Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-29, 20:00

SmokEustachy pisze: 2021-09-29, 03:40
A czy można usiłować wywoływać duchy?

Czy w jednym i drugim nie dostrzegasz zagrożenia duchowego dla chrześcijan?
Można wywoływać duchy ufoków.
W jakim sensie "można"?

Czy w tym sensie że można próbować ale nie wiadomo czy takowe ufoki i ich duchy istnieją ale jest w tym zagrożenie duchowe?

Czy w sensie że że można bo na pewno istnieją i jest to na pewno możliwe? Jeśli tak to skąd czerpiesz taką wiedzę?


Czy może w sensie że można bo nie ma w tym żadnego zagrożenia duchowego?

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: SmokEustachy » 2021-09-29, 20:27

Albertus pisze: 2021-09-29, 20:00

W jakim sensie "można"?

Czy w tym sensie że można próbować ale nie wiadomo czy takowe ufoki i ich duchy istnieją ale jest w tym zagrożenie duchowe?
W technicznym. Można wykonać szereg czynności określonych.
Ostatnio zmieniony 2021-09-29, 20:28 przez SmokEustachy, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-29, 20:29

SmokEustachy pisze: 2021-09-29, 20:27
Albertus pisze: 2021-09-29, 20:00

W jakim sensie "można"?

Czy w tym sensie że można próbować ale nie wiadomo czy takowe ufoki i ich duchy istnieją ale jest w tym zagrożenie duchowe?
W technicznym. Można wykonać szereg czynności określonych.
??

Skutecznie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-09-29, 20:32

To, że " Czytelnika niewątpliwie zainteresuje opis związanych ze spirytyzmem sekt .ufologicznych./ np. raelianie/, wykorzystywanie przez zwolenników spirytyzmu środków technicznych/ radio, magnetofon, i in./." świadczy jedynie o erudycji autora, który chce być interesujący. I dostosowuje tematykę do zainteresowań czytelników. Słusznie czyni. Bo po co pisać, jeśli nikogo nie zainteresuje.

W drugim z cytatów mamy "Współczesne odmiany spirytyzmu zajmują się ponadto kontaktem z innymi rzeczywistościami ponadnaturalnymi, nazywanymi często przewodnikami bądź mistrzami.", co jest stwierdzeniem, iż dotyczy to RZECZYWISTOŚCI. A co do UFO nie mamy pewności, że są one rzeczywistością. Przyjmujemy, że jest to możliwe. Ale nie upieramy się przy tym, że tak jest. Trudno przyjąć, że zacytowane zdanie może odnosić się do FUO, czyli do nierzeczywistości. A jeśli rzeczywistości, to nie ponadnaturalnej, ale naturalnej. Bo jeśli obserwacje UFO odnoszą się do materialnie istniejących obiektów, to są one rzeczywistością naturalną.

Ale zaczynasz mnie przekonywać do swoich racji. Może rzeczywiście za sterami UFO siedzą Reptilianie albo jacyś inni im podobni? Może jak wspomniani, żyją wśród nas, dobrze się maskując.

A co do pytania. Nie sądzę, aby wspomniani autorzy mieli obsesje na temat UFO, ani tym bardziej ich demonicznego charakteru. Przeciwnie, oni uważają, że tak nie jest. Ale zdają sobie sprawę, że są ludzie, którzy w to wierzą. Którzy wierzą, że UFO ma jakieś pochodzenie demoniczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: SmokEustachy » 2021-09-29, 20:36

Albertus pisze: 2021-09-29, 20:29

??

Skutecznie?
To do ustalenia jest

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-29, 20:58

SmokEustachy pisze: 2021-09-29, 20:36
Albertus pisze: 2021-09-29, 20:29

??

Skutecznie?
To do ustalenia jest
A jakieś zagrożenia duchowe w takim wywoływaniu rzekomych duchów ufoków dostrzegasz?

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: SmokEustachy » 2021-09-30, 02:13

Wywoływanie ducha ufoka nie dotyka samej idei ufokowatości.
Wywoływanie duchów znajduje się w sferze wywoławywatości duchów i problemem jest samo wywoływanie.
Jak ktos Twojego ducha wywołuje to świadczy że jesteś zagrożenie duchowe?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-30, 05:18

SmokEustachy pisze: 2021-09-30, 02:13 Wywoływanie ducha ufoka nie dotyka samej idei ufokowatości.
Wywoływanie duchów znajduje się w sferze wywoławywatości duchów i problemem jest samo wywoływanie.
Jak ktos Twojego ducha wywołuje to świadczy że jesteś zagrożenie duchowe?
Wywołująccy ma intencję i czyni czyn z zakresu idolatrii. Coś w takich wyoadkach lubi sie podszywać, Ze względu na to Ze nie mamy zmysłów pozwalajacych ogarnąć calość tamtego swiata możemu zostać zwiedzeni. Przez coć co udaje Baby Yodę :D

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-30, 06:23

SmokEustachy pisze: 2021-09-30, 02:13 Wywoływanie ducha ufoka nie dotyka samej idei ufokowatości.
Wywoływanie duchów znajduje się w sferze wywoławywatości duchów i problemem jest samo wywoływanie.
Jak ktos Twojego ducha wywołuje to świadczy że jesteś zagrożenie duchowe?
Kult słońca nie oznacza że w słońcu jest coś demonicznego.

Czy w związku z tym nie możemy dostrzegać żadnych zagrożeń duchowych związanych z kultem słońca i fałszywych wyobrażeń na temat słońca i nie możemy na temat tych zagrożeń rozmawiać?

