Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2559 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-18, 21:53

Nie zaniżają norm moralnych żeby dostosować się do coraz bardziej zaniżonych świeckich mierników. Niestety inne religie czy kościoły dostosowują się do modnych liberalnych wartości, z obawy żeby nie utracić wiernych.
Serio? To czemu moj znajomy ŚJ oszukiwał państwo? Czemu się upijał?
Czemu inny zostawił chorą żonę z dzieckiem, by "być wolnym do głoszenia"?

To jest to, o czym pisałem: ŚJ nie są gorsi od innych wierzących. Nie są też lepsi, z wyjątkiem jednej dyscypliny - zachwalania samych siebie :(
Wielu im wierzy, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do zupełnie bezkrytycznego przedstawiania jakiejś organizacji; jednak te opowieści mają tyle z rzeczywistością co cukierkowe rysunki ze "Strażnicy".

Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-18, 22:09

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-18, 21:53
Nie zaniżają norm moralnych żeby dostosować się do coraz bardziej zaniżonych świeckich mierników. Niestety inne religie czy kościoły dostosowują się do modnych liberalnych wartości, z obawy żeby nie utracić wiernych.
Serio? To czemu moj znajomy ŚJ oszukiwał państwo? Czemu się upijał?
Czemu inny zostawił chorą żonę z dzieckiem, by "być wolnym do głoszenia"?

To jest to, o czym pisałem: ŚJ nie są gorsi od innych wierzących. Nie są też lepsi, z wyjątkiem jednej dyscypliny - zachwalania samych siebie :(
Wielu im wierzy, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do zupełnie bezkrytycznego przedstawiania jakiejś organizacji; jednak te opowieści mają tyle z rzeczywistością co cukierkowe rysunki ze "Strażnicy".
Jak sądzisz, ile ŚJ siedzi w więzieniach za oszustwa podatkowe, przestępstwa dokonane pod wpływem alkoholu czy inne ? Nie chodzi o byłych ŚJ, bo tacy mogą w więzieniach odsiadywać wyroki.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-18, 22:51

Wielu. Jak ida za przestepstwa do wiezien, wowczas organizacj oglasza ich wykluczenie ... i z duma stwierdza, ze swiadkowie nigdy tak nie postepuja.
Dake to obraz porownywany do rodziny, w ktorej rzadzi despota ... kazde przewinienie konczy sie wyrzuceniem z rodziny.
SAle Bog tak nie postepuje; On nie wyrzucil ludzkosci za to, ze jest grzeszna ...co wiecej, zamiast wyrzucac, przyszedl, aby ocalic przed wyrzuceniem.
W kochajacej rodzinie nikogo sie nie wyrzuca; w kochajacej rodzinie placze siennad zwiedzionymi, troszczy o ich powrot do dobrego zycia, dba nawet gdy sa w wiezieniu ... nawet jesli sa niepoprawni, tomzawsze ma sie nadzieje, ze chocby w ostatniej chwili sie nawroca. Zawsze pozostaja w rodzinie, choc nie zawsze sa dobrymi w btej rodzinie.
Nie tak jak u swiadkow.
Dlatego zawsze jesli napiszesz "byly swiadek" to bedzie to jedynie zakalamywanie rzeczywistosci ... bo ten swiadek , gdy popelnial przestepstwo to jako swiadek ...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2559 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-18, 22:57

Pod prąd pisze: 2019-02-18, 22:09
Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-18, 21:53
Nie zaniżają norm moralnych żeby dostosować się do coraz bardziej zaniżonych świeckich mierników. Niestety inne religie czy kościoły dostosowują się do modnych liberalnych wartości, z obawy żeby nie utracić wiernych.
Serio? To czemu moj znajomy ŚJ oszukiwał państwo? Czemu się upijał?
Czemu inny zostawił chorą żonę z dzieckiem, by "być wolnym do głoszenia"?

