Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-03-27, 13:02

Aby precyzyjnie określić tor i parametry poruszania się konieczna jest obserwacja z kilku punktów. Co najmniej trzech. W tym samym czasie i zsynchronizowanych z sobą. Trzech obserwatorów to minimum, aby odwzorować ruch w przestrzeni. Ale to i tak mało, bo przydałyby się kolejne punkty obserwacji, które pozwoliłyby na zweryfikowanie pomiarów pierwszych trzech. Jak do tej pory mamy obserwacje jednostronne. Doskonale byłoby, gdyby obserwacje rejestrowane były w różnych zakresach. Nie tylko widzialnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-04-05, 09:58

Na genialny noblista i eksprezydent zachęca do zapoznania się z Przesłaniem Ummitów (film o tym tytule do znalezienia w sieci).

A prof. Eszed jest jedną z najbardziej szanowanych osób zajmujących się kosmosem w Izraelu twierdzi, że: Obcy istnieją, ale nie chcą, byśmy się o nich dowiedzieli; gdyby tak się stało, wybuchłaby panika, ponieważ ludzkość nie jest jeszcze na to gotowa.
I jak mu nie wierzyć?

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-06-14, 23:27

Szef NAS stwierdził: Nie wiemy, czy są to istoty pozaziemskie. Nie wiemy, czy jest to wróg. Nie wiemy, czy jest to po prostu zjawisko optyczne - powiedział Nelson. Szef NASA polecił analitykom i badaczom dokładniejszą weryfikację zebranych dowodów.

A na aukcję trafia fotka z Roswell, wraz z certyfikatem autentyczności.
Obrazek
Spodziewają się, że pójdzie za bańkę baksów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-06-15, 08:06

Ciekawym zjawiskiem, ktore pewnie wiele osob doswiadczylo jest cos co mozna by nazwac odczuciem czyjegos wzroku na sobie. ;)
Czesto spacerujac po lesie mam takie odczucie i zazwyczaj okazuje sie ze jakies zwierze mi sie przyglada, np. lis czy jakis ptak drapiezny.
Wykozystuje to gdy chce znalesc-zobaczyc jakies zwierzeta w lesie, zwlaszcza jak mam ze soba aparat i chce robic jakies ciekawe zdjecia.
Np. jedno ktore niedawno wstawilem na forum, zrobilem nowo narodzonej sarence, to zatrzymalem sie wlasnie dlatego ze czulem jakis wzrok na sobie, a byly to sarny ukryte w paprociach pare metrow ode mnie. Tam gdzie sie zatrzymalem byla w trawie ta mala sarenka, ktorej zrobilem krotka i szybka sesje zdjeciowa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: adampiotr » 2021-06-18, 14:40

hej Mikołaj mówi o UFO :). Polecam link

posz65
Bywalec
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 31 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: posz65 » 2021-06-24, 22:35

Polecam wpisać w Google frazę "Ufo w perspektywie chrzescijanskiej O.Serafin Rose" i przeczytać.Osobiscie dopuszczam istnienie innych od ludzi rozumnych istot jednak wydaję mi się że gdyby istnieli to podobnie jak my obecnie zyliby swoim życiem na swojej planecie zastanawiając się czy ktoś prócz nich jeszcze jest w tym wielkim uniwersum?Większość widzen UFO i przekazów śmierdzi na odległość new age i uważam to za formę zwiedzenia demonicznego na obecne czasy gdyż chyba jedynie kosmiczna religia w połączeniu z wysoką technologia udostępniona przez "dobrych" obcych przekona dzisiejszych sceptyków i ostatecznie zniszczy religie tradycyjne jako przestarzały wynalazek minionych epok. Tak większość tych zjawisk to najprawdopodobniej technologia rządów o której nie mamy pojęcia zaś inne przypadki obserwacji obiektów i istot to zjawisko nie-fizyczne lecz duchowe i taka interpretacja często jest wysmiewana...po prostu uważam że oszustwo fałszywego proroka będzie mieć związek z UFO....ciekawa jest też opcja hologramow gdyż być może obiekty te wyświetlane są w jakiś sposób na niebie? Taka telewizja na żywo bez konieczności odbiornika.
Ostatnio zmieniony 2021-06-24, 22:38 przez posz65, łącznie zmieniany 1 raz.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Dzik » 2021-06-26, 19:50

