Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
bambam

Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: bambam » 2019-10-11, 09:09

MT 7, 15-20 pisze:Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.
PIS werbalnie opowiada się za nauką KK tymczasem tej nauki nie realizuje. Pod jego rządami zabito tysiące dzieci z powodu nie zrealizowania ustawy antyaborcyjnej zgłoszonej przez obywateli. Pod jego rządami LSQL+ wprowadzono do szkół.

O tym co robią z praworządnością i ekonomią nie wspomnę.

Ale to co się wyprawia w ich telewizji propagandowej TVP to woła o pomstę do Nieba. Sami zobaczcie. Czy katolik może popierać ludzi, którzy tak bezczelnie kłamią?

1. TVP celowo pominęło Konfederację w sondażach, przedstawiając w wiadomościach jakoby były tylko 4 komitety wyborcze: PIS, PO, Lewica, PSL.
Konfederacja zaskarżyła to do sądu. Sąd nakazał przeprosić podczas wiadomości. Miało to być jako 1 ogłoszenie przed reportażami. Wykonywania zasądzonych przeprosin NIE WOLNO komentować zgodnie z jakimś tam artykułem (nie chce mi się teraz szukać, ale znajdę jak ktoś potrzebuje).
TVP zrobiła to tak:
https://www.wykop.pl/link/5157787/przep ... omosciach/

2. TVP wykorzystała postać chłopca z krzyżem co stanął na przeciw marszu LSQL i mówiła, że tylko PIS się za nim wstawił, podczas gdy Konfederacja tak samo, a chłopiec w ogóle jest chyba od Konfederacji. Sąd ponownie nakazał przeprosin.
TVP zrobiła to tak:
https://www.wykop.pl/link/5167671/tvp-p ... raz-drugi/

Czy wolno katolikowi głosować na partię, która tak postępuje?
Ostatnio zmieniony 2019-10-11, 09:11 przez bambam, łącznie zmieniany 3 razy.

Dominik

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Dominik » 2019-10-11, 09:35

Odpowiem pytaniem na pytanie. Na którą partie może głosować katolik?
Uważam że na każdą partie znajdzie się haka, przez co stawianie pytania w taki sposób jest manipulacją.

Ok. godziny 22 zamknę temat, cisza wyborcza.

Dodano po 9 minutach 31 sekundach:
Co do TVP. Nie oglądam telewizji, jednak czasem zdarzy mi się zobaczyć Wiadomości. Nie pamiętam jak wyglądał Dziennik Telewizyjny za komuny, ale wydaje mi się, że Wiadomości przebijają go o kilka długości w propagandzie.

Nie jestem przeciwko PiS jak by co.

Konfederacja z punktu katolika ma dobry statut, program wyborczy, ale na tym koniec.

Magnolia

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Magnolia » 2019-10-11, 09:40

Dominik pisze: 2019-10-11, 09:35 Dziennik Telewizyjny za komuny, ale wydaje mi się, że Wiadomości przebijają go o kilka długości w propagandzie.

Celne spostrzeżenie. ;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-11, 10:31

Chociaż i tak powszechnie wiadomo że TVP pluje na konfederację to trzeba przyznać, że przeprosiny zasądzane przez sąd były DRUGIM sprostowaniem sondażu.
Komentarz przed zasądzonym wyrokiem pozostawię bez odpowiedzi "zacznijmy od najbardziej kurozjalnego wyroku w historii sądownictwa".

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1942
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 426 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Praktyk » 2019-10-11, 10:53

@bambam argument za głosowaniem katolika na PIS jest prosty, PiS przyznaje się do wiary w Boga. A środowisko przeciwne jawnie promuje ateistyczne poglądy. ( chociaż obecnie w PO to znajdzie się każdy pogląd, jest to partia bez wspólnego poglądu, ale mniejsza z tym )

Drugą stroną medalu, o wiele szerszą, jest moim zdaniem to, że w przestrzeni "władzy" na ziemi i tak rządzi szatan. Bo zobaczmy np:
- Nawet jeśli dany kraj jest "spoko", to musi utrzymywać armię, szkolić żołnierzy, zabijać wrogów.
- W każdym kraju istnieje "system sprawiedliwości", w którym ludzie decydują o karach, a przecież Jezus kazał nie osądzać.
- Każdy kraj utrzymuje służby specjalne, których celem istnienia jest oszustwo i kłamstwo.

Taki PiS więc robi pewne rzeczy dobrze, wspiera biednych, zmniejsza ilość kłamstwa w systemie sprawiedliwości. Itp. Jest więc bliżej Boga niż alternatywa.
Z drugiej strony robi to wspierając interesy stanów zjednoczonych jako mocarstwa międzynarodowego, które boi się stracić hegemonię na rzecz Chin, bądź też Rosji+Niemiec.
No i efektem tymczasowym w naszym kraju jest powiększenie bezpieczeństwa, może dobrobytu, bo duży brat zaczął mieć u nas interesy. Cieszymy się, że mamy amerykańskie wojsko zamiast rosyjskiego itp...
Ale czy interesy stanów w świetle naszej religii są dobrem ? No nie są.
Amerykanie dążą tylko i wyłącznie do utrzymania zdolności wpływania na życie ludzi na świecie tak by oni mieli najlepiej. I nie robią tego czystymi rękami. Wywołują wojny, ograbiają inne kraje z zasobów, itp.

Trzeba się modlić o to, by nasz rząd wchodząc w układy z zewnętrznymi siłami nie podpisał za dużo układów zmuszających nas do robienia złych rzeczy. Bo przecież na życzenie większego brata nasze wojska mogą zostać wysłane zaraz gdzieś do syrii w celu zabijania ludzi, o których nie mamy pewności o co walczą. Tylko powiedziane nam jest, że oni to ci "źli".
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Wolfi

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Wolfi » 2019-10-11, 12:46

Jesli juz by tak na to patrzec to katolik nie powinien wgl brac udzialu w wyborach. (Ja akurat to zastosuje ;p). Tylko no z wszystkich partii Pis najlepszy, jeszcze niektorzy mowia o Konfederacji, ale tam sa ludzie tacy jak Janusz no to prosze was..
A tak poza tym moze mi ktos wytlumaczyc, jak to jest z ta wiekszoscia w sejmie, ile procent da Pisowi samodzielne rzady? I czy istnieje aktualnie czarny scenariusz, zeby odsuneli Pis od wladzy? Wszyscy oprocz Pisu by musieli utworzyc koalicje czy jak to wyglada?
Ostatnio zmieniony 2019-10-11, 12:47 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1942
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 426 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Praktyk » 2019-10-11, 14:17

To wszystko jest tak zrobione, żeby się nie dało połapać :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_D%E2%80%99Hondta
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-11, 14:23

Są tacy ludzie jak Korwin, ale jest też również Bosak np.
Głosujesz na konkretną osobę, która co prawda reprezentuje partię, ale mimo wszystko to jedna osoba.


Żeby odsunąć PIS od władzy, starsze pokolenie musi umrzeć.
Wydaje mi się to całkiem prawdopodobnym scenariuszem. Może tylko w kwestii niedostania większości, ale to zawsze coś.
Jeśli nie mają większości, nie mogą przerzucić WSZYSTKIEGO, co chcą. Więc <50% musiałohy się dostać do sejmu. Ostatnio mieli chyba koło 51%
Koalicja wszystkich partii nic by nie dała. Bo to nadal byłoby kilka partii w sztucznym tworze.
Jeśli posłuchasz konferencji, to oni się praktycznie w niczym nie zgadzają między sobą. Ale utworzyli koalicję, żeby zwiększyć szanse. Tylko nie wydaje mi się, żeby to działało na większą skalę. Bo nawet jeśli by PO, PSL i wszystkie inne zrobiły koalicję, to i tak każda by chciała po swojemu.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1942
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 426 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Praktyk » 2019-10-11, 14:26

ToTylkoJa pisze: 2019-10-11, 14:23
Żeby odsunąć PIS od władzy, starsze pokolenie musi umrzeć.
Uważasz, że tylko dziadki ze wsi głosują na pis ? :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-11, 14:30

Obrazek

Komitet A dostał 720 głosów
Komitet B 300
Komitet C 480

Więc mamy mandat dla A (najwięcej głosów) na pewno. Ale mamy do rozdania bardzo dużo mandatów.

Więc dzielimy liczby głosów przez 2
Komitet A: 360
Komitet B: 150
Komitet C: 240

I nadal mamy za mało danych
Więc dzielimy przez 3
Komitet A:240
Komitet B: 100
Komitet C: 160

I robimy tak całe mnóstwo razy, aż będzie tyle liczb, że się w głowie nie mieści.
Następnie wybieramy spośród tych liczb największe. Tyle największych, ile mamy mandatów.
Tadam.

Dodano po 45 sekundach:
Uważam, że ludzie starsi są znaczną częścią wyborców PIS. Nie oznacza że TYLKO oni na nich głosują.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1942
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 426 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Praktyk » 2019-10-11, 14:31

A na kogo wg ciebie głosują młodzi ?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Kalart

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Kalart » 2019-10-11, 15:20

Kto miałby powiedzieć, czy katolikowi wolno głosować na PiS? Teoretycznie od tego powinien być Episkopat, ale ten zdecydowanie stara się unikać konkretnych wypowiedzi, mówiąc raczej o wartościach jakie powinien przedstawiać sobą partia czy polityk.
Nic nie mówi o obłudnikach z hasłami o Chrystusie na ustach, ale czyniących odwrotnie. PiS nie zakazał aborcji pomimo większości w Sejmie, czyli całkowitej swobodzie. Dlatego równie dobrze można wywiesić szyld z hasłem "jesteśmy za utrzymaniem kompromisu". Tymczasem kompromis jest dla katolików czymś niedopuszczalnym - czyli oznaczałoby to że katolik na PiS głosować nie może...
Mnie osobiście zawsze mierzi wytykanie palcami polityków popierających np. związki partnerskie osób homoseksualnych. Czy Bóg dał ludziom wolność, by Kościół Katolicki ludziom wolność odbierał? Episkopat klaskałby zapewne nawet uszami, jakby nie tylko utrudniano parom homoseksualnym wszelkie formalności, ale wprost zakazano. Przy aplauzie wielu katolików...
Można by sądzić, że zadaniem wierzących jest głoszenie Ewangelii i nauczanie "właściwych" wartości. W chwili, gdy rękoma polityków uchwala zakazy i utrudnia funkcjonowanie innym obywatelom w ich własnej ojczyźnie, przekracza granicę i zaczyna przymuszać siłą państwa.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-11, 16:00

Eee - nie manipuluj Kalarcie.
W sejmie nie mozna przepchnac bylo innej wersji ustawy aborcyjnej, nawet pomimo wiekszosci w sejmie. Gdyz na te ustawe skladaja sie uwarunkowania prawne, ktore sa konstytucyjnie zagwarantowane.
Dlatego piszesz i podajesz falszywe naswietlenie problemu.
Caly Twoj wywod od poczatku do konca - powtorze to jeszcze raz - jest manipulacja.

Trzymaj sie dzielnie.

Kalart

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: Kalart » 2019-10-11, 16:07

Przedstaw, w jaki sposób konstytucja blokuje ustawę antyaborcyjną, na przykład w sprawie aborcji eugenicznej. Udowodnij swoje słowa.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy katolikowi wolno głosować na PIS?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-11, 16:12

@Praktyk
Na początku warto wspomnieć, że są to moje prywatne odczucia, poparte jedynie własną obserwacją (przeprowadzałam naprawdę wiele sądaży politycznych i przedwyborczych), jakieś statystyki na które się natknęłam gdzieś, przez przypadek może.
W każdym razie nie jest to absolutnie WIEDZA, poparta merytorycznymi dowodami.

Aczkolwiek zależy o jakich młodych mówisz. Jeśli mówisz o młodych wykształconych, zainteresowanych trochę jednak polityką- Konfederacja, kilka osób z PSL, bezpartyjni/niezrzeszeni. Wcześniej Kukiz'15, ale raczej już nie bardzo.
Tacy też czasem zaznaczają, że głosują na jakaś inną partię, ale tylko dlatego że ten konkretny człowiek jest w porządku, a generalnie to partii niekoniecznie lubią.

Jeśli mówisz o takich, co nie mają w głowie tylko to, żeby się na koncie zgadzało, a w pracy się nie było to PIS.
Za to starsi, wykształceni ludzie po uniwersytetach często PO.

Powtarzam, to nie jest merytoryczne w żaden sposób. Taka moja osobista opinia, choć akurat to z PIS to opinia dosyć powszechna.
Jest wiele składniowych, o których ja po prostu nie wiem i to może zaburzać ten światopogląd. Nie mam też jakiś szczególnie rozległych danych, ale nigdy nie czułam potrzeby, żeby mieć. Może jak sama będę mogła głosować.

Zablokowany