Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-16, 16:23

Magnolia pisze: 2019-02-16, 16:06 Jezus pałał nienawiścią do kogokolwiek?!
No w głowie mi się nie mieści co jeszcze wymyślisz Pod prąd, wstydź się!
Masz na to dowody? to cytuj Pismo św. czekamy na poparcie tej absurdalnej tezy.
Przeczytaj uważnie, nie twierdzę że Jezus pałał nienawiścią .

Magnolia

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Magnolia » 2019-02-16, 16:43

Faktycznie źle przeczytałam, jednak porównywanie nauk ze Strażnicy z postawą Jezusa ma się jak kwiatek do kożucha. Coraz bardziej pokazujesz, że nie wiesz o czym mówisz.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-02-16, 18:31

Nie było tutaj porównania nauk ze Strażnicy z postawą Jezusa - istotą wypowiedzi było to, że rozbieżność opinii nie jest tożsama z nienawiścią do osób wyrażającej owe opinie.
Przy czym w odniesieniu do wypowiedzi Marka, chodziło raczej że rozbieżności przy interpretacji nauk Jezusa nie muszą oznaczać wzajemnej niechęci, którą też Marek sugeruje.
Z religijnych portali często wykorzystujących mowę nienawiści podkreśliłbym "zasługi" Frondy, która niejednokrotnie porusza tematy polityczne lub publikuje artykuły konfrontujące z innymi wierzącymi lub niewierzącymi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-16, 21:06

Pod prąd pisze: 2019-02-16, 16:02
Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-16, 09:39 Tia... wystarczy zajrzeć do pierwszej z brzegu "Strażnicy" żeby doświadczyć "miłości" Świadków Jehowy do Kościoła i katolików...
Nie zgadzanie się z naukami KRK nie świadczy o nienawiści do ludzi mających inny pogląd czy religię
I ja nie piszę o "nie zgadzaniu się z naukami KRK" tylko o nienawiści, widocznej explicite w Strażnicy.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-16, 22:00

Kaalrcie drogi - wlasnie z przyczyn podanych przez Ciebie, nie stosuje klucza "wszyscy wiemy ,ze ..." i mam inne zdanie, poglad, ... temperament itd. niz Ty. W wielu ( moze w wiekszosci wypowiedzi ) nie zgadzam sie.
Ale ta furia mocium panie ... to jakos troche Twoim deklaracjom przeczy.
W taki sposob odbieram Twoje fale.
Moze pomysl o tym, i ... moze jakos uda nam sie dostroic.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-02-17, 12:50

Kalart pisze: 2019-02-16, 18:31 ... Z religijnych portali często wykorzystujących mowę nienawiści podkreśliłbym "zasługi" Frondy, która niejednokrotnie porusza tematy polityczne lub publikuje artykuły konfrontujące z innymi wierzącymi lub niewierzącymi.
Nazywanie konfrontacji nienawiścią jest grubą przesadą lub brakiem zrozumienia, czym jest konfrontacja. Ale to teoretyzowanie. Ktoś nastawiony negatywnie do jakichś wartości widzi nienawiść także tam, gdzie jej nie ma. Aby osądzić, czy Fronda jest pełna nienawiści należy przytoczyć fragment o tym świadczący wraz z linkiem co całości tekstu, a następnie przeanalizować.
Jeśli kierujesz się prawdą, a nie nienawiścią, to podaj kilka przykładów. Pozwól na ich sukcesywną analizę. Na spokojna ocenę. Bez koncentrowania się na własnym odczuciu, ale na dążeniu do obiektywnej oceny przykładu.
Każde uogólnianie zawiera w sobie coś negatywnego.
Bronisz Strażnicy - masz prawo. Faktem jest, że teksty są pisane sprytnie. Wężowo. Pod pozorem dobra znajduje się sianie wątpliwości. Tak odczuwam publikowane tam teksty. To moje subiektywne odczucie, a nie obiektywna ocena. Do konkretnej oceny musiałbym wziąć do ręki i czytać. A nie mam na to ochoty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-02-17, 14:04

Gdzie, kłamco, jest twierdzenie że bronię strażnicy?

Magnolia

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Magnolia » 2019-02-17, 14:58

Spokojnie Panowie, spokojnie. Andeju, Kalart mi jedynie wyjaśniał to czego nie rozumiałam w wypowiedzi Pod Prądem, nie odebrałam tej wypowiedzi jako bronienie treści zawartych w Strażnicy, a jedynie wyjaśnienie. Zarzut jest więc mocno przesadzony.
Kalarcie, każdemu może się zdarzyć niezrozumienie dobrze czyjegoś postu/wypowiedzi, miej to na uwadze, znam Andeja dobrze i na pewno nie chce nikogo obrażać.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-17, 15:04

Przeciwnie, Kalart jak najbardziej bronił Strażnicy (przekręcając znaczenie mojej wypowiedzi przez sprowadzenie jej do różnicy zdań - patrz post 2019-02-16, 17:02) - a że nie myślę, żeby robił to z miłości do Strażnicy, to inna sprawa.

Magnolia

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Magnolia » 2019-02-17, 15:10

Efekt kuli śnieżnej...Panowie... dajmy juz spokój...może tytuł wątku źle na ludzi działa?

Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-17, 15:35

Kalart pisze: 2019-02-16, 18:31 Nie było tutaj porównania nauk ze Strażnicy z postawą Jezusa - istotą wypowiedzi było to, że rozbieżność opinii nie jest tożsama z nienawiścią do osób wyrażającej owe opinie.
Przy czym w odniesieniu do wypowiedzi Marka, chodziło raczej że rozbieżności przy interpretacji nauk Jezusa nie muszą oznaczać wzajemnej niechęci, którą też Marek sugeruje.
Z religijnych portali często wykorzystujących mowę nienawiści podkreśliłbym "zasługi" Frondy, która niejednokrotnie porusza tematy polityczne lub publikuje artykuły konfrontujące z innymi wierzącymi lub niewierzącymi.
Właśnie to miałem na myśli, co Kalart napisał w pierwszym zdaniu. Inni kierując się emocjami nie potrafili zrozumieć sedna sprawy. Emocje zaślepiają rozsądek i logiczne myślenie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-17, 15:39

Tak pisać może tylko ktoś, kto nie czytał "Strażnicy" i jej kłamliwych kalumni.
Stosunek do nie-świadków nieźle oddają takie teksty "Strażnicy" jak:
"Można spryskać pole chemikaliami, które zabiją chwasty, lecz pozostawią plony; bardzo źle, że nie można zasypać miast bombami, które unicestwią złych, lecz nie naruszą niewinnych"(Strażnica 15.7.1955, wydanie angielskie)

Widać też wyraźną satysfakcję z losu, jaki w mniemaniu "Świadków" ma spotkać pozostałych; w przeznaczonej dla dzieci książeczce Od raju utraconego do raju odzyskanego czytamy "Martwe ciała będą wszędzie - od jednego końca świata do drugiego. Jehowa mówi: >>Sięgnę po miecz przeciw mieszkańcom ziemi<<. Rozrzucone, niepogrzebane i nieopłakane ciała będą dla ziemi niczym nawóz."
Że nie wspomnę o nienawiści Świadków Jehowy do byłych członków.
Ostatnio zmieniony 2019-02-17, 15:44 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-02-17, 16:47

Kalart pisze: 2019-02-17, 14:04 Gdzie, kłamco, jest twierdzenie że bronię strażnicy?
Kalart pisze: 2019-02-16, 18:31 Nie było tutaj porównania nauk ze Strażnicy z postawą Jezusa - istotą wypowiedzi było to, że rozbieżność opinii nie jest tożsama z nienawiścią do osób wyrażającej owe opinie. ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

mondfa

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: mondfa » 2019-02-17, 17:41

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-17, 15:39 Tak pisać może tylko ktoś, kto nie czytał "Strażnicy" i jej kłamliwych kalumni.
Stosunek do nie-świadków nieźle oddają takie teksty "Strażnicy" jak:
"Można spryskać pole chemikaliami, które zabiją chwasty, lecz pozostawią plony; bardzo źle, że nie można zasypać miast bombami, które unicestwią złych, lecz nie naruszą niewinnych"(Strażnica 15.7.1955, wydanie angielskie)

Widać też wyraźną satysfakcję z losu, jaki w mniemaniu "Świadków" ma spotkać pozostałych; w przeznaczonej dla dzieci książeczce Od raju utraconego do raju odzyskanego czytamy "Martwe ciała będą wszędzie - od jednego końca świata do drugiego. Jehowa mówi: >>Sięgnę po miecz przeciw mieszkańcom ziemi<<. Rozrzucone, niepogrzebane i nieopłakane ciała będą dla ziemi niczym nawóz."
Że nie wspomnę o nienawiści Świadków Jehowy do byłych członków.
:-ss %-( :-t

Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-18, 08:50

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-17, 15:39 Tak pisać może tylko ktoś, kto nie czytał "Strażnicy" i jej kłamliwych kalumni.
Stosunek do nie-świadków nieźle oddają takie teksty "Strażnicy" jak:
"Można spryskać pole chemikaliami, które zabiją chwasty, lecz pozostawią plony; bardzo źle, że nie można zasypać miast bombami, które unicestwią złych, lecz nie naruszą niewinnych"(Strażnica 15.7.1955, wydanie angielskie)

Widać też wyraźną satysfakcję z losu, jaki w mniemaniu "Świadków" ma spotkać pozostałych; w przeznaczonej dla dzieci książeczce Od raju utraconego do raju odzyskanego czytamy "Martwe ciała będą wszędzie - od jednego końca świata do drugiego. Jehowa mówi: >>Sięgnę po miecz przeciw mieszkańcom ziemi<<. Rozrzucone, niepogrzebane i nieopłakane ciała będą dla ziemi niczym nawóz."
Że nie wspomnę o nienawiści Świadków Jehowy do byłych członków.
Przecież w proroctwie Sofoniasza o tym czytamy .


Bliski jest wielki dzień Jehowy!+

Jest bliski, nadchodzi bardzo szybko*!+

W dniu Jehowy rozlegnie się gorzki płacz+.

Wtedy nawet wojownik będzie krzyczał+.

15 Będzie to dzień wielkiego gniewu+,

dzień udręki i bólu+,

dzień burzy i spustoszenia,

dzień ciemności i mroku+,

dzień ciemnych, gęstych chmur+,

16 dzień, w którym zabrzmi dźwięk rogu i rozlegnie się okrzyk wojenny+ —

do ataku na warowne miasta i wysokie baszty narożne+.

17 Sprowadzę na ludzi udrękę

i będą chodzili jak ślepi+.

Bo zgrzeszyli przeciw Jehowie+.

Ich rozbryzgana krew będzie jak pył pod nogami,

a ich ciała* jak gnój+.

18 W dniu wielkiego gniewu Jehowy nie zdoła ich uratować ani ich srebro, ani ich złoto+.

Bo płomień mojej gorliwości pochłonie całą ziemię+.

Sprowadzę zagładę, naprawdę straszliwą zagładę, na wszystkich mieszkańców ziemi”+.

ODPOWIEDZ