To jest to, o czym pisałem: ŚJ nie są gorsi od innych wierzących. Nie są też lepsi, z wyjątkiem jednej dyscypliny - zachwalania samych siebie :(
Wielu im wierzy, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do zupełnie bezkrytycznego przedstawiania jakiejś organizacji; jednak te opowieści mają tyle z rzeczywistością co cukierkowe rysunki ze "Strażnicy".
Jak sądzisz, ile ŚJ siedzi w więzieniach za oszustwa podatkowe, przestępstwa dokonane pod wpływem alkoholu czy inne ? Nie chodzi o byłych ŚJ, bo tacy mogą w więzieniach odsiadywać wyroki.
Myślę, że Konik to znakomicie wyjaśnił.
Nadto jak chcesz mnie przekonać, gdy ja znam tych ludzi bezpośrednio? Zaprzeczasz moim doświadczeniom? ;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-18, 23:04

Jeśli upijesz się i będziesz kierować samochodem, zostaniesz skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających.
No ale jak to? Przecież w sądzie już będziesz trzeźwy!
Jedna, ważna zasada: prawo nie działa wstecz.
Wbrew pozorom, można tę zasadę stosować w wielu sytuacjach.
Dostałam 1 ze sprawdzianu z fizyki? Nie mogę zmienić tej oceny, mogę się nauczyć i ją poprawić.
Skrzywdziłam koleżankę? Nie mogę cofnąć krzywdy, jaką jej wyrządziłam. Mogę przeprosić i postarać się jej to wynagrodzić.
I również w tej sytuacji. To, że po sprawie został wykluczony, nie oznacza, że w momencie popełnienia przestępstwa nie był świadkiem Jehowy (nie jestem pewna, czy powinnam tę nazwę pisać wielkimi literami, czy nie, zawsze się w tym gubię).
To mnie strasznie irytuje, bo mogłeś powiedzieć "tak, ŚJ też błądzą, ale są ludźmi, ludzie popełniają błędy", jestem pewna, że większość by poparła, ale nie. Oni nie byli ŚJ. Tak jest najłatwiej.
Jeśli teraz wprowadzili byśmy prawo, że każdy, kto dokona przestępstwa z automatu traci polskie obywatelstwo, nie będzie to oznaczać, że to nie Polacy popełniali te przestępstwa, ale że karą za to jest odebranie obywatelstwa.

Magnolia

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Magnolia » 2019-02-19, 07:30

Ja dodam do tych dobrych odpowiedzi jeszcze jeden kamyczek: uczynek miłosierdzia - więźniów pocieszać.
Jesli kogoś kto zbłądził, zgrzeszył wykluczacie, to jak okazujecie Mu miłosierdzie? odrzucając grzesznika, aż się nie poprawi, skazujecie Go na samotność w której może jeszcze bardziej zbłądzić.
Postawa katolicka mówi, by grzech potępić, ale grzesznika kochać. Tak uczynił Bóg wobec nas w NT.
Myśl, myśl, myśl.

Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-19, 08:00

Magnolia pisze: 2019-02-19, 07:30 Ja dodam do tych dobrych odpowiedzi jeszcze jeden kamyczek: uczynek miłosierdzia - więźniów pocieszać.
Jesli kogoś kto zbłądził, zgrzeszył wykluczacie, to jak okazujecie Mu miłosierdzie? odrzucając grzesznika, aż się nie poprawi, skazujecie Go na samotność w której może jeszcze bardziej zbłądzić.
Postawa katolicka mówi, by grzech potępić, ale grzesznika kochać. Tak uczynił Bóg wobec nas w NT.
Myśl, myśl, myśl.

1 Kor 5:1,2 9-13
Należy zaprzestać utrzymywać kontakty z zatwardziałym grzesznikiem a także usunąć z społeczności . Jak okazujemy mu miłosierdzie ? Jeżeli zaprzestanie grzesznego czynu , może ponownie powrócić do zboru. Miłosierdzie Boże ma røwnież swoje granice, inaczej Bóg nie zgładziłby ludzi w potopie, w Sodomie i Gomorze, Izraelitów przy wielu okazjach , Ananiasza i Safirę.

Wykluczenie jest bolesną formą karcenia, która może pomóc grzesznikowi odzyskać duchowe zdrowie .
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 08:01 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-19, 08:13

Tak. To jest w Starym Testamencie.
My, chrzescijanie mamy juz Nowy Testament. I nauke Jezusa.

Ps: Ale nawet w Starym testamencie Bog nie odrzucil prosby , aby wstrzymac sie z kara, jesli znajdzie sie choc 10sprawiedliwych.
Wystarczy tylko 10 sprawiedliwych, a oni beda swiadectwem milosierdzia Boga.
W Nowym testamencie jest obraz idacy jeszcze dalej - syn marnotrawny. Ojciec nigdy go nie wyrzucil z domu. To on sam dom porzucil. Ale gdy tylko powrocil, na jego czesc zostala wyprawiona uczta.
jest to obraz calkowicie zaprzeczajacy praktyce stosowanej u swiadkow jehowy.
Obraz biblijny . I niebiblijne praktyki u swiadkow Jehowy.
Ktorych mam sie trzymac?
Ja wyberam te biblijne.

Magnolia

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Magnolia » 2019-02-19, 08:14

Dla mnie to miłość warunkowa, jesteś ok to jesteś z nami, nie jesteś ok to wykluczamy CIę. Czasem pomoże zmobilizować się do poprawy, ale może także "dobić" psychicznie i duchowo, a wręcz pchnąć na drogę złą, bo "już wszyscy mnie opuścili".
To nie jest miłosierna postawa.
W każdym razie Biblie trzeba traktować całościowo a nie wybiórczo. Jezus uczy, że pierwszym i najważniejszym jest przykazanie miłości, najpierw wobec Boga, potem siebie i bliźniego. Uczy nas też byśmy nie sądzili jedni drugich, bo to nie nasza rola, tylko Boga.
Przypomina mi się opowieść która kiedyś słyszałam, o kobiecie która postanowiła dokonać aborcji. Miała przyjaciółkę, która przekonywała ja by tego nie robiła, przedstawiła mnóstwo argumentów, ale kobieta była zdecydowana i poszła na zabieg. W szpitalu odwiedziła ją przyjaciółka, zdziwiona kobieta pyta : co tu robisz, przecież potępiasz aborcję? - Tak, potępiam zabicie dziecka, ale Ciebie kocham, będę przy Tobie i Cie nie opuszczę nawet teraz.
Dla mnie to jest postawa ewangeliczna, pełna miłości do bliźniego. Postawa która może kogoś (grzesznika) przyprowadzić do Boga. Taka postawa potrafi uświadomić człowiekowi grzech, ale jednocześnie okazywać Mu miłość jak Bóg okazuje nam miłość poprzez Słowo Boże.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2559 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-19, 08:21

Owszem, wykluczenie jest czasami konieczne - ale nie służy do tego, by "zachować wizerunek", jak u ŚJ.

Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-19, 08:29

Magnolia pisze: 2019-02-19, 08:14 Dla mnie to miłość warunkowa, jesteś ok to jesteś z nami, nie jesteś ok to wykluczamy CIę. Czasem pomoże zmobilizować się do poprawy, ale może także "dobić" psychicznie i duchowo, a wręcz pchnąć na drogę złą, bo "już wszyscy mnie opuścili".
To nie jest miłosierna postawa.
W każdym razie Biblie trzeba traktować całościowo a nie wybiórczo. Jezus uczy, że pierwszym i najważniejszym jest przykazanie miłości, najpierw wobec Boga, potem siebie i bliźniego. Uczy nas też byśmy nie sądzili jedni drugich, bo to nie nasza rola, tylko Boga.
Przypomina mi się opowieść która kiedyś słyszałam, o kobiecie która postanowiła dokonać aborcji. Miała przyjaciółkę, która przekonywała ja by tego nie robiła, przedstawiła mnóstwo argumentów, ale kobieta była zdecydowana i poszła na zabieg. W szpitalu odwiedziła ją przyjaciółka, zdziwiona kobieta pyta : co tu robisz, przecież potępiasz aborcję? - Tak, potępiam zabicie dziecka, ale Ciebie kocham, będę przy Tobie i Cie nie opuszczę nawet teraz.
Dla mnie to jest postawa ewangeliczna, pełna miłości do bliźniego. Postawa która może kogoś (grzesznika) przyprowadzić do Boga. Taka postawa potrafi uświadomić człowiekowi grzech, ale jednocześnie okazywać Mu miłość jak Bóg okazuje nam miłość poprzez Słowo Boże.
Powiedz Magnolio, dlaczego Bóg natchnął ap. Pawła do napisania słów o wykluczeniu, czyli zaprzestaniu utrzymywania więzi z grzesznikiem ? Przeczytaj w swojej Biblii 1 Kor 5:1,2 9-13

Czy byłoby uczciwe udawać że tych wersetów w NT nie ma ? Albo tą procedurę jak postępować z grzesznikami zupełnie ignorować ?

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-19, 09:05

Sa te wersety i sa rownowazne do nich. Czy uczciwe jest udawac, ze tych rownowaznych nie ma i je ignorowac?
A procedura jest zalezna od rozwiazan konkretnych na dane czasy ... i jest zmienna. Niezmienne zas pozostaja zasady: i Sprawiedliwosci, i Milosierdzia.
Dziwne, ze tego akurat nie dostrzegasz.

Magnolia

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Magnolia » 2019-02-19, 09:07

Zacytuje Pismo św:
1 Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca1. 2 A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu. 3 Ja zaś nieobecny wprawdzie ciałem, ale obecny duchem, już potępiłem, tak jakby był wśród was, sprawcę owego przestępstwa. 4 Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego Jezusa, 5 wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa2. 6 Wcale nie macie się czym chlubić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? 7 Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście3. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. 8 Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy. 9 Napisałem wam w liście4, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. 10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem5, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz6? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych

Dokładna analiza tekstu : http://piotrandryszczak.pl/1-kor-5,1-13.html warto przeczytać
konkluzja w formie zdjęcia bo nie chciało mi się przepisywać:
IMG_0665.JPG
A tu jeszcze kolejne komentarze:
http://piotrandryszczak.pl/przestancie- ... onymi.html

Żeby dobrze rozumieć Słowo Boże, trzeba często znać kontekst historyczny, oraz patrzeć na Słowo całościowo a nie wyrywkowo. Pozdrawiam

Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-19, 13:00

Magnolia pisze: 2019-02-19, 09:07 Zacytuje Pismo św:
1 Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca1. 2 A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu. 3 Ja zaś nieobecny wprawdzie ciałem, ale obecny duchem, już potępiłem, tak jakby był wśród was, sprawcę owego przestępstwa. 4 Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego Jezusa, 5 wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa2. 6 Wcale nie macie się czym chlubić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? 7 Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście3. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. 8 Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy. 9 Napisałem wam w liście4, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. 10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem5, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz6? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych

Dokładna analiza tekstu : http://piotrandryszczak.pl/1-kor-5,1-13.html warto przeczytać
konkluzja w formie zdjęcia bo nie chciało mi się przepisywać:
IMG_0665.JPG

A tu jeszcze kolejne komentarze:
http://piotrandryszczak.pl/przestancie- ... onymi.html

Żeby dobrze rozumieć Słowo Boże, trzeba często znać kontekst historyczny, oraz patrzeć na Słowo całościowo a nie wyrywkowo. Pozdrawiam
Paweł jasno i dobitnie napisał, jak należy postąpić zatwardziałymi grzesznikami. Mnie biblijna procedura bardziej interesuje, niż wywody Piotra Andryszczaka.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2559 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-19, 13:11

Serio? Możesz podkreślić, gdzie Pawel napisał o usuwaniu ze zboru kogoś za palenie papierosów?

ODPOWIEDZ