widzi nasz świat bardzo dojrzale, potrafi odróżnić ziarno od plew, również widzi jako nauczycielka nieskuteczność katechetów w szkole. Ale przecież zadaje wyraźnie pytania: przypomnę,
"Pytam się jak wyglądała ich nauka o Bogu? Czego ich nauczono? Co wykładano na lekcjach religii, jeśli oni nie wiedzą kim jest Bóg? "
Nie czujesz się na siłach dać odpowiedź na te pytania?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-29, 17:35

Jak na razie Wandy tu nie ma, jakoś nie odpowiedziała na pytanie o doprecyzowanie swoich zastrzeżeń.
Wygląda że albo troluje, albo po prostu wylała swoją frustrację.
A ja jestem zachwycony ludźmi, którzy szli w Marszu Niepodległości - i 50 osób z głupim transparentem w 100 tysięcznym tłumie tego nie zmieni.
Cieszę się, że marsz szedł pod takim hasłem i cieszę się, że jeszcze w Polsce hasło "Bóg Honor Ojczyzna" jest możliwe - w przeciwieństwie do wielu krajów.

podkowa

Marsz 11 listopada

Post autor: podkowa » 2017-12-29, 17:54

Watpiacy ... "trepowi" przychodzi takie cos do glowy ( tak, tak ... "trepy" tez maja glowe, a czasem i mozg w lepetynie) ... powiedz mi kochanienki, a czego to ciebie uczono, ze taki chamski bywasz nieraz w pewnym watku, he?
Czy to wina szkoly? A moze Tobie cos na laczach iskrzy?
Mam nadzieje, ze zmadrzales ... i naprawe swiata zaczniesz od siebie.

wątpiący

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: wątpiący » 2017-12-29, 18:11

Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-29, 17:35 A ja jestem zachwycony ludźmi, którzy szli w Marszu Niepodległości - i 50 osób z głupim transparentem w 100 tysięcznym tłumie tego nie zmieni.
Łyżka dziegciu w beczce miodu czyni .....

wątpiący

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: wątpiący » 2017-12-29, 18:18

podkowa pisze: 2017-12-29, 17:54 Watpiacy ... "trepowi" przychodzi takie cos do glowy ( tak, tak ... "trepy" tez maja glowe, a czasem i mozg w lepetynie) ... powiedz mi kochanienki, a czego to ciebie uczono, ze taki chamski bywasz nieraz w pewnym watku, he?
No cóż pewnej zakamuflowanej rzeczy od was się tu nauczyłem: "Jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu.
podkowa pisze: 2017-12-29, 17:54 Czy to wina szkoly? A moze Tobie cos na laczach iskrzy?
Mam nadzieje, ze zmadrzales ... i naprawe swiata zaczniesz od siebie.
Kochanieńki, ani mi się śni naprawiać świat od tego są mądrzejsi, między innymi Ty.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-29, 19:29

wątpiący pisze: 2017-12-29, 18:11
Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-29, 17:35 A ja jestem zachwycony ludźmi, którzy szli w Marszu Niepodległości - i 50 osób z głupim transparentem w 100 tysięcznym tłumie tego nie zmieni.
Łyżka dziegciu w beczce miodu czyni .....
Nie. Dziegciu dolewają CI, którzy zamiast cieszyć się z wszystkimi, zamiast w ten dzień skorzystać z okazji żeby zamanifestować że w czymś - w niepodległości - Polacy się zgadzają, czerpią satysfakcję z możliwości przyczepienia się do czegoś.
I suflują za granicę teksty typu "60 000 faszystów".

konik

Re: Marsz 11 listopada

Post autor: konik » 2017-12-29, 22:14

Wobec tego z radoscia stwierdzam, ze jestem "faszysta" ...
No, bo w "liberdemokracji" demokrata jest tylko ten, ktory pluje na: wiare, patriotyzm i ludzi uczciwych.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2017-12-30, 11:36

wątpiący pisze: 2017-12-29, 13:47
Andej pisze: 2017-12-28, 18:43 Nie sądzę, aby to było motywem przewodnim jej postu.
Andeju
Nie wierzę byś opacznie zrozumiał wątpliwości Wandy. ...
"Pytam się jak wyglądała ich nauka o Bogu? Czego ich nauczono? Co wykładano na lekcjach religii, jeśli oni nie wiedzą kim jest Bóg? "
Nie czujesz się na siłach dać odpowiedź na te pytania?
Wątpliwości Wandy: Ona generalizuje. Intencje kilku osób przypisuje BEZPODSTAWNIE uczestnikom marszu. Wpisuje się w antypolską narrację.

Nauka o Bogu nie jest sprzeczna z patriotyzmem dominującej masy uczestników marszu. Słuszne jest sławienie i propagowanie miłości do Boga i miłości do Ojczyzny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