Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-01-30, 07:57

Mam pewne wątpliwości, czy w słowie totaliści jest zawarty ładunek emocjonalny. Jeśli tak, to także określenie socjaliści, rojaliści, narodowcy, internacjonaliści czy kosmopolici należałoby wykreślić z języka.
Słowo kodziarze rzeczywiście zawiera negatywne zabarwienie. Należałoby używać kodowcy. Choć, doprawdy, nie bardzo potrafię uzasadnić dlaczego jedno słowo jest lepsze od drugiego. Lepiej brzmi? Ładunek emocjonalny pozostaje, wg mnie, ten sam.

Rzeczywiście napisałem niesymetrycznie, że rząd powinien tworzyć listę do obrony. Napisałem tak, gdyż moja żona ogląda wyłącznie TVN, a tam cały czas trwa frontalny atak, obrażanie, pomawianie obecnej władzy. Czasem podają jakieś fakty, ale nie wiem, czy stanowią one 10 % materiału. Całą reszta, to napastliwe komentarze. Wprawdzie w internetach czytam, że w TVP, ktoś powiedział coś strasznego. Ale gdy zestawiam to z tym co słyszę na TVN, to uznaję za dziecinną igraszkę. To jakby na wypowiedź (TVN): ty ch..., odpowiedzieli (TVP): jesteś brzydki.

Oczywiście totalni (mam nadzieję, że forma totalni nie uraża, wszak to pomysł Grzegorza) mogliby zrobić analogiczną listę. I sądzę, że mimo totalności, byłaby druzgocąca dla opozycji. Gdyż tylko ona totalnie stara się niszczyć przeciwnika. To ten pomysł totalności wpłynął na debatę publiczną. To totalne krytykowanie, bez zastanowienia się, wszystkiego co związane z przeciwnym obozem, spowodowało wzrost agresji. To odrzucenie rzetelnej krytyki na rzecz krytykanctwa i wyśmiewania jest źródłem mowy nienawiści.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-01-30, 09:15

Totalista w swym znaczeniu niesie przesłanie, że niezależnie czy PiS czyni dobrze czy źle, totalista jest przeciw. O ile przypadkiem nie opisuje to faktycznego nastawienia danej osoby, to jest to pejoratywne określenie. Dlatego w moim uznaniu ma to negatywne zabarwienie - uznawanie z góry, że opozycja będzie sprzeciwiać się nawet i słusznym rozwiązaniom.

Znając realia, stworzenie tego rodzaju strony przez rząd będzie wiązało się z powołaniem stosownej komisji i jej członków. Oczywiście zgodnie z prawem, zostanie przyznany im budżet, a za ich pracę przysługuje wynagrodzenie. W ten sposób rząd ma dobrze opłacanych, dowolnie licznych pracowników i możliwość zakupu porządnego serwera/hostingu... opłacanych z podatków!
Opozycja zaś? Musiałaby opłacać wszystko sama, czyż nie?
Dlatego takie rozwiązanie po prostu zakłada nierówność. Rząd musiałby również i opłacać koszty opozycji w tymże zakresie, by mówić o równości i sprawiedliwych możliwościach.
Jestem zdecydowanie przeciwny mnożeniu dodatkowych publicznych kosztów. Tworzy się komisje dziesiątkami, a wtedy bardzo łatwo by przewodniczący zarabiali dziesiątki tysięcy miesięcznie. Nawet sztywne ustawienie pensji to nie rozwiązanie - po prostu jedna osoba będzie przewodniczyć kilkunastu komisjom - i udowadniaj, że to fizycznie niemożliwe, by brał udział w równolegle toczących się posiedzeniach.