posz65 pisze: 2021-06-24, 22:35 Polecam wpisać w Google frazę "Ufo w perspektywie chrzescijanskiej O.Serafin Rose" i przeczytać.Osobiscie dopuszczam istnienie innych od ludzi rozumnych istot jednak wydaję mi się że gdyby istnieli to podobnie jak my obecnie zyliby swoim życiem na swojej planecie zastanawiając się czy ktoś prócz nich jeszcze jest w tym wielkim uniwersum?Większość widzen UFO i przekazów śmierdzi na odległość new age i uważam to za formę zwiedzenia demonicznego na obecne czasy gdyż chyba jedynie kosmiczna religia w połączeniu z wysoką technologia udostępniona przez "dobrych" obcych przekona dzisiejszych sceptyków i ostatecznie zniszczy religie tradycyjne jako przestarzały wynalazek minionych epok. Tak większość tych zjawisk to najprawdopodobniej technologia rządów o której nie mamy pojęcia zaś inne przypadki obserwacji obiektów i istot to zjawisko nie-fizyczne lecz duchowe i taka interpretacja często jest wysmiewana...po prostu uważam że oszustwo fałszywego proroka będzie mieć związek z UFO....ciekawa jest też opcja hologramow gdyż być może obiekty te wyświetlane są w jakiś sposób na niebie? Taka telewizja na żywo bez konieczności odbiornika.

Co do ufo i kosmitów nie mogą istnieć bo jeśli istnieje życie na innej planecie a najbliższa zdatna do życia jest 40 lat świetlnych więc nawet jeśli poruszali by się z prędkością światła to dotarli by do nas za 40 lat więc to nie możliwe.


Co do new age powiem wam w co oni wierzą bo miałem kontakt z tymi ludźmi i znam te wszystkie ich bzdury to jest sekta która nawet nie wie co wierzy bo jednocześnie wierzą w teorie spiskowe o covidzie i nowym porządku świata i mówią że nadchodzi wielkie przebudzenie bo jest ta jakaś ich era wodnika i że jak się wszyscy przebudzą to skończy się koronapropaganda masoneria upadnie i nowego porządku świata nie będzie ale jednocześnie wierzą w to że ta era wodnika to era bardzo nowoczesnych technologii biometrii megamiast i że wszyscy ludzie w tych miastach będą mieszkać nie będzie wsi i małych miast i nie będzie żadnej własności prywatnej będzie jeden światowy rząd i państwa bez granic i dochód podstawowy a dziwnym trafem według teorii NWO tak ma wyglądać nowy porządek świata więc czego mówią że NWO nie nadejdzie bo era wodnika i wielkie przebudzenie to zatrzyma a z drugiej strony mówią jak będzie wyglądać świat w erze wodnika kiedy wszystko co pochodzi z minionej ery upadnie a ten świat w erze wodnika ma być tym samym co NWO tylko oni tego tak nie nazywają. Oprócz tego wierzą w jakieś energie i wampiry energetyczne i że kiedy się kłamie to się zabiera innym ludzią energie a kiedy się mówi prawdę to się ludzią daje energie a wampir energetyczny zawsze ją odbiera czy kłamie czy mówi prawdę bo nie wytwarza swojej i właśnie ludzie przebudzeni czują tą energię kto ją daje a kto odbiera i wierzą w dzieci indygo które w rzeczywistości są dziećmi z ADHD tylko dodają magicznych mocy chorym dziecią żeby myśleć że są niezwykłe a nie chore. Trzeba być naprawdę głupim żeby w takie rzeczy wierzyć rozpisałem się ale to i tak tylko w skrócie bo tych głupot co oni wierzą jest dużo więcej

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Ras. » 2021-07-01, 05:26

Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam.
:)
My God is Jah

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 08:37

Zarówno kwestia UFO, jak i kwestia cywilizacji pozaziemskich jest ortogonalna względem wiary. Wiara nie ma nic do powiedzenia na ten temat (ani za, ani przeciw), zaś ewentualny kontakt nie zmieniłby nic w istocie wiary.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-07-01, 11:41

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 08:37 Zarówno kwestia UFO, jak i kwestia cywilizacji pozaziemskich jest ortogonalna względem wiary. Wiara nie ma nic do powiedzenia na ten temat (ani za, ani przeciw), zaś ewentualny kontakt nie zmieniłby nic w istocie wiary.
Obawiam sie ze czlowiek ma dosc dziwne pomysly i moglby wtedy zaczac wierzyc w UFO, zamiast w Boga.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 12:17

