Płaska ziemia

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-20, 13:06

poszukujący90 pisze: 2021-03-20, 09:00 Czemu sądzisz, że kulistość Księżyca jest jednoznacznym dowodem na kulistość Ziemi? Jakie przesłanki Tobą kierują w tej dedukcji?
Skoro wszystkie pozostałe planety i naturalne satelity są kulami to dlaczego Ziemia miałaby być tutaj wyjątkiem? To byłoby co najmniej bez sensu...
Poza tym lepiej zapytaj jakiegoś astronauty na jakimś forum astronautycznym aby Ci to potwierdził jeśli nam nie wierzysz.
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 13:12 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Efezjan » 2021-03-20, 19:03

poszukujący90 pisze: 2021-03-17, 21:39 Czy jest tu ktoś oprócz mnie, kto uważa, że żyjemy na płaskiej, stacjonarnej Ziemi?
Ja uważam, że na wklęsłej. Dowód? Buty wycierają się najbardziej na palcach i piętach.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-03-20, 19:50

Dzięki. To jest już nas dwóch wklęsłoziemców.
Ale za płaską ziemią przemawia dokumentalne zdjęcie, które znalazłem w sieci. Dedykuję je wszystkim kociarzom.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-03-21, 18:08

Andej pisze: 2021-03-20, 19:50 Dzięki. To jest już nas dwóch wklęsłoziemców.
Ale za płaską ziemią przemawia dokumentalne zdjęcie, które znalazłem w sieci. Dedykuję je wszystkim kociarzom.
Obrazek
Efezjan pisze: 2021-03-20, 19:03 Ja uważam, że na wklęsłej. Dowód? Buty wycierają się najbardziej na palcach i piętach.
Zuben Ninja pisze: 2021-03-20, 13:06 Skoro wszystkie pozostałe planety i naturalne satelity są kulami to dlaczego Ziemia miałaby być tutaj wyjątkiem? To byłoby co najmniej bez sensu...
Poza tym lepiej zapytaj jakiegoś astronauty na jakimś forum astronautycznym aby Ci to potwierdził jeśli nam nie wierzysz.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-20, 10:25 Czy naprawdę sądzicie, że warto tracić czas?
Niebywała wręcz ignorancja zważywszy na fakt, jak już wspominałem, że sama Biblia sugeruje teorię geocentryczną. Do rzeczy jednak.

Spójrzcie na to przez chwilę z innej strony. W Waszym wyobrażeniu rzeczywistości mamy biliony gwiazd, setki miliardów galaktyk, gdzie tylko nasza to są miliony lat świetlnych podróży. To samo w sobie, te abstrakcyjne liczby wydają się absurdalne.

Kolejną rzeczą, która odzwierciedla Wasze wyobrażenia jest to, że Ziemia pędzi przez tę niezmierzoną przestrzeń pośród kulistych planet, gwiazd itp. z prędkością 100.000 km/h (!), obracając się w dodatku wokół własnej osi z prędkością 1600 km/h (!) na równiku, a my w żaden najmniejszy choćby sposób nie odczuwamy tak kosmicznych prędkości. To, jakby się tak głębiej zastanowić, również wydaje się absurdalną teorią.

A co, jeśli to wszystko nieprawda? Co jeśli tak naprawdę to my jesteśmy centrum "wszechświata", który nie wygląda tak, jak mieliśmy wpajane od małego. Co, jeśli to płaska Ziemia jest stacjonarnym, nieruchomym centrum, nad którym krąży sklepienie niebieskie razem ze Słońcem i Księżycem, co raz, że bardziej pasowałoby opisowi stworzenia świata z Księgi Rodzaju, a dwa, najzwyczajniej w świecie bardziej odzwierciedlało by to, co na co dzień widzimy i czujemy (a raczej tego, czego nie czujemy, bo tych zawrotnych prędkości nie czujemy w żaden sposób).