Kto bardziej szkaluje, kłamie i obraża, TVN czy TVP - nie wiem. Po prostu nie oglądam ich programów. Wcale. Wszelkie opinie pojedynczych osób, która telewizja jest gorsza traktuje właśnie jako opinie. Spotkałem się i z opiniami, że przy TVP, to TVN wydaje się ostoją prawdomówności i przedstawiania obiektywnie faktów. Opiniom więc z natury nie dowierzam. Mało zaś kto stara się poprzeć własne opinie przykładami - albo najlepiej, faktycznymi badaniami.
Za to niewątpliwie nie podoba mi się, że TVP może produkować opiniotwórcze programy z państwowych pieniędzy. TVN nie oglądam i nie płacę, ale już TVP nie oglądam... i płacę. Nie mam nic przeciwko podatkom, jeśli chodzi o zakupienie praw do transmitowania np. meczy siatkówki, piłki ręcznej/nożnej czy skoków. Znaczy mam, ale można tolerować takie wydatki. Ale finansowanie szmatławych seriali i opiniotwórczych programów, to inna kwestia - bo to nie tylko zbędne wydatki, ale i niekiedy szkodliwe społecznie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-30, 09:58

To jest starcie o to kto będzie miał narrację "tamci bardziej nienawidzą" (identyczne zjawisko jak w wielu dyskusjach internetowych - powiedzenie że druga strona "nie kocha" daje przewagę w dyskusji).
Niestety w polityce to jest już diabelski taniec, bo jesli jedna strona wykorzystuje ten oręż, druga nie ma wyjścia, i musi w to wejść - albo zostać na stałe w świadomości "tych co nienawidzą".
Sstanie się to równiez, gdy przegra narrację - niezależnie od tego co robi. Przykładem jest choćby Radio Maryja, które przegrało narrację i jest w świadomości społecznej "antysemickie", dorobkiewiczowskie (legenda rzekomego Maybacha) i "agresywne" (bo się broni).*

--------
*nie, nie jestem zachwycony linią RM. Ale co innego nie być zachwyconym, a co innego zupełnie oderwane od rzeczywistości, bardzo ostre zarzuty.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-01-31, 12:19

Oczywiscie, jest to zalozenia sluszne. Problem, ze nie ma rownowagi.
Wyraznie widac, ze oskarzenia sa sypane jak z rogu obfitosci ze strony totalsow.
Tu tkwi problem - totalsi rozdmuchuja igly, i mowia, ze to widly.
Pisiory biora widly, i mowia, ze widly to widly. Choc czasami ubrudzone. I to akurat najczesciej u totalsow sa te ubrudzone widly.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-01-31, 12:54

W kwestiach politycznych nie ma równowagi z prostej przyczyny - to rząd ma władzę i z niej korzysta. Aby to zrozumieć, wystarczy przypomnieć sobie zachowanie PiSu w latach 2007-2015.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-31, 13:58

Kalart pisze: 2019-01-31, 12:54 W kwestiach politycznych nie ma równowagi z prostej przyczyny - to rząd ma władzę i z niej korzysta. Aby to zrozumieć, wystarczy przypomnieć sobie zachowanie PiSu w latach 2007-2015.
A konkretnie co?

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-01-31, 15:34

No wlasnie - to przypomnijmy "zimnego lecha " z puszek po piwie.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-01-31, 16:07

... To jak się zapytać - a jak niby opozycja atakuje PiS?
Przecież to widać, a jak ktoś nie widzi to nie ma sensu ze ślepcem dyskutować.
Jeśli trzeba przypominać bezpardonowe ataki PiSu, to odmeldowuję się. Po dziś dzień mam uraz za kampanię pod hasłem "Polska w ruinie".
Przecież atakowano PO przy każdej okazji - dezinformacje przy transferu środków z OFE do ZUS, ataki przy podwyższeniu stawek VAT (utrzymywanych na tym poziomie po dziś dzień) czy przy Euro2012. Ale przecież nawet nie chodzi o głośne sprawy, ale o oskarżanie za złe warunki drogowe w zimie, za powodzie na wiosnę, za fale upałów w lecie, o dziesiątki i setki drobnostek. Naprawdę macie tak wybiórczą i krótką pamięć?

Konik, oczywiście wiesz, że akcja reklamowa powstała przed 10 kwietnia 2010. Problemem nie jest reklama, ale nieszczęśliwy czas jej realizacji i tego, że mimo wszystko marketingowcy nie zrezygnowali z niej, godząc się ze stratami. Jeśli traktujesz to jako formę ataku, to jesteś po prostu w błędzie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-01-31, 16:50

Kalart pisze: 2019-01-30, 09:15 Totalista w swym znaczeniu niesie przesłanie, że niezależnie czy PiS czyni dobrze czy źle, totalista jest przeciw. ...
Przyznaję rację. Właśnie tym sensie użyłem słowa. Dokładnie zgodnie z wytycznymi Schetyny, gdy to ogłaszał. Krytyka i potępienie w czambuł wszystkiego, co robi strona przeciwna. Nawet, gdy realizuje wcześniejsze postulaty totalistów.

A jeśli szukasz przykładów, włącz TVN lub weź GW. Znajdziesz aż nad to.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-01-31, 16:55

No tak. Przekręcasz słowa Schetyny, podając jego słowa wbrew kontekstowi i w złym znaczeniu, dodając do tego własną interpretację jako fakt. Czy to naprawdę temat wbrew nienawiści, czy tylko przeciwko opozycji?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-31, 17:01

Coś Ci się hejt myli z uzasadnioną krytyką.
Kalart pisze: 2019-01-31, 16:07 Przecież atakowano PO przy każdej okazji - dezinformacje przy transferu środków z OFE do ZUS
Dezinformacje? Jakie?
I czemu tę kradzież nazywasz "transferem"?
ataki przy podwyższeniu stawek VAT (utrzymywanych na tym poziomie po dziś dzień)
A czemu nie, skoro częścią programu PO było właśnie jasne oświadczenie, że nie podniosą?
czy przy Euro2012.
Masz an myśli aferę autostradową?
Ale przecież nawet nie chodzi o głośne sprawy, ale o oskarżanie za złe warunki drogowe w zimie, za powodzie na wiosnę, za fale upałów w lecie, o dziesiątki i setki drobnostek. Naprawdę macie tak wybiórczą i krótką pamięć?
No jakoś. Może przypomnij coś sensownego, bo na razie strzelasz do własnej bramki. :ymhug:
Konik, oczywiście wiesz, że akcja reklamowa powstała przed 10 kwietnia 2010. Problemem nie jest reklama, ale nieszczęśliwy czas jej realizacji i tego, że mimo wszystko marketingowcy nie zrezygnowali z niej, godząc się ze stratami. Jeśli traktujesz to jako formę ataku, to jesteś po prostu w błędzie.
Mniejsza o akcję reklamową - nie pamiętasz już krzyża z puszek na Krakowskim Przedmieściu i całej tej satanistycznej orgii?


BTW: miałeś napisać co to niby PiS "robiła" w latach 2005-2007. I jakoś ześlizgnąłeś się na inny temat. Przypadek? Nie sądzę... ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-01-31, 17:03

Jeśliś takim gorliwym obrońcą Schetyny, to odszukaj jego przemówienie, gdy ogłaszał totalność. Gdy to zrobisz, to spokojnie przeanalizujemy zdania, które padły.
Zarzucasz mi kłam słowami
Przekręcasz słowa Schetyny, podając jego słowa wbrew kontekstowi
. A skoro zarzucasz, to udowodnij, albo przeproś. Jeśli natomiast udowodnisz, że przytoczone słowa są prawdą, wejdę pod stół i odszczekam.

Jeśli jesteś uczciwy, to musisz udowodnić to, o co mnie oskarżasz!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-01-31, 17:33

@Andej
Nie nazywaj mnie gorliwym obrońcą Schetyny, bo nie ma ku temu powodów.
Jeśli uważasz, że Schetyna mówił o sprzeciwianiu się PiSowi nawet w przypadku dobrych zmian - to właśnie sam powinieneś udowodnić że takie słowa padły. To raczej ja mam prawo domagać się, byś to uczynił, jako że napisałeś to pierwszy.
Niemniej... Wybrałem fragmenty z kilku pierwszych-lepszych artykułów, kolejność losowa.
eśli porównamy to z latami 2005-2007, to tak naprawdę teraz jest tylko gorzej. To są ludzie, którzy są przygotowani do tego, by zniszczyć cały dorobek, całą historię i położyć ją na ołtarzu partyjnego interesu. To wszystko jest takie samo jak w latach 2005-2007, ale jeszcze bardziej doprecyzowane - tłumaczył Grzegorz Schetyna określając rządy Prawa i Sprawiedliwości polityką dzielenia ludzi, dyktatury służb, donosu i nienawiści. - To polityka na którą nie będziemy się zgadzać - zaznaczył.
Im chodzi o to, aby panować nad naszymi umysłami i duszami. Nie pozwolimy na to!
Polska nie jest ojczyzną jednej partii i jednego jej prezesa! To nasza wspólna odpowiedzialność. Jesteśmy racjonalną opozycją, ale jak jeden z dziennikarzy napisał: Platforma zamierza być totalną opozycją. Nie odbieram tego jako zarzutu. Tak, będziemy opozycją totalną! Najtwardszą z możliwych! Będziemy w sposób totalny walczyć z totalną władzą!
I w kraju, i na arenie międzynarodowej będziemy totalnie przeszkadzać w niszczeniu kraju. Będziemy totalną zaporą w niszczeniu polskiego dorobku od 1989 roku!
Przekaz jest jasny - skoro jest władza totalna, to i opozycja musi być totalna. Jest do dosyć rozsądne. Porównam no to samoobrony.
Obrona powinna być proporcjonalna do ataku. Jeśli napastnik atakuje nożem, to nie można zadowolić się obroną słowami. Trzeba samemu użyć broni. Inaczej się zginie. Dlatego na atak totalny należy bronić się "totalnie - nawet jeśli miałoby z tego wyniknąć zabicie napastnika. Najważniejszym celem jest obrona, zabicie napastnika jest skutkiem drugorzędnym, nieplanowanym.
Właśnie tak dostrzegam słowa Schetyny. Wskazuje na to wiele. Nie mówi przecież "zniszczyć PiS choćby kosztem Polski". Mówi - "będziemy totalną zaporą w niszczeniu polskiego dorobku".
Nie oceniam, czy Schetyna słusznie ocenił rządy PiSu jako rządy totalne i niszczące polski dorobek dla partyjnego interesu. Nie jest to kluczowe w tej dyskusji. Kluczowe w tej dyskusji jest to, że opozycję totalną przeciwstawnia rządowi totalnemu i nie wynika stąd wniosek, że oznacza to i opozycję totalną również przeciw działaniom dobrym dla Polski.

Twoja interpretacja to jak ze słów "Jeśli Iksiński wpadnie do mojego domu z bronią w ręku i będzie groził mojej rodzinie, to będę jej bronił! Będę przeciwnikiem totalnym! Zabiję Iksińskiego!" wyciągnąć dwa ostatnie zdania i mamy w rezultacie:
"Będę przeciwnikiem totalnym! Zabiję Iksińskiego!" i zapuszkować takiego delikwenta za słowa nienawiści.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-01-31, 17:49

To się nazywa robieniem gęby cholewy.
Jeśli oskarżasz rozmówcę, to udowodnij! Albo przeproś!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-01-31, 18:02

Widze tu, na czym polega nienawisc z nienawisci do nienawisci ... zawsze wytlumaczymy Schetyne ( chociaz na samo brzmienie tego slowa-nazwiska to mi wlosy deba staja i noz sie otwiera ) i zawsze potepimy Kaczynskiego ( nawet jesli sam pan Jezus powie, ze zostal on zbawiony).

ODPOWIEDZ