Już tak bywa. ALe to nie "wina" istnienia czy nie istnienia kosmitów, tylko natury ludzkiej - człowiek, jesli nie wierzy w Boga, jest skłonny uwierzyć w cokolwiek.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andy72 » 2021-07-01, 13:30

Wolę wierzyć że "kosmici" to w istocie demony, upadłe anioły. Zwykle nakłaniają ludzi do wiary w reinkarnację. I tak za życia nie poznamy co to UFO. Dlatego nie warto tym się zajmować, tak jakby tego nie było.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 15:47

Andy72 pisze: 2021-07-01, 13:30 Wolę wierzyć że "kosmici" to w istocie demony, upadłe anioły.
Ale dlaczego wolisz?
Zwykle nakłaniają ludzi do wiary w reinkarnację.
Nie rozumiem. Spotkałeś jakiegoś i Cię nakłaniał?
I tak za życia nie poznamy co to UFO.
Tego nie wiemy. Zresztą UFO to po prostu "Niezidentyfikowany obiekt latający" (w Polsce kiedyś lansowano pojęcie NOL). Zatem jedno UFO to może być co innego, inne co innego itd.
Niektóre daje sie wyjaśnić, dla wyjaśnienia innych brak danych.
Dlatego nie warto tym się zajmować, tak jakby tego nie było.
Bo ja wiem? Jak kogoś to interesuje, nie widzę przeciwskazań.

Trochę nie podoba mi się podejście, w którym wszystkie rzeczy, których na dziś nie potrafimy wyjaśnić, "spychamy" do sfery wiary (demony, anioły itd).
Tym bardziej, że takie "wyjaśnienie" jest raczej mało prawdopodobne.

Co innego, gdy mówimy o kontakcie z "wyznawcami" UFO - różnych realian itp. sekt. To już jest zagrożenie duchowe.
Ostatnio zmieniony 2021-07-01, 15:48 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andy72 » 2021-07-01, 16:46

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 15:47 Ale dlaczego wolisz?
Dla mojej psychiki jest bezpieczniejszy świat z Bogiem, aniołami, diabłami i ludźmi niż jeszcze z jakimiś kosmitami, którzy gwałcą prawa fizyki – bo prawa Einsteina zabraniają poruszania się szybciej niż światło a ich pojazdy rzekomo się tak poruszają.

Nie rozumiem. Spotkałeś jakiegoś i Cię nakłaniał?
Na szczęście żadnego ufola nie spotkałem, ale ci, którzy mówią że spotkali i pytali o wiarę, to wszyscy kosmici preferują wiarę w reinkarnację.
I tak za życia nie poznamy co to UFO.
Tego nie wiemy. Zresztą UFO to po prostu "Niezidentyfikowany obiekt latający" (w Polsce kiedyś lansowano pojęcie NOL). Zatem jedno UFO to może być co innego, inne co innego itd.
Nawet gdy to są kosmici, to jak wyprzedzają nas o milion lat to mogą nami manipulować, poza tym kłamią, wcześniej np. informowali że pochodzą z Marsa nimi wysłaliśmy tam sondy.
Dlatego nie warto tym się zajmować, tak jakby tego nie było.
Bo ja wiem? Jak kogoś to interesuje, nie widzę przeciwskazań.

Podobnie wolę wierzyć że spirytyzm to sprawka demoniczna niż że jest to duch dziadka, który w dodatku wyszedłszy z ciała odkrył że prawdą jest reinkarnacja, a chrześcijaństwo jest niedoskonałym przybliżeniem. I UFO i spirytyzm to manifestacje demoniczne czystego zła, nie warto się tym zajmować aby nie wsiąknąć.
Ja widzę przeciwwskazania: jeśli interesujesz się UFO, to wkrótce UFO zainteresuje się tobą, tak że może stać się to największym koszmarem twego życia.
Ostatnio zmieniony 2021-07-01, 16:48 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-07-01, 17:04

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 08:37 Zarówno kwestia UFO, jak i kwestia cywilizacji pozaziemskich jest ortogonalna względem wiary. Wiara nie ma nic do powiedzenia na ten temat (ani za, ani przeciw), zaś ewentualny kontakt nie zmieniłby nic w istocie wiary.
Naprawdę niepojęte jest dla mnie na czym opierasz takie przekonanie.Czy na czymś konkretnym? Czy to twoje odczucia?

ODPOWIEDZ