Przecież ja wielokrotnie pisałem ze można badać zjawiska ufo i zastanawiać się nad ich pochodzeniem i nie widzę w tym niczego demonicznego, natomiast inną sprawą są zagrożenia duchowe wynikające z wiary w ufoków i z ideologii związanej z ufokami w postaci przenikania do chrześcijaństwa fałszywych nauk oraz niebezpieczeństwa wynikające z szukania kontaktów z rzekomymi przedstawicielami pozaziemskich cywilizacji metodami pozanaukowymi bo istnieje wtedy zagrożenie spirytyzmem i kontaktami z demonami które mogą się pod rzekomych ufoków podczas takich prób kontaktów podszywać.

I wielu katolickich księży omawiających zagadnienie spirytyzmu takie zagrożenia dostrzega, jak chociażby ci przytoczeni przez Andeja których wcześniej cytowałem.
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 06:28 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-09-30, 09:16

Wydaje mi się, że zbytnia koncentracja i stałe dopatrywanie się demoniczności w zjawiskach fizycznych lub niezrozumiałych jest rodzajem obsesji. I prowadzi do złego, albowiem zwraca uwagę ludzi na to, co dla dominującej większości jest niezauważalne.
Mi, zanim rozpoczęła się niniejsza dyskusja, do głowy by nie przyszło, że można UFO wiązać z wpływami demonicznymi. Dla mnie to tak egzotyczne, jak jakieś święte drzewa. Po prostu coś, o czymś gdzieś się słyszało, ale jest tak marginalne, że nie warto sobie tym głowy zawracać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: SmokEustachy » 2021-09-30, 16:22

Niebo ma 2 znaczenia: niebieskie i to w górze. Ludziom się myli

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-30, 16:39

SmokEustachy pisze: 2021-09-30, 16:22 Niebo ma 2 znaczenia: niebieskie i to w górze. Ludziom się myli
Mnie się nie myli.

Ale duchy niebieskie i nie tylko niebieskie mogą ingerować w naszą rzeczywistość.

Dodano po 12 minutach 23 sekundach:
Andej pisze: 2021-09-30, 09:16 Wydaje mi się, że zbytnia koncentracja i stałe dopatrywanie się demoniczności w zjawiskach fizycznych lub niezrozumiałych jest rodzajem obsesji. I prowadzi do złego, albowiem zwraca uwagę ludzi na to, co dla dominującej większości jest niezauważalne.
Mi, zanim rozpoczęła się niniejsza dyskusja, do głowy by nie przyszło, że można UFO wiązać z wpływami demonicznymi. Dla mnie to tak egzotyczne, jak jakieś święte drzewa. Po prostu coś, o czymś gdzieś się słyszało, ale jest tak marginalne, że nie warto sobie tym głowy zawracać.
Ja nie przejawiam zbytniej koncentracji ani nie dopatruję się stale demoniczności w zjawiskach fizycznych. I wielokrotnie pisałem że nie widzę nic demonicznego w badaniu ufo jak zjawiska.

A ty z uporem maniaka walczysz z wiatrakami które sam budujesz.

Z wiarą w ufo natomiast wiążą się destrukcyjne sekty które czasem doprowadzają do masowych samobójstw swoich członków, spirytystyczne praktyki channelingu i kontakty z gwiezdnymi mistrzami. i wcale nie są to zjawiska tak marginalne jak to twierdzisz a raczej jest to potężna ideologia mająca olbrzymi wpływ na ludzi.

Przyznaję że twoje i nie tylko twoje hiper alergiczne reakcje na jakiekolwiek próby poruszania tych tematów są dla mnie dość niepokojące i utwierdzają mnie w tym że warto te kwestie poruszać.
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 16:39 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-09-30, 19:30

Albertus pisze: 2021-09-30, 16:39 Przyznaję że twoje i nie tylko twoje hiper alergiczne reakcje na jakiekolwiek próby poruszania tych tematów są dla mnie dość niepokojące i utwierdzają mnie w tym że warto te kwestie poruszać.
Jeśli musisz obsesyjnie nagłaśniać pomijalny temat, to nikt tego nie zabroni. Każdy ma prawo do jakiego konika.

Chcesz widzieć w UFO demony, to zapewne je zobaczysz. Ja ich nie widzę, wiec nie zobaczę. Dla mnie to zwykłe obserwacje, których natenczas nie potrafimy zinterpretować. Zdaję sobie sprawy ze swojej niewiedzy, ale nie zamierzam jej wypełniać demonami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Oświecona

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Oświecona » 2022-11-08, 18:56

Trudno oczekiwać kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi na sposób ziemski tj. naturalny ;-) Aby skontaktować się z pozaziemskimi istotami, trzeba, jakby to powiedzieć, „dostroić się” do widzenia i odczuwania tego, co nadnaturalne (pomaga w tym np. otwarcie czakry trzeciego oka, znajduje się ona w okolicy szyszynki). Niektórzy otrzymują np. przekazy od Plejadian, mają kontakt z aniołami i duchowymi przewodnikami, ale trzeba przy tym uważać, bo szukając takiego kontaktu, można się energetycznie zanieczyścić, jeśli trafi się na jakieś złe energie bądź istoty nieprzyjazne. Potrzeba doświadczenia, wyczucia i rozwagi. W tym, co opisuję, bardziej mam na myśli kosmitów jako istoty duchowe, choć cielesnych również nie można wykluczyć, ale tym zajmuje się nauka :-)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andy72 » 2022-11-08, 18:58

Ja bym uważał z UFO ,to dalekie od oświecenia, raczej sprawki demoniczne.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