Co, jeśli to wszystko jest tylko szatańskim zwiedzeniem? Największym zwiedzeniem w historii świata, w które uwierzyło 99% ludzkości?

No bo spójrzcie. Taka teoria sugeruje następujące myślenie: niezmierzony wszechświat, który powstał z Wielkiego Wybuchu, miliardy lat kształtowania się wszystkiego, maleńka Ziemia, nic nie znaczący pyłek w tym bezmiarze, a więc gdzieś na pewno też jest życie, teoria ewolucji. Nie ma tu miejsca dla Inteligentnego Stwórcy, dla Boga.

Tak więc czemu szatan może kłamać? Otóż...

Ziemia nie jest pędząca kulą = nie kręci się, wokół własnej osi = nie ma orbity = nie ma grawitacji = heliocentryzm to kłamstwo = geocentryzm jest prawdą = Wielki Wybuch to pic = darwinizm i ewolucja to kłamstwo = nie jesteśmy jakimś tam nic nie znaczącym, przypadkiem powstałym pyłkiem we Wszechświecie = jesteśmy jedynym życiem = jesteśmy centrum wszechświata i jego najważniejszym ogniwem = istnienie Inteligentnego Stwórcy = istnienie Boga = powrót do wiary i Boga wśród ludzi = niemożność lub dużo większe trudności szatana do czynienia zła.

Jeśli kogoś zainteresowało to, co napisałem to możemy przejść do dowodów i badań, które ewidentnie wskazują na to, że model heliocentryczny jest zwyczajnym, szatańskim, masońskim kłamstwem i największym zwiedzeniem w historii tego świata.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-03-21, 18:23

poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 18:08Ziemia nie jest pędząca kulą = nie kręci się,
To oczywiste, gdyby się obracała, to byśmy się wciąż przewracali. Nie dalibyśmy rady utrzymać równowagi. A dzięki temu, że jest wklęsła, to zawsze, gdy stracimy równowagę, spadamy na nią. Nigdy poza nią.

A kosmos? Ostatnio przeleciał unidentified flying omelette. Załączam zdjęcie. Obrazek

Wybacz, ale nie potrafię na poważnie.

Nie potrafi ę też ocenić, czy piszesz na poważnie. Czy tylko jaja sobie robisz. Forma świadczy o tym, że na poważnie. Ale tematyka, używane argumenty przemawiają za tym, że jest to specyficzna forma żartu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Albertus » 2021-03-21, 18:32

Mnie zastanawia to dlaczego niektórzy uważają że heliocentryczna wizja świata miałaby w jakiś sposób deprecjonować ziemię jako centrum wszechświata w sensie bycia najważniejszym we wszechświecie miejscem. Moim zdaniem to oczywiście ziemia jest centrum wszechświata i jej położenie względem innych obiektów we wszechświecie nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Jak ludzie siedzą wokół ogniska to nie znaczy że ognisko jest ważniejsze od ludzi. To że ognisko nie lata wokół siedzących w jednym miejscu ludzi tylko ludzie siedzą wokół ogniska nie powoduje tego że ludzi staja się przez to mniej ważni.
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 18:35 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-03-21, 18:33

Zgadzam się z tym. Centrum jest tam, gdzie są ześrodkowane nasze interesy, nasz byt.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-03-21, 18:44

Andej pisze: 2021-03-21, 18:23
Wybacz, ale nie potrafię na poważnie.

