UFO

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2016-01-23, 09:41

Tomaszek pisze:W Biblii jest sporo wzmianek o tym :-) Naprawdę nie zauważyłaś?
Proszę daj przykład gdzie w Biblii jest napisane o UFO ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-24, 12:15

UFO to zjawisko niewyjaśnione. Unidentified Flying Objects. Przykład:
Nagiął On niebiosa i zstąpił,
a czarna chmura była pod Jego stopami.
Lecąc cwałował na cherubie,
a skrzydła wiatru Go niosły.
Psalm 18:10-11

Dla proroka piszącego te słowa jest to zjawisko dziś zwane Teofanią. Objawienie boskiej Obecności. Dla człowieka niewierzącego, o ile dane byłoby mu to zobaczyć lub takie widzenie, byłoby to UFO czyli coś niezrozumiałego, niepojętego.

Istnieje świat duchowy. Czasami daje ten duchowy świat rozmaite znaki ludziom. I tak na to patrzę. Wszystko stworzył Dobry Ojciec.
Natomiast New Age w tzw. zjawiskach paranormalnych próbuje dostrzedz coś alternatywnego dla wiary. Próbuje się sugerować jakoby to nie Bóg stworzył świat, ale początek dali nam kosmici. I tutaj Angeli ma rację, jeśli tak na to patrzeć, to jest to New Age i ideologia zagrażająca wierze, zwłaszcza wierze ludzi wątpiących. Ideologia szkodliwa.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-24, 15:42

Tomaszek pisze:UFO to zjawisko niewyjaśnione. Unidentified Flying Objects. Przykład:
Nagiął On niebiosa i zstąpił,
a czarna chmura była pod Jego stopami.
Lecąc cwałował na cherubie,
a skrzydła wiatru Go niosły.
Psalm 18:10-11

Dla proroka piszącego te słowa jest to zjawisko dziś zwane Teofanią. Objawienie boskiej Obecności. Dla człowieka niewierzącego, o ile dane byłoby mu to zobaczyć lub takie widzenie, byłoby to UFO czyli coś niezrozumiałego, niepojętego.
Trzymajmy się tego co miał na myśli autor natchniony

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-24, 18:53

Nic dodać nic ująć. :-D
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2016-01-25, 08:15

Tomaszek pisze:UFO to zjawisko niewyjaśnione. Unidentified Flying Objects. Przykład:
Nagiął On niebiosa i zstąpił,
a czarna chmura była pod Jego stopami.
Lecąc cwałował na cherubie,
a skrzydła wiatru Go niosły.
Psalm 18:10-11

Dla proroka piszącego te słowa jest to zjawisko dziś zwane Teofanią. Objawienie boskiej Obecności. Dla człowieka niewierzącego, o ile dane byłoby mu to zobaczyć lub takie widzenie, byłoby to UFO czyli coś niezrozumiałego, niepojętego.

Istnieje świat duchowy. Czasami daje ten duchowy świat rozmaite znaki ludziom. I tak na to patrzę. Wszystko stworzył Dobry Ojciec.
Natomiast New Age w tzw. zjawiskach paranormalnych próbuje dostrzedz coś alternatywnego dla wiary. Próbuje się sugerować jakoby to nie Bóg stworzył świat, ale początek dali nam kosmici. I tutaj Angeli ma rację, jeśli tak na to patrzeć, to jest to New Age i ideologia zagrażająca wierze, zwłaszcza wierze ludzi wątpiących. Ideologia szkodliwa.
Jeśli poezja króla Dawida jest dla Ciebie informacją o Ufo, to tylko mogę się uśmiechnąć !
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-25, 11:53

Przeczytaj proszę mój wpis raz jeszcze. Ja tak nie napisałem jak mnie zinterpretowałeś. A uśmiech jest dobry zawsze więc śmiej się dla zdrowia. Ja też chętne się uśmiechnę, bo oblicze pogodne jest miłe dla bliźnich. Dziękuję więc za Twój uśmiech.

Muszę to dodać. Tak, a nie inaczej interpretując moją wypowiedź, uznałeś mnie za niewierzącego. Naprawdę proszę, przeczytaj raz jeszcze mój poprzedni wpis, który cytujesz.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

veros

Re: UFO

Post autor: veros » 2016-07-28, 12:18

Angeli pisze:
Czernin pisze:Jak myślicie, czy na podstawie informacji, którymi dysponujemy możemy ustalić, że istnieje "coś" poza ludzkością, a jeśli tak, to to "coś" czym może być? Czy może istnieć życie na innych planetach, czy na innych odległych galaktykach mogą żyć jakieś stworzenia podobne nam?
Sorry, ale chyba jest to forum chrześcijańskie a nie forum z New Age. Czy trzeba tworzyć osobny dział na zjawiska paranormalne? No sorry, ale wystarczyłby tylko temat jeden. Forum ma prowadzić do Chrystusa (podobno) a nie do zaciekawiania zjawiskami nienormalnymi.
A co to jest New Age?
Z moich badań wynika że New Age jest tworem człowieka, a UFO najprawdopodobniej nie jest dziełem człowieka.
Po co to mieszać takie sprawy i mącić?
Forum jest jakie jest.
Tematy są jakie są, jedne nam odpowiadają - to w nich piszemy, inne nie.
A Bogu przynosi chwałę wszystko co jest na tym świecie - bo jest dobre.
Każda ścieżka może prowadzić do Jezusa, tematy poznawcze także.

Pascal powiedział kiedyś: Mała wiedza odwraca od Boga, duża sprowadza do niego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: UFO

Post autor: Dezerter » 2018-05-01, 22:17

A co nowi forumowicze uważają o UFO, czy to kłuci się z waszą wiarą?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: UFO

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 22:31

Nie jestem nowym forumowiczem, ale dziś akurat znalazłem starożytny tekst na ten temat:
"Utrzymywanie, iż tylko Ziemia jest piastunką życia — byłoby równie bezsensowne jak twierdzenie, że na wielkim obsianym polu mógł wyróść tylko jeden jedyny kłos pszenicy." Metrodor z Chios, IV w. p.n.e.

Ja osobiście nie wierzę w kosmitów, choć ich nie wykluczam.

mamamondfa

Re: UFO

Post autor: mamamondfa » 2018-05-01, 22:59

A ja jestem jak niewierny Tomasz w tej kwestii :D Nie uwierzę póki nie zobaczę i nie dotknę  :))
Liczę jednak na ich pokojowe zamiary :-* :))

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: UFO

Post autor: Andej » 2018-05-02, 06:44

Wydaje mi się, że Bóg w swoim dziele nie ograniczył się do jednego eksperymentu. Choć to, że stworzenie uznał za dobre skłaniałoby do myśli, że na ludziach dzieło zakończył.
Niezależnie od tego, czy gdzieś indziej jest życie z łaski bożej rozumne jestem otwarty na jego istnienia. Nie tęsknię za kontaktem, choć może bliskie spotkanie III stopnia byłoby ciekawe. Chyba, że okazałoby się snem lub czyimś psikusem.

Natomiast prawdę poznam, gdy przejdę przez śmierć. Ale cóż mnie to będzie obchodziło? Czy w obecności Boga może interesować coś poza Nim samym?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: UFO

Post autor: Magnolia » 2018-05-02, 09:42

Andej pisze: 2018-05-02, 06:44 Czy w obecności Boga może interesować coś poza Nim samym?
Bardzo dobre pytanie! Nie, nic poza Bogiem wtedy nas/Cię nie będzie interesować. A wnioskuję to czytając o objawieniach św Faustyny, która w mistyczny sposób trwała w obecności Boga.
A o UFO nic Faustyna nie mówiła, choć czyściec i piekło odwiedziła... wniosek... widocznie nie ma się czym interesować.

Swoją drogą bardzo lubię oglądać film "Kontakt" z Jodie Foster w roli głównej, ciekawie porusza temat obcej cywilizacji oraz kwestie wiary... Lubię powtarzane tam kilka razy zdanie patrząc w gwiazdy: "jeśli tylko my tu żyjemy, to byłoby wielkie marnotrastwo przestrzeni".

Dominik

Re: UFO

Post autor: Dominik » 2018-05-02, 11:20

Też lubię film Kontakt, jest jednym z moich ulubionych filmów do których powracam pomimo że pamiętam przebieg jego fabuły.

A może kosmici to my,,, `np. 100tys lat temu wyruszyliśmy w kosmos, a na Ziemi ci co zostali zginęli w większości w jakiejś zagładzie i zaczęło się wynajdywanie koła na nowo.
Może pisze jakieś brednie, ale w końcu dlaczego nie, taką możliwość też trzeba rozważyć.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: UFO

Post autor: Andy72 » 2018-05-02, 12:39

Wolę wierzyć że ufonauci to demony
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: UFO

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-02, 13:06

Andy72 pisze: 2018-05-02, 12:39 Wolę wierzyć że ufonauci to demony
????

ODPOWIEDZ