UFO

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

UFO

Post autor: Czernin » 2015-11-23, 18:29

Jak myślicie, czy na podstawie informacji, którymi dysponujemy możemy ustalić, że istnieje "coś" poza ludzkością, a jeśli tak, to to "coś" czym może być? Czy może istnieć życie na innych planetach, czy na innych odległych galaktykach mogą żyć jakieś stworzenia podobne nam?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-11-24, 10:51

Jestem przekonany, że tak. Skoro na samej ziemi istnieje tak imponująca różnorodność żywych istot, to niemożliwe, aby w tak ogromnym wszechświecie nie było niczego.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-11-24, 18:41

Nie bardzo wierzę w ufo , nie ma żadnej wzmianki ,że jest życie na innych planetach poza ziemią . Chyba coś by było cos o tym nawet w Bibli :->

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-11-25, 14:09

W Biblii jest sporo wzmianek o tym :-) Naprawdę nie zauważyłaś?

Co zaś do UFO to musimy ustalić co to znaczy. Unidentified Flying Objects, cyli każdy obiekt latający, którego nie uda się zidentyfikować, kwalifikuje się jako UFO. To może być nawet "latawiec" taki bardziej skomplikowany. Innymi słowy, jeżeli Rosjanie wyślą nad USA jakiś nowy rodzaj latającej maszyny i tamtym nie uda się jej zidentyfikować, wówczas to będzie UFO. Nadal nie wierzysz w istnienie UFO? Wystarczy, że radary czegoś nie namierzą i mamy UFO. Nie mieszałbym więc wiary w UFO z wiarą w istnienie obywateli innych planet, tzw. Aliens.

Co zaś do mieszkańców innych planet wzmiankowanych w Biblii. Biblia wymienia cheruby, serafiny, aniołów - posłańców zarówno ludzi jak i istoty duchowe i wiele innych. Wszystkie te istoty gdzieś istnieją. Albo więc żyją na innych planetach bądź w innym wymiarze. Może nawet obok nas, ale w innym niezbadanym wymiarze, a więc są Aliens.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-11-25, 19:38

Istnieją ale w innym wymiarze a nie na innej planecie, ponosi cię fantazja.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-11-25, 20:31

Fantazja nie jest niczym złym. Słowo to pochodzi z greki i oznacza wyobraźnię. A jak wiesz, ludzie bez wyobraźni nie potrafią przewidywać. Na przykład kierowca bez wyobraźni może spowodować wypadek. Wyobraźnia cechuje ludzi uczonych. Na przykład Einstein posiadał ogromną wyobraźnię.
Z perspektywy psychoanalizy, nasze wspomnienia są jedynie fantazjami, gdyż to co się wydarzyło, wydarzyło się nieco inaczej niż jest relacjonowane przez podmiot.

A poza tym, skąd wiesz że w innym wymiarze? I czy inny wymiar czasami nie oznacza innej planety?

A jak rozumiesz te słowa:

Choćbyś wzniósł się jak orzeł, i choćbyś nawet między gwiazdami założył swoje gniazdo - stamtąd Ja strącę ciebie - wyrocznia Pana. Abiasza w.4
Najwyraźniej są miejsca w kosmosie, gdzie życie jest możliwe. Inaczej jak ktoś mógłby tam założyć gniazdo?
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-11-25, 23:37

KRK nie potwierdza, ani nie zaprzecza istnieniu życia na innych planetach.
Biblia jest skierowana niewątpliwie tylko do Ziemian i Jezusa zbawienie jest skierowane dla nas.
Nie wykluczam, że Jezus mógł się również urodzić na K-pax i tam dać nadzieję na zbawienie zielonym ludzikom. Ale na razie to tylko spekulacje umysłowe niepoparte żadnymi faktami.
Dla mnie lądowanie obcych na ziemi nie było by powodem do zaprzestania wiary w Boga ...dopóki nie poznał bym ich wierzeń, historii i kultury.
Dopiero po zapoznaniu się z powyższym będę weryfikował moją wiarę
Moja Mama twierdzi, że w dzieciństwie widziała (nie sama) lądowanie UFO i obcych, ale było to 80 lat temu i inni świadkowie już poumierali, więc nie zweryfikowałem tej informacji ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-11-26, 07:20

Zauważ jak zostało sformułowane pytanie w tym wątku. Nie chodzi o kwestię wiary, tylko jak sądzimy, jak nam się wydaje. Niby dlaczego istnienie aliens miałoby przeczyć religii, wierze? Poza tym, jeśli istnieje gdzieś jakaś cywilizacja, to wcale nie jest powiedziane, że musi to być cywilizacja istot grzesznych i upadłych. A skoro byliby doskonali, w sensie bezgrzeszni, nie potrzebowaliby ofiar za grzechy ani odkupienia. Ale proponuję aż tak daleko nie iść. Bo zaczniemy dyskutować o czymś, czego może zwyczajnie nie być. Większy sens miałaby dyskusja o moralności wilka, babci, myśliwego i Czerwonego Kapturka. Zapomniałem o mamie, która wysyła małą, niewinną dziewczynkę przez las do babci. Samą, bez opieki. Ale bajka należy do moich ulubionych. Mówimy o czasie dzieciństwa :mrgreen:

Swoją drogą, wiem zaczynam się robić nudny, ale judaizm.... a może jednak nie będę rozwijał. Chodzi tylko o to, że wyznawcy tej starej religii potrafią dostrzec w Biblii wiele niedopowiedzeń.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-11-28, 16:52

Dezerter pisze:Dla mnie lądowanie obcych na ziemi nie było by powodem do zaprzestania wiary w Boga ...dopóki nie poznał bym ich wierzeń, historii i kultury.
Dokładnie, to że pojawiają się na ziemi jakieś wiadomości związane z kosmitami nie powinny prowadzić do myślenia, że Kościół coś ukrywa, Kościół po prostu nie mówi więcej nic w tym temacie jak tylko tyle, że nie jest wykluczone, że może być życie na innych planetach wraz z tym podobne nam cywilizacje.

Ja kiedyś myślałem, że nic poza ludźmi nie może być w kosmosie, teraz uważam, że jest dużo podobnych do ziemi planet na których może być życie, a nasza wiedza o tych planetach jest bardzo, bardzo mała, zaledwie jakaś nieskończona część procenta. Ludzkość przez ostatnie lata dużo się nauczyła i dużo rzeczy odkryła, właśnie również te podobne do ziemi planety. Jeśli ta wiedza pozwala myśleć, że może być coś poza ziemią, biorąc sobie pod uwagę, że dysponujemy małą cząstką informacji to myślę, że można śmiało postawić hipotezę, że nie tylko na ziemi jest życie w takiej formie.

Biblia nie jest też księgą naukową, jest ona Księgą, która powinna prowadzić i prowadzi do poznania siebie jak i Boga, do zbawienia.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-17, 13:39

Nie posiadamy zadnej wiedzy na ten temat. Nie posiadamy rowniez prawie zadnej wiedzy o ukladzie slonecznym.
Wobec tego twierdzenie, zue jesli o czyms nie wiemy, to nie istnieje - jest sprzeczne samo w sobie.
Jeszcze niedawno temu ludzie nie mieli zadnej wiedzy o grawitacji czy promieniotworczosci - jednak grawitacja (choc nienazwana wowczas i nie opisana ) realnie oddzialywala na kazde stworzenie zyjace, jak i na materie nieozywiona tu na tej ziemi. Podobnie promieniowanie radioaktywne itp.
Bog dal czlowiekowi tyle, ze wystarcza , aby mogl poznac droge zycia prowadzaca do zbawienia i nie uzaleznil tej drogi od wiedzy na temat samego siebie i tego co stworzyl. To Stworca w ostatecznosci decyduje, co bedzie mozliwe dac nam do poznania wiedzy i na ile nam to poznanie wiedzy bedzie dane.
Pozdrawiam serdecznie, nie wiedzac czemu kon owsianke woli od kosci dla psa.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-19, 01:45

W Biblii jest sporo wzmianek o tym :-) Naprawdę nie zauważyłaś?
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1010 :-D

Ja tam nie wierze ze na innej planecie istnieje zycie :-P
Ostatnio zmieniony 2015-12-27, 10:07 przez Pinchas, łącznie zmieniany 1 raz.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2015-12-19, 23:46

Oj, czlowieku malej wiary - a co ludzkosc poznala ze wszechswiata?
W otoczeniu ukladu slonecznego w odleglosci jedynie 100 lat swietlnych sa miliony takich ukladow. Odebrano ostatnio sygnal swiatla ktory przebyl droge ok. 14 miliardow lat swietlnych (14 000 000 000 ), a NASA dopiero co jeszcze zadziwia sie pierwszymi zdjeciami z planet o kilkadziesiat minut swietlnych od ziemi odleglych.
No, ale to tylko osobista wiara - a jakie sa fakty, to jedynie Bog wie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-20, 11:03

"Nie uwierzę, jak nie zobaczę" :-D

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-20, 21:51

No to nioe pozostaje Tobie nic ponadto, nad czekanie , aby zobaczyc.
Nie zapomnij przyciac sobie wasow i brody ... tak raz na jakies sto lat :mrgreen:

Angeli

Re: UFO

Post autor: Angeli » 2016-01-22, 16:07

Czernin pisze:Jak myślicie, czy na podstawie informacji, którymi dysponujemy możemy ustalić, że istnieje "coś" poza ludzkością, a jeśli tak, to to "coś" czym może być? Czy może istnieć życie na innych planetach, czy na innych odległych galaktykach mogą żyć jakieś stworzenia podobne nam?
Sorry, ale chyba jest to forum chrześcijańskie a nie forum z New Age. Czy trzeba tworzyć osobny dział na zjawiska paranormalne? No sorry, ale wystarczyłby tylko temat jeden. Forum ma prowadzić do Chrystusa (podobno) a nie do zaciekawiania zjawiskami nienormalnymi.

ODPOWIEDZ