Nie potrafi ę też ocenić, czy piszesz na poważnie. Czy tylko jaja sobie robisz. Forma świadczy o tym, że na poważnie. Ale tematyka, używane argumenty przemawiają za tym, że jest to specyficzna forma żartu.
Widzę, że nie potrafisz, dlatego bardzo bym Cię prosił o nie zaśmiecanie wątku. Ja jestem śmiertelnie poważny.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Albertus pisze: 2021-03-21, 18:32 Mnie zastanawia to dlaczego niektórzy uważają że heliocentryczna wizja świata miałaby w jakiś sposób deprecjonować ziemię jako centrum wszechświata w sensie bycia najważniejszym we wszechświecie miejscem. Moim zdaniem to oczywiście ziemia jest centrum wszechświata i jej położenie względem innych obiektów we wszechświecie nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Jak ludzie siedzą wokół ogniska to nie znaczy że ognisko jest ważniejsze od ludzi. To że ognisko nie lata wokół siedzących w jednym miejscu ludzi tylko ludzie siedzą wokół ogniska nie powoduje tego że ludzi staja się przez to mniej ważni.
Tylko, że z ogniskiem nie łączy się teoria wielkiego wybuchu, ewolucji itp. Wybacz, ale odniesienie co najmniej śmieszne.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Efezjan » 2021-03-21, 18:47

poszukujący90, a jak będziesz tak szedł i szedł i szedł po płaskiej Ziemi, to nie boisz się, że spadniesz z krawędzi?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Albertus » 2021-03-21, 18:55

poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 18:44
Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Albertus pisze: 2021-03-21, 18:32 Mnie zastanawia to dlaczego niektórzy uważają że heliocentryczna wizja świata miałaby w jakiś sposób deprecjonować ziemię jako centrum wszechświata w sensie bycia najważniejszym we wszechświecie miejscem. Moim zdaniem to oczywiście ziemia jest centrum wszechświata i jej położenie względem innych obiektów we wszechświecie nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Jak ludzie siedzą wokół ogniska to nie znaczy że ognisko jest ważniejsze od ludzi. To że ognisko nie lata wokół siedzących w jednym miejscu ludzi tylko ludzie siedzą wokół ogniska nie powoduje tego że ludzi staja się przez to mniej ważni.
Tylko, że z ogniskiem nie łączy się teoria wielkiego wybuchu, ewolucji itp. Wybacz, ale odniesienie co najmniej śmieszne.
A dlaczego teoria wielkiego wybuchu miałaby mieć wpływ na to czy ziemia jest centrum wszechświata czy nie?
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 18:55 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-03-21, 19:10

Efezjan pisze: 2021-03-21, 18:47 poszukujący90, a jak będziesz tak szedł i szedł i szedł po płaskiej Ziemi, to nie boisz się, że spadniesz z krawędzi?
Nie boje się, bo to niemożliwe.

Dodano po 2 minutach :
Albertus pisze: 2021-03-21, 18:55 A dlaczego teoria wielkiego wybuchu miałaby mieć wpływ na to czy ziemia jest centrum wszechświata czy nie?
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Nigdzie tego nie napisałem. Teoria Wielkiego Wybuchu ma być przeciwieństwem kreacjonizmu, czyli stworzenia świata przez Boga. Jest albo Wielki Wybuch, albo Bóg. Nie ma jednego i drugiego jednocześnie. Kumasz teraz?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Efezjan » 2021-03-21, 19:55

Dlaczego uważasz, że niemożliwe jest spadnięcie z krawędzi?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Płaska ziemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-21, 21:36

poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 19:10 Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Nigdzie tego nie napisałem. Teoria Wielkiego Wybuchu ma być przeciwieństwem kreacjonizmu, czyli stworzenia świata przez Boga. Jest albo Wielki Wybuch, albo Bóg. Nie ma jednego i drugiego jednocześnie. Kumasz teraz?
Niby czemu?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Płaska ziemia

Post autor: Dezerter » 2021-03-21, 22:12

Teorię Wielkiego wybuchu opracował zakonnik katolicki pracujący w obserwatorium astronomicznym w Watykanie - wiedziałeś? Papież dał mu za to medal (strzelam) a nie obłożył anatemą.
też chcę wiedzieć jakim cudem nie spadniesz z płaskiej Ziemi na krańcu?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-03-21, 22:15

W internetach twierdzą, że tej lodowej ściany pilnuje NASA.
Że też Chinole na to pozwalają